Αποστολέας Θέμα: pilot watch  (Αναγνώστηκε 18023 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
pilot watch
« Απάντηση #60 στις: Νοέμβριος 15, 2007, 10:03:30 μμ »
λοιπον εχω παρει και απο γερμανικο και απο πλανοδιο
εδω να πω οτι καποια απο τα μαγαζια γερμανια κανουν και δικο τους ποιοτικο ελεγχο,δοκιμασα 2 απο αυτα τα μαγαζια και μεγαλα μαλιστα ΑΛΛΑ το ενα με απογοητευσε.το 2 οπου πηρα ενα vostok amphibia στα 60 ευρω κραταγε και καλους χρονους αλλα εως εκει,για την εμπειρια πηρα και με ξυπνητηρι και εγινε και αγορα για 3 ατομο .η γνωμη?εξαρταται απο τη μαρκα ,τυχη και μοντελο οσο και πωλητη,το διαπιστωσα.
 δεν ηξερα οτι τα βρισκεις και κολωνακι!

Αποσυνδεδεμένος TZAG

  • 42mm case
  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1072
    • Προφίλ
pilot watch
« Απάντηση #61 στις: Νοέμβριος 16, 2007, 07:59:38 πμ »
Καλά απο Boctok δεν το συζητάω, είναι αξιόπιστα ρολόγια για όλες τις ώρες και χρήσεις. Τα Ρακετα μου είναι ακριβή και απο Poljot έχω δύο 3133 και αυτά πάνε πολύ καλά. Ειδικά το ένα (Strela) είναι καινούργιο, κι εγώ απο Γερνανία το αγόρασα με 200 ευρώπουλα μαζί με τα μεταφορικά, είναι το αγαπημένο μου και το οποίο το φόρεσα και στο γάμο μου.
Τα οποιαδήποτε ρολόγια, είτε είναι ρώσικα, είτε όχι, δεν φτάινε σε τίποτε. Εδώ φαίνεται ότι το πρόβλημα δημιουργείται απο κάποιους πωλητές ή κάποιες παρτίδες. Με μιά απλή συντήρηση ιδιαιτέρως τα ρώσικα, αλλά και τα ιαπωνέζικα ρολόγια, λειτουργούν ΑΨΟΓΑ! Τώρα για μόστρες και τα λοιπά, ξέρετε την "συνταγή".
Και για να μην παρεξεγηθούμε, καμμιάς προέλευσης ρολόγια δεν πρέπει υποτιμούνται. Εγώ απλά έβαλα στο τραπέζι και τα ρώσικα ρολόγια, το οποία κανείς δεν ανάφερε και τα οποία ΕΙΝΑΙ αξιόλογα. Ποιά άλλη χώρα που κατασκευάζει ρολόγια, έχει ονομάσει σχεδόν όλα τα ρολόγια της, με ονόματα πού έχουν σχέση με την ταχύτητα και την αεροπορία;; Μόνον η ρωσία ή πρώην Σ.Ε. Strela=Βέλος, Sturmanskie=Πλοηγός, Paketa=Πύραυλος, Sekonda=Δευτερόλεπτο, Poljot=Πτήση
Όσο για το αν έχετε βρεί ρώσικα ρολόγια στο κολωνάκι, πείτε μου κι εμένα να πάω μιάς και είμαι κοντά!  :D
μόλις πάνω από τη θάλασσα


Αποσυνδεδεμένος gson

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
pilot watch
« Απάντηση #62 στις: Νοέμβριος 16, 2007, 12:54:12 μμ »
Με την ιδια εννοια δεν πρεπει να χλεβαζουμε και τα κινεζικα αλλα αυτη ειναι μια συζητηση που πρεπει να γινει μαλλον σε αλλο τοπικ.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
pilot watch
« Απάντηση #63 στις: Νοέμβριος 16, 2007, 01:43:31 μμ »
η 3313 ειναι η ετα 7734 με καποιες πολυ μικρες τροποποιησεις,οσο την εχουν δεν εχουν βγαλει προβλημα μηχανικο,απο κει και περα ολες αυτες οι μαρκες εχουν ποιοτικες διαφορες και οπως ανεφερα παραπανω παιζει ρολο και ο πωλητης που οι πιο επαγγελματιες κανουν το δικο τους ελεγχο

Αποσυνδεδεμένος gson

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
pilot watch
« Απάντηση #64 στις: Νοέμβριος 16, 2007, 08:08:52 μμ »
To οτι μια εταιρεια δεν διασφαλιζει την ποιοτητα των προιντων τις και πρεπει να βασιζεσαι στους πολιτες πιστευω λεει πολλα!

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
pilot watch
« Απάντηση #65 στις: Νοέμβριος 17, 2007, 01:32:16 πμ »
ανεφερα οτι καποιοι πωλητες κανουν επιπελον το δικο τους ελεγχο.

Αποσυνδεδεμένος vassilis

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 144
    • Προφίλ
Απ: pilot watch
« Απάντηση #66 στις: Οκτώβριος 07, 2008, 10:02:45 πμ »
Iσως απο τα πιο παλια pilot watch  ;)
http://www.thehourlounge.com/index.php?module=Thread&action=view&threadid=24412&id=24412 :D
οι εποχες οπου ο ανθρωπος εκανε πραγματικα μεγαλα βηματα  ;) και μιλαω φυσικα για τους WRIGHT BROTHERS :o

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Απ: pilot watch
« Απάντηση #67 στις: Οκτώβριος 07, 2008, 04:17:06 μμ »
Iσως απο τα πιο παλια pilot watch  ;)
http://www.thehourlounge.com/index.php?module=Thread&action=view&threadid=24412&id=24412 :D
οι εποχες οπου ο ανθρωπος εκανε πραγματικα μεγαλα βηματα  ;) και μιλαω φυσικα για τους WRIGHT BROTHERS :o


Άφωνος :respect: εξαιρετικό το λινκ σου συνονόματε.
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: pilot watch
« Απάντηση #68 στις: Οκτώβριος 07, 2008, 04:20:26 μμ »
Ενδιαφέρουσα ιστορία Βασίλη, αλλά κάποια πράγματα δε μου φαίνονται λογικά. Αμφιβάλλω αν ο Όρβιλ χρονομέτρησε ο ίδιος την προσπάθειά του και όχι ο αδερφός του Γουίλμπερ που τον παρατηρούσε. Αν παρατηρήσεις την ιστορική φωτογραφία της πρώτης αυτόνομης πτήσης θα δεις πως ο Όρβιλ πιλοτάρισε το Κίτυ Χοκ σε θέση πρινηδόν (ξαπλωμένος μπρούμυτα) και αμφιβάλω αν θα μπορούσε να φοράει και πόσο μάλλον να βλέπει ένα ρολόι που ήταν φτιαγμένο για να φοριέται στο μηρό!

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: pilot watch
« Απάντηση #69 στις: Απρίλιος 30, 2009, 03:25:28 μμ »
http://imansolas.freeservers.com/Aces/Frank%20Tinker-greek.html

ετσι για τους ρομαντικους των αιθερων η ιστορια ενος αυθεντικου ηρωα!

και ενος συμπολεμιστη και φιλου του .....

http://www.warbirdforum.com/baumler.htm

καλη αναγνωση

βαλτε και το steinhart απο διπλα .....

θα εχει μια νοτα η ιστορια
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...