Αποστολέας Θέμα: Ερωτήσεις νέου μέλους περί επιλογής ρολογιού  (Αναγνώστηκε 139558 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Δημήτριος

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις νέου μέλους περί επιλογής ρολογιού
« Απάντηση #200 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 09:20:31 πμ »
Σας ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις σας, Χρήστο σε ευχαριστώ ιδιαιτέρως και για το χρόνο που είσαι διατεθειμένος να διαθέσεις!

Είναι ολίγον τι δύσκολο να τα βρω όλα όσα ανέβασα στη πόλη μου αν και κάποια από αυτά τα έχω πετύχει και ξέρω που να τα δω και να τα δοκιμάσω (Seiko, Omega, Tag, Longines). Απλά έκανα μια έρευνα μέσω διαδικτύου και σίγουρα αν δε φορεθεί, δε θα έχω ολοκληρωμένη άποψη.

Δυστυχώς, ακόμη και με την έκπτωση αγαπητέ Χρήστο, το Breitling που προτείνεις θα κοστίσει αρκετά πάνω των 2000€ οπότε και το αποκλείω ως αγορά. Θα προτιμούσα να μείνω κάτω από το ποσό των 2000€.

Μόλις έχω νέα από δοκιμές και τιμές μοντέλων θα ενημερώσω  :smt023

Την καλημέρα μου.

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις νέου μέλους περί επιλογής ρολογιού
« Απάντηση #201 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 10:28:18 πμ »
Να εισαι καλα. Ευχαριστηση μου να βοηθησω. Αν το συγκεκριμενο Breitling το προτιμουσες με rubber strap(καουτσουκ) και οχι με μπρασελε,θα εφτανε ακριβως στα 2000(αντε 2100 αλλα θα το παλευαμε) ευρω. Με τον μπρασελε(mesh) υπολογισε 300-350 ευρω παραπανω παντα με την εκπτωση. Αρχικη τιμη με τον μπρασελε εχει 3540 και με το καουτσουκ 3080 ευρω. Νομιζω αξιζει να βαλεις κατι παραπανω και να το παρεις,αν οχι στρεψου στο Omega Seamaster 300m. Επισης μια πολυ καλη λυση και αρκετα πιο οικονομικη κοντα στα 1600 ευρω αρχικη τιμη(με λουρακι ειναι η τιμη αυτη) ειναι και το Longines Legend Diver:



Uploaded with ImageShack.us



« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 03, 2013, 10:35:12 πμ από chris5 »
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος Δημήτριος

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις νέου μέλους περί επιλογής ρολογιού
« Απάντηση #202 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 10:59:44 πμ »
Βασικά με χαλαέι ο μπρασελές αυτού του τύπου, παρόμοιος είναι και του Breitling που μου έδειξες (προτιμώ κάτι σε πιο κλασσικό όπως κατάλαβες  ;)).

Το συγκεκριμένο Longines (Legend Diver) δε μου κάνει κλικ από τη φώτο δυστυχώς, αν και από άποψη τιμής και ονόματος είναι εξαιρετικό! Μάλλον είμαι πιο κοντά σε ένα τύπου Seamaster 300m.

Βέβαια, ποτέ να μη λέω ποτέ γιατί αν το δοκιμάσω, μπορεί και να αλλάξω άποψη και να προτιμίσω ένα Legend Diver  :)




Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις νέου μέλους περί επιλογής ρολογιού
« Απάντηση #203 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 11:18:33 πμ »
Xαχαχαχα,ουτε εμενα μ`αρεσει αυτο το μπρασελε τυπου-mesh,απλα το προτεινα επειδη θελεις εσυ μπρασελε και στο συγκεκριμενο Breitling δεν υπαρχει αλλο μπρασελε.(στο Longines μπορει να υπαρχει κι`αλλο)
Εγω θα το επαιρνα με δερματινο λουρακι `η καουτσουκ.
Αν θελεις ντε και καλα το κλασικο μπρασελε, τοτε το Omega ειναι μονοδρομος.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 03, 2013, 11:24:17 πμ από chris5 »
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος nichrys4

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις νέου μέλους περί επιλογής ρολογιού
« Απάντηση #204 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 02:15:59 μμ »
Αγαπητέ φίλε είμαι κάτοχος και του omega seamaster james bond &  montblanc chrono sport.
Θεωρώ και τα 2 εξαιρετικά ρολόγια
Το μεν omega διαχρονικο και κλασικό αλλά και σπορ το δε montblanc chrono sport εγώ έχω το άσπρο καντράν με μαύρη στεφάνη και το καουτσούκ λουράκι εξαιρετικό.
Δεν ξέρω εάν το έχεις δει από κοντά ?
Ο κύριος που αναφέρετε ότι μόνο για πένες αξίζει ας διαβάσει παλαιότερες αναφορές στο forum για την εταιρεία και ας επανέλθει μετά.
Αυτη τι στιγμή του έχω βάλει ένα λουράκι carbon πορτοκαλί και δεν παίζετε σου λέω.
Όσον αφορά την omega ένα όνομα μια ιστορία φοβερά μοντέλα όποιο και να διαλέξεις
Δοκίμασέ τα στον καρπό σου γιατί έτσι πιστευω θα καταλάβεις διαφορά εάν θέλεις να γεμίζει στο χέρι σου ή να είναι πιο συμμαζεμένο.
Υπάρχει και η εταιρεία baumemercier επίσης ελβετική και με πολλά μοντέλα.
Για μένα προσωπική μου άποψη omega και montblanc καλύτερα απο longines seiko

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις νέου μέλους περί επιλογής ρολογιού
« Απάντηση #205 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 02:45:16 μμ »
Σε αυτα τα χρηματα δεν προκειται να παρεις κατι αναξιοπιστο. Η rw ειναιμια παλια ωρολογοποιια με πολυ ποιοτικα ρολογια. Απο τη mb παντως θα προτιμουσα να παρω πενα..

O κύριος δεν είπα και κάτι κακό, ότι δε θα προτιμούσα να πάρω κάποιο ρολόι της είπα αλλά είναι αξιόπιστη. Ετοιμο το χετε το ζωνάρι σας για καβγά...

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις νέου μέλους περί επιλογής ρολογιού
« Απάντηση #206 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 03:39:40 μμ »
Ναι ρε παιδια,ηρεμηστε λιγο. Ο Βικτωρας μιλησε με φιλικο και συμβουλευτικο υφος για τον φιλο Δημητρη.
ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΑΡΚΑ ΡΟΛΟΓΙΟΥ,ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΡΕΣΒΕΥΤΕΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΜΑΡΚΑΣ.

edit: Πως προκυπτει οτι η Montblanc ειναι καλυτερη απο τεραστιες εταιρειες οπως η Seiko και η Longines?

Με φιλικο υφος και οχι ειρωνικο.
Χρηστος.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 03, 2013, 03:44:46 μμ από chris5 »
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος ELBETAKIAS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 868
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις νέου μέλους περί επιλογής ρολογιού
« Απάντηση #207 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 04:49:51 μμ »
Φιλε Δημητρη με το καλο ο αρραβωνας και οτι καλυτερο με υγεια απο εδω και περα ευχομαι!!!


Στο θεμα μας τωρα.Επειδη ψαχνεις για κατι συμβολικο που θα σε συντροφευσει χρονια,το ομεγα που ποσταρες νομιζω κερδιζει τη μαχη.Ως κατοχος παντως ενος Raymond weil nabucco μπορω να πω τα καλυτερα για την ποιοτητα του.Μακαρι να εμενα Αθηνα,να γνωριζομουνα με τους φιλους συμφορουμιτες και οι ιδιοι απο κοντα να εβλεπαν αυτο που λεω.
Στη θεση σου βεβαια μακραν θα κοιτουσα κατι πιο αναγνωρισιμο,ιστορικο και με μεγαλυτερο κυρος.Οποτε συμφωνομτας απολυτως με τους προηγουμενους προτεινω προς ομεφα,ταγκ χοιερ,λονζιν η μπραιτλινκ μερια :ANAL:
Ενημερωσε μας γιατις οποιες εξελιξεις...
Και μια τελευταια συμβουλη.Μη βιαστεις καθολου,ζηστο οσο δεν παει.Μπες σε μαγαζια,δοκιμασε ρολογια,παζαρεψε.Μολις τελικα φορεσεις το αποκτημα σου η χαρα σου θα ειναι μεγαλυτερη...



Φιλικα,Χρηστος

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις νέου μέλους περί επιλογής ρολογιού
« Απάντηση #208 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:00:09 μμ »
Το Nabucco(οχι το χρονογραφο) το ξερω πολυ καλα,το εχω βαλει στο χερι μου και ημουν ετοιμος να το παρω, γιατι το ειχα βρει στη μιση τιμη του δηλαδη 800 ευρω αλλα τελικα το ματανοιωσα. Ειναι οντως πολυ καλο ρολοι.
Ξεχασα πριν να πω οτι οντως τα Baume Mercier ειναι πολυ καλα ρολογια,οπως ανεφερε ο φιλος nichrys4,ειχα μεχρι προτινος ενα Classima Executives XL Chrono.
Oμως προτεραιοτητα στην επιλογη σου Δημητρη,θα πρεπει να εχει η Omega και μετα ολες οι αλλες εταιρειες.

edit: Γιατι δεν προτεινετε στον ανθρωπο τιποτα ρε παιδια? Α,καταλαβα θελετε να του προτεινετε Panerai?
Δεν υπαρχει Panerai με 2000 ευρω?
:dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:09:59 μμ από chris5 »
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος ELBETAKIAS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 868
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις νέου μέλους περί επιλογής ρολογιού
« Απάντηση #209 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:11:08 μμ »
Το Nabucco(οχι το χρονογραφο) το ξερω πολυ καλα,το εχω βαλει στο χερι μου και ημουν ετοιμος να το παρω, γιατι το ειχα βρει στη μιση τιμη του δηλαδη 800 ευρω. Ειναι οντως πολυ καλο ρολοι.


Και εγω  το απλο με τη μαυρη πλακα με το ανθρακωνημα εχω Χρηστο.Για λονζιν η ομεγα μαζευα λεφτα και στοχευα αλλα μολις το ειδα απο κοντα το ερωτευτηκα και δεν κρατηθηκα..Παραμενει το αγαπημενο μου ρολοι.




Φιλικα,Χρηστος

Αποσυνδεδεμένος tolismark

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις νέου μέλους περί επιλογής ρολογιού
« Απάντηση #210 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 06:26:46 μμ »
Βασικά με χαλαέι ο μπρασελές αυτού του τύπου, παρόμοιος είναι και του Breitling που μου έδειξες (προτιμώ κάτι σε πιο κλασσικό όπως κατάλαβες  ;)).

Το συγκεκριμένο Longines (Legend Diver) δε μου κάνει κλικ από τη φώτο δυστυχώς, αν και από άποψη τιμής και ονόματος είναι εξαιρετικό! Μάλλον είμαι πιο κοντά σε ένα τύπου Seamaster 300m.

Βέβαια, ποτέ να μη λέω ποτέ γιατί αν το δοκιμάσω, μπορεί και να αλλάξω άποψη και να προτιμίσω ένα Legend Diver  :)

Φίλε Δημήτρη το Seamaster 300 έχει αρχική 3000€ (το προηγούμενο μοντέλο με το κυματιστό καντράν) και 3300€ το νεό με την κεραμική στεφάνη. Σε αυτές τις τιμές μπορείς να πετύχεις μια έκπτωση 25% (ίσως και 30%), συνεπώς η γνώμη μου είναι να πάρεις τα 2000€ από τα πεθερικά σου και να συμπληρώσεις τα υπόλοιπα για να πάρεις ένα ρολόι που σου αρέσει και κατα την γνώμη μου αξίζει μέχρι και το τελευταίο ευρώ που θα δώσεις.

Φιλικά
Απόστολος
Αν η μέρα σου ξεκίνησε στραβά, μη ψαρώσεις, έχεις 24 ώρες να την ισιώσεις...

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις νέου μέλους περί επιλογής ρολογιού
« Απάντηση #211 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 06:37:40 μμ »
Συμφωνω με τον Αποστολο.
Λοιπον Δημητρη,κανε μια βολτα στα μαγαζια της Θεσσαλονικης και δες τι τιμες παιζουν,ζητα κατευθειαν 25%+ εκπτωση(εως 30%).
Ο συμπολιτης σου και συνονοματος σου Δημητρης(blackbird) θα σε βοηθησει στην επιλογη των καταστηματων που πρεπει να πας.
Μετα πατε και μια βολτα προς Αρετσου `η Νεα Κρηνη,σε καμια ψαροταβερνα. Για κρεατικα δεν τον βλεπω,γιατι εχει φουσκωσει απο την τελευταια φορα που πηγαμε μαζι στο Χαιδαρι. :) :) :)
Ας σοβαρευτουμε τωρα,αν δεν βγαλεις ακρη απο τα εκει μαγαζια,εγω ειμαι διαθεσιμος οποτε θελεις και κατεβεις με το καλο στην Αθηνα,να παμε μια ρολογο-τσαρκα.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος Δημήτριος

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις νέου μέλους περί επιλογής ρολογιού
« Απάντηση #212 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 08:31:37 μμ »
Σας ευχαριστώ παιδιά. Θα επανέλθω με εντυπώσεις και ίσως τιμές σε έρευνα αγοράς  \:D/

Αποσυνδεδεμένος Δημήτριος

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις νέου μέλους περί επιλογής ρολογιού
« Απάντηση #213 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 06:26:23 μμ »
Πήγα σήμερα και δοκίμασα το Seiko Astron Solar GPS, έτυχε να περνάω από κατάστημα που το είχε αλλά στις υπόλοιπες διαθέσιμες μάρκες δεν είχε κάτι του γούστου μου για να δοκιμάσω.

Μου άρεσε πολύ πάνω στο χέρι μου και, παρά το γεγονός πως ήταν το stainless steel και όχι ceramic, ήταν σχετικά ελαφρύ για το μέγεθος του.

Το αστείο της υπόθεσης είναι πως έκανε μόνο ένα "πτωχό" 10% έκπτωση στην αρχική τιμή (υπενθυμίζω: 2100€ steel, 2750€ Ceramic) και μάλιστα δε το συζητούσε για παρακάτω.

Δε ξέρω τι υπάρχει στην Αθήνα και πως κινείται η εκεί αγορά, φαίνεται εδώ στα βόρεια οι δουλειές πάνε καλά και δεν έχουμε ανάγκη.

Αύριο, πρώτα ο Θεός, θα κάνω πιο εμπεριστατωμένη έρευνα ελπίζοντας να δω και άλλα μοντέλα και θα επανέλθω.

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις νέου μέλους περί επιλογής ρολογιού
« Απάντηση #214 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 06:35:31 μμ »
Toυς ειπες μετρητα και σου εκαναν 10% ? ? ? Απαραδεκτοι. Μεχρι και πολυ μεγαλα μαγαζια εδω στην Αθηνα κανουν 15% εκπτωση. Τι να πω. Αν δεν δεις `φως` `η ελα εσυ Αθηνα `η στειλε τα χρηματα σε καποιον συγγενη `η φιλο σου που βρισκεται εδω και στειλτον να στο παρει. Αλλα πρωτα πρεπει να πας σε περισσοτερα καταστηματα και να δεις πιο μοντελο σ`αρεσει πιο πολυ `η εστω να καταληξεις σε 2-3.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος tolismark

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις νέου μέλους περί επιλογής ρολογιού
« Απάντηση #215 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 10:40:00 μμ »
Αυτο παντως με τις τιμες των seiko που τα πληρωνεις "χασισι" στην Ελλαδα και απο εξωτερικο τα βρισκεις με τα μισα λεφτα (και πολλα λεω) ειναι απαραδεκτο.
Αν η μέρα σου ξεκίνησε στραβά, μη ψαρώσεις, έχεις 24 ώρες να την ισιώσεις...

Αποσυνδεδεμένος Δημήτριος

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις νέου μέλους περί επιλογής ρολογιού
« Απάντηση #216 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 12:36:08 μμ »
Η μεγάλη πλάκα είναι ότι ακόμη και σε ελληνικά e-shop έχω βρει το Astron (titanium+ceramic) με 21,5% έκπτωση  :o

Θεωρώ πάντως πως είναι πολιτική των εδώ καταστημάτων να μη κάνουν σοβαρές εκτώσεις. Δε θα αναφερθώ καν στον επαγγελματισμό των πολλών, σχεδόν σε διώχνουν από το μαγαζί τους. Ατάκα κοσμηματοπώλη: "δείτε στο internetικό κατάστημα μας τα ρολόγια μας" χαχαχαχαχα...

Δηλαδή αν δεν υπήρχε και η "κρίση", τι θα κάνανε; Δε θα μας έβαζαν και μέσα;;; Έλεος...

Αποσυνδεδεμένος Ioannis

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 496
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις νέου μέλους περί επιλογής ρολογιού
« Απάντηση #217 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 12:37:59 μμ »
http://www.creationwatches.com/products/seiko-solar-273/

Εδώ πάντως έχεις ενδείξεις τιμών από αξιόπιστο site, ίσως μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για να κατεβάσεις τις τιμές στα μαγαζιά ;-)
JLC Master Grande Ultra Thin, Zenith Pilot Big Date Special, Seiko Monster II

Αποσυνδεδεμένος ELBETAKIAS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 868
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις νέου μέλους περί επιλογής ρολογιού
« Απάντηση #218 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 02:22:01 μμ »
Η μεγάλη πλάκα είναι ότι ακόμη και σε ελληνικά e-shop έχω βρει το Astron (titanium+ceramic) με 21,5% έκπτωση  :o

Θεωρώ πάντως πως είναι πολιτική των εδώ καταστημάτων να μη κάνουν σοβαρές εκτώσεις. Δε θα αναφερθώ καν στον επαγγελματισμό των πολλών, σχεδόν σε διώχνουν από το μαγαζί τους. Ατάκα κοσμηματοπώλη: "δείτε στο internetικό κατάστημα μας τα ρολόγια μας" χαχαχαχαχα...

Δηλαδή αν δεν υπήρχε και η "κρίση", τι θα κάνανε; Δε θα μας έβαζαν και μέσα;;; Έλεος...



Δυστυχως στη Θεσσαλονικη φιλε Δημητρη ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα...Ειναι λιγα τα μαγαζια οποτε ειναι ευκολοτερο να εχουν μια κοινη πολιτικη στις εκπτωσεις.Εγω το εχω παρει αποφαση και δεν υπαρχει περιπτωση να ψωνισω ποτε ξανα.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις νέου μέλους περί επιλογής ρολογιού
« Απάντηση #219 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 02:54:46 μμ »
http://www.creationwatches.com/products/seiko-solar-273/

Εδώ πάντως έχεις ενδείξεις τιμών από αξιόπιστο site, ίσως μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για να κατεβάσεις τις τιμές στα μαγαζιά ;-)


Σε κάτι φτηνά έχει καλές τιμές ο creation. Στα ακριβά είναι πανάκριβος.

κοιτα το Seiko Astron GPS Solar SBXA009 (SAST009)


και κοίτα κι εδώ

http://global.rakuten.com/en/store/watch-shop/item/10020322/


Τώρα τα τελωνεία από Ιαπωνία είναι άλλο θέμα αλλά σαν τιμή καταλόγου είναι η μέρα με την νύχτα.