Αποστολέας Θέμα: PANERAI (Σε συνεργασία με το www.paneristihellas.gr)  (Αναγνώστηκε 2322311 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3919
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1360 στις: Οκτώβριος 09, 2010, 03:08:50 μμ »
Γιατι εσυ τι θα κανες στην θεση του?θα το χαριζες Η θα ακολουθουσες τις τιμες της αγορας?

εμποριο δεν κανουν?οποιος ειναι εμπορος,εχει σκοπο το μεγαλυτερο κερδος...κανω λαθος?

αν εισουν κατοχος του 360 και ηξερες οτι μπορεις να πιασεις 30.000$,θα ειχες ηθικες αναστολες?

ποιοι ειναι εμποροι Γιωργο?
οι μοντ?
γιατι αν καταλαβα αυτο εννοει ο μαεστρος.... ;)

Σιγα τωρα μην ειναι ικανο ενα φορουμ να δημιουργησει τις ανθρωπινες σχεσεις που θελουν να μας πλασαρουν αυτοι οι τυποι
Παντου και παντα υπαρχουν συμφεροντα και εννοειται οτι υπαρχει κερδος παντα απο πισω

Για οσους δεν γνωριζουν ο καθε moderator του paneristi εχει απο 2-3 pam203 στην κατοχη του


Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1361 στις: Οκτώβριος 09, 2010, 03:14:16 μμ »
Γιατι εσυ τι θα κανες στην θεση του?θα το χαριζες Η θα ακολουθουσες τις τιμες της αγορας?

εμποριο δεν κανουν?οποιος ειναι εμπορος,εχει σκοπο το μεγαλυτερο κερδος...κανω λαθος?

αν εισουν κατοχος του 360 και ηξερες οτι μπορεις να πιασεις 30.000$,θα ειχες ηθικες αναστολες?

Εννοειται οτι θα ακολουθουσα τους νομους τις αγορας

Το θεμα ειναι ποιος διαμορφωνει τους νομους αυτους και τις αυξησεις ????

Αν αυτο το πωλητηριο ειναι μουφα για να ανεβει η τιμη του 360 και να τα πουλησουν ιδιωτικα στην ασια και στο LA καποιοι μαγκες??????????

Παλια κολπα George, αστο....

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1362 στις: Οκτώβριος 09, 2010, 03:17:04 μμ »
Εχουν την δυνατοτητα να το κανουν...ειναι πιο "ικανοι" megaεμποροι.... ;)ολοι θα εκαναν το ιδιο...το γνωριζουμε,απλα κατα βαθος ζηλευουμε ;D




saluti

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1363 στις: Οκτώβριος 10, 2010, 11:52:59 πμ »
Καλά αυτά που λέτε αν βρισκόσασταν στη Σοβιετική Ένωση του 1935 ή σε καμιά χριστιανική κατακόμβη του 225 μ.Χ.. Στη μόνη περίπτωση που θα τα δικαιολογούσα θα ήταν αν μιλούσαμε για το γάλα των παιδιών μας και το ψωμί των οικογενειών μας. Όμως η κατοχή, αγορά και πώληση ρολογιών δε διέπεται από τις αρχές της κοινοκτημοσύνης, του κουμουνισμού, του χριστιανισμού και του Προυντόν.

Από την άλλη αν δε μας αρέσει μια τιμή ενός προϊόντος, απλά δεν το αγοράζουμε. Όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες. Κι εγώ προσπαθώ να βρω δικαιολογίες -συνεχώς-, αλλά από την άλλη ο καθένας έχει δικαίωμα να ζητά όσα θέλει. Αν θα το πουλήσει καλώς γι' αυτόν,. Αν όχι, καλώς για τον επόμενο αγοραστή.


Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1364 στις: Οκτώβριος 10, 2010, 12:28:25 μμ »
Ο γνωστός  "σοφός" b&b μίλησε για άλλη μια φορά πολύ σωστά!
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος gsb

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1246
  • ..θελω να μαθω!!
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1365 στις: Οκτώβριος 10, 2010, 02:41:21 μμ »
ο καθένας έχει δικαίωμα να ζητά όσα θέλει. Αν θα το πουλήσει καλώς γι' αυτόν,. Αν όχι, καλώς για τον επόμενο αγοραστή.

..ετσι ακριβως!!  :up:
το 'πε και το 'κανε!!

Αποσυνδεδεμένος bougeo

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1366 στις: Οκτώβριος 17, 2010, 01:30:14 μμ »
γεια σας και απο εμενα! πριν δυο μερες δεν ηξερα αλλα ουτε που ειχα ακουσει τη panerai, αλλα εδω και δυο μερες που μου εδωσαν ενα αρχησα να ασχολουμε, μου εδωσε το αφεντικο μου ενα pam024. μολισ το ειδα ειπα τι ειναι τουτο.. οταν εμα8α τη τιμη του ομωσ σαλεπσα... το 8εμα ειναι οτι οσο το φοραω αρχιζω και το ερωτευομαι...
απλα 8ελω καποιεσ πληρωφοριεσ... τι ρολοι ειναι αυτο? εγω που ηξερα μεχρη τωρα και αυτα ζωγραφιστα τα ρολεχ αλλοι τα σηγκρινουν και τα βγαζουν και καλυτερα... αυτο που φοραω ειναι με καουτσουκ, αν η8ελα να βαλω μπρασελε που 8α μπορουσα να το κανω και ποσο θα μου κοστησει ολο αυτο....? σας ευχαριστω! φιλικα Γιωργος!

Αποσυνδεδεμένος DragonAce

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1367 στις: Οκτώβριος 17, 2010, 03:21:20 μμ »
γεια σας και απο εμενα! πριν δυο μερες δεν ηξερα αλλα ουτε που ειχα ακουσει τη panerai, αλλα εδω και δυο μερες που μου εδωσαν ενα αρχησα να ασχολουμε, μου εδωσε το αφεντικο μου ενα pam024. μολισ το ειδα ειπα τι ειναι τουτο.. οταν εμα8α τη τιμη του ομωσ σαλεπσα... το 8εμα ειναι οτι οσο το φοραω αρχιζω και το ερωτευομαι...
απλα 8ελω καποιεσ πληρωφοριεσ... τι ρολοι ειναι αυτο? εγω που ηξερα μεχρη τωρα και αυτα ζωγραφιστα τα ρολεχ αλλοι τα σηγκρινουν και τα βγαζουν και καλυτερα... αυτο που φοραω ειναι με καουτσουκ, αν η8ελα να βαλω μπρασελε που 8α μπορουσα να το κανω και ποσο θα μου κοστησει ολο αυτο....? σας ευχαριστω! φιλικα Γιωργος!

φίλε σου έκανε δώρο το αφεντικό σου δώρο πάνεραι?  ???  ::)
σίγουρα θα βρεις πολλά στοιχεία για αυτήν την εταιρεία στο φόρουμ  ;)
δες εδώ που πόσταρες πίσω τις σελίδες...


Αποσυνδεδεμένος mikal

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 214
  • Ωmega
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1368 στις: Οκτώβριος 17, 2010, 04:06:57 μμ »
bougeo, πες μας που δουλεύεις και ποιό είναι το αφεντικό σου!...  :shocked: :prayer: :2thumbs:

Καλοφόρετο! Έχεις ενα υπέροχο ρολόι στο χέρι σου. Enjoy!!!!

Αποσυνδεδεμένος bougeo

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1369 στις: Οκτώβριος 17, 2010, 04:28:11 μμ »
σας ευχαριστω πολυ και τουσ δυο, τι 8α λεγατε να βαλω μπρασελε σε αυτο θα του πηγαινει? το πολοι ειναι αυτο.... http://www.paneraisource.com/watch_details/Contemporary_25.html

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1370 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 09:39:34 πμ »
Καλώς τον.

Συνήθως δεν πηγαίνει το μπρασελέ στα Πανεράι. Φοριούνται κυρίως με δερμάτινο και αρκετά με καουτσούκ. Αν όμως θέλεις μπρασελέ πρέπει να δεις αν το μοντέλο σου βγαίνει με μπρασελέ, που δεν το νομίζω. Πιθανόν θα χρειαστείς και αντάπτορες. Όπως και να ᾽χει το μπρασελέ κοστίζει πάνω από 1.000 ευρώ. Τα άφτερμαρκετ 200-400 ευρώ.

Φιλικά
Δημήτρης

seamasterchrono

  • Επισκέπτης
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1371 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 11:54:36 πμ »
συγγνωμη αλλα μονο στα ''εργα'' δινουν τοσο ακριβα ρολογια στο προσωπικο & κυριως ειναι μαρκες πολυ γνωστες σαν OMEGA - ROLEX

Αποσυνδεδεμένος damon

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 73
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1372 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 12:08:25 μμ »
Υπαρχει και η περιπτωση  το συγκεκριμενο ρολοι να μην ειναι γνησιο ...

Αποσυνδεδεμένος spentgr

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 183
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1373 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 12:10:32 μμ »
Υπαρχει και η περιπτωση  το συγκεκριμενο ρολοι να μην ειναι γνησιο ...
θα σε φάει η ζηλεια, κακόπιστε.................... :D
Δούλοι γάρ καί δεσπότης ούκ άν ποτε γένοιντο φίλοι - Πλάτων

Όποιος έχει ένα ρολόι, ξέρει τι ώρα είναι. Όποιος έχει δύο, δεν ξέρει - Sacha Guitry

seamasterchrono

  • Επισκέπτης
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1374 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 12:28:26 μμ »
πρεπει να ειναι πολυ ''προχώ'' ο ''παππους'' για να εχει 70 ετων submersible panerai

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1375 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 12:41:08 μμ »
Κουτιά χαρτιά σου έδωσε; ;D ;D ;D
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος bougeo

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1376 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 12:57:26 μμ »
εχεις δικιο!!
συγνωμη! :-\ :-\

seamasterchrono

  • Επισκέπτης
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1377 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 01:28:57 μμ »
Απλα προσεχε τι ανταλλαγμα μπορει να ζητησει.... (πάνω στην δουλειά εννοειται !)

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1378 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 08:09:45 μμ »
koita o an8rwpos aytos einai efoplhsths kai malista apo tous pio gnwtsous, mou eipe pare ayto kai fora to exw agorasei egw th kserw th marka na to foars de 8a sou pa8ei pote tpt, twra de nomizw enas an8rwpos 70 xronon na paei na agorasei moufa kai poly perisotero ayto pou de ta exei k toso anagkh...

:-\ :-\ :-\ oxi les na ta zhthsw  :D :D :D :D ;D

Aγαπητε Βougeo,

Eιναι η δευτερη φορα που μας φερνεις σε δυσκολη θεση να σου κανουμε παρατηρηση για χρηση λατινικων χαρακτηρων στα κειμενα σου!...
Εφεξης, οποιες διατυπωσεις σου δε γινονται με ελληνικο αλφαβητο θα διαγραφονται αμεσα και χωρις αλλη προειδοποιηση!


Φιλικα,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Alexspat

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1490
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #1379 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 05:52:49 μμ »
  Ήρθεεε... ήρθε... :applaus: :applaus: :applaus: :applaus: :jump2:





Uploaded with ImageShack.us


   Άν και η παραγγελία έγινε χθες το μεσημέρι και είχε ημερομηνία παράδοσης Τετάρτη απόγευμα.. σήμερα το μεσημέρι τελείως αναπάντεχα ...
 
 

                              ....ΗΡΘΕ!!!!