Αποστολέας Θέμα: ΦΑΣΙΣΜΟΣ Α.Ε.  (Αναγνώστηκε 8524 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΦΑΣΙΣΜΟΣ Α.Ε.
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 12, 2016, 09:33:29 μμ »
Ο μαρξιστής μέσα μου λέει ότι η ειρήνη είναι ένα προϊόν για την εξουσία και το κεφάλαιο. Άλλοτε αποφέρει κέρδη και άλλοτε όχι.
Από την άλλη, για τον υπόλοιπο μη μαρξιστή εαυτό μου, είναι πιθανό η εξουσία να είναι τόσο ηλίθια που δε διαβλέπει τον ξεπεσμό της δημοκρατίας και τον κίνδυνο για την ειρήνη.
Το θέμα είναι ότι δε βλέπεις εναλλακτική. Ας πούμε η αριστερά. Ανήκω σε αυτούς που πιστεύουν ότι η κωμωδία του σύριζα είναι μια βαθιά ήττα της αριστεράς. Δε συμφωνώ με το επιχείρημα ότι ο σύριζα δεν είναι αριστερά. Προφανώς δεν είναι αριστερά. Είναι η αποτυχία της αριστεράς, με την έννοια ότι η αριστερά είναι και ο σύριζα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: ΦΑΣΙΣΜΟΣ Α.Ε.
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 12, 2016, 09:39:12 μμ »
Ο μαρξιστής μέσα μου λέει ότι η ειρήνη είναι ένα προϊόν για την εξουσία και το κεφάλαιο. Άλλοτε αποφέρει κέρδη και άλλοτε όχι.
Από την άλλη, για τον υπόλοιπο μη μαρξιστή εαυτό μου, είναι πιθανό η εξουσία να είναι τόσο ηλίθια που δε διαβλέπει τον ξεπεσμό της δημοκρατίας και τον κίνδυνο για την ειρήνη.
Το θέμα είναι ότι δε βλέπεις εναλλακτική. Ας πούμε η αριστερά. Ανήκω σε αυτούς που πιστεύουν ότι η κωμωδία του σύριζα είναι μια βαθιά ήττα της αριστεράς. Δε συμφωνώ με το επιχείρημα ότι ο σύριζα δεν είναι αριστερά. Προφανώς δεν είναι αριστερά. Είναι η αποτυχία της αριστεράς, με την έννοια ότι η αριστερά είναι και ο σύριζα.
εχεις πιασει το βελονακι και κεντας....!
θελω αφτερ οφις ντρινκ με ατελειωτες αναλυσεις.....

περα απ' την πλακα συμφωνω σε ολα... ειναι μεγαλη ηττα της αριστερας αυτο το πραμα. και φυσικα η ειρηνη για το κεφαλαιο ειναι σαν ενα τεραστιο φανταχτερο μολ που ολοι μπορουν να χαλανε τα λεφτα τους χωρις περιορισμους.
The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ΦΑΣΙΣΜΟΣ Α.Ε.
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 12, 2016, 09:47:07 μμ »
Ο μαρξιστής μέσα μου λέει ότι η ειρήνη είναι ένα προϊόν για την εξουσία και το κεφάλαιο. Άλλοτε αποφέρει κέρδη και άλλοτε όχι.
Από την άλλη, για τον υπόλοιπο μη μαρξιστή εαυτό μου, είναι πιθανό η εξουσία να είναι τόσο ηλίθια που δε διαβλέπει τον ξεπεσμό της δημοκρατίας και τον κίνδυνο για την ειρήνη.
Το θέμα είναι ότι δε βλέπεις εναλλακτική. Ας πούμε η αριστερά. Ανήκω σε αυτούς που πιστεύουν ότι η κωμωδία του σύριζα είναι μια βαθιά ήττα της αριστεράς. Δε συμφωνώ με το επιχείρημα ότι ο σύριζα δεν είναι αριστερά. Προφανώς δεν είναι αριστερά. Είναι η αποτυχία της αριστεράς, με την έννοια ότι η αριστερά είναι και ο σύριζα.
Ίσως όμως αυτό είναι πραγματικά η αριστερά στην εφαρμογή της και τίποτε άλλο. Δεν εννοώ σε θέματα οικονομίας και μέτρων αλλά αντίληψης για την εξουσία και τη διακυβέρνηση και τη δημοκρατία.

Η θεωρία προφανώς είναι διαφορετική αλλά ανάμεσα στη θεωρία και στην πράξη παρεμβαλλεται ο αδύναμος κρίκος που λέγεται ανθρώπινη φύση, ο οποίος τείνει στο εγώ, στο προσωπικό, στη διαφοροποιηση, στην εξουσία κλπ με μεγαλύτερη πιθανότητα από το συλλογικό. Σε συνδυασμό με την ανθρώπινη ιδεοληψια δημιουργεί ένα μείγμα που είναι ικανό να γμησει κάθε ιδεολογία. Ακόμη και την πιο σπουδαία και υγιή. Όπως πχ του Χριστού. Η εφαρμογή της ιδεολογία διαχρονικά εδώ και 100+ χρόνια δείχνει ότι κάπου εκεί καταλήγει.

Οποτε θα έλεγα ότι πρέπει να παλεψουμε όλοι ανεξάρτητα από την ιδεολογική πολιτική αντίληψη του καθενός για τα βασικά πλέον

Δημοκρατία, σεβασμό της διαφορετικοτητας, ανεκτικοτητα, ήθος, ενάντια στο λαικισμο. Όσο μπορούμε ο καθένας μας και με κάθε τρόπο.

Τι να πω. Απογοήτευση έχω. Πιπες λεω
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΦΑΣΙΣΜΟΣ Α.Ε.
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 12, 2016, 09:49:46 μμ »
Ίσως όμως αυτό είναι πραγματικά η αριστερά στην εφαρμογή της και τίποτε άλλο. Δεν εννοώ σε θέματα οικονομίας και μέτρων αλλά αντίληψης για την εξουσία και τη διακυβέρνηση και τη δημοκρατία.

Δε νομίζω ότι είπα κάτι διαφορετικό... Το είπα πιο κουλτουριάρικα.

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: ΦΑΣΙΣΜΟΣ Α.Ε.
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 12, 2016, 10:13:26 μμ »
Ενα πραγμα δεν μπορω να καταλαβω...

Φτασαμε οπου φτασαμε...
Ακουμε ασυναρτησιες απο καποιον που νομιζει οτι ειναι ηγετης.
Ειδα χθες τη συνεντευξη τυπου και καποια στιγμη αρχισα να αμφιβαλλω για τον εαυτο και την αντιληψη μου.

Δεν αντιδραει κανενας.
Μας κοροιδευουν στα μουτρα μας, κανουν οτι τους καπνισει και ολοι το καταπινουμε.


Αν μια κυβερνηση απο τις προηγουμενες ελεγε οσα λενε τωρα και εκανε αυτα που κανουν, θα καιγοταν ολη η χωρα.

Και ειμαστε τοσο χαιβανια που αν αυριο γινουν εκλογες και βγει αλλος, συνεχιςτουν τα ζορια και αρχισει ο συριζα να υποσχεται ´Θεσσαλονικεσ´, θα ξαναβγει απο τον αγανακτησμενο ελληνικο λαο.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ΦΑΣΙΣΜΟΣ Α.Ε.
« Απάντηση #25 στις: Σεπτέμβριος 12, 2016, 10:23:27 μμ »
Δεν αντιδραει κανενας.
Μας κοροιδευουν στα μουτρα μας, κανουν οτι τους καπνισει και ολοι το καταπινουμε.

Το θεμα Στρατο ειναι τι να κανουμε τωρα για αυτο.
Να παρουμε τα οπλα; Δεν νομιζω να ειναι λυση.
Απλα περιμενουμε να τελειωσει η τετραετια.
Βεβαια υπαρχει και ενας αλλος τροπος που εγω αρχισα να τον εφαρμοζω εδω και 1 μηνα.
Θα κανω σε αυτη την κυβερνηση οτι εκανε στην προηγουμενη και επεσε.
Δεν τους πληρωνω.
Και ελπιζω οταν θα εφαρμοστει ο πρωτος κοφτης και κλαδεψει τους μισθους των Δ.Υ. να γινει τοτε κατι.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 12, 2016, 11:08:12 μμ από Aris911 »

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ΦΑΣΙΣΜΟΣ Α.Ε.
« Απάντηση #26 στις: Σεπτέμβριος 12, 2016, 11:05:51 μμ »
Ενα πραγμα δεν μπορω να καταλαβω...

Φτασαμε οπου φτασαμε...
Ακουμε ασυναρτησιες απο καποιον που νομιζει οτι ειναι ηγετης.
Ειδα χθες τη συνεντευξη τυπου και καποια στιγμη αρχισα να αμφιβαλλω για τον εαυτο και την αντιληψη μου.

Δεν αντιδραει κανενας.
Μας κοροιδευουν στα μουτρα μας, κανουν οτι τους καπνισει και ολοι το καταπινουμε.

Αν μια κυβερνηση απο τις προηγουμενες ελεγε οσα λενε τωρα και εκανε αυτα που κανουν, θα καιγοταν ολη η χωρα.

Και ειμαστε τοσο χαιβανια που αν αυριο γινουν εκλογες και βγει αλλος, συνεχιςτουν τα ζορια και αρχισει ο συριζα να υποσχεται ´Θεσσαλονικεσ´, θα ξαναβγει απο τον αγανακτησμενο ελληνικο λαο.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Στράτο έχουμε δώσει επί δεκαετίες στο δικαίωμα στους "πολιτικούς" μας, ανεξαρτήτως χρώματος, να μας κοροϊδεύουν στα μούτρα.
Συνέπεια 0.
Συνέχεια 0.
Τήρηση προεκλογικών υποσχέσεων 0 (ή κάπου εκεί...)
Ατιμωρησία στο maximum.

Αυτό κάνει και η  παρούσα κυβέρνηση, πιο κραυγαλέα και πιο ατσούμπαλα από τους προηγούμενους, καθώς έχει μηδενική εμπειρία διακυβέρνησης και στελέχη, στην πλειοψηφία τους, πιο ηλίθια και απ΄το σκύλο μου.

Για το ότι αν είχαν γίνει αυτά από προηγούμενες κυβερνήσεις, θα καιγόταν η χώρα, θα μου επιτρέψεις να αμφιβάλλω.
Αυτό που φρέναρε τους όποιους προηγούμενους από το να πάρουν αντίστοιχα μέτρα με το που μας έβαλε ο ΓΑΠ σε αυτή την περιπέτεια, ήταν το πολιτικό κόστος και όχι ο φόβος της λαϊκής εξέγερσης (της ποιάς;).

Το ότι εν έτει 2016 μάθαμε ότι τελικά αυτή η χώρα από τη χούντα και μετά, κυβερνείται από την αριστερά, θεωρώ ότι είναι η μεγαλύτερη πατάτα που κυκλοφορεί.
Αυτή η χώρα κυβερνείται από έναν ανίκανο Δημόσιο Τομέα και έναν διαπλεκόμενο και όχι υγειή Ιδωτικό Τομέα επί σειρά ετών.
Δεν είναι όλοι στο Δημόσιο ανίκανοι, δεν είναι όλοι στον Ιδιωτικό Τομέα διαπλεκόμενοι. Όμως ο "κανόνας" είναι αυτός που καθορίζει τις εξελίξεις και όχι οι εξαιρέσεις.

Τα πράγματα δε θα αλλάξουν, επειδή η πλειοψηφία ΔΕ ΘΕΛΕΙ να αλλάξουν. Όλα τα άλλα είναι ιστορίες για κομματόσκυλα.

Και κάτι για τις γ@μωτηλεοπτικές άδειες.
Είναι τουλάχιστον σιχαμένο να βλέπεις ανθρώπους που πανηγύριζαν όταν έπεσε το μαύρο στην ΕΤ, να κόπτονται τώρα για τους εργαζόμενους των καναλιών που έμειναν χωρίς άδεια.
Η ΕΤ ήταν πάντα ένα παρασιτικό, κυβερνητικό κωλοκάναλο.
Τα περισσότερα ιδιωτικά ήταν επίσης παρασιτικά διαπλεκόμενα κωλοκάναλα. Απλά αντί να σου παίρνουν τα λεφτά άμεσα, σου τα παίρνουν έμμεσα μέσω των τραπεζικών δανειών με μηδενικές εγγυήσεις (ή με "αέρα" όπως μας πέταξε στα μούτρα ο Ψυχάρης, χωρίς να τον απαγχονίσουμε στο Σύνταγμα), από τα οποία ζουν τόσα χρόνια και πληρώνουν με χρυσάφι τους πρωτοκλασάτους "δημοσιογράφους" και την κάθε καραπουτ@ν@ τύπου Μενεγάκη κλπ. κλπ. κλπ. Και μιλάμε για ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ λεφτά που έχουν καταξοδευτεί σε αυτό το σύστημα.
Όταν τα έντυπα μέσα άρχισαν να κλείνουν το ένα μετά το άλλο (μεγάλοι και αρκετά σοβαροί εκδοτικοί οργανισμοί) η "τηλεοπτική οικογένεια" έκανε την πάπια. Τώρα βέβαια που η φωτιά έκαψε το σπίτι τους, ανακάλυψε ότι υπάρχει πρόβλημα.
Κρίμα για τους απλούς εργαζόμενους, κρίμα και για εμάς που ακούμε σωρηδόν ψέματα ένθεν και ένθεν.

Εκτός από τους πολιτικούς που μας αξίζουν, έχουμε και τα ΜΜΕ που μας αξίζουν.
Και σε λίγο θα έχουμε (?) και τη χώρα που μας αξίζει...

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: ΦΑΣΙΣΜΟΣ Α.Ε.
« Απάντηση #27 στις: Σεπτέμβριος 12, 2016, 11:34:05 μμ »
Το αστείο είναι ότι δε λένε τώρα περισσότερες βλακείες από πριν γίνουν κυβέρνηση...

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΦΑΣΙΣΜΟΣ Α.Ε.
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 12, 2016, 11:44:12 μμ »
Τελοσπαντων, εγω ηθελα να θιξω το ζητημα της φασιστικης νοοτροπιας, που με τρομαζει πολυ. Γι αυτο το εγραψα σε ενα νημα που ειχα ανεβασει παλιοτερο με τετοιο τιτλο. Αν λενε λιγοτερες ή περισσοτερες βλακειες απο τους προηγουμενους ή αν θα πληρωνουμε φορους ειναι αλλα ζητηματα αλλου περιβαλλοντος..

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: ΦΑΣΙΣΜΟΣ Α.Ε.
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 13, 2016, 12:00:10 πμ »
Βίκτωρα δεν είπα περισσοτερες βλακείες από τους προηγούμενους..Οι ίδιοι λεω ότι πριν τις εκλογές όσο ηταν στην αντιπολίτευση για να πάνε απο το 3 στο 33% τις ιδιες παπαριες λέγανε-κάνανε,το ιδιο τραγικοί ηταν και τους κάναμε κυβέρνηση.....

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΦΑΣΙΣΜΟΣ Α.Ε.
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 13, 2016, 12:10:32 πμ »
Βασιλη αυτη τη συζητηση θα ηθελα να αποφυγω. Το να λεμε δηλαδη τα αυτονοητα. Αυτους εχουμε τοσες δεκαετιες, αυτους βγαζουμε. Χωρις εννοειται να θελω να σε προσβαλω, ξερεις οτι σε εκτιμω, αυτο ειναι κουβεντα καφενειου, ιδιως οταν επαναλαμβανεται.
Εχουμε καταλαβει οτι βλεπουμε φασιστικες συμπεριφορες καθε μερα σε βαθμο που στο τελος θα γινουμε σαν τα μουτρα τους; Μηπως ως ενα βαθμο εχουμε φασισμο στη συμπεριφορα μας κι εμεις οι ιδιοι; Τελικα ποσο δυσκολο ειναι η αστικη αριστερα να ρεπει προς το φασισμο; Εχουμε καταλαβει οτι καταστασεις οπως η δημοκρατια, η ειρηνη δεν ειναι αυτονοητες; Αυτα με απασχολουν περισσοτερο.

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: ΦΑΣΙΣΜΟΣ Α.Ε.
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 13, 2016, 12:29:02 πμ »
Βίκτωρα εστιάζεις στο θέμα του φασισμού και καλά κανεις.Εγώ βλεπω οτι και ο φασισμός που αναφέρεις ειναι απλως ενα κομμάτι του παζλ της γελοιότητας τους.Ίσως εμενα να μη μου κανει εντύπωση αυτή η συμπεριφορά τους,αυτό ομως που μου κανει εντύπωση ειναι πως σα λαός εχουμε πάθει ανοσία στο φασισμό που ανέφερες,στο ψέμα,στο λαϊκισμό,στην υποτίμηση της νοημοσύνης μας,στο παραμυθι,στην αγραμματοσύνη,στη βλακεία,στην ανικανότητα.Είναι σα να εχουμε πιάσει πάτο σαν κοινωνία και να τα θεωρούμε ολα αυτα φυσιολογικά.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΦΑΣΙΣΜΟΣ Α.Ε.
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 13, 2016, 01:06:57 πμ »
Βλεπεις το φασισμο σαν κατι ξεχωρο απο εμας αλλα εδω υπαρχει μια αντιφαση. Αν υπαρχει στους εξουσιαστες, θα υπαρχει και στους εξουσιαζομενους. Γιατι και οι εξουσιαζομενοι καπου θα ειναι εξουσιαστες. Αρα συμφωνω μαζι σου οτι ο πατος ειναι οτι τα βλεπουμε ολα αυτα φυσιολογικα αλλα ολα αυτα ειμαστε κι εμεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος nikolas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 631
    • Προφίλ
Απ: ΦΑΣΙΣΜΟΣ Α.Ε.
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 13, 2016, 10:07:29 πμ »
Ολα ειναι αποτελεσμα των επιλογων μας . Απο προσωπικη κοινωνικη τριβη με παρα πολλους Ελληνες εχω καταληξει οτι το 70% τουλαχιστον πιστευει οτι το χαλι μας οφειλεται σε μια παγκοσμια συνωμοσια εναντιον μας .Να μας παρουν τα πετρελαια ,τον ηλιο ,το οξυγονο ,τα δεντρα στην Πινδο ,την βιλα στην Μυκονο και το εξοχικο στην Ασπροβαλτα .
Οι ιδιοι που ειχαν την νοοτροπια οτι αρπαξει ο κολος μας ,απο τον κολο μας μακρια και οπου θελει ας παει ,ο Ολυμπιακος να κερδαει και οι αλλοι να πανε να γ... ,να ψηφισουμε το λαμογιο για να παρει μεταθεση ο φλωρος κοντα στο σπιτι ,να βγουμε στην συνταξη στα 50 ή στα 45 με ανηλικα τεκνα ,να μην παντρευτουμε τον πατερα των παιδιων μας για να μην χασουμε την συνταξη του συχωρεμενου του ταξιαρχου .Τι περιμενεις να ψηφισει αυτος ο κοσμος ?
Ομοιως απαραδεκτοι οι πολιτικοι που οφειλαν να ξερουν και να πρατουν με μεγαλυτερη ωριμοτητα απο τον συρφετο που τους ψηφιζε για τους γνωστους λογους .
Ειμαστε ΟΛΟΙ απαραδεκτοι και αν δεν συνελθουμε και συνεχιζουμε να ψηφιζουμε πρασινα ,γαλαζια και ροζ βληματα θα εχουμε μνημονια μεχρι να παγωσει η κολαση.
Ο Δουκακης ο οποιος για μενα ειναι αρκουντως σοβαρος και κυριως πατριωτης ειπε προχτες οτι η επιτυχια των μεταρυθμισεων εξασταται κυριως απο την ακεραιοτητα αυτων που τις εφαρμοζουν ,δεν εχω ακουσει πιο σωστη κουβεντα εδω και χρονια.

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: ΦΑΣΙΣΜΟΣ Α.Ε.
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 13, 2016, 02:30:39 μμ »
Ολα ειναι αποτελεσμα των επιλογων μας . Απο προσωπικη κοινωνικη τριβη με παρα πολλους Ελληνες εχω καταληξει οτι το 70% τουλαχιστον πιστευει οτι το χαλι μας οφειλεται σε μια παγκοσμια συνωμοσια εναντιον μας .Να μας παρουν τα πετρελαια ,τον ηλιο ,το οξυγονο ,τα δεντρα στην Πινδο ,την βιλα στην Μυκονο και το εξοχικο στην Ασπροβαλτα .
Οι ιδιοι που ειχαν την νοοτροπια οτι αρπαξει ο κολος μας ,απο τον κολο μας μακρια και οπου θελει ας παει ,ο Ολυμπιακος να κερδαει και οι αλλοι να πανε να γ... ,να ψηφισουμε το λαμογιο για να παρει μεταθεση ο φλωρος κοντα στο σπιτι ,να βγουμε στην συνταξη στα 50 ή στα 45 με ανηλικα τεκνα ,να μην παντρευτουμε τον πατερα των παιδιων μας για να μην χασουμε την συνταξη του συχωρεμενου του ταξιαρχου .Τι περιμενεις να ψηφισει αυτος ο κοσμος ?
Ομοιως απαραδεκτοι οι πολιτικοι που οφειλαν να ξερουν και να πρατουν με μεγαλυτερη ωριμοτητα απο τον συρφετο που τους ψηφιζε για τους γνωστους λογους .
Ειμαστε ΟΛΟΙ απαραδεκτοι και αν δεν συνελθουμε και συνεχιζουμε να ψηφιζουμε πρασινα ,γαλαζια και ροζ βληματα θα εχουμε μνημονια μεχρι να παγωσει η κολαση.
Ο Δουκακης ο οποιος για μενα ειναι αρκουντως σοβαρος και κυριως πατριωτης ειπε προχτες οτι η επιτυχια των μεταρυθμισεων εξασταται κυριως απο την ακεραιοτητα αυτων που τις εφαρμοζουν ,δεν εχω ακουσει πιο σωστη κουβεντα εδω και χρονια.
+10000000000000000000000000000000000


Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος pugman

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: ΦΑΣΙΣΜΟΣ Α.Ε.
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 14, 2016, 07:43:59 μμ »
Ολα ειναι αποτελεσμα των επιλογων μας . Απο προσωπικη κοινωνικη τριβη με παρα πολλους Ελληνες εχω καταληξει οτι το 70% τουλαχιστον πιστευει οτι το χαλι μας οφειλεται σε μια παγκοσμια συνωμοσια εναντιον μας .Να μας παρουν τα πετρελαια ,τον ηλιο ,το οξυγονο ,τα δεντρα στην Πινδο ,την βιλα στην Μυκονο και το εξοχικο στην Ασπροβαλτα .
Οι ιδιοι που ειχαν την νοοτροπια οτι αρπαξει ο κολος μας ,απο τον κολο μας μακρια και οπου θελει ας παει ,ο Ολυμπιακος να κερδαει και οι αλλοι να πανε να γ... ,να ψηφισουμε το λαμογιο για να παρει μεταθεση ο φλωρος κοντα στο σπιτι ,να βγουμε στην συνταξη στα 50 ή στα 45 με ανηλικα τεκνα ,να μην παντρευτουμε τον πατερα των παιδιων μας για να μην χασουμε την συνταξη του συχωρεμενου του ταξιαρχου .Τι περιμενεις να ψηφισει αυτος ο κοσμος ?
Ομοιως απαραδεκτοι οι πολιτικοι που οφειλαν να ξερουν και να πρατουν με μεγαλυτερη ωριμοτητα απο τον συρφετο που τους ψηφιζε για τους γνωστους λογους .
Ειμαστε ΟΛΟΙ απαραδεκτοι και αν δεν συνελθουμε και συνεχιζουμε να ψηφιζουμε πρασινα ,γαλαζια και ροζ βληματα θα εχουμε μνημονια μεχρι να παγωσει η κολαση.
Ο Δουκακης ο οποιος για μενα ειναι αρκουντως σοβαρος και κυριως πατριωτης ειπε προχτες οτι η επιτυχια των μεταρυθμισεων εξασταται κυριως απο την ακεραιοτητα αυτων που τις εφαρμοζουν ,δεν εχω ακουσει πιο σωστη κουβεντα εδω και χρονια.

Έτσι ακριβώς! Μια χαρά τα είπες!!!
"buy a Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself"

Αποσυνδεδεμένος Veniamin

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: ΦΑΣΙΣΜΟΣ Α.Ε.
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 19, 2016, 03:26:08 πμ »
Ολα ειναι αποτελεσμα των επιλογων μας . Απο προσωπικη κοινωνικη τριβη με παρα πολλους Ελληνες εχω καταληξει οτι το 70% τουλαχιστον πιστευει οτι το χαλι μας οφειλεται σε μια παγκοσμια συνωμοσια εναντιον μας .Να μας παρουν τα πετρελαια ,τον ηλιο ,το οξυγονο ,τα δεντρα στην Πινδο ,την βιλα στην Μυκονο και το εξοχικο στην Ασπροβαλτα .
Οι ιδιοι που ειχαν την νοοτροπια οτι αρπαξει ο κολος μας ,απο τον κολο μας μακρια και οπου θελει ας παει ,ο Ολυμπιακος να κερδαει και οι αλλοι να πανε να γ... ,να ψηφισουμε το λαμογιο για να παρει μεταθεση ο φλωρος κοντα στο σπιτι ,να βγουμε στην συνταξη στα 50 ή στα 45 με ανηλικα τεκνα ,να μην παντρευτουμε τον πατερα των παιδιων μας για να μην χασουμε την συνταξη του συχωρεμενου του ταξιαρχου .Τι περιμενεις να ψηφισει αυτος ο κοσμος ?
Ομοιως απαραδεκτοι οι πολιτικοι που οφειλαν να ξερουν και να πρατουν με μεγαλυτερη ωριμοτητα απο τον συρφετο που τους ψηφιζε για τους γνωστους λογους .
Ειμαστε ΟΛΟΙ απαραδεκτοι και αν δεν συνελθουμε και συνεχιζουμε να ψηφιζουμε πρασινα ,γαλαζια και ροζ βληματα θα εχουμε μνημονια μεχρι να παγωσει η κολαση.
Ο Δουκακης ο οποιος για μενα ειναι αρκουντως σοβαρος και κυριως πατριωτης ειπε προχτες οτι η επιτυχια των μεταρυθμισεων εξασταται κυριως απο την ακεραιοτητα αυτων που τις εφαρμοζουν ,δεν εχω ακουσει πιο σωστη κουβεντα εδω και χρονια.
Μας λες να μην ψηφίζουμε γαλάζια πράσινα ροζ βλήματα    ....
Η πρόταση σου πια είναι όμως;
Πια δεν είναι κατ εσέ τα βληματσ;
Έχει κενά το κείμενο αυτό

Αποσυνδεδεμένος Veniamin

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: ΦΑΣΙΣΜΟΣ Α.Ε.
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 19, 2016, 03:33:33 πμ »
Είμαι του δογματος Πάγκαλου
Μαζί τά φάγαμε

Αποσυνδεδεμένος Veniamin

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: ΦΑΣΙΣΜΟΣ Α.Ε.
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 19, 2016, 04:24:46 πμ »
Και αν και δεν έχω λάβει καμία εύνοια η ρουσφέτι από το πράσινο κίνημα παραμενω σοσιαλιστής και ψηφοφόρος του!