Αποστολέας Θέμα: Andre Belfort  (Αναγνώστηκε 1458 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xaphs

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Andre Belfort
« στις: Φεβρουάριος 07, 2014, 11:09:46 πμ »
Καλημέρες,
Βγήκε σήμερα αυτο http://www.groupon.gr/deals/special-deal/Kendor-Van-Noah/34111011
Έχετε καμία ιδέα για τα συγκεκριμένα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: Andre Belfort
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 07, 2014, 11:24:47 πμ »
Καλημέρες,
Βγήκε σήμερα αυτο http://www.groupon.gr/deals/special-deal/Kendor-Van-Noah/34111011
Έχετε καμία ιδέα για τα συγκεκριμένα ρολόγια?


ενδιαφέρον οπτικά, αν και για την κινέζικη μηχανή που έχει (δεν πρέπει να είναι καν seagull) δεν είναι λίγα τα λεφτά. Συν το ότι τα κουμπιά του "χρονογράφου" απλά αλλάζουν την ημέρα - ημ/νία που δεν είναι πολύ πρακτικό γιατί μπορείς να το πατήσεις κατά λάθος.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: Andre Belfort
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 07, 2014, 12:52:04 μμ »
Όχι φίλε μου. Με τίποτα δεν στέκεται αυτό το ρολόι για 269 ευρώ, κατά τη γνώμη μου.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος The_Jackal

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 263
    • Προφίλ
Απ: Andre Belfort
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 08, 2014, 01:48:14 πμ »
Αυτήν την μάρκα την πρωτοάκουσα κάνα μήνα πρίν από ένα φιλαράκι. Είδα ότι φορούσε κάτι όμορφο σχετικά στον καρπό του οπότε μπήκα στην περιέργεια και εκεί που το έφερε η κουβέντα μου είπε τα σχετικά αλλά μια μάρκα που φυσικά δεν ήξερα καν αλλά και τιμή που επίσης δεν ήξερα εάν είναι υψηλή ή χαμηλή για αυτό που αγόρασε. Με λίγο ψάξιμο κατάλαβα ότι δεν ψιλοάξιζε τα λεφτά του. Ειδικά σήμερα με αυτά που είδα στο e-mail της GroupON που μου ήρθε (το ίδιο ρολόι με 269 μόνο) αλλά πολύ περισσότερο από τα λεγάμενα σας βλέπω ότι σαν να τον πιάσανε αδιάβαστο!!! Τώρα τι να κάνω εγώ είναι η ερώτηση μου ... ?? ??? Ενώ ήθελα να του πω κάτι από την πρώτη μέρα που ανακάλυψα ότι το ρολοί δεν ήταν σόι, τότε όμως δεν ήμουν σίγουρος, η "πείρα"/ενασχόληση μου με το σπόρ δεν έφτανε να τεκμηριώσω ακριβώς την απάντηση μου, αλλά τώρα και με αυτά που διαβάζω από εσάς είμαι σχεδόν σίγουρος... Το δίλημα όμως συνεχίζει να υπάρχει... Να του πώ κάτι ή να μην του πω ?? ??? Ιδού το ερώτημα !!! Τα φώτα σας παρακαλώ !!!

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Re: Andre Belfort
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 08, 2014, 11:07:02 πμ »
Αφου δεν εχει τη μουρλα τη δικια μας, καλυτερα μην του πεις τιποτα. Ασ' τον να χαιρεται το ρολοι του.
Απλα πες του οτι στο μελλον, αν ειναι να παρει ρολοι να σε ρωταει πρωτα.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Andre Belfort
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 09, 2014, 05:11:47 μμ »
Έχει δίκιο ο Θοδωρής ,Βικτωρα.
Δεν κερδίζεις τίποτα αν του το πεις,μόνο θα τον στενοχωρησεις.
Απλά την επόμενη φορα που θα θέλει να αγοράσει ρολόι,φρόντισε να βρίσκεσαι κοντά του ;)
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος The_Jackal

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 263
    • Προφίλ
Απ: Andre Belfort
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 13, 2014, 02:29:36 μμ »
Σωστούς σας βρίσκω και τους δυο. Και φυσικά μιας και δεν είπα τίποτα μέχρι στιγμής, όπως έγραψα γιατί δεν ήμουν σίγουρος για την μάρκα, δεν θα πω τώρα αλλά θα προειδοποιήσω για μελλοντικές αγορές.