Αποστολέας Θέμα: NATO λουράκια ?  (Αναγνώστηκε 12550 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ''Viglatoras''

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1421
    • Προφίλ
Απ: NATO λουράκια ?
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 28, 2012, 05:27:28 μμ »
Και από τον Δήσιο στην Αθήνα, που φέρνει τα Hirts (διορθώστε με στην ορθογραφία), με τιμή 10 ε το καθένα περίπου.
Το μηχανικό ρολόι, είναι η πιο μικρή, η μακροβιότερη και η πιο προσωπική μηχανή που μπορεί να φέρει ένας άνθρωπος επάνω του. Μοιάζει σαν ένα μικρό ''εργοστάσιο'' επάνω στον καρπό και όσο πιο πολύπλοκος είναι ο μηχανισμός του, τόσο η αίσθηση αυτή γίνεται εντονότερη!

Αποσυνδεδεμένος Stamos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: NATO λουράκια ?
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 28, 2012, 05:41:59 μμ »
Στο monster έχω 20αρια νατο, δοκίμασα πάντως τα 22αρια zulu του skx009 απο crown and buckle (1.4mm πάχος) και χωράνε χωρίς πρόβλημα. Λίγο στα lugs τσακίζουν αλλά φαίνεται φυσιολογικό.
Οπότε προχτές παρήγγειλα 22αρια 5ring zulu και για το monster μου που για μένα προσωπικά υποστηρίζουν καλύτερα το βάρος και το χαρακτήρα του ρολογιού.
Η παραγγελία έγινε απο 10watches που χρησιμοποιούν τα ίδιο υλικό με τα maratac (1.5-1.7mm πάχος σύμφωνα με το mail). Δεν τα παρήγγειλα και αυτά απο crown and buckle επειδή αλλάζουν προμηθευτή και έχουν σχεδόν ξεστοκάρει σε χρώματα και μεγέθη και δεν έβρισκα αυτά που έψαχνα.

Αποσυνδεδεμένος asot

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 349
  • life goes on...
    • Προφίλ
Απ: NATO λουράκια ?
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 28, 2012, 05:50:32 μμ »
Επειδή θέλω να παραγγείλω ιμάντες για το Monster, 20 mm  είναι η σωστή διάσταση. Το 22mm είναι typo?


Πήρα από http://myworld.ebay.com/westcoasttime/,
το Νάτο που βλέπεις εδώ http://imageshack.us/photo/my-images/33/20120628090432.jpg/
στα 20mm

Πιθανά και το 22 να ταιριάζει - εμένα πάντως το 20mm είναι "σφιχτό" ανάμεσα στις μπαρέτες και την κάσα...

Αποσυνδεδεμένος mikal

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 214
  • Ωmega
    • Προφίλ
Απ: NATO λουράκια ?
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 02, 2012, 02:54:49 μμ »
Και από τον Δήσιο στην Αθήνα, που φέρνει τα Hirts (διορθώστε με στην ορθογραφία), με τιμή 10 ε το καθένα περίπου.

Στο monster έχω 20αρια νατο, δοκίμασα πάντως τα 22αρια zulu του skx009 απο crown and buckle (1.4mm πάχος) και χωράνε χωρίς πρόβλημα. Λίγο στα lugs τσακίζουν αλλά φαίνεται φυσιολογικό.


Πιθανά και το 22 να ταιριάζει - εμένα πάντως το 20mm είναι "σφιχτό" ανάμεσα στις μπαρέτες και την κάσα...

Όντως, δοκίμασα το 22-άρι ΝΑΤΟ που φέρνει ο Δήσιος στο Monster και ταιριάζει μια χαρά! Δεν έιχε σε πορτοκαλί χρώμα , αλλα το μαυρο που αγόρασα φαίνεται πολύ καλή ποιότητα . Είναι της HIRSCH αλλά έχουν άλλη ονομασία (δεν μου έρχεται καθόλου το όνομα τώρα) 

Αποσυνδεδεμένος ilias78

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: NATO λουράκια ?
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 26, 2018, 12:08:28 μμ »
Ξερει κανεις που θα βρω 19mm νατο λουρακια?
Οπου κ αν εψαξα δεν βρηκα κατι. Απο αθηνα βασικα κ οχι εξωτερικο ή αλλες πολεις