Αποστολέας Θέμα: Online αγορά;  (Αναγνώστηκε 748228 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος arvac

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3880
  • Addicted to Mods
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1920 στις: Φεβρουάριος 04, 2017, 12:08:07 πμ »
Τι έγινε, βρε Μήτσο; Έφτασες στο χιλιάρικο ή ακόμα; Δώσε μας το link να ποντάρουμε κι εμείς! :P

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1921 στις: Φεβρουάριος 04, 2017, 08:13:22 πμ »
:lol: :lol: :lol:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1922 στις: Φεβρουάριος 04, 2017, 10:02:47 πμ »
Τι έγινε, βρε Μήτσο; Έφτασες στο χιλιάρικο ή ακόμα; Δώσε μας το link να ποντάρουμε κι εμείς! :P
Κοσμα πειραχτηρι ασε τον ανθρωπο ησυχο.
Δεν φτανει που θα πληρωσει το ρολοι των 500 ευρω 2500 ευρω εχει και εσενα και τον Αγγελο να λετε εξυπναδες.
Δημητρη να τσονταρουμε και εμεις ωστε να σου ερθει ποιο φτηνο το κερατιατικο. Αλλα να κανονισουμε ποιες ημερες θα το φοραμε εμεις και ποιες εσυ ::)

Αποσυνδεδεμένος Wolf-

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 266
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1923 στις: Φεβρουάριος 09, 2017, 03:39:24 πμ »
Παιδιά ξέρετε τι παίζει με αυτό εδώ site....?   είναι αξιόπιστο...? ασφαλές...?  θα αγοραζατε ρολόι από τέτοιου είδους ηλεκτρονικό μαγαζί...?!!   https://www.chronext.co.uk/new
   Έχει απίστευτες τιμές και μεγάλη ποικιλία...!  :o Έχει ακόμα και μοντέλα της rolex όπως το hulk και το batman που υποτίθεται ότι δεν τα βρίσκεις και πολύ εύκολα σε πολύ καλές τιμές...! Περίεργο λιγάκι εεε...?!   ???

Αποσυνδεδεμένος georgefl74

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1924 στις: Φεβρουάριος 15, 2017, 02:47:45 μμ »
Παιδιά ξέρετε τι παίζει με αυτό εδώ site....?   είναι αξιόπιστο...? ασφαλές...?  θα αγοραζατε ρολόι από τέτοιου είδους ηλεκτρονικό μαγαζί...?!!   https://www.chronext.co.uk/new
   Έχει απίστευτες τιμές και μεγάλη ποικιλία...!  :o Έχει ακόμα και μοντέλα της rolex όπως το hulk και το batman που υποτίθεται ότι δεν τα βρίσκεις και πολύ εύκολα σε πολύ καλές τιμές...! Περίεργο λιγάκι εεε...?!   ???
Όχι.-

Αν κάνεις Google τη φράση is XXXX any good? θα βρεις ότι χρειάζεσαι για τον οποιοδήποτε.

Αν ντε και καλά σου αρέσουν οι ευκαιρίες δες τους business sellers στο watchuseek που έχουν και εκατοντάδες πραγματικά reviews από την κοινότητα

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1925 στις: Φεβρουάριος 15, 2017, 03:10:10 μμ »
Παιδιά ξέρετε τι παίζει με αυτό εδώ site....?   είναι αξιόπιστο...? ασφαλές...?  θα αγοραζατε ρολόι από τέτοιου είδους ηλεκτρονικό μαγαζί...?!!   https://www.chronext.co.uk/new
   Έχει απίστευτες τιμές και μεγάλη ποικιλία...!  :o Έχει ακόμα και μοντέλα της rolex όπως το hulk και το batman που υποτίθεται ότι δεν τα βρίσκεις και πολύ εύκολα σε πολύ καλές τιμές...! Περίεργο λιγάκι εεε...?!   ???


Σε τέτοιες κατηγορίες ρολογιών καλό θα είναι να μην πηγαίνεις στα τυφλά (και εννοώ ιντερνετική αγορά ρολογιού που δεν το έχεις δει...), πάντως οι απόψεις διίστανται για το εν λόγω μαγαζί....

https://www.trustpilot.com/review/chronext.com

https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=389931

http://forum.tz-uk.com/showthread.php?322937-Chronext-co-uk
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος passenger

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1926 στις: Φεβρουάριος 22, 2017, 11:41:06 μμ »
αγορά από watcheszon.com Ship by Standard Registered Airmail   ήρθε σε 15 μέρες και το κουτί είχε πάνω σφραγίδα ταχυδρομιου γερμανιας
δεν πέρασε από τελωνιο

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1927 στις: Μάιος 13, 2017, 10:36:11 πμ »
ebay + global shipping program

Ερωτήσεις
1) πόσο τις % είναι η χρέωση για την χώρα μας? (δεν φαίνεται παρά μόνο στο checkout)
2) είναι βέβαιο ότι δεν θα υπάρχει άλλη χρέωση με την είσοδο του αγαθού στη χώρα μας? (σίγουρα δεν θα πληρώσουμε τελωνείο κλπ?)
3) αν χρειαστεί επιστροφή αγαθού τί γίνεται με τους φόρους που έχεις ήδη πηλρώσει? αν πρέπει να βγει έξω και να αντικατασταθεί το αγαθό τί γίνεται?

για όποιον πιθανό έχει εμπειρία. Ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο σας :-)
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Συνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4476
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1928 στις: Μάιος 13, 2017, 10:48:24 πμ »
ebay + global shipping program

Ερωτήσεις
1) πόσο τις % είναι η χρέωση για την χώρα μας? (δεν φαίνεται παρά μόνο στο checkout)
2) είναι βέβαιο ότι δεν θα υπάρχει άλλη χρέωση με την είσοδο του αγαθού στη χώρα μας? (σίγουρα δεν θα πληρώσουμε τελωνείο κλπ?)
3) αν χρειαστεί επιστροφή αγαθού τί γίνεται με τους φόρους που έχεις ήδη πηλρώσει? αν πρέπει να βγει έξω και να αντικατασταθεί το αγαθό τί γίνεται?

για όποιον πιθανό έχει εμπειρία. Ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο σας :-)
Για την περίπτωση επιστροφής του αγαθού, δε γνωρίζω.
Τώρα, σε ότι αφορά το ακριβές ποσό της χρέωσης, μπορείς να το μάθεις με ένα μήνυμα στον πωλητή.
Αυτός θα σου πει με ακρίβεια το πόσο θα πληρώσεις. Δε χρειάζεται δηλαδή να πατήσεις ''buy now'' και να δεσμευτείς για την αγορά, προκειμένου να το μάθεις.
Όχι, άλλη χρέωση δε θα υπάρξει. Έχουν όλα υπολογιστεί στο συνολικό κόστος του αγαθού.
Δεν έχω αγοράσει ποτέ με αυτή τη μέθοδο αλλά κάποια στιγμή που ενδιέφερε κάτι, είχα επικοινωνήσει με έναν πωλητή από Αμερική.

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1929 στις: Μάιος 13, 2017, 11:24:40 πμ »
ευχαριστώ Μήτσο
θα στείλω ένα μήνυμα να δούμε τί θα απαντήσει ο πωλητής
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος arvac

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3880
  • Addicted to Mods
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1930 στις: Μάιος 18, 2017, 08:48:40 μμ »

Συνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4476
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1931 στις: Μάιος 18, 2017, 09:58:10 μμ »
Αυτος (πωλητης) δεχεται να δηλωσει χαμηλοτερη αξια;
Μεσω PP θα γινει πληρωμη;
Αν ναι, μπορουμε να κανονισουμε να πληρωσουμε τελωνειο για τη δηλωθεισα αξια.
Γενικα με massdrop, kickstarter και τα συναφη, τι ακριβως παιζει;
Δεν το εχω παρακολουθησει στενα το ολο πραγμα.
Πως μπορουν και βγαζουν κοψοχρονια τα ρολογια και για ποιο λογο γινεται ολο αυτο;
Απαιτειται συγκεκριμενος αριθμος συμμετοχων;



Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος arvac

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3880
  • Addicted to Mods
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1932 στις: Μάιος 18, 2017, 11:25:56 μμ »
Στο massdrop υποτίθεται ότι οι ενδιαφερόμενοι τυγχάνουν ειδικής τιμής από τους κατασκευαστές λόγω μαζικής αγοράς. Σαν να μαζευτούμε, δηλαδή, 10-20-50 άτομα και να διεκδικήσουμε μια έκπτωση για ένα συγκεκριμένο προϊόν. Απλώς δεν έχω καταλάβει τι γίνεται με τα ευρωπαϊκά προϊόντα. Μου φαίνεται λίγο κουφό να αποστέλλονται από την Αμερική. Ίσως για τους Ευρωπαίους η αποστολή να γίνεται από τη χώρα κατασκευής και να μην υπάρχουν έξοδα τελωνείου. Θα το ψάξω.

Συνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4476
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1933 στις: Μάιος 22, 2017, 06:00:36 μμ »
Τελικά με creation τι γίνεται; Αγοράζουμε όπως παλιά ή έχει αλλάξει κάτι;
Είμαστε εντάξει σε ότι αφορά το τελωνείο ή τα κάνει μαντάρα ο Σιγκαπουριανός;
Μιλάω πάντα για απλό ταχυδρομείο.

Αποσυνδεδεμένος NavalArchitect

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1902
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1934 στις: Μάιος 31, 2017, 04:11:45 μμ »
Έχει κανείς κάποιο μαγαζί να προτείνει (Ευρώπη κατά προτίμηση) για online αγορά Cartier?

Είτε απ'ευθείας από ιστοσελίδα του ίδιου του μαγαζιού, είτε άλλο μαγαζί στο Chrono24, κλπ.

Κάτι αξιόπιστο και με ανταγωνιστικές τιμές σε pre-owned και καινούργια κομμάτια.

Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος vaggosk

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1033
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1935 στις: Μάιος 31, 2017, 06:21:05 μμ »
Τελικά με creation τι γίνεται; Αγοράζουμε όπως παλιά ή έχει αλλάξει κάτι;
Είμαστε εντάξει σε ότι αφορά το τελωνείο ή τα κάνει μαντάρα ο Σιγκαπουριανός;
Μιλάω πάντα για απλό ταχυδρομείο.

Περνάει πάντα τελωνείο

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1936 στις: Ιούνιος 02, 2017, 01:35:27 πμ »
Έχει κανείς κάποιο μαγαζί να προτείνει (Ευρώπη κατά προτίμηση) για online αγορά Cartier?

Είτε απ'ευθείας από ιστοσελίδα του ίδιου του μαγαζιού, είτε άλλο μαγαζί στο Chrono24, κλπ.

Κάτι αξιόπιστο και με ανταγωνιστικές τιμές σε pre-owned και καινούργια κομμάτια.

Ευχαριστώ.
βλεπω πολυ καλες κριτικες για ενα wingoo watches στην Ιταλια και εχει καλες τιμες


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1937 στις: Ιούνιος 02, 2017, 09:02:50 μμ »
Την καλησπέρα μου σε όλη την παρέα, μήηηηπως γνωρίζει κανείς αν από Ιρλανδία έχουμε θέμα τελωνείου;
 
Επειδή κάτι έχω σταμπάρει και το βρήκα εκεί αλλά και Κίνα λέω να προτιμήσω Ιρλανδία λόγω του ότι (πιστεύω) θα μου έρθει πιο γρήγορα από ότι θα μου έρθει από Κίνα.
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1938 στις: Ιούνιος 02, 2017, 11:48:58 μμ »
Την καλησπέρα μου σε όλη την παρέα, μήηηηπως γνωρίζει κανείς αν από Ιρλανδία έχουμε θέμα τελωνείου;
 
Επειδή κάτι έχω σταμπάρει και το βρήκα εκεί αλλά και Κίνα λέω να προτιμήσω Ιρλανδία λόγω του ότι (πιστεύω) θα μου έρθει πιο γρήγορα από ότι θα μου έρθει από Κίνα.
αν κανεις κινηση ενημερωσε δεν εχω ιδεα!!
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #1939 στις: Ιούνιος 02, 2017, 11:57:08 μμ »
αν κανεις κινηση ενημερωσε δεν εχω ιδεα!!

Οτι θα την κάνω την κίνηση θα την κάνω γιατί έχει να κάνει με ένα γιαπωνεζάκι που κυκλοφόρησε μόνο Αμέρικα και το ψάχνω καιρό....κι ότι γίνει, απλά είπα μπας και την κάνω προετοιμασμένος για το τι με περιμένει.  ;D
''Γιώργος''