Αποστολέας Θέμα: Φιλανθρωπία  (Αναγνώστηκε 1840 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Φιλανθρωπία
« στις: Δεκέμβριος 16, 2016, 09:15:26 μμ »
Ρε παίδες μήπως θα έπρεπε λέω, μήπως να μαζεύαμε κανένα φράγκο για άστεγους ανέργους κλπ;
Να κάνουμε καμμία λαχειοφόρο αγορά και να μαζέψουμε λεφτά για τους συνανθρώπους μας που πεινάνε;

Αποσυνδεδεμένος carlos

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1711
    • Προφίλ
Απ: Φιλανθρωπία
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 16, 2016, 09:28:02 μμ »
Ρε παίδες μήπως θα έπρεπε λέω, μήπως να μαζεύαμε κανένα φράγκο για άστεγους ανέργους κλπ;
Να κάνουμε καμμία λαχειοφόρο αγορά και να μαζέψουμε λεφτά για τους συνανθρώπους μας που πεινάνε;
Καλή ιδέα.και για όσους θέλουν αλλά δεν μπορούν να αγοράσουν panerai.
Πλάκα κάνω,πολυ καλή ιδέα

Στάλθηκε από το Turbo-X O μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Φιλανθρωπία
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 16, 2016, 09:34:20 μμ »
Ειμαι απολυτα συμφωνος!!!
Ας ακουσουμε ιδεες για τον τροπο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: Φιλανθρωπία
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 16, 2016, 10:01:49 μμ »
Δεν χρειάζονται πολλές ενέργειες.
Ανοίγει θέμα-πρόσκληση σε συμμετοχή, δίνεται λογαριασμός σε τράπεζα και ξεκινάμε. ;)

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: Φιλανθρωπία
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 16, 2016, 10:08:43 μμ »
θα μπορούσαμε να το ενσωματώσουμε στο καινούριο ημερολόγιο η σε αναμνηστικές κούπες η ακόμη και να βάλουμε λαχνούς με προσφορές από μαγαζιά η προσωπικές προσφορές. Λουριά Ρολογια που δεν φοράμε κλπ

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: Φιλανθρωπία
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 16, 2016, 10:17:07 μμ »
Ημερολόγιο δεν βγαίνει φέτος και τα υπόλοιπα θέλουν χρόνο και κόπο.
Καλό θα είναι να μην εξαρτηθεί από το τρέξιμο, πάλι του Σπύρου και των άλλων φίλων που συνήθως τρέχουν.

Όσο πιο απλά, τόσο καλύτερα.
Δεν υπάρχει και χρόνος.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Φιλανθρωπία
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 16, 2016, 10:46:57 μμ »
Συμφωνω, ας δοθει ενας λογαριασμος, να συμφωνησουμε που θα πανε τα χρηματα κι ο καθενας βαζει ο,τι θελει. Γνωμη μου ειναι να μη δηλωθει συμμετοχη, καλυτερα να γινει ανωνυμα..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: Φιλανθρωπία
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 17, 2016, 01:19:39 πμ »
Συμφωνω, ας δοθει ενας λογαριασμος, να συμφωνησουμε που θα πανε τα χρηματα κι ο καθενας βαζει ο,τι θελει. Γνωμη μου ειναι να μη δηλωθει συμμετοχη, καλυτερα να γινει ανωνυμα..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Πολυ ωραια ιδεα! Αν δεν υπαρχει κατι προς κληρωση κλπ θα συμφωνουσα με τον Βικτωρα.. δεν υπαρχει και λογος συμμετοχων κλπ.

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος kritikaros

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 190
    • Προφίλ
Απ: Φιλανθρωπία
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 17, 2016, 03:14:22 μμ »
Πολλά συγχαρητήρια για την ιδέα αλλά και για την άμεση ανταπόκριση των μελών για τη συμμετοχή τους στην πρωτοβουλία.

Στο πλαίσιο του παραπάνω πνεύματος, θέλω μόνο να πω  ότι είμαι μέλος μιας ομάδας που που σκοπό έχει την υποστήριξη ΜΚΟ με όποιον τρόπο μπορούμε. Είτε βρίσκοντας τους εθελοντές, είτε βοηθώντας οι ίδιοι για την υλοποίηση κάποιων δράσεων τους, στο πώς θα τα οργανώσουν όλα αυτά αλλά και την ίδια τη λειτουργία τους. Επίσης τον τελευταίο χρόνο έχουμε επαφές με εταιρείες μικρές-μεγάλες ή και πολυεθνικές οι οποίες θέλουν με κάποιο τρόπο να βοηθήσουν και τους καθοδηγούμε σε ποιο φορέα ή ίδρυμα μπορούν να βοηθήσουν, κυρίως κάνοντας / επισκευάζοντας κάτι.

Όποιος θα ήθελε να ενημερώνεται για τις διαθέσιμες εθελοντικές θέσεις ή γνωρίζει κάποιον σύλλογο που χρειάζεται κάποια βοήθεια ή διαθέτει μια ιδιότητα επαγγελματική που θα μπορούσε να διαθέσει για να βοηθήσει ή εργάζεται σε μια εταιρεία που θα ήθελε να συμμετέχει σε κάτι τέτοιο, παρακαλώ μη διστάσετε να επικοινωνήσετε.

Φυσικά όλα τα στοιχεία του οργανισμού,όπως και οι σελίδες,ονόματα κλπ κλπ είναι διαθέσιμα να τα ποστάρω.Δεν ήθελα όμως να θεωρηθεί ότι καπηλεύομαι το φόρουμ μας για άσχετο με ρολόγια φόρουμ. Μπορώ όμως να το κάνω αν μου ζητηθεί. Με μια αναζήτηση και στο google  θα μας βρείτε.

Υ.Γ ΔΕΝ μαζεύουμε χρήματα για τα ιδρύματα αυτά, ούτε ζητάμε χρήματα από τους οργανισμούς αυτούς για να τους βοηθήσουμε.(το επισημαίνω γιατί να μην δημιουργηθεί καμιά παρεξήγηση)