Αποστολέας Θέμα: IWC vs BREITLING  (Αναγνώστηκε 15925 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

director

  • Επισκέπτης
IWC vs BREITLING
« στις: Φεβρουάριος 09, 2009, 10:19:13 μμ »
Αφορμης δοθεισης απο προσφατα ποστς,ας αντιπαρατεθουμε.
ποια και γιατι.

Αποσυνδεδεμένος VIWOW

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 552
    • Προφίλ
Απ: IWC vs BREITLING
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 09, 2009, 11:56:54 μμ »
Καλά τους κάνεις φίλε director και τους ξεσκεπάζεις. Για να δούμε τώρα τα παλικάρια που είχαν αυτή την ιδέα, για να μας πουν ποιά μοντέλα της Breitling θα βάλουν απέναντι στα παρακάτω IWC;

1 Il Destriero Scafusia
2 Grande Complication
3 Portuguese Minute Repeater
4 Portuguese Perpetual Calendar
5 Da Vinci Perpetual Calendar Digital
6 Doppelchrono Top Gun
7 Aquatimer Deep Two
8 Big Ingenieur
κλπ

καθώς και ποια IWC αντιστοιχούν στα παρακάτω Breitling;

1 Navitimet
2 Flying B
΄
Άντε παιδιά βρείτε τα αντίστοιχα μοντέλα αφού οι μάρκες συγκρίνονται..

Φιλικά

Κωστής

Υ.Γ. Βέβαια "παίζει" μέσα στο φόρουμ και το πιο "κουλό" IWC vs Longines. Γιατί έχω ένα προαίσθημα πως κάποιος θα λανσάρει σε λίγο την ιδέα Rolex vs Sector και θα μου πάθει τίποτα ο Nomikosas που είναι μιά χαρά παιδί;
ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ. ΔΙΑΛΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

WINSTON CHURCHILL

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: IWC vs BREITLING
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 12:10:26 πμ »
συνηθως σε αυτο το φορουμ οταν κανουμε ενα VS(versus), πρωτα βαζουμε στοιχεια και μετα ισως βγαζουμε "πολεμικες ιαχες"

Καλά τους κάνεις φίλε director και τους ξεσκεπάζεις. Για να δούμε τώρα τα παλικάρια που είχαν αυτή την ιδέα, για να μας πουν ποιά μοντέλα της Breitling θα βάλουν απέναντι στα παρακάτω IWC;

οκ δεχομαι οτι κανατε το αντιθετο,τα στοιχεια υπερ της μιας Η της αλλης εταιριας δεν βλεπω!?




Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: IWC vs BREITLING
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 12:18:50 πμ »
Η απάντηση είναι:
ΔΞ/ΔΑ

(μετάφραση: Δεν Ξέρω/Δεν Απαντώ)
;D
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: IWC vs BREITLING
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 12:19:47 πμ »
και επειδη βλεπω ενα φυτιλι χωρις λογο σε αυτο το ποστ θα προσπαθησω να το αποφυγω εαν δεν συνοδευονται απο στοιχεια

Αποσυνδεδεμένος VIWOW

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 552
    • Προφίλ
Απ: IWC vs BREITLING
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 12:29:05 πμ »
Καλό θα ήταν να μην μπερδεύεις τις "πολεμικές ιαχές" με την πλάκα.

Απλά στο πλαίσιο οτι κάποιος μπορεί να αγοράσει ένα IWC ή ένα Breitling, μπορείς να μου εξηγήσεις πως θα συγκρίνετε δύο εταιρείες που οι συλλογές τους "εφάπτονται" σε τρία μοντέλα και η ιστορική τους διαδρομή και η θέση τους στην αγορά δεν έχει καμία απολύτως σχέση; Τι αποδείξεις θέλεις πάλι, ούτε ο Ευαγγελάτος να ήσουν; Τιατί δεν απαντάς, αφού θεωρείς οτι υπάρχει πεδίο σύγκρισης σε αυτό που ρωτάω;

Ποιό ρολόι της Breitling θα συγκρίνεις με το Destriero; (Αν δεν θυμάσαι τι είναι ή παίρνεις τον Papi τηλέφωνο γιατί αυτός το σχεδίασε και το έφτιαξε, ή μου στέλνεις πμ)

Το ίδιο ισχύει και για τα υπόλοιπα.

Τι θεωρείς "στοιχείο" υπέρ της μιας ή της άλλης εταιρείας, όταν είναι άσχετες μεταξύ τους και στην πυραμίδα της ωρολογοποιίας οι θέσεις τους δεν έχουν καμία σχέση;

Σε τι θα τις συγκρίνεις; Στην ποιότητα του δέρματος του κροκόδειλου;

Φιλικά

Κωστής
ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ. ΔΙΑΛΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

WINSTON CHURCHILL

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: IWC vs BREITLING
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 12:32:17 πμ »
ειναι και τα δυο πολυ ποιοτικα ρολογια,αλλα ανηκουν σε αλλη κατηγορια,αυτο το βλεπεις καταρχην απο τα συγκριτικα που δεν τα βαζουν σχεδον ποτε διπλα διπλα.ενα αλλο γεγονος ειναι η τιμη των BREITLING που δεν τροποποιουν την ετα τους οπως αλλοι που βρισκεις σε ιδιες τιμες πανω κατω.η αξια μεταπωλησης και η ιστορια επισης διαφερουν .τα BREITLING ειχαν γινει μεγαλη μοδα και στην ευρωπη την δεκαετια του 90 με πολυ καλες πωλησεις,πλεον η χρηση αυτη περιοδο εχει περασει

director

  • Επισκέπτης
Απ: IWC vs BREITLING
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 12:37:01 πμ »
καλα μιλαμε για μεγαλο ερωτα
καλα με λενε προβοκατορα

Αποσυνδεδεμένος Kosmas

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: IWC vs BREITLING
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 12:38:44 πμ »
Υ.Γ. Βέβαια "παίζει" μέσα στο φόρουμ και το πιο "κουλό" IWC vs Longines. Γιατί έχω ένα προαίσθημα πως κάποιος θα λανσάρει σε λίγο την ιδέα Rolex vs Sector και θα μου πάθει τίποτα ο Nomikosas που είναι μιά χαρά παιδί;

Ελπιζω να μην αναφερεσαι στο δικο μου 'Longines Legent Diver ή IWC Aquatimer 2000;', χαρακτηριζοντας το 'κουλο΄. Ειναι μαλλον προσβλητικος χαρακτηρισμος...

director

  • Επισκέπτης
Απ: IWC vs BREITLING
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 12:48:47 πμ »
τελη της δεκαετιας του 70 ειμαι καθισμενος στο πεταλο του καραισκακη (παρ οτι φανατικος αντι ΟΣΦΠ),περιμενοντας την εναρξη του αγωνα με τον ΠΑΟΚ (ουτε μπαοκι ειμαι),εκεινη την εποχη εχει κληθει στην μικτη Ευρωπης ο Θωμας Μαυρος και γινονται διαφορα σχολια μεταξυ γαβρων.
Λεει λοιπον ενας απ αυτους,για μενα η επιθετικη τριπλετα της μικτης Ευρωπης θα πρεπει να ειναι οι Καλτσας,Γαλακος,Ρεζενμπρινγκ,
με βλεπει λοιπον που χαμογελαω και καπως αγριεμενος μου λεει,γιατι ρε φιλε δεν σ αρεσει ο Ρεζενμπρινγκ?
τα συμερασματα δικα σας

Αποσυνδεδεμένος VIWOW

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 552
    • Προφίλ
Απ: IWC vs BREITLING
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 12:52:59 πμ »
George_ έχεις δίκιο το έχεις πει και το είχα διαβάσει. Τώρα γιατί έκανες οτι δεν κατάλαβες τι είπα; Αυτό που είπες και εσύ στο άλλο τόπικ με μοντέλα.

Αγαπητέ Κοσμά. Η ιεράρχηση των εταιρειών στην ωρολογοποιία είναι συγκεκριμένη και έχει μορφή πυραμίδας. Δηλαδή στην κορυφή ένας, από κάτω του δύο κοκ. Δεν είναι προς δημοσίευση βέβαια αλλά αν την είχες δει θα δικαιολογούσες την λέξη που έγραψα.

Αν ενοχλήθηκες από την λέξη την αποσύρω και ζητώ συγνώμη. Η άποψή μου όμως δεν αλλάζει.

Φιλικά

Κωστής
ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ. ΔΙΑΛΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

WINSTON CHURCHILL

Αποσυνδεδεμένος nomikosas

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 827
    • Προφίλ
Απ: IWC vs BREITLING
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 12:56:29 πμ »
ειναι και τα δυο πολυ ποιοτικα ρολογια,αλλα ανηκουν σε αλλη κατηγορια,αυτο το βλεπεις καταρχην απο τα συγκριτικα που δεν τα βαζουν σχεδον ποτε διπλα διπλα.ενα αλλο γεγονος ειναι η τιμη των BREITLING που δεν τροποποιουν την ετα τους οπως αλλοι που βρισκεις σε ιδιες τιμες πανω κατω.η αξια μεταπωλησης και η ιστορια επισης διαφερουν .τα BREITLING ειχαν γινει μεγαλη μοδα και στην ευρωπη την δεκαετια του 90 με πολυ καλες πωλησεις,πλεον η χρηση αυτη περιοδο εχει περασει

Ειναι ποιοτικα ρολογια κ τα δυο αλλα ως εκει...... δεν εχουν κατι αλλο κοινο! Πανω κατω το ιδιο λετε.
Παντως εχει δικιο ο Viwow! Tετοια συγκριση εταιριων δεν μπορει να γινει αφου οι 2 εταιριες συνολικα παρουσιαζουν διαφορετικών κατηγοριών μοντελα!
Υ.Γ. Βέβαια "παίζει" μέσα στο φόρουμ και το πιο "κουλό" IWC vs Longines. Γιατί έχω ένα προαίσθημα πως κάποιος θα λανσάρει σε λίγο την ιδέα Rolex vs Sector και θα μου πάθει τίποτα ο Nomikosas που είναι μιά χαρά παιδί;

Παλαιοτερα, στις αρχες του forum ισως να παθαινα τπτ..... :headbash:  
Πλεον παιρνω τα απαραιτητα μυοχαλαρωτικα πριν κατσω στο pc...  :computer:  :smt029   :lol:

Αποσυνδεδεμένος Petros1

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 438
    • Προφίλ
Απ: IWC vs BREITLING
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 02:31:13 πμ »
τελη της δεκαετιας του 70 ειμαι καθισμενος στο πεταλο του καραισκακη (παρ οτι φανατικος αντι ΟΣΦΠ),
Να δεις  που στο τελος θα με κανεις να σε συμπαθήσω....

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: IWC vs BREITLING
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 07:39:48 πμ »


Αγαπητέ Κοσμά. Η ιεράρχηση των εταιρειών στην ωρολογοποιία είναι συγκεκριμένη και έχει μορφή πυραμίδας. Δηλαδή στην κορυφή ένας, από κάτω του δύο κοκ. Δεν είναι προς δημοσίευση βέβαια αλλά αν την είχες δει θα δικαιολογούσες την λέξη που έγραψα.

Φιλικά

Κωστής

Αφελής Ερώτησεις....

1) Την πυραμίδα ιεράρχησης των εταιρειών ωρολογοποιίας ποιος την συντάσει ???
2) Γιατί δεν είναι προς δημοσίευση???
3) Από την στιγμή που δεν δημοσιεύεται τι λόγο ύπαρξης έχει???

Φιλικά Γιώργος

Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος VIWOW

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 552
    • Προφίλ
Απ: IWC vs BREITLING
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 10:02:10 πμ »
Δεν είναι αθέμιτο. Σε όλους τους επαγγελματικούς χώρους υπάρχουν πράγματα που είναι εσωτερικής χρήσης και δεν τα γνωρίζει όλος ο κόσμος. Τώρα για το ποιός την συντάσει, είναι απλό. Σε κλειστό επαγγελματικό κύκλωμα δεν υπάρχουν μυστικά για το αν η μία ή η άλλη εταιρεία έχει δικούς της μηχανισμούς, τι ποιότητας είναι τα ρολόγια της, αν έχει σημαντική ιστορία ή όχι. Οπότε τα πράγματα είναι απλά.

Η πυραμίδα χρησιμεύει στις εταιρείες για το marketing, για να βάζουν στόχους, για να έχουν μια σαφή εικόνα για τον ανταγωνισμό.

Δεν πρέπει να ξεχνάμε οτι οι περισσότερες εταιρείες ανήκουν σε γρουπ, οπότε δεν η εξέλιξη των συλλογών τους τυχαία.

Φιλικά

Κωστής
ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ. ΔΙΑΛΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

WINSTON CHURCHILL

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: Απ: IWC vs BREITLING
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 10:17:18 πμ »
Δεν είναι αθέμιτο. Σε όλους τους επαγγελματικούς χώρους υπάρχουν πράγματα που είναι εσωτερικής χρήσης και δεν τα γνωρίζει όλος ο κόσμος. Τώρα για το ποιός την συντάσει, είναι απλό. Σε κλειστό επαγγελματικό κύκλωμα δεν υπάρχουν μυστικά για το αν η μία ή η άλλη εταιρεία έχει δικούς της μηχανισμούς, τι ποιότητας είναι τα ρολόγια της, αν έχει σημαντική ιστορία ή όχι. Οπότε τα πράγματα είναι απλά.

Η πυραμίδα χρησιμεύει στις εταιρείες για το marketing, για να βάζουν στόχους, για να έχουν μια σαφή εικόνα για τον ανταγωνισμό.

Δεν πρέπει να ξεχνάμε οτι οι περισσότερες εταιρείες ανήκουν σε γρουπ, οπότε δεν η εξέλιξη των συλλογών τους τυχαία.

Φιλικά

Κωστής

Δεν έγραψα οτι είναι αθέμιτο πουθενά. Απλά διατύπωσα κάποιες απορίες,  οι οποίες λύθηκαν με τις απαντήσεις σας. Ευχαριστώ!

Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Απ: IWC vs BREITLING
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 07:32:42 μμ »
Δεν είναι αθέμιτο. Σε όλους τους επαγγελματικούς χώρους υπάρχουν πράγματα που είναι εσωτερικής χρήσης και δεν τα γνωρίζει όλος ο κόσμος. Τώρα για το ποιός την συντάσει, είναι απλό. Σε κλειστό επαγγελματικό κύκλωμα δεν υπάρχουν μυστικά για το αν η μία ή η άλλη εταιρεία έχει δικούς της μηχανισμούς, τι ποιότητας είναι τα ρολόγια της, αν έχει σημαντική ιστορία ή όχι. Οπότε τα πράγματα είναι απλά.

Η πυραμίδα χρησιμεύει στις εταιρείες για το marketing, για να βάζουν στόχους, για να έχουν μια σαφή εικόνα για τον ανταγωνισμό.

Δεν πρέπει να ξεχνάμε οτι οι περισσότερες εταιρείες ανήκουν σε γρουπ, οπότε δεν η εξέλιξη των συλλογών τους τυχαία.

Φιλικά

Κωστής
και καλα .....ο ενας αγοραζει εργαζομενους απο τον αλλο και επειδη ειναι ολα σε need to know basis
δεν ξερουν τι μοντελο θα βγαλει ο αλλος και ποτε ....ξερετε ποιος αγοραζει τα πρωτα κομματια των καινουργιων μοντελων?
ο ανταγωνισμος!για να δουν τι κανει ο καθενας και αμα μου βρειτε brand manager που συνεργαζεται αρμονικα με brand manager
του ιδιου ομιλου σφυριξτε κλεφτικα δις εκτος αν ειναι ο ceo στον ιδιο χωρο!και το μαρκετινγ που δρα σαν καταλυτης παραγγελνει ερευνες αγορας.....γαι το brand name ταδε δεινα......και τρεχουν και δεν φτανουν......
η πυραμιδα ειναι ενας μυθος........ειναι εφικτη μονο σε partition της αγορας που εχεις πληρεις feedback
απλως μπορεις να μαζεψεις στοιχεια απο εδω και απο εκει για να φτιαξεις ενα παζλ με ανομοια κομματια...
οσο για τους μηχανισμους ......με το που βγουν απο την φαμπρικα πεφτε τοση τροποποιηση απο αυτους η κατα παραγγελια
που δεν ξερεις που να κοιταξεις μπορει να κοστιζει απο 80 εως 800 δολλαρια το ιδιο calibre....χωρις πολλες φιοριτουρες
και επειδη το χρημα ρεει αναλογα στο ποιος ειναι στα πανω του και στα κατω του απο πλευρας marketing finance trade ,engineering καταλαβατε τι γινεται ....και ολοι περιμενου τις πωλησεις να δουν τι γινεται.....πετυχε η δεν πετυχε
συνηθως ενας ειναι στην κρυφη ,ο επομενος ακολουθει με μικρη διαφορα και οι υπολοιποι λυμαινονται τα λοιμα.....
πραγματικη πυραμιδα δεν υπαρχει υπαρχουν μετρησεις και τζιροι απλα μαθηματικα μονο που ο καθενας τα κρατ για τον εαυτο του!
φιλικα
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Απ: IWC vs BREITLING
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 01:22:08 μμ »
Ένα από αυτά τα παλικάρια που προχώρησαν σε σύγκριση των δύο εταιρειών είμαι και εγώ.

Πρέπει κ.Στήκα να αντιληφθείτε ότι πολλοί από τους συμμετέχοντες στο φόρουμ (οι περισσότεροι θα έλεγα) έχουν περιορισμένες εώς ανύπαρκτες γνώσεις περί ωρολογοποιίας. Είναι οπότε λογικό οι συγκρίσεις, καθώς και κάποια γενικά σχόλια, να γίνονται βάση χαρακτηριστικών όπως παρόμοιο σχέδιο, τιμή, κατηγορία (πιλοτικό, καταδυτικο, κ.α), μένοντας και εξετάζοντας αποκλειστικά αυτά.

Σε αυτό λοιπόν το σημείο καλούνται οι "ειδικοί", με ευγενια και κομψότητα να επισημαίνουν την αστοχία και να ενημερώσουν αναλόγως το άσχετο κοινό.

Θεωρώ ότι όποιος άσχετος σκέφτεται για τα Breitling σίγουρα γλυκοκοιτάζει και τα IWC. Άσχετα αν φοράνε εντελώς διαφορετική μηχανή ή αν η μία εταιρεία "μετράει" 80 και η άλλη 180 χρόνια. Καλώς ή κακώς η λογική του άσχετου αγοραστή τον οδηγεί στο να συγκρίνει σχέδια-τιμές.

Και εμείς εδώ κ.Στήκα είμαστε άσχετοι..... ::)

Αποσυνδεδεμένος Dakis

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 247
    • Προφίλ
Απ: IWC vs BREITLING
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 01:58:29 μμ »
Καλά τους κάνεις φίλε director και τους ξεσκεπάζεις. Για να δούμε τώρα τα παλικάρια που είχαν αυτή την ιδέα, για να μας πουν ποιά μοντέλα της Breitling θα βάλουν απέναντι στα παρακάτω IWC;

1 Il Destriero Scafusia
2 Grande Complication
3 Portuguese Minute Repeater
4 Portuguese Perpetual Calendar
5 Da Vinci Perpetual Calendar Digital
6 Doppelchrono Top Gun
7 Aquatimer Deep Two
8 Big Ingenieur
κλπ

καθώς και ποια IWC αντιστοιχούν στα παρακάτω Breitling;

1 Navitimet
2 Flying B
΄
Άντε παιδιά βρείτε τα αντίστοιχα μοντέλα αφού οι μάρκες συγκρίνονται..

Φιλικά

Κωστής

Υ.Γ. Βέβαια "παίζει" μέσα στο φόρουμ και το πιο "κουλό" IWC vs Longines. Γιατί έχω ένα προαίσθημα πως κάποιος θα λανσάρει σε λίγο την ιδέα Rolex vs Sector και θα μου πάθει τίποτα ο Nomikosas που είναι μιά χαρά παιδί;
Καλα ολα αυτα, αλλα δε νομιζω πως ειναι πολλοι αυτοι που μπορουν να τα αποκτησουν!! Και μιλατε παντα για grande complications, ρολογια που ειπα οτι ειναι χειροποιητα! Καλυτερα να μεινουμε σε πιο <<ανθρωπινα μοντελα>>.

Αποσυνδεδεμένος VIWOW

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 552
    • Προφίλ
Απ: IWC vs BREITLING
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 04:13:12 μμ »
Nin, πες τους... Μου μιλάνε στον πληθυντικό...

Νομίζω οτι οποιοσδήποτε περνούσε τις ώρες που περνάω μέσα στο φόρουμ, θα χρησιμοποιούσε λίγο πιο χαλαρές εκφράσεις. Το είπα άλλωστε και πιο πάνω οτι δεν πρόκειται για πολεμικές ιαχές, αλλά για πλάκα.

Τώρα, ακόμη και αν δεν ξέρετε τι είναι ακριβώς ένα μοντέλο, καταλαβαίνετε οτι οι δύο εταιρείες δεν μπορούν να συγκριθούν σε όλο το εύρος της συλλογής τους. Θα ήταν πιο σωστό λοιπόν να γίνει ένα PILOT WATCH. BREITLING VS IWC. Επί αυτού πείτε την γνώμη σας και μπορεί να γνωρίζετε και περισσότερα από εμένα.

Αλλιως αδικείται η μια εταιρεία. Θα βάλω πόλι παράδειγμα από το αυτοκίνητο.

Επειδή έχει και η Mercedes 1800cc, θα την συγκρίνατε με την Hundai;

Φιλικά

Κωστής

ΥΓ. Ζητώ συγνώμη η διάθεσή μου δεν ήταν να προσβάλλω κάποιον και έχω διαβάσει ποστ σας (και των δύο) που είχαν ενδιαφέρον. Δεν είμαι στο φόρουμ για να διδάξω. Έχω ανοιχτά τα αυτιά μου και μαθαίνω και εγώ. Ακόμη και από αυτούς που αποκαλείτε "άσχετους".
ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ. ΔΙΑΛΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

WINSTON CHURCHILL