Αποστολέας Θέμα: TAG HEUER  (Αναγνώστηκε 602348 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #140 στις: Μάιος 26, 2008, 11:38:55 μμ »
Αφού τα δοκίμασες, τότε πάρε αυτό που σου αρέσει περισσότερο.
Module είναι μια μηχανή πάνω σε μια μηχανή. Πέρνουμε μια μηχανή βάσης, εν προκειμένω την ΕΤΑ 2892 και προσθέτουμε ένα module χρονογράφου. Δηλ. δεν είναι ένας μηχανισμός χρονογράφου αλλά μετατράπηκε για να γίνει. Άν παρουσιαστεί βλάβη στο χρονογράφο εκτός εγγύησης, πιθανόν είναι να αλλάξουν το module αυτούσιο, οπότε είναι ακριβότερο. Από την άλλη αν είσαι προσεκτικός με το ρολόι, θα σε συντροφεύσει απροβλημάτιστα για πολλά χρόνια.

Φιλικά
Δημήτρης

 :smt023 =D> εύγε Δημήτριε ακριβώς όπως τα ανεφερες είναι

konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος gous

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #141 στις: Μάιος 26, 2008, 11:56:16 μμ »
ευχαριστω πολυ δημητρη!!! ξερει κανεις να μου πει γιατι τοσο μεγαλη διαφορα στις τιμες ελλαδας και αμερικης;;; τοσο τριτοκοσμικοι ειμαστε;;;

Συνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #142 στις: Μάιος 27, 2008, 12:12:04 πμ »
to δολλάριο φίλε μου τί άλλο;άντε και ο μεγαλύτερος ανταγωνισμός(Πολύ μικρή η Ελληνική Αγορά)..............όπως και στα αυτοκίνητα π.χ. οι διαφορές στις τιμές είναι απλά ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ!
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #143 στις: Μάιος 27, 2008, 12:14:34 πμ »
Παρακαλώ Χρήστο.
Τώρα για τις τιμές, χμμ... Γιατί τα ελληνικά McDonalds είναι τα φθηνότερα στον κόσμο;

Φιλικά
Δημήτρης

Συνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #144 στις: Μάιος 27, 2008, 12:17:19 πμ »
διοτι απλά δεν "περπατάνε"  :D
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #145 στις: Μάιος 27, 2008, 12:33:28 πμ »
Ενώ τα TAG "φυσάνε"
Παρεπιπτόντως το υποτιμημένο δολλάριο ακριβαίνει τα εισαγόμενα προϊόντα, ενώ το υπερτιμημένο ευρώ τα φθηναίνει.
Και μετά ξύπνησα στην Ελλάδα

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #146 στις: Μάιος 27, 2008, 06:33:37 μμ »
Ενώ τα TAG "φυσάνε"
Παρεπιπτόντως το υποτιμημένο δολλάριο ακριβαίνει τα εισαγόμενα προϊόντα, ενώ το υπερτιμημένο ευρώ τα φθηναίνει.
Και μετά ξύπνησα στην Ελλάδα

Φιλικά
Δημήτρης

Και που να δεις αν ξυπνήσεις στην Κύπρο ... ;D

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος lefteris31

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #147 στις: Μάιος 27, 2008, 07:32:43 μμ »
ευχαριστω πολυ θα το εχω υποψην μου,ας ερθει με το καλο απο ελβετια και μεβλεπουμε                                                                                               καλησπερα παιδια μολις παρελαβα το slr μου .οταν ρωτησα  τελικα τη τους ειπαν οτι δεν ειχε κολησει η φλαντζα οταν αλλαζαν την κορονα και οτι τωρα ειναι ενταξει.θα το παρακολουθησω να δω αν θα ξανασταματησει και μετα βλεπουμε.το καλο ειναι οτι ηρθε νωρις .ας ελπισουμε να μην τριτωσει το κακο.

Αποσυνδεδεμένος pidas

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #148 στις: Ιούνιος 02, 2008, 01:24:33 μμ »
καλημερα παιδια..καλως σας βρηκα :)

Ειμαι και εγω κατοχος ενος TAG HEUER το οποιο το αγορασα το 1996..ειναι σαν το Aquaracer Quartz με μαυρο καντραν και το ασημενιο μπρασελε το οποιο δεν εχει καθολου ματ κομματια(εννοω το μπρασελε ποου γυαλιζει).το πιο απλο δηλ μοντελο μετα το formula εκεινης της περιουδου..προσπαθησα να βρω φωτογραφια να το δειτε αλλα δεν μπορεσα γτ πλεον δεν θυμαμαι ακριβως το μοντελο..

Παμε στο προβλημα τωρα..Αν και ειχε τυχει πολλες φορες να το χτυπησω το ρολοι αντεχε και δουλευε ρολοι..εδω και 11 χρονια το μονο που αλλαζα ηταν οι μπαταριες..Το μονα προβληματακια τα οποια δεν με πειραζαν  ηταν οτι ειχε φυγει λιγο φωσφοριζε υλικο απο
τον ωροδεικτη και το οτι ειχε χαλαρωσει η στεφανη και γυριζε πιο ευκολα..

Και φτανουμε λοιπον πριν ενα μηνα οπου και επαθε την ζημια..

1)  Κοπηκε το μπρασελε και εφυγαν μπαρετες και το αυτακι που περναει η μπαρετα και συνδεει το μπρασελε με το ρολοι..αυτα     χαθηκανε..πρεπει να χαθηκαν και 2 κομματια απο το μπρασελε..

2)  Απο το χτυπημα εφυγε σχεδον ολο το φωσφοριζε υλικο απο τους δεικτες και κυκλοφορουσε ελευθερο μεσα στο καντραν..

Το πηγα στον υπευθυνο στην πολη που ειμαι και μου ειπε οτι θα προσπαθουσε να το κανει μονος του με ανταλλακτικα γνησια TAG HEUER..αλλα μετα απο καποιες μερες με πηρε καιο μου ειπε οτι το εστειλε κατω στην ΑΘΗΝΑ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ γιατι δεν μπορουσε να βρει ακρη με τα ανταλλακτικα..εκει μου ειπε θα κανουν εκτιμηση και μετα θα στειλουν με φαξ τι χρειαζεται και ποσο θα κοστισει..

Παιδια μηπως γνωριζετε ποσο θα στοιχισει περιπου να μου φτιαξουν τα παραπανω καθως και να μου φτιαξουν και την στεφανη η οποια εχει το προβληματακι που σας ανεφερα πιο πανω?Το γενικο σερβις και η στεγανοποιηση επειτα συμπεριλαμβανονται στη επισκευη η πρεπει να το ζητησω εγω??

Και την αποψη σας για τον συμφερει να το επισκευασω με πχ 300 ευρω κοστος..(πανω κατω εκει το υπολογιζω συμφωνα μ αυτα που μου ειπε ο ρολογας..:(

Πιστευω να σας κατατοπισα κατα καποιο τροπο..

Σας ευχαριστω προκαταβολικα για τισ απαντησεις :)

PS: παιδια το βρηκα με μπλε καντραν και μπρασελε με ματ στη μεση..το δικο μου δεν ειναι πουθενα γυαλιστερο ..μα τα βγαζουνε ακομα??????

http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=4119

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 02, 2008, 01:42:36 μμ από pidas »

Συνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #149 στις: Ιούνιος 02, 2008, 01:38:30 μμ »
καλώς ήλθες................στην θέση σου(αν δεν σε ενδιαφερει συναισθηματικά) θα αγόραζα ένα ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΡΟΛΟΙ,τώρα αν δεν έχεις την οικονομική δυνατότητα ή δεν σου αρέσουν τα μηχανικά ρολόγια ,φτιάχτο και κρατησέ το!όσον αφορά το κόστος της επιδιόρθωσης-βλάβης..........θα σου απαντήσουν οι αρμόδιοι του φόρουμ.Και πάλι welcome.......
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #150 στις: Ιούνιος 02, 2008, 02:50:25 μμ »
Καλώς ήρθες. Περίμενε απάντηση από το επίσημο σέρβις για να δεις το κόστος και μετά μπορείς να ακολουθήσεις τη συμβουλή του konakis ;D

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #151 στις: Ιούνιος 02, 2008, 05:27:00 μμ »
Ίσος με λίγα παραπάνω να το βρεις μεταχειρισμένο και σε καλύτερη κατάσταση από το δικό σου !!!
Εδώ να πάρεις μια ιδέα αν και στο e-bay θα το βρεις ακόμα φθηνότερα !!!
http://www.portero.com/cgi-bin/ncommerce3/ExecMacro/category/cat1.d2w/report?wl=66292034&exSearch=Y&sort=edated&cgrfnbr=35790&gender=&style=&brand=TAG+Heuer&materials=&prices=&condition=&x=42&y=14
Πάντως τα 300 ευρώ για επισκευή μου φαντάζουν λίγα.

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος lefteris31

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #152 στις: Ιούνιος 02, 2008, 05:39:29 μμ »
μετα απο αυτα που επαθα εγω το μονο που εχω να πω ειναι οτι το κοστος μπορει να φτασει στο ποσο που ειπες.επειδη το service το εχει πλεον ιδιωτης δηλ ( ιμακο) χρεωνει ο τυπος οτι θελει και δεν τον απασχολει και καθολου.αν δεν τρελενεσαι και ιδιαιτερα με το ρολοι θα ελεγα να παρει ενα αλλο ευχαριστω.ετσι  γινεται οταν περνει ιδιωτης το service το γ...........ει τελειως και ειδικα στην tag.

Αποσυνδεδεμένος pidas

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #153 στις: Ιούνιος 03, 2008, 08:19:46 πμ »
καλημερα σας παιδια..

Καταρχας σας ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σας..

Οταν λετε μηχανικο ρολοι εννοειτε χωρις μπαταρια??ειμαι λιγο ασχετος στο θεμα..καποιο παραδειγμα και τιμες??

Επειδη βρισκομαι στην Σουηδια υπαρχει περιπτωση αν το σερβις εδω δεν το εχει ιδιωτης αλλα η TAG HEUER να μου βγει φθηνοτερο?Μηπως εχετε δει σε αντιστοιχα φορθμ του εξωτερικου αν υπαρχουν διαφορες στο σερβις(τιμη) σε αναλογα προβληματα?

Οσο για το να αγορασω αλλο απο το ιντερνετ δεν ξερω αλλα δεν εμπιστευομαι και παρα πολυ αυτες τις διαδικασιες..

Οποτε περιμενω να μου πουνε την τιμη και μολις εχω απαντηση θα το γραψω αμεσως..

Κριμα ρε γαμωτο γτ το ρολοι το αγαπησα :D

Ευχαριστω πολυ και παλι και καλη σας μερα..


Αποσυνδεδεμένος dspdspdsp

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #154 στις: Ιούνιος 24, 2008, 09:08:40 μμ »
Παιδιά καλησπέρα κι από μένα.

Έπεσα τυχαία πάνω στο forum αυτό ψάχνοντας .... κάπου να πάω το καινούργιο μου Aquaracer Automatic για επισκευή ή αντικατάσταση ....
Το ρολόι το αγόρασα 1800 ευρώ το Μεγάλο Σάββατο, και μετά από 10 ημέρες άρχισε να χάνει 20 (!) λεπτά την ημέρα ( έχοντάς το στο χέρι, και δουλεύοντας ).
Ενώ τα TAG HEUER μου αρέσουν πάρα πολύ λογικό είναι να αισθάνομαι μια μικρή ( έως μεγάλη ) απογοήτευση ...

Αν ξέρει κανείς προς Γλυφάδα που μπορώ να το πάω θα του ήμουν ευγνώμων ...

Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #155 στις: Ιούνιος 24, 2008, 09:33:22 μμ »
Τι εγινε ρε παιδια με τα TagHeuer τελευταια,ματιασμενα ειναι ;D
Γιατι δεν το πας πισω,ισως να χει μαγνητιστει.Καλως ηλθες στο φορουμ.

Αποσυνδεδεμένος dspdspdsp

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #156 στις: Ιούνιος 24, 2008, 11:33:14 μμ »
eisenberg δύσκολο, γιατί το πήρα απο τη Σαντορίνη. Μεγάλος μπελάς δηλαδή.
Κάπου προς Γλυφάδα δεν έχει τίποτα ? Ένας εκεί το plaza νομίζω πουλούσε παλιά TAG.
Μακάρι πάντως να έχει αίσιο τέλος το θέμα ...
Α, και καλώς σας βρήκα !  ;)

Αποσυνδεδεμένος serpiko78

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #157 στις: Ιούνιος 26, 2008, 01:43:31 μμ »
ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΤΟ TAG HEUER AUTOMATIC RACING.ΕΝΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΡΟΛΟΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΟΥΣΑ ΧΡΟΝΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ...ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #158 στις: Ιούνιος 26, 2008, 07:16:51 μμ »
eisenberg δύσκολο, γιατί το πήρα απο τη Σαντορίνη. Μεγάλος μπελάς δηλαδή.
Κάπου προς Γλυφάδα δεν έχει τίποτα ? Ένας εκεί το plaza νομίζω πουλούσε παλιά TAG.
Μακάρι πάντως να έχει αίσιο τέλος το θέμα ...
Α, και καλώς σας βρήκα !  ;)

Σε οποιονδηποτε ρολογα που εχει demagnetizer μπορεις να δοκιμασεις.
Αν δε γινει τιποτα,το πας στην αντιπροσωπεια.Εχει εγγυηση?

Αποσυνδεδεμένος dspdspdsp

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #159 στις: Ιούνιος 28, 2008, 02:49:23 μμ »
ναι, το Πάσχα είναι αγορασμένο