Αποστολέας Θέμα: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''  (Αναγνώστηκε 1361171 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1360 στις: Απρίλιος 16, 2015, 04:12:16 μμ »
99,999999 % γιούργια.......

......Όχι ιδιαίτερα.......δώρο !!!!!.......... (πάνω από 10.000 ακόμα και αν το πήρε πριν 5 χρόνια χωρίς κουτιά χαρτιά)......

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1361 στις: Απρίλιος 16, 2015, 04:53:13 μμ »
99,999999 % γιούργια.......

......Όχι ιδιαίτερα.......δώρο !!!!!.......... (πάνω από 10.000 ακόμα και αν το πήρε πριν 5 χρόνια χωρίς κουτιά χαρτιά)......

Aυτο λεω κι εγω,αλλα ποτε δεν ξερεις!!
Θα το διελευκανω το θεμα εν καιρω ;)
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1362 στις: Απρίλιος 16, 2015, 09:58:07 μμ »
Για το θέμα του αναλογικού κόστους, επέτρεψε μου να διατηρώ επιφυλάξεις. Τουλάχιστον για τη δική μου συλλογή, που αποτελείται από 2 ρολόγια της τάξεως των 4,000 ένα της τάξεως των 1,500 και ένα της τάξεως των 500. Και δε μιλάω για τιμές κτήσης...

Το δε τελευταίο περί χαράς της ζωής και πάλης βελτίωσης της ζωής των άλλων, δεν το αντιλήφθηκα, sorry. Δλδ. ο Τζώνης ο Τραβόλτας, ξοδεύοντας για 2 ιδιωτικά αεροπλάνα και έχοντας φτιάξει ένα σπίτι υβρίδιο βίλας και mini αεροδρομίου, συνεισφέρει κάπως στη βελτίωση της ζωής των άλλων επειδή χαίρεται τη δική του; Γνωρίζω ανθρώπους στους γιατρούς χωρίς σύνορα που προσπαθούν εμπράκτως όχι να βελτιώσουν αλλά να σώσουν τις ζωές των άλλων, βελτιώνοντας μέσα από αυτή τους την προσπάθεια τη δική τους ζωή. Και όχι έχοντας πρώτα αγοράσει το...Ελληνικό για να παίζουν τα παιδιά τους τους...αεροπόρους.
Για να μην πω για κάτι Σαουδάραβες που δεν ξέρουν τι ξοδεύουν και they don't give a shit για τη βελτίωση της ζωής των άλλων.
Τέλος πάντων, μεγάλη κουβέντα και μάλλον όχι γι΄αυτό το "νήμα".

Ο Τζώνης τα έβγαλε τα χρήματα του, δεν μου χρωστάει, οπότε ας τα πάρει και στον τάφο του παρέα, δικό του θέμα είναι... Να ΄ναι καλά ο άνθρωπος να τα χαίρεται και να σετάρει περούκες με σακάκια  :dielaughing:

Οχι, προφανως και δεν καταλαβες τι ειπα Αγγελε. Δε με ενδιαφερει τι κανει και τι δεν κανει ο συγκεκριμενος. Γενικα, οταν προσπαθεις να συμβαλλεις, απο τη δικη σου πλευρα και με την καθημερινη σταση σου και τους αγωνες σου τη βελτιωση της ποιοτητας της ζωης των αλλων, το να εξασφαλιζεις μια η δυο πολυτελειες και για σενα ειναι απο θεμιτο μεχρι και απαραίτητο. Και μενα μου φαινεται εξωφρενικο ενα αεροπλανο παρκαρισμενο εξω απο μια ...βιλα, αλλα αναλογικα βλεπω κάποια εξωφρενικα και σε μενα και σε εσας και γενικα στην καθημερινοτητα μου. Μαλιστα, προσωπικα εγω, νοιωθω τοσο λιγος απεναντι στους γιατρους που λες οσο θα περιμενα να νοιωθει κι ο καθε κροισος που παρκαρει αεροπλανα εξω απο το σπιτι του. Γιατι πολυ απλα δεν εχω τα λεφτα του και δεν ξερω τι θα εκανα αν τα ειχα. Δεν ειναι ασπρο μαυρο, ειναι και γκρι.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1363 στις: Απρίλιος 16, 2015, 10:12:13 μμ »
Οχι, προφανως και δεν καταλαβες τι ειπα Αγγελε. Δε με ενδιαφερει τι κανει και τι δεν κανει ο συγκεκριμενος. Γενικα, οταν προσπαθεις να συμβαλλεις, απο τη δικη σου πλευρα και με την καθημερινη σταση σου και τους αγωνες σου τη βελτιωση της ποιοτητας της ζωης των αλλων, το να εξασφαλιζεις μια η δυο πολυτελειες και για σενα ειναι απο θεμιτο μεχρι και απαραίτητο. Και μενα μου φαινεται εξωφρενικο ενα αεροπλανο παρκαρισμενο εξω απο μια ...βιλα, αλλα αναλογικα βλεπω κάποια εξωφρενικα και σε μενα και σε εσας και γενικα στην καθημερινοτητα μου. Μαλιστα, προσωπικα εγω, νοιωθω τοσο λιγος απεναντι στους γιατρους που λες οσο θα περιμενα να νοιωθει κι ο καθε κροισος που παρκαρει αεροπλανα εξω απο το σπιτι του. Γιατι πολυ απλα δεν εχω τα λεφτα του και δεν ξερω τι θα εκανα αν τα ειχα. Δεν ειναι ασπρο μαυρο, ειναι και γκρι.

Ναι ίσως δεν κατάλαβα από την αρχή την τοποθέτηση σου, σχετικά με τις "πολυτέλειες".
Απλά είχα και στο μυαλό μου ένα άρθρο που είχα πετύχει με τα κωλόπαιδα των Σαουδαράβων που από τα 12-13 τους ποστάρουν σε facebook και instagram την ΤΡΕΛΗ χλιδή στην οποία κινούνται και ίσως το πήρα αλλιώς.
Ξέρεις είναι κάτι φωτό (δεν ξέρω αν τις έχεις πετύχει) με κάτι νιάνιαρα που είναι στο mega-γιωτ τους με το παρεάκι τους. με κάτι λεοπαρδάλεις για pet, που ανοίγουν κάτι σαμπάνιες των κάτι χιλιάδων euro και πρακτικά κάνουν μεταξύ τους διαγωνισμό του τύπου "ποιός έχει πιο ζάπλουτο μπαμπά και ξοδεύει περισσότερα". Και κάτι τέτοια εμετικά.
Και ταυτόχρονα ξέρεις ότι κάπου παραδίπλα υπάρχει κόσμος που κυριολεκτικά λοιμοκτονεί...

Τέλος πάντων, μάλλον την πλήρωσε ο Τζώνης με τα ψωρο-αεροπλάνα του ψιλο-άδικα.
Άσε που μου φαίνονται και ψιλοσαράβαλα τα αεροπλάνα του. Να είχε κάνα F-16 να το συζητήσουμε  :D

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1364 στις: Απρίλιος 16, 2015, 10:23:04 μμ »
Ζηλεύετε και οι δυο οι κουφ@λιτσες γιατι όταν έρθει ώρα της καράφλας δεν θα έχουμε να πάρουμε τα ψαγμένα περουκινια του τζωνυ και θα αφήνουμε φαβορίτες και μουστακι σα το ζούγα... :D :D :P
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Συνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1365 στις: Απρίλιος 16, 2015, 10:26:44 μμ »
Ναι ίσως δεν κατάλαβα από την αρχή την τοποθέτηση σου, σχετικά με τις "πολυτέλειες".
Απλά είχα και στο μυαλό μου ένα άρθρο που είχα πετύχει με τα κωλόπαιδα των Σαουδαράβων που από τα 12-13 τους ποστάρουν σε facebook και instagram την ΤΡΕΛΗ χλιδή στην οποία κινούνται και ίσως το πήρα αλλιώς.
Ξέρεις είναι κάτι φωτό (δεν ξέρω αν τις έχεις πετύχει) με κάτι νιάνιαρα που είναι στο mega-γιωτ τους με το παρεάκι τους. με κάτι λεοπαρδάλεις για pet, που ανοίγουν κάτι σαμπάνιες των κάτι χιλιάδων euro και πρακτικά κάνουν μεταξύ τους διαγωνισμό του τύπου "ποιός έχει πιο ζάπλουτο μπαμπά και ξοδεύει περισσότερα". Και κάτι τέτοια εμετικά.
Και ταυτόχρονα ξέρεις ότι κάπου παραδίπλα υπάρχει κόσμος που κυριολεκτικά λοιμοκτονεί...

Τέλος πάντων, μάλλον την πλήρωσε ο Τζώνης με τα ψωρο-αεροπλάνα του ψιλο-άδικα.
Άσε που μου φαίνονται και ψιλοσαράβαλα τα αεροπλάνα του. Να είχε κάνα F-16 να το συζητήσουμε  :D


Έτοιμο σε κόβω να τα πουλάς τα ρολόγια και να τα κάνεις αγαθοεργίες...
Θα έλεγα και για κανα μοναστήρι, αλλά έχεις ισχυρά κίνητρα να είσαι κάθε μέρα παραλία το καλοκαιράκι ;D



Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1366 στις: Απρίλιος 16, 2015, 10:31:15 μμ »
Εντάξει τώρα, στο Jumbolair (google it) και στα άλλα airparks, δεν μένουν μόνο φραγκάτοι, όπως ο Τραβόλτα αλλά και απλοί άνθρωποι με μέτρια εισοδήματα που λατρεύουν την αεροπορία.











« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 16, 2015, 10:36:16 μμ από PanosI »

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1367 στις: Απρίλιος 21, 2015, 10:32:43 μμ »
Πάει το platinum μπέζελ στο γιώτ






και ο δράστης.......































































ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=408920



Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1368 στις: Απρίλιος 21, 2015, 10:39:26 μμ »
Τα μπιγκλ είναι "αεικίνητα"!!!!!!!!!!!
Κάνουν την μια σκανταλιά μετά ατην άλλη!!!!!!
Κρίμα στο bezel!!!!!
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1369 στις: Απρίλιος 21, 2015, 10:40:50 μμ »
Χαχαχαχαχα αυτή η φάτσα έκανε τέτοια ζημιά;
Φυσικά δε φταίει ο σκύλαρος, το αφεντικό του θέλει ξύλο :lol:


Sent from my i-phone, using my fingers

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1370 στις: Απρίλιος 22, 2015, 03:04:03 μμ »
Οχι, προφανως και δεν καταλαβες τι ειπα Αγγελε. Δε με ενδιαφερει τι κανει και τι δεν κανει ο συγκεκριμενος. Γενικα, οταν προσπαθεις να συμβαλλεις, απο τη δικη σου πλευρα και με την καθημερινη σταση σου και τους αγωνες σου τη βελτιωση της ποιοτητας της ζωης των αλλων, το να εξασφαλιζεις μια η δυο πολυτελειες και για σενα ειναι απο θεμιτο μεχρι και απαραίτητο. Και μενα μου φαινεται εξωφρενικο ενα αεροπλανο παρκαρισμενο εξω απο μια ...βιλα, αλλα αναλογικα βλεπω κάποια εξωφρενικα και σε μενα και σε εσας και γενικα στην καθημερινοτητα μου. Μαλιστα, προσωπικα εγω, νοιωθω τοσο λιγος απεναντι στους γιατρους που λες οσο θα περιμενα να νοιωθει κι ο καθε κροισος που παρκαρει αεροπλανα εξω απο το σπιτι του. Γιατι πολυ απλα δεν εχω τα λεφτα του και δεν ξερω τι θα εκανα αν τα ειχα. Δεν ειναι ασπρο μαυρο, ειναι και γκρι.

Που πήγε η υπογραφή μου ρε;   >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1371 στις: Απρίλιος 22, 2015, 03:05:51 μμ »
Που πήγε η υπογραφή μου ρε;   >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Με κέρδισε η μηχανή του FF ρε συ Χρήστο, πρώτη φορά την είδα από κοντά και ερωτευτηκα...
Συγγνώμη, θα επανέλθεις κάπως...

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1372 στις: Απρίλιος 22, 2015, 03:11:27 μμ »
Με κέρδισε η μηχανή του FF ρε συ Χρήστο, πρώτη φορά την είδα από κοντά και ερωτευτηκα...
Συγγνώμη, θα επανέλθεις κάπως...

Εντάξει, αν είναι έτσι σε συγχωρώ.....     :goodman:   

 ;D
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος NavalArchitect

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1902
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1373 στις: Απρίλιος 22, 2015, 04:33:01 μμ »
Πάει το platinum μπέζελ στο γιώτ
...
και ο δράστης.......
...
Φαντάζεσαι να ήταν 5980/1Α?

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1374 στις: Απρίλιος 26, 2015, 08:52:43 μμ »
Καιρό είχε να μου κοπεί η ανάσα από τη συγκίνηση...

http://www.rodiaki.gr/article/308778/gennhthhke-to-agoraki-ths-metanastrias-poy-swthhke-apo-to-nayagio-sth-rodo

Ένα μεγάλο μπράβο στους ανθρώπους που συμμετείχαν στη διάσωση και μια συγγνώμη για τους κατά καιρούς συλλήβδην αφορισμούς μου σε ΕΠΟΠ στρατιωτικούς.
Τέτοια γεγονότα σου δείχνουν γιατί πρέπει να λες κάθε πρωί που ξυπνάς: "ας παλέψω και σήμερα με αξιοπρέπεια"...

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1375 στις: Απρίλιος 29, 2015, 10:38:34 πμ »
Ωραία. Μέχρι τώρα τα αποτελέσματα είναι:
50% υπέρ του λουριού στο DOXA
50% κατά του λουριού στο DOXA

Βέβαια έχουν εκφέρει γνώμη μόνο 2 άτομα, αλλά όπως είδατε ορισμένες φορές η χρήση ποσοστών, αν και αποπροσανατολιστική, είναι πιο εντυπωσιακή :lol:


Sent from my i-phone, using my fingers

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1376 στις: Απρίλιος 29, 2015, 10:48:28 πμ »
Κάτσε να ξυπνήσει ο Βίκτωρας

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1377 στις: Απρίλιος 29, 2015, 10:50:11 πμ »

Κάτσε να ξυπνήσει ο Βίκτωρας

Θα με αφορίσει !!!
:lol:


Sent from my i-phone, using my fingers

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1378 στις: Απρίλιος 29, 2015, 11:28:59 πμ »
Παναγιώτη:
66% υπέρ
33% κατά
Κάνε το κουμάντο σου & βρες τις συμμαχίες σου :lol:


Sent from my i-phone, using my fingers

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #1379 στις: Απρίλιος 29, 2015, 11:34:20 πμ »

ΟΧΙ κι από μένα.

Αυτό το ρολόι (εκτός από το μπρασελέ του) θέλει rubber ή NATO.



This post contains 100% recycled electrons