Αποστολέας Θέμα: TAG HEUER  (Αναγνώστηκε 602331 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lefteris31

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #120 στις: Μάιος 03, 2008, 10:07:55 πμ »
Τελικά δεν κατάλαβα πλήρωσες ή όχι; Γιατί σε προηγούμενο ποστ αναφέρεις ότι τα ανέλαβε το κατάστημα που το αγόρασες.

Φιλικά
Δημήτρης
το κοστος το ανελαβε το μαγαζι που το αγορασα γιατι ειμαι χρονια πελατης αλλιως δεν θα αναλαμβανε τη ζημια.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #121 στις: Μάιος 03, 2008, 01:12:34 μμ »
Άρα για σένα ούτε γάτα, ούτε ζημιά

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος lefteris31

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #122 στις: Μάιος 03, 2008, 03:22:26 μμ »
Άρα για σένα ούτε γάτα, ούτε ζημιά

Φιλικά
Δημήτρης
μεχρι τωρα γιατι το ρολοι ξαναφευγει στην ελβετια και αυτην την φωρα δεν ξερω τη θα γινει?αν μου ζητησουν τωρα παλη κανα τρελλο ποσο θα τα παρω στο κρανιο.απο τοτε που αρχισε να σταματαει το εχω παρει με φοβο,συνεχεδια το κοιταω μην εχει σταματησει και γινω ρομπα πουθενα .αν δεν ηταν δωρο θα το ειχα πουλησει.

Αποσυνδεδεμένος lefteris31

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #123 στις: Μάιος 03, 2008, 03:38:49 μμ »

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #124 στις: Μάιος 03, 2008, 03:44:36 μμ »
Μια ταλαιπωρία όμως την πέρασε. Δυστυχώς για τον lefteris31 αλλά πολύ περισσότερο δυστυχώς για την TAG.
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος lefteris31

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #125 στις: Μάιος 03, 2008, 04:25:46 μμ »
Μια ταλαιπωρία όμως την πέρασε. Δυστυχώς για τον lefteris31 αλλά πολύ περισσότερο δυστυχώς για την TAG.
και ακομα δεν τελειωσε οταν θα το παραλαβω θα σας πω τη εγινε αυτη την φορα.και τη χρεωσαν παλι.

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #126 στις: Μάιος 03, 2008, 04:28:51 μμ »
μεχρι τωρα γιατι το ρολοι ξαναφευγει στην ελβετια και αυτην την φωρα δεν ξερω τη θα γινει?αν μου ζητησουν τωρα παλη κανα τρελλο ποσο θα τα παρω στο κρανιο.απο τοτε που αρχισε να σταματαει το εχω παρει με φοβο,συνεχεδια το κοιταω μην εχει σταματησει και γινω ρομπα πουθενα .αν δεν ηταν δωρο θα το ειχα πουλησει.

Φίλε Λευτέρη το ρολόι το φοράς συνέχεια, και το βράδυ στο κομοδίνο σου ..?

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος lefteris31

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #127 στις: Μάιος 03, 2008, 04:41:29 μμ »
Φίλε Λευτέρη το ρολόι το φοράς συνέχεια, και το βράδυ στο κομοδίνο σου ..?

Φιλικά Στέφανος.
οχι οταν το φοραω σπανια το βγαζω το βραδυ.οταν το βγαζω ειναι για να βαλω καποιο αλλο.

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #128 στις: Μάιος 03, 2008, 05:09:20 μμ »
οχι οταν το φοραω σπανια το βγαζω το βραδυ.οταν το βγαζω ειναι για να βαλω καποιο αλλο.

Ρωτάω γιατί είχε "τύχη" και σε άλλο μέλος μας να το χτυπήσει στον ύπνο του και να έχει το ίδιο αποτέλεσμα με εσένα ...

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος lefteris31

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #129 στις: Μάιος 03, 2008, 05:31:34 μμ »
λετε να το χτυπησα στον υπνο μου? μπορει για την δευτερη φορα να το εκανα ζημια καταλαθος .το θεμα ειναι οτι πανω απο 10 ρολογια και σχεδον ολα αυτ/τα και πρωτη φορα μου συμβενει κατι τετοιο με ρολοι ,δηλ να σταματαει.

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #130 στις: Μάιος 03, 2008, 05:44:02 μμ »
λετε να το χτυπησα στον υπνο μου? μπορει για την δευτερη φορα να το εκανα ζημια καταλαθος .το θεμα ειναι οτι πανω απο 10 ρολογια και σχεδον ολα αυτ/τα και πρωτη φορα μου συμβενει κατι τετοιο με ρολοι ,δηλ να σταματαει.

Πάντως είναι περίεργο να σταματάει ...

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #131 στις: Μάιος 06, 2008, 08:15:26 πμ »
το ξαναεστειλα στην  ελβετια αλλιως θα σας εδειχνα τα χαρτια και απο ελλαδα και απο ελβετια.απο ελλαδα ηρθε το τιμολογιο απο ελβετια στειλαν τα χαρτια  με της μετρησης που εκαναν στο ρολοι και απο τον βηχο ηρθε η χρεωση τον 250ε.για αλλαγη κορονας,αλλαγη των δεικτων,και για στεγανοποιηση σε ρολοι 1 εβδομαδας.

Άφου το τιμολόγιο ήρθε από Ελλάδα η χρέωση έγινε από την Ελλάδα και όχι από την Ελβετία. Για αυτό σου είπα να στείλεις e-mail στην Ελβετία. Δεν είναι δυνατόν σε ρολοι μιας εβδομαδας να μην το καλύπτει η εγγύηση. Επίσης σύμφωνα με κάποιο άρθρο του αστικού κώδικα (δεν θυμάμαι πιο....,) μπορείς να απαιτήσεις ακόμα και αντικατάσταση του ρολογιού σε περίπτωση που συνεχίσεις να έχεις προβλήματα.
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος lefteris31

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #132 στις: Μάιος 06, 2008, 08:41:11 πμ »
Άφου το τιμολόγιο ήρθε από Ελλάδα η χρέωση έγινε από την Ελλάδα και όχι από την Ελβετία. Για αυτό σου είπα να στείλεις e-mail στην Ελβετία. Δεν είναι δυνατόν σε ρολοι μιας εβδομαδας να μην το καλύπτει η εγγύηση. Επίσης σύμφωνα με κάποιο άρθρο του αστικού κώδικα (δεν θυμάμαι πιο....,) μπορείς να απαιτήσεις ακόμα και αντικατάσταση του ρολογιού σε περίπτωση που συνεχίσεις να έχεις προβλήματα.
ευχαριστω πολυ θα το εχω υποψην μου,ας ερθει με το καλο απο ελβετια και μετα βλεπουμε

Αποσυνδεδεμένος haik

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #133 στις: Μάιος 06, 2008, 03:55:19 μμ »
Να μπω και εγώ στην παρέα σας;

Ένα Link έχω και είναι το αγαπημένο μου...καλή συνέχεια... ;)
When money talks..the world listens...

Αποσυνδεδεμένος gous

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #134 στις: Μάιος 26, 2008, 01:01:43 μμ »
καλησπερα παιδια. ειμαι καινουργιος στο φορουμ και θα ηθελα τη βουθεια σας σε ενα διλημμα.. θελω να αγορασω ενα απ τα δυο παρακατω tag..
http://www.topperjewelers.com/watches/tag_heuer/CAV511A.BA0902 και
http://www.topperjewelers.com/watches/tag_heuer/CAG2111.BA0253.. μηπως εχει καποιος ενα απ αυτα να μου πει εντυπωσεις;;; αυτη τη στιγμη βρισκομαι αμεριλη και θα τα αγορασω απο δω... σχεδον ολα τα ρολογια ειναι 2000 φθηνοτερα απο ελλαδα... α!! και μια συμβουλα.. μμην αγοραζεται tag απο το ιντερνετ.. ειχα παει σε ενα εξουσιοδοτημενο εμπορο και ηρθε ενας πελατης με ενα tag. το grand carrera calibre 36 rs.. το χε παρει μου φαινεται 6700 δολλαρια απ το ιντερνετ.. οταν το κοιταξαν προσεχτικα του παν οτι ειναι ψευτικο και οτι δεν αξιζει ουτε 50 δολλαρια.. τρελαθηκε ο ανθρωπος.. και του δειξαν μια ανακοινωση της tag. η οποια ελεγε πανω κατω οτι η tag  δε πουλαει δικα της ρολογια μεσω ιντερνετ και οτι δε φερει καμια ευθυνη και τα ψευτικα που κυκλοφορουν!!!!
χρηστος
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 26, 2008, 01:03:29 μμ από Megalos »

Αποσυνδεδεμένος Megalos

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2381
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #135 στις: Μάιος 26, 2008, 01:05:53 μμ »
αγαπητε φιλε
ολες οι εταιρειες λενε οτι δεν πουλανε ρολογια μεσω ιντερνετ αλλα αυτο δεν σημαινει οτι τα ρολογια μεσω ιντερνετ ειναι ψευτικα ει τουλαχιστον ολα ..
τωρα ο φιλος της Αμερικης απο που και πως το αγορασε ειναι αλλο θεμα -επρεπε να ελεγξει προσεκτικα την αγορα του
Θελω λοιπον να συμπερανω οτι δεν μπορουμε αβιαστα να πουμε ''οτι πουλιεται μεσω ιντερνετ ειναι ψευτικο'' αλλα θελει προσοχη

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #136 στις: Μάιος 26, 2008, 05:10:57 μμ »
@Megalos +1
Η καθε περιπτωση ειναι ξεχωριστη...

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #137 στις: Μάιος 26, 2008, 09:46:43 μμ »
καλησπερα παιδια. ειμαι καινουργιος στο φορουμ και θα ηθελα τη βουθεια σας σε ενα διλημμα.. θελω να αγορασω ενα απ τα δυο παρακατω tag..
http://www.topperjewelers.com/watches/tag_heuer/CAV511A.BA0902 και
http://www.topperjewelers.com/watches/tag_heuer/CAG2111.BA0253.. μηπως εχει καποιος ενα απ αυτα να μου πει εντυπωσεις;;; αυτη τη στιγμη βρισκομαι αμεριλη και θα τα αγορασω απο δω... σχεδον ολα τα ρολογια ειναι 2000 φθηνοτερα απο ελλαδα... α!! και μια συμβουλα.. μμην αγοραζεται tag απο το ιντερνετ.. ειχα παει σε ενα εξουσιοδοτημενο εμπορο και ηρθε ενας πελατης με ενα tag. το grand carrera calibre 36 rs.. το χε παρει μου φαινεται 6700 δολλαρια απ το ιντερνετ.. οταν το κοιταξαν προσεχτικα του παν οτι ειναι ψευτικο και οτι δεν αξιζει ουτε 50 δολλαρια.. τρελαθηκε ο ανθρωπος.. και του δειξαν μια ανακοινωση της tag. η οποια ελεγε πανω κατω οτι η tag  δε πουλαει δικα της ρολογια μεσω ιντερνετ και οτι δε φερει καμια ευθυνη και τα ψευτικα που κυκλοφορουν!!!!
χρηστος


Καλώς το Χρήστο.
Και τα δύο ρολόγια έχουν γνωστούς μηχανισμούς οπότε λογικά δε θα έχεις προβλήματα. Από την άλλη οι μηχανισμοί είναι modules που για κάποιους θεωρείται μειονέκτημα σε περίπτωση που παρουσιαστεί βλάβη, δηλ. θα κοστίσει παραπάνω. Από αισθητικής απόψεως ξεχωρίζουν γιατί έχουν διάταξη bicompax (2 υποκαντράν) που δεν είναι συνηθισμένη. Από την άλλη η πρωτότυπη χρονογράφηση του CAV511A.BA0902 με περιστρεφόμενους δίσκους δεν είναι τόσο ευανάγνωστη όσο με τους κλασσικούς δείκτες. Το καλύτερο πάντως είναι να προσπαθήσεις να τα δοκιμάσεις.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος gous

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #138 στις: Μάιος 26, 2008, 11:13:13 μμ »
τα δοκιμασα και τα δυο.. το πρωτο ειναι καπως πιο επισημο ενω το αλλο ειναι πιο sport. τωρα δε ξερω... τι ειναι τα modules;;;

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #139 στις: Μάιος 26, 2008, 11:27:54 μμ »
Αφού τα δοκίμασες, τότε πάρε αυτό που σου αρέσει περισσότερο.
Module είναι μια μηχανή πάνω σε μια μηχανή. Πέρνουμε μια μηχανή βάσης, εν προκειμένω την ΕΤΑ 2892 και προσθέτουμε ένα module χρονογράφου. Δηλ. δεν είναι ένας μηχανισμός χρονογράφου αλλά μετατράπηκε για να γίνει. Άν παρουσιαστεί βλάβη στο χρονογράφο εκτός εγγύησης, πιθανόν είναι να αλλάξουν το module αυτούσιο, οπότε είναι ακριβότερο. Από την άλλη αν είσαι προσεκτικός με το ρολόι, θα σε συντροφεύσει απροβλημάτιστα για πολλά χρόνια.

Φιλικά
Δημήτρης