Αποστολέας Θέμα: SINN  (Αναγνώστηκε 223962 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος palok

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 322
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #80 στις: Μάρτιος 13, 2008, 05:05:15 μμ »
εξακολουθεί πάντως και μου κάνει εντύπωση... Στη Γερμανία έστω δε θα μπορούσε να υπάρχει ένας reseller? Πήγα στο Wempe τα Χριστούγεννα και είχε ότι ρολόι μπορείς να φανταστείς και sinn oύτε για δείγμα (ακόμα και Graham είχε 4-5 στη βιτρίνα). Εντάξει καταλαβαίνω την πολιτική του Limited λόγω αποκλειστικής αγοράς από το net αλλά δε θέλει να επεκταθεί αυτή η εταιρεία???
The planet is an ocean

Αποσυνδεδεμένος TATAR

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #81 στις: Μάρτιος 13, 2008, 05:32:04 μμ »
..............Κι εγώ πριν από 2-3 μέρες παρήγγειλα απευθειάς από την sinn το U1.
Παρήγγειλα και το μεταλικό μπρασελέ μαζί.

Περιμένω λοιπόν για να σας πω εντυπώσεις................ :)
αν θελεις πες μου τιμή. πιστεύω ότι θα ευχαριστηθείς.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #82 στις: Μάρτιος 14, 2008, 08:09:10 πμ »
εξακολουθεί πάντως και μου κάνει εντύπωση... Στη Γερμανία έστω δε θα μπορούσε να υπάρχει ένας reseller? Πήγα στο Wempe τα Χριστούγεννα και είχε ότι ρολόι μπορείς να φανταστείς και sinn oύτε για δείγμα (ακόμα και Graham είχε 4-5 στη βιτρίνα). Εντάξει καταλαβαίνω την πολιτική του Limited λόγω αποκλειστικής αγοράς από το net αλλά δε θέλει να επεκταθεί αυτή η εταιρεία???


Στη Γερμανία έχει δεκάδες συνεργαζόμενα καταστήματα, άλλα ούτε ένα Wempe.
Για δες εδώ
http://www.sinn.de/sinn-uhren-2000/depots.htm

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #83 στις: Μάρτιος 14, 2008, 08:51:01 πμ »
ωραίος ο blackbird.... :up:
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος palok

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 322
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #84 στις: Μάρτιος 14, 2008, 10:35:44 πμ »
άρα μπορείς να τα δεις από κοντά, ωστόσο εγώ πήγα στο λάθος μέρος...
πολύ χρήσιμος αυτός ο πίνακας. Ευχαριστούμε!!!
The planet is an ocean

Αποσυνδεδεμένος TZAG

  • 42mm case
  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1072
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #85 στις: Μάρτιος 15, 2008, 10:41:17 πμ »
Όπως έχω αναφέρει σε κάποιους, υπάρχει Έλληνας στη Γερμανία που εξυπηρετεί για την Ελλάδα την εταιρία (ως μεσάζων). Και θέλει πολύ να υπάρξει κάποιος αντιπρόσωπος για την Sinn στην Ελλάδα.
μόλις πάνω από τη θάλασσα


Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #86 στις: Μάρτιος 15, 2008, 02:10:04 μμ »
Όπως έχω αναφέρει σε κάποιους, υπάρχει Έλληνας στη Γερμανία που εξυπηρετεί για την Ελλάδα την εταιρία (ως μεσάζων). Και θέλει πολύ να υπάρξει κάποιος αντιπρόσωπος για την Sinn στην Ελλάδα.

σε πολλες μεγαλες ετιαρεις υπαρχει το αντιστοιχο τμημα για καθε χωρα.
διασημη την καναμε ,δεν δινει εμας την αντιπροσωπεια παρα σε καναν ασχετο?

Αποσυνδεδεμένος TZAG

  • 42mm case
  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1072
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #87 στις: Μάρτιος 15, 2008, 11:36:05 μμ »
μόλις πάνω από τη θάλασσα


Αποσυνδεδεμένος sn

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #88 στις: Μάρτιος 30, 2008, 08:04:23 μμ »
Γειά σας και πάλι.
Όφειλα να post-άρω κάποιες φωτό.....
...νάτες λοιπόν!!


http://a.imagehost.org/view/0181/IMGP2588.jpg

http://a.imagehost.org/view/0181/IMGP2589.jpg

http://a.imagehost.org/view/0181/IMGP2604.jpg

http://a.imagehost.org/view/0181/IMGP2605.jpg

http://a.imagehost.org/view/0181/IMGP2609.jpg

Ελπίζω να σας αρέσει.

Αποσυνδεδεμένος anastasios101

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 175
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #89 στις: Μάρτιος 30, 2008, 08:28:01 μμ »
απλά φοβερό!

 καμία να το φοράς?

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #90 στις: Μάρτιος 30, 2008, 09:05:01 μμ »
Με γεια,καλες βουτιες κι εσυ,καλοκαιρακι που ρχεται.....
Πανε καλα οι δουλειες της Sinn στην Ελλαδα τελευταια....  ;D

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #91 στις: Μάρτιος 30, 2008, 10:37:47 μμ »
Γειά σας και πάλι.
Όφειλα να post-άρω κάποιες φωτό.....
...νάτες λοιπόν!!


http://a.imagehost.org/view/0181/IMGP2588.jpg

http://a.imagehost.org/view/0181/IMGP2589.jpg

http://a.imagehost.org/view/0181/IMGP2604.jpg

http://a.imagehost.org/view/0181/IMGP2605.jpg

http://a.imagehost.org/view/0181/IMGP2609.jpg

Ελπίζω να σας αρέσει.


κανε ενα  review,πες μας απο που το πηρες και τετοια

Αποσυνδεδεμένος sn

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #92 στις: Απρίλιος 01, 2008, 11:27:24 πμ »
Φίλε george, το ρολόι αγοράστηκε κατευθείαν από την sinn γερμανίας.

Παρήγγειλα λουράκι σιλικόνης ΚΑΙ μπρασελέ το οποίο "φοραέι" το ρολόι στις φωτό. Το έκανα για λόγους οικονομίας καθότι κάθε άλλος συνδυασμός αγοράς (μεταγενέστερη αγορά λουράκι ή μπρασελέ) βγαίνει ακριβότερος χωρίς λόγο (χώρια τα μεταφορικα).

Το ρολόι έχει -κατά τα λεγόμενα- tegimented (σκληρυμένη) κάσα κατά τα πρότυπα της sinn με σκληρότητα που ξεπερνά κατά 5-6 φορές το κοινό ατσάλι. Κατά την sinn υποτίθεται ότι η κάσα συμπεριφέρεται πολύ καλύτερα από το τιτάνιο, το οποίο είναι ελαφρότατο μεν, αλλά θέλει ειδική συμπεριφορά, αλλιώς χαράζει ή ακόμα και "χάνει" κομματάκια (dents).

Το μπρασελέ είναι ίδιο οπτικά με το ρολόι, αλλά πολύ φοβάμαι ότι μετά απο σκληρή χρήση -για την οποία άλλωστε προορίζεται- θα είναι γεμάτο γυαλάδες και γρατζουνιές (δείτε ήδη τη μεγαλοπρεπή γρατζουνιά στο κούμπωμα).

Γενικά το μέταλλο που χρησιμοποιείται έχει την απόχρωση του τιτανίου, και θυμίζει πολύ το Bell-ross space two (by sinn) που έχω

Το λουρί σιλικόνης δείχνει όμορφο αλλά δεν το έχω φορέσει ακόμη για να σας πω εντυπώσεις.

Γενικά, το ρολόι είναι "θηριάκι" : βαρύ, "γεμάτο" φορεμένο στο χέρι, και εμπνέει εμπιστοσύνη. Έχει καλό ζύγισμα και δεν ενοχλεί φορεμενο. Μεγάλο +++ και η κορώνα στο "4".

Η κατασκευή του σαν ποιότητα (δεδομένης και της τιμής του) είναι άριστη. Τυπική Γερμανική.

Το καντράν έχει εξαιρετική διάυγεια, είναι λιτό και το κρύσταλο είναι σαν να μην υπάρχει.

Τιμή: 1175 € για ρολόι με έξτρα μπρασελέ, συμπεριλαμβανομένης αποστολής με κούριερ.

Ελπίζω να βοήθησα.


Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #93 στις: Απρίλιος 01, 2008, 12:03:25 μμ »
Καλώς όρισες. Με γεια το U1.
Όταν λες σκληρή χρήση τι εννοείς;

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #94 στις: Απρίλιος 01, 2008, 12:15:04 μμ »
Φίλε george, το ρολόι αγοράστηκε κατευθείαν από την sinn γερμανίας.

Παρήγγειλα λουράκι σιλικόνης ΚΑΙ μπρασελέ το οποίο "φοραέι" το ρολόι στις φωτό. Το έκανα για λόγους οικονομίας καθότι κάθε άλλος συνδυασμός αγοράς (μεταγενέστερη αγορά λουράκι ή μπρασελέ) βγαίνει ακριβότερος χωρίς λόγο (χώρια τα μεταφορικα).

Το ρολόι έχει -κατά τα λεγόμενα- tegimented (σκληρυμένη) κάσα κατά τα πρότυπα της sinn με σκληρότητα που ξεπερνά κατά 5-6 φορές το κοινό ατσάλι. Κατά την sinn υποτίθεται ότι η κάσα συμπεριφέρεται πολύ καλύτερα από το τιτάνιο, το οποίο είναι ελαφρότατο μεν, αλλά θέλει ειδική συμπεριφορά, αλλιώς χαράζει ή ακόμα και "χάνει" κομματάκια (dents).

Το μπρασελέ είναι ίδιο οπτικά με το ρολόι, αλλά πολύ φοβάμαι ότι μετά απο σκληρή χρήση -για την οποία άλλωστε προορίζεται- θα είναι γεμάτο γυαλάδες και γρατζουνιές (δείτε ήδη τη μεγαλοπρεπή γρατζουνιά στο κούμπωμα).

Γενικά το μέταλλο που χρησιμοποιείται έχει την απόχρωση του τιτανίου, και θυμίζει πολύ το Bell-ross space two (by sinn) που έχω

Το λουρί σιλικόνης δείχνει όμορφο αλλά δεν το έχω φορέσει ακόμη για να σας πω εντυπώσεις.

Γενικά, το ρολόι είναι "θηριάκι" : βαρύ, "γεμάτο" φορεμένο στο χέρι, και εμπνέει εμπιστοσύνη. Έχει καλό ζύγισμα και δεν ενοχλεί φορεμενο. Μεγάλο +++ και η κορώνα στο "4".

Η κατασκευή του σαν ποιότητα (δεδομένης και της τιμής του) είναι άριστη. Τυπική Γερμανική.

Το καντράν έχει εξαιρετική διάυγεια, είναι λιτό και το κρύσταλο είναι σαν να μην υπάρχει.

Τιμή: 1175 € για ρολόι με έξτρα μπρασελέ, συμπεριλαμβανομένης αποστολής με κούριερ.

Ελπίζω να βοήθησα.


βοηθησες διοτι πρεπει να μαθαινουν και οσι δεν εχουν την ευκαιρεια να το δουν απο κοντα.ειναι βαρυ λογω υλικου,ναι τα ρολογια της sinn ειναι ζυγισμενα.καλοριζικο
κραταει και καλους χρονουσ οσο εχω ακουσει στο u1 .

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #95 στις: Απρίλιος 01, 2008, 07:11:34 μμ »
Φίλε george, το ρολόι αγοράστηκε κατευθείαν από την sinn γερμανίας.

Παρήγγειλα λουράκι σιλικόνης ΚΑΙ μπρασελέ το οποίο "φοραέι" το ρολόι στις φωτό. Το έκανα για λόγους οικονομίας καθότι κάθε άλλος συνδυασμός αγοράς (μεταγενέστερη αγορά λουράκι ή μπρασελέ) βγαίνει ακριβότερος χωρίς λόγο (χώρια τα μεταφορικα).

Το ρολόι έχει -κατά τα λεγόμενα- tegimented (σκληρυμένη) κάσα κατά τα πρότυπα της sinn με σκληρότητα που ξεπερνά κατά 5-6 φορές το κοινό ατσάλι. Κατά την sinn υποτίθεται ότι η κάσα συμπεριφέρεται πολύ καλύτερα από το τιτάνιο, το οποίο είναι ελαφρότατο μεν, αλλά θέλει ειδική συμπεριφορά, αλλιώς χαράζει ή ακόμα και "χάνει" κομματάκια (dents).

Το μπρασελέ είναι ίδιο οπτικά με το ρολόι, αλλά πολύ φοβάμαι ότι μετά απο σκληρή χρήση -για την οποία άλλωστε προορίζεται- θα είναι γεμάτο γυαλάδες και γρατζουνιές (δείτε ήδη τη μεγαλοπρεπή γρατζουνιά στο κούμπωμα).

Γενικά το μέταλλο που χρησιμοποιείται έχει την απόχρωση του τιτανίου, και θυμίζει πολύ το Bell-ross space two (by sinn) που έχω

Το λουρί σιλικόνης δείχνει όμορφο αλλά δεν το έχω φορέσει ακόμη για να σας πω εντυπώσεις.

Γενικά, το ρολόι είναι "θηριάκι" : βαρύ, "γεμάτο" φορεμένο στο χέρι, και εμπνέει εμπιστοσύνη. Έχει καλό ζύγισμα και δεν ενοχλεί φορεμενο. Μεγάλο +++ και η κορώνα στο "4".

Η κατασκευή του σαν ποιότητα (δεδομένης και της τιμής του) είναι άριστη. Τυπική Γερμανική.

Το καντράν έχει εξαιρετική διάυγεια, είναι λιτό και το κρύσταλο είναι σαν να μην υπάρχει.

Τιμή: 1175 € για ρολόι με έξτρα μπρασελέ, συμπεριλαμβανομένης αποστολής με κούριερ.

Ελπίζω να βοήθησα.



Καλός ήρθες στην παρέα μας φίλε sn,
και καλορίζικο το ρολόι, καλή επιλογή, για την φήμη της Sinn, σε κάσες o-rings, ποιότητα, φινίρισμα
και το σημαντικότερο για μένα τίμιες τιμές !!!

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος sn

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #96 στις: Απρίλιος 01, 2008, 08:20:27 μμ »
Παράθεση
Καλώς όρισες. Με γεια το U1.
Όταν λες σκληρή χρήση τι εννοείς;

Φιλικά
Δημήτρης

Φίλε Δημήτρη,
Εννοώ χειμώνα βουνό (ski, snowboard) κλπ και το καλοκαίρι θαλάσσια σπορ, καταδύσεις, μαστορέματα στη βάρκα και γενικά ΠΟΛΥ φόρεμα.


Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #97 στις: Απρίλιος 01, 2008, 09:01:29 μμ »
Φίλε Δημήτρη,
Εννοώ χειμώνα βουνό (ski, snowboard) κλπ και το καλοκαίρι θαλάσσια σπορ, καταδύσεις, μαστορέματα στη βάρκα και γενικά ΠΟΛΥ φόρεμα.




αφου ποσταρεις για την αγορα ενος νεου ρολογιου και ΕΙΔΙΚΑ ρολογιου που δε θα δει ο αλλος ελλαδα σε βιτρινα η φορεμενο ευκολα ΒΑΛΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΜΕ ΦΩΤΟ!

Υ.Γ
την αλλη φορα θα παω στην σινν με μηχανη και οχι κινητο

Υ.Γ2
δεν υπαρχει σκληρο ρολοι ,απλα εχει μεγαλυτερα ορια γι αυτο προσεχε το αδυνατο του σημειο που ειναι η επικαλυψη και στο εξω τμημα του κρυσταλλου

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #98 στις: Απρίλιος 02, 2008, 01:15:32 μμ »
Φίλε Δημήτρη,
Εννοώ χειμώνα βουνό (ski, snowboard) κλπ και το καλοκαίρι θαλάσσια σπορ, καταδύσεις, μαστορέματα στη βάρκα και γενικά ΠΟΛΥ φόρεμα.

Όλα αυτά είναι βούτυρο στο ψωμί του. Πλην βεβαώς των καρφωμάτων στη βάρκα, αλλά ενίοτε και ελλείψει σφυριού θα σε βγάλει ασπροπρόσωπο. Εγώ πάντως γι' αυτή τη δουλειά χρησιμοποιώ το G-Shock μου.

Αν παρουσιαστεί πρόβλημα στην antireflex  επικάλυψη, αφαιρείται εύκολα.

Καλοφόρετο.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #99 στις: Απρίλιος 02, 2008, 01:26:47 μμ »
Όλα αυτά είναι βούτυρο στο ψωμί του. Πλην βεβαώς των καρφωμάτων στη βάρκα, αλλά ενίοτε και ελλείψει σφυριού θα σε βγάλει ασπροπρόσωπο. Εγώ πάντως γι' αυτή τη δουλειά χρησιμοποιώ το G-Shock μου.

Αν παρουσιαστεί πρόβλημα στην antireflex  επικάλυψη, αφαιρείται εύκολα.

Καλοφόρετο.

Φιλικά
Δημήτρης


καλά μαστορέματα  ;D ;D :D φίλε Δημήτρη.
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.