Αποστολέας Θέμα: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''  (Αναγνώστηκε 1366271 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1680 στις: Ιούλιος 02, 2015, 03:26:11 μμ »



ενα πραγμα με στεναχωρει ομως.
οτι μερικοι αλητες που η δουλεια τους ηταν συγκεκριμενη, αντ'αυτης μας εφτασαν στο σημειο 0.

μας διχασαν. μας χωρισαν σε στρατοπεδα.
αυτο ειναι που με ενοχλει περισσοτερο.
+1000000000
Αυτό είναι το θέμα!!!!!Ουτε ναι ουτε οχι σε ενα ψευτοδίλημμα !

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1681 στις: Ιούλιος 02, 2015, 03:27:26 μμ »
Σας παραπεμπω στην υπογραφη μου χωρις να εννοω μονο τους σημερινους πολιτικους:

"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1682 στις: Ιούλιος 02, 2015, 03:57:00 μμ »

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1683 στις: Ιούλιος 02, 2015, 04:02:20 μμ »

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1684 στις: Ιούλιος 02, 2015, 04:55:26 μμ »
εγω αυτα περι διαχασμου τα βλεπω και λεω δεν μπορει... ειναι μια δυσκολη εποχη οκ... ο καθενας θα απαντησει οπως τα βλεπει εκεινος... γιατι δηλαδη πρεπει να τα βλεπουμε ολοι το ιδιο...;;; μπορει να Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ το δικαίωμά σου να το λες ειναι φραση του Βολταιρου... με αυτα μεγαλωσαμε οσο δυσκολα και να ειναι πρεπει να θυμομαστε οτι ειμαστε πρωτα ανθρωποι...
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1685 στις: Ιούλιος 02, 2015, 05:03:47 μμ »
Καλά. Περίμενε από Δευτέρα. Επειδή κάθε επιλογή είναι από ένα παλουκι άσχετα ποιο θεωρεί ο καθένας μεγαλύτερο, την Δευτέρα οι χαμένοι θα κατηγορούν και στοχοποιουν τους νικητές ότι τους έφεραν σε δεινά

Μιλάμε για το πλέον ακατάλληλο έθνος για να του δώσεις την επιλογή δημοψηφισματος.

Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1686 στις: Ιούλιος 02, 2015, 05:21:14 μμ »
 Τηλεφώνησα σε φίλο ξενοδόχο στη Χαλκιδική να μάθω πώς πάει η κίνηση και μου είπε: «Σαν τις ακυρώσεις στη Χαλκιδική δεν έχει»...

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1687 στις: Ιούλιος 02, 2015, 05:24:11 μμ »
Καλά. Περίμενε από Δευτέρα. Επειδή κάθε επιλογή είναι από ένα παλουκι άσχετα ποιο θεωρεί ο καθένας μεγαλύτερο, την Δευτέρα οι χαμένοι θα κατηγορούν και στοχοποιουν τους νικητές ότι τους έφεραν σε δεινά

Μιλάμε για το πλέον ακατάλληλο έθνος για να του δώσεις την επιλογή δημοψηφισματος.
εγω προσωπικα στα λαθη κοιταω τον καθρεφτη... και δεν τα ριχνω σε αλλους... ας κανουμε ολοι το ιδιο...
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1688 στις: Ιούλιος 02, 2015, 05:25:54 μμ »
εγω προσωπικα στα λαθη κοιταω τον καθρεφτη... και δεν τα ριχνω σε αλλους... ας κανουμε ολοι το ιδιο...
Στη θεωρία είναι όλα καλά. Το κακό με την πραγματικότητα είναι πως είναι πολύ επιμονη η καργιολα
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1689 στις: Ιούλιος 02, 2015, 05:27:06 μμ »
Στη θεωρία είναι όλα καλά. Το κακό με την πραγματικότητα είναι πως είναι πολύ επιμονη η καργιολα
σωστος... και οπως ελεγε ο παππους μου μην της κλεινεις την πορτα... γιατι μπαινει απο το παραθυρο...
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1760
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1690 στις: Ιούλιος 02, 2015, 05:41:53 μμ »
Ουσιαστικά πάντως εγώ δεν βρίσκω λόγο για διχασμό γιατί πιστεύω ότι όλοι μέσα μας έχουμε λόγους να ψηφίσουμε και ΝΑΙ και ΟΧΙ. Ή μάλλον ΟΧΙ και ΝΑΙ για να είμαι και στο πνεύμα της κυβέρνησης. Ή μάλλον της ακυβερνησίας γιατί κυβέρνηση δεν την λες σύφμωνα με την κυριολεκτική σημασία της λέξης. Ή μάλλον την λες όταν πρόκειται για προκλητικές προσλήψεις - ενδυνάμωση του κομματικού στρατού σε περίοδο όχι απλά κρίσης αλλά και χρεοκοπίας αλλά και κραυγαλέων αυξήσεων κάποιων εν αντιθέσει με τους υπόλοιπους που μόνο περικοπές βλέπουν στους μισθούς και τις συντάξεις τους.

Ωχ τι έχω πάθει όλο φάσκω και αντιφάσκω. Άνετα τσιμπούσα μια θέση στην ΑΡΙΣΤΕΡΗ μας κυβέρνηση.  ;D


Σοβαρά πάντως εγώ που ακόμα μέσα μου δεν έχω αποφασίσει τι είναι καλύτερο, δεν βρίσκω λόγο για διχασμό.

ΜΟΝΑΔΙΚΟ και από ότι φαίνεται ΑΙΩΝΙΟ λόγο για διχασμό, αποτελεί για εμένα και ένα μέσο λογικό Έλληνα ο τρόπος που συνεχίζουμε να ψηφίζουμε και να εκλέγουμε κυβερνήσεις.

Βοήθεια μας λοιπόν και περαστικά μας γιατί ότι και να επικρατήσει μας περιμένουν ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΧΡΟΝΙΑ.

Τσαντίζομαι με κάποιους τύπους που το παίζουν κουλτουριάρηδες και μιλάνε για τον Mozart χωρίς να έχουν δει ούτε έναν πίνακά του...

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1691 στις: Ιούλιος 02, 2015, 05:53:05 μμ »
Τηλεφώνησα σε φίλο ξενοδόχο στη Χαλκιδική να μάθω πώς πάει η κίνηση και μου είπε: «Σαν τις ακυρώσεις στη Χαλκιδική δεν έχει»...



Στάλθηκε από το GT-I9060I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1692 στις: Ιούλιος 02, 2015, 05:55:17 μμ »



Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1693 στις: Ιούλιος 02, 2015, 07:07:10 μμ »
Αντικειμενική ενημέρωση...

<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/srtDNgB94aU" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/srtDNgB94aU" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>




Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1694 στις: Ιούλιος 02, 2015, 08:06:10 μμ »
Αυτό το αίσχος με τα κανάλια θα έπρεπε να ωθεί κάθε άνθρωπο με υγιή αντανακλαστικά στην απέναντι όχθη...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Istar

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1126
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1695 στις: Ιούλιος 02, 2015, 09:05:15 μμ »
Κάπως έτσι πρέπει να έγινε η διαπραγμάτευση με τους δανιστές.   :D

<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/WgYk4zgsCMI" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/WgYk4zgsCMI" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>
"ΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ?"

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1696 στις: Ιούλιος 02, 2015, 09:17:06 μμ »



Η πρόταση των δανειστών, επί της οποίας διενεργείται το δημοψήφισμα, έτσι όπως αναρτάται στην ιστοσελίδα taxheaven:

http://www.taxheaven.gr/pagesdata/protasi_thesmon_dimopsifisma.pdf


Δεν πρέπει να μας μπερδεύει ότι το δημοψήφισμα προκήρυξε η κυβέρνηση Τσίπρα, η οποία προφανώς και ΔΕΝ υποστηρίζει την πρότασή της για το "ΟΧΙ".
Επίσης, ΔΕΝ πρέπει να νομίζουμε ότι ο Τσίπρας κάνει του κεφαλιού του, ερήμην Ευρωπαίων και άλλων.

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1697 στις: Ιούλιος 02, 2015, 09:24:22 μμ »
Ειλικρινά έχω προβληματιστεί με όλους αυτούς που θέλουν να "σωθούμε" ψηφίζοντας ΝΑΙ

Παλιοί πρωθυπουργοί που ουσιαστικά αυτοί μας έφτασαν μέχρι εδώ, έχουν το θράσος να βγαίνουν και να μας λένε τι να ψηφίσουμε...
Η πλειοψηφία των ιδιωτικών καναλιών με τα θαλασσοδάνεια και τους αρχιερείς της διαπλοκής...
Η Λαγκάρντ που τόσο μας αγαπάει και θέλει να μας βοηθήσει...
Ο Γέρουν που ανακοίνωσε πως θέλει να ψηφίσουμε ΝΑΙ, αλλά να είμαστε προετοιμασμένοι για πιο σκληρά μέτρα και λιτότητα...
Ο Σόϊμπλε και το υπόλοιπο συνάφι που συμφωνεί με τον Γέρουν και την Λαγκάρντ

Το ωραίο είναι πως όλοι οι παραπάνω έχουν παραδεχτεί πως έχουν κάνει λάθη στην πολιτική που εφάρμοσαν στην Ελλάδα.
Παρ'όλα αυτά θέλουν να τους εμπιστευτούμε και να τους αφήσουμε να μας ΞΑΝΑσώσουν

Χρωστάμε μόλις το 1% του ΑΕΠ της Ευρωζώνης...
Οι οικονομίες τους είναι θωρακισμένες (έτσι λένε) σε περίπτωση Grexit...
Είμαστε τεμπέληδες κι έχουμε τα χίλια κακά της μοίρας μας...
Θα μου πει κάποιος τι σκ@τ@ θέλουν από εμάς?
Τόση αγάπη δεν την αντέχω...με πνίγει...


Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος Istar

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1126
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1698 στις: Ιούλιος 02, 2015, 09:30:39 μμ »
Θα μου πει κάποιος τι σκ@τ@ θέλουν από εμάς?

Καταλαβαίνω ότι είναι ρητορική η ερώτηση, αλλά θα απαντήσω γιατί είναι εύκολη η απάντηση.
'Αμα το πρεζάκι σου αποφασίσει να κάνει απεξάρτηση το αφήνεις έτσι εύκολα να σου φύγει?

PS: υπογραφάρα έ??
"ΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ?"

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1699 στις: Ιούλιος 02, 2015, 09:35:21 μμ »
Σχόλιο κάτω από το άρθρο :

Καραμανλής: Την Κυριακή ψηφίζουμε «ναι» - Το «όχι» σημαίνει έξοδο από την Ευρώπη και το ευρώ

http://www.protothema.gr/politics/article/489660/karamanlis-tin-kuriaki-psifizoume-nai-to-ohi-simainei-exodo-apo-tin-europi-kai-to-euro/



Χριστιανός Ορθόδοξος 02/07/2015 19:41

Σαμαράς: ΝΑΙ, Βενιζέλος: ΝΑΙ, Παπανδρέου: ΝΑΙ, Καραμανλής: ΝΑΙ. Ένας ακόμη λόγος για να ψηφίσεις ΟΧΙ.



για την αντιγραφή PanosI........