Αποστολέας Θέμα: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''  (Αναγνώστηκε 1365577 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1980 στις: Ιούλιος 11, 2015, 11:40:39 πμ »
Η timber ειναι η αγαπημενη μου εταιρεια σε οτι αφορα τα παπουτσια.
Αγοραζω ομως παντα απ' εξω.
Αφενος γιατι δε βρισκω νουμερο στην Ελλαδα κι αφετερου γιατι οι τιμες ειναι πολυ καλυτερες.
Δοκιμασε σε ebay.de και amazon.de.
Προπερσι τετοια εποχη πηρα 2 ζευγαρια boat shoes, καφε & μπλε, 180€ μαζι με τα εξοδα αποστολης.

Στην Ελλαδα 180€ κανει μονο το ενα και στις εκπτωσεις πανω απο 30% δεν κανουν.

Sent from my LG G2 using tapatalk


Τι νούμερο φοράς Δημήτρη? Εγώ 13Wide βρίσκω πολλά σχέδια.

Τώρα το θέμα κόστους είναι σχετικό πια λόγω ισοτιμίας σχεδόν 1 προς 1. Όταν ήταν 69 λεπτά το 1 δολλάριο ήταν λουκούμι!

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1981 στις: Ιούλιος 11, 2015, 12:16:00 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Omega.S

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 99
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1982 στις: Ιούλιος 11, 2015, 12:28:57 μμ »
Καλησπέρα αγαπητέ φίλε Istar.

Τι παρδαλά είναι όλα τούτα που βλέπω; Έχεις άκρες με αμερικές και κοιτάς παρδαλά; πάρε κάνα αμερικάνικο άρβυλο να σου πω μπράβο!
(εγώ σαν φτωχός + σακατεμένα πόδια + πολλά κιλά σίδερο..., θέλω κάτι ανθεκτικό, χειμώνα καλοκαίρι)

(έκανα λάθος παράθεση στις αναρτήσεις, δεν πειράζει, κατάλαβες)

Χαίρομαι που έχασα και δεν πέτυχα τίποτα στις φανταστικές υποθετικές προβλέψεις μου για το ποιος είσαι.
Μου δείχνει ότι ευτυχώς ακόμα δεν είναι όλοι οι άνθρωποι προβλέψιμοι και βαρετοί.
Χρόνο και διάθεση να έχουμε για να γράφουμε περίεργα και ανάλαφρα εύχομαι.

Να γράψω και τίποτα άλλο? Ας γράψω έτσι για την ένταση μια αμπελοφιλοσοφία για τους φίλους του ΝΑΙ που δεν μπορούν να σκεφτούν αλλιώς και πιστεύουν ότι χρωστάμε και ότι πρέπει να πληρώσουμε για τα λάθη μας και δεν υπάρχει άλλος δρόμος.

"Μπορεί κανείς να φυλακιστεί σ’ ένα δωμάτιο με ξεκλείδωτη πόρτα, αν τυχόν η πόρτα ανοίγει προς τα μέσα και δεν του περάσει απ’ το μυαλό να τραβήξει αντί να σπρώξει."
Ludwig Wittgenstein, 1889-1951, Αυστριακός φιλόσοφος


Και ένα για να θίξω αυτούς που είναι διαφορετικοί από εσένα Omega.S και θίγονται εύκολα.

Μερικοί μιλώντας κομματικά νομίζουν ότι ομιλούν πολιτικά και κάνουν πολιτική συζήτηση.
Προσωπικά θα μιλούσα πολιτικά σοβαρά μόνο με κάποιον που έχει ψηφίσει παραπάνω από ένα κόμμα στη ζωή του.
Αυτοί που ψηφίζουν πάππου προς πάππου είναι καλοί μόνο για παλαμάκια σε συγκεντρώσεις και για επανακαταμετρήσεις!!





Συνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4477
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1983 στις: Ιούλιος 11, 2015, 01:57:02 μμ »
Τι νούμερο φοράς Δημήτρη? Εγώ 13Wide βρίσκω πολλά σχέδια.

Τώρα το θέμα κόστους είναι σχετικό πια λόγω ισοτιμίας σχεδόν 1 προς 1. Όταν ήταν 69 λεπτά το 1 δολλάριο ήταν λουκούμι!

Το 14αρι (49) Παναγιωτη και δυστυχως δε φερνει σχεδον κανενας τοσο μεγαλο. Κι αν φερουν, θα ειναι μαλακια σχεδιο.
Σωστο αυτο με την ισοτιμια αλλα εγω ψωνιζω απο Γερμανια σε ευρω.
Επομενως δεν εχω θεμα.
Επειδη κι αυτοι ειναι γομαρια, βρισκω μεγαλη ποικιλια σε ebay/amazon.de


Sent from my LG G2 using tapatalk


Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1984 στις: Ιούλιος 11, 2015, 07:24:36 μμ »
Το 14αρι (49) Παναγιωτη και δυστυχως δε φερνει σχεδον κανενας τοσο μεγαλο. Κι αν φερουν, θα ειναι μαλακια σχεδιο.
Σωστο αυτο με την ισοτιμια αλλα εγω ψωνιζω απο Γερμανια σε ευρω.
Επομενως δεν εχω θεμα.
Επειδη κι αυτοι ειναι γομαρια, βρισκω μεγαλη ποικιλια σε ebay/amazon.de


Sent from my LG G2 using tapatalk


... πως αγοράζεις παπούτσια χωρίς να τα δοκιμάσεις ;

... αν δεν σου κάτσουν καλά τι κάνεις;

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1985 στις: Ιούλιος 12, 2015, 11:30:39 πμ »
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1986 στις: Ιούλιος 12, 2015, 01:47:22 μμ »
Κάλλιστα θα μπορούσε να είναι διοικητής σε στρατόπεδο συγκέντρωσης...και θα το χαιρόταν


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1987 στις: Ιούλιος 12, 2015, 02:13:09 μμ »
Και πήγε με αυτόν απέναντι να παίξει game theory ο δικός μας μπαγλαμας. Που όταν ο δικός μας μαθαινε την αλφαβητα ο γερμαναρας έπαιζε το παιχνίδι με ανατολικογερμανους καλωδιωμενους με κοριους μέχρι την κωλοτρυπιδα.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1760
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1988 στις: Ιούλιος 12, 2015, 02:33:16 μμ »
Νομιζαμε οτι θα παμε να διεκδικησουμε με το δεκαπενταμελες δυο μερες παραπανω εκδρομη....
Τσαντίζομαι με κάποιους τύπους που το παίζουν κουλτουριάρηδες και μιλάνε για τον Mozart χωρίς να έχουν δει ούτε έναν πίνακά του...

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1989 στις: Ιούλιος 12, 2015, 02:35:15 μμ »

Και πήγε με αυτόν απέναντι να παίξει game theory ο δικός μας μπαγλαμας. Που όταν ο δικός μας μαθαινε την αλφαβητα ο γερμαναρας έπαιζε το παιχνίδι με ανατολικογερμανους καλωδιωμενους με κοριους μέχρι την κωλοτρυπιδα.
Υπερτιμάς τον Γερμανό!!!!!!!!!!
Η σωματική του αναπηρία του δημιουργεί ψυχοσωματικά και .......... δυστυχώς αυτόν έτυχε να έχει η Γερμανια υπουργό οικονομικών.
Δεν είναι παρά το πιόνι των οικονομικών τράστ στην πολιτική σκακιέρα. Εκτελεί με ακρίβεια ότι του πουν και δεν μπορεί να δει παραπέρα από τους αριθμούς (που έτσι και αλλιώς δεν του βγαίνουν).
Το γεγονός ότι κάποτε ήταν στην Ανατολική Γερμανία δεν σημαίνει πως είναι ντε και καλά της σχολής των πολιτικών του Ανατολικού Μπλοκ! Γερμανός είναι και διαβάζοντας ιστορία οι Γερμανοί έχουν μαθηματική ακρίβεια 100% να "χύνουν την καρδάρα με το γάλα" στις κρίσιμες στιγμές.
 


Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1990 στις: Ιούλιος 12, 2015, 02:43:23 μμ »


Υπερτιμάς τον Γερμανό!!!!!!!!!!
Η σωματική του αναπηρία του δημιουργεί ψυχοσωματικά και .......... δυστυχώς αυτόν έτυχε να έχει η Γερμανια υπουργό οικονομικών.
Δεν είναι παρά το πιόνι των οικονομικών τράστ στην πολιτική σκακιέρα. Εκτελεί με ακρίβεια ότι του πουν και δεν μπορεί να δει παραπέρα από τους αριθμούς (που έτσι και αλλιώς δεν του βγαίνουν).
Το γεγονός ότι κάποτε ήταν στην Ανατολική Γερμανία δεν σημαίνει πως είναι ντε και καλά της σχολής των πολιτικών του Ανατολικού Μπλοκ! Γερμανός είναι και διαβάζοντας ιστορία οι Γερμανοί έχουν μαθηματική ακρίβεια 100% να "χύνουν την καρδάρα με το γάλα" στις κρίσιμες στιγμές.
 


Sent from my iPad using Tapatalk

Δυστυχώς έχω αντίθετη άποψη.

Απόψεις δε σαν αυτή χαριλαε που οδηγούν σε υποτιμηση του αντιπάλου μας έχουν οδηγήσει στο να βάζουν αυτοί τις φαπες και εμείς τους σβερκους.

Ο σοιμπλε είναι πιθανόν ο πιο ικανός, δολοπλοκος και αδιστακτος πολιτικός και manipulator στην Ευρώπη και τη δύση γενικά.

Πήγε ο λιου να του βάλει χέρι και του απάντησε αν είναι βάλε μια πενηνταρου και μιλάς μετά. Γυριστη μετά οι Αμερικανοί. Του ξαναειπε κάτι την περασμένη βδομάδα και του απάντησε σώσε το πουερτο ρικο πρώτα.

Και τώρα παίζει πάλι ένα παιχνίδι. Συγκεκριμένο και οργανωμένο. Απολύτως και σε κάθε λεπτομέρεια. Χειρίζεται το εσωτερικό της Γερμανίας, προτείνει αγαρμπα κάτι που δεν μπορεί να γίνει νομικά, ανεβάζει τον πήχη για μια συμφωνία με υψηλές απαιτήσεις, και ανοίγει το δρόμο στη μερκελ το βράδυ για να το παίξει ευρωπαιστης και μεγάλη κυρία της Ευρώπης.

Γάτος. Πστης αλλά γάτος. Και πήγε ο δικός μας ο πουθενάς από το ακαντεμια να παίξει πόκερ με έναν που το παίζει 40 χρόνια. Και πήγε να παίξει μπλοφα με κάποιον που έχει στο τραπέζι καλύτερο φύλο και περισσότερα λεφτά. Και τον ήπιε και τον ηπιαμε πανηγυρικά.

True story
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1991 στις: Ιούλιος 12, 2015, 02:51:43 μμ »
Κάπως έτσι παίχτηκε το θέμα, όπως το λέει ο Θοδωρής

http://www.efsyn.gr/arthro/pente-mines-tapeinosis-kai-ekviasmon


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1992 στις: Ιούλιος 12, 2015, 03:14:43 μμ »
Έτσι μας το "σερβίρουν" στην Ελλάδα. Αν δείτε το πως διαχειρίζονται τον λαό της κάθε χώρας με κατευθυνόμενη δημοσιογραφία θα πάθετε πλάκα!
Αν διαβάσεις και παρακολουθήσεις το τι λέγεται πχ στους Ισπανούς θα νομίσεις πως βρίσκεσαι σε άλλον πλανήτη!!!!!!!
Η διαχείρηση της κατάστασης διαμορφώνεται ανάλογα με το που βρίσκεσαι και τι πρέπει να φοβάσαι! Αυτή είναι η κυρίαρχη τάση σήμερα στην Ευρώπη.
Όσο για τις ΗΠΑ το μόνο που τους νοιάζει είναι οι βάσεις τους και το ΝΑΤΟ. Όλα τα υπόλοιπα είναι για εσωτερική κατανάλωση της εκάστοτε χώρας.


Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1993 στις: Ιούλιος 12, 2015, 03:24:25 μμ »
Δεν χρειάζεται να μας σερβίρουν κάτι. 5 χρόνια τα ζουμε. Δεν είναι και πολύ ενισχυτικο για τη συζήτηση να υποννοει κάνεις ότι ο άλλος έχει άποψη που του τη σερβίρουν και αυτός δεν μπορεί να κρίνει. Ιδίως σήμερα που ζούμε στην εποχή της ενημέρωσης και διαβάζουμε περισσότερα ξένα μηντια πάρα ελληνικά. Αν διαβάζει κάνεις ακόμη ελληνικα
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1994 στις: Ιούλιος 12, 2015, 03:37:01 μμ »
Έτσι είναι πληρώσαμε πολύ ακριβά την ανεγκέφαλη ψευτοαριστερη πολιτική μιας παρέας αδουλων δειλών άπειρων πολιτικάντηδων.
Το μεγαλύτερο βέβαια μερίδιο ευθύνης έχουν οι πρώην, αυτοί που 5 χρόνια τωρα δεν έκαναν αυτά που έπρεπε!
Πληρώσαμε πολύ ακριβά την επανένταξη στην πραγματικοτητα ενος μπουλουκιου ηθοποιών που παίζαν τους πολιτικούς!

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1995 στις: Ιούλιος 12, 2015, 03:39:32 μμ »
Δεν αντιλέγω ότι τα ζούμε και τα λουζόμαστε (όχι 5 αλλά 55 χρόνια τώρα). Ούτε υπονόησα πως δεν μπορείς να κρίνεις.
Απλά το σκεπτικό που παράθεσες εσύ και ο Γιάννης είναι μια πολιτική ανάλυση συγκεκριμένης Ελληνικής εφημερίδας (που μάλιστα διαβάζω!!!). Αυτό που είπα είναι πως τελικά για την εσωτερική κατανάλωση στην Ελληνική ειδησεογραφία τώρα βολεύει το "σχήμα" πονηρός-κακός-σκληρός κτλπ Σόιμπλε σε αντίθεση με αυτό που πραγματικά είναι: Μαριονέτα των τραπεζικών τραστ.


Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1996 στις: Ιούλιος 12, 2015, 03:56:05 μμ »


Δεν αντιλέγω ότι τα ζούμε και τα λουζόμαστε (όχι 5 αλλά 55 χρόνια τώρα). Ούτε υπονόησα πως δεν μπορείς να κρίνεις.
Απλά το σκεπτικό που παράθεσες εσύ και ο Γιάννης είναι μια πολιτική ανάλυση συγκεκριμένης Ελληνικής εφημερίδας (που μάλιστα διαβάζω!!!). Αυτό που είπα είναι πως τελικά για την εσωτερική κατανάλωση στην Ελληνική ειδησεογραφία τώρα βολεύει το "σχήμα" πονηρός-κακός-σκληρός κτλπ Σόιμπλε σε αντίθεση με αυτό που πραγματικά είναι: Μαριονέτα των τραπεζικών τραστ.


Sent from my iPad using Tapatalk

Προσωπικά δεν διαβάζω καμία ελληνική εφημερίδα. Εκτός από Φως που δεν είναι εφημερίδα αλλά ευαγγέλιο.

Προτιμώ να δώσω τα 2 ευρώ για μια μπύρα.

Περνάω καλύτερα.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1997 στις: Ιούλιος 12, 2015, 03:57:27 μμ »
Απλα ο Βαρουφακης πιστευω οτι πηγε να το παιξει νομιμα και με αερα ηρθα να σας γ..μησω... ενω ο Σοιμπλε αφου αυτος κανει κουμαντο μπορει να παιξει βρωμικα οπως και εκανε... αυτο ηταν το θεμα...

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1998 στις: Ιούλιος 12, 2015, 03:58:00 μμ »
Η οικονομική διάσταση είναι απλά η βιτρίνα του προβλήματος.

https://m.youtube.com/watch?v=C4-7i_U1ZKQ


(σε συνδυασμό και με:  http://www.mywatch.gr/index.php/topic,833.msg307391.html#msg307391)


Όλα τα άλλα είναι, "τον π@ύτσο κλαίγανε"..

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1999 στις: Ιούλιος 12, 2015, 04:03:10 μμ »
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI