Αποστολέας Θέμα: Desktop PC  (Αναγνώστηκε 29331 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Centaur

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1259
    • Προφίλ
Απ: Desktop PC
« Απάντηση #100 στις: Σεπτέμβριος 28, 2016, 10:48:27 μμ »
Συν άπειρο. Το ίδιο κι εγω

Μορφή δε ο παπαδημητριου. Ερχόταν στη σχολή και μας έκανε μάθημα σαν επισκέπτης μερικές φορές, με τον αέρα του μπερκλει, σανδαλι, βερμουδα, χαλαροτητα και διάλεξη για την επιστήμη πέρα από την επιστήμη. Σπουδαίο μυαλό.
Επικό το. ΕΜΠ που τον διέγραψε από καθηγητή γιατί έλειπε πολύ στο εξωτερικό, μπερκλει νομίζω, και επική ατάκα στην τότε συνέλευση των αθλιων μετσοβιτων καθηγηταραδων από τον εκπρόσωπο των φοιτητών "μας ρωτάτε αν θέλουμε να τρώμε κρέας το μισό χρόνο ή καθόλου?"


Ναι πέρασε απ' όλα τα μεγάλα Πανεπιστήμια της Αμερικής και κατέληξε στο Berkeley μιας και εκει είχε την ελευθερία να κάνει ό,τι θελει. Τώρα άφησε τα περι Νας και οικονομοθεωριών και κοιτάει την μηχανική του εγκεφάλου. Πιστεύει ότι στα καλά Πανεπιστήμια οι φοιτητές μαθαίνουν περισσότερα απ'τους αλλους φοιτητές παρά απ'τους καθηγητές. Δεν θέλω να αναφερθώ καν για ελληνικά Πανεπιστήμια, θα συγχυστώ.

Οσο για το ρολόι:

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: Desktop PC
« Απάντηση #101 στις: Σεπτέμβριος 28, 2016, 11:22:19 μμ »
Βλέπω ακόμα desktop pc (που φαντάζομαι έιναι χρήσιμα αν παίζεις παιχνίδια ή κανα flight simulator) και θυμάμαι την ατάκα του Χρήστου Παπαδημητρίου, που στην ουσία είχε πει ότι ασχολούμασταν με τους ίδιους τους υπολογιστές και το πώς θα τους βελτιώσουμε μέχρι την κατά λάθος ανακάλυψη του Internet. Απο κει και πέρα κανένας δεν ξαναασχολήθηκε.

Και συμφωνώ, έχω ξεχάσει τι σημαίνει motherboard, θύρες, ide, scsi, πούδρα στον επεξεργαστή, ανεμιστηράκια, cd recorder, ethernet, firewire, nvidia, amd, intel. Εχω να ασχοληθώ με αυτά 15 χρόνια.
καλα ποσο μεγαλη ατακα!!! ποσο αληθεια... καποτε ειχα ασχοληθει ελυνα συναρμολογουσα τωρα πια τιποτα....

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.