Αποστολέας Θέμα: Online αγορά;  (Αναγνώστηκε 748214 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #120 στις: Νοέμβριος 09, 2008, 10:08:12 πμ »
πολυ ωραιο φιλε nin!αλλα επειδη δεν εχω παραγγειλει ποτε μεσω paypal η χρεωστικη (εχω παραγγειλει μονο με αντικαταβολη).οταν ειναι να παρω θα ηταν πολυτιμη η βοηθεια σας ως προς τον ασφαλεστερο τροπο να παραγγειλω.ευχαριστω :)

Άνοιξε λογαριασμό με την πιστωτική σου στο PayPal !!!

Φιλικά Στέφανος.

Απαντώ εδώ καλύτερα.

Stef, νομίζω ότι για το Paypal είναι καλύτερα να ορίσει κανείς μια προπληρωμένη κάρτα.
Απλώς αγοράζεις μια pre-paid π.χ. των 100 ευρώ, τη συνδέεις με το λογαριασμό σου και, όταν "αδειάζει" μετά από x αγορές, απλώς τη "φορτίζεις" με το ποσό που θες. 
Τι λες;

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #121 στις: Νοέμβριος 09, 2008, 10:38:14 πμ »
χτες παραγγειλα το zitizen ny2300.απο e-market.αυριο το απογευμα θα το εχω ;D
Φίλε giorgos mg- Γιώργο πολύ ωραίο !!!
Το έχει με μαύρο καντράν ?!?
Διάμετρο ...
Και πόσο αν επιτρέπετε ?!?

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3917
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #122 στις: Νοέμβριος 09, 2008, 01:11:11 μμ »
φιλε stef ειναι και στη θεματικη με τα  citizen μαζι με φωτο :).100 ευρω πηγε,αλλα απ οτι βλεπω δεν εχει φερει αλλο γιατι τσεκαρω συχνα.δεν εχει με μαυρο καντραν :(.διαμετρο 38 στεφανη ,42 με κορωνα.και εγω για προπληρωμενη σκεφτομαι να παω να φτιαξω.

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #123 στις: Νοέμβριος 09, 2008, 03:26:55 μμ »
Πέστε βρε παιδιά κάποια/κάποιες συγκεκριμένες προπληρωμένες που τις δέχεται το paypal γιατί έφαγα 2 μέρες στις τράπεζες και δε μπόρεσα να βγάλω άκρη. :(

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #124 στις: Νοέμβριος 09, 2008, 03:47:44 μμ »
Πέστε βρε παιδιά κάποια/κάποιες συγκεκριμένες προπληρωμένες που τις δέχεται το paypal γιατί έφαγα 2 μέρες στις τράπεζες και δε μπόρεσα να βγάλω άκρη. :(

κυπρου prepaid

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #125 στις: Νοέμβριος 09, 2008, 04:04:44 μμ »
 :) γιατρέ μου

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #126 στις: Νοέμβριος 09, 2008, 04:19:29 μμ »
Χρησιμοποιω το paypal πανω απο 5 χρονια και κανω αγορες online πανω απο 10! Δεν χρειαζεται να μπλεκετε με prepaid κτλ.
Απλα καντε εναν λογαριασμο ταμιευτηριου σε καποια τραπεζα που δινει χρεωστικη καρτα Visa Electron. Εχω χρησιμοποιησει και της ALPHA και της ΠΕΙΡΑΙΩΣ. Σε αυτο το λογαριασμο θα εχετε παντα ενα μικρο υπολοιπο πχ.10 ευρω και οταν θελετε να αγορασετε κατι θα καταθετετε οσα θελετε την προηγουμενη μερα σε ΑΤΜ. οταν κανετε την αιτηση μπορειτε να ζητησετε να μην εχετε δυνατοτητα υπεραναληψης. Το καλο με της χρεωστικες καρτες ειναι οτι ο μεγας χακερ το μονο που μπορει να κανει ειναι να σας αφαιρεσει το διαθεσιμο υπολοιπο του λογαριασμου σας. Αν εχει μικρο υπολοιπο τοτε δεν κινδυνευετε ποτε.
Ετσι προτεινω ανεπιφυλακτα VISA ELECTRON απο ALPHA ή ΠΕΙΡΑΙΩΣ (της MILLENIUM δεν γινεται δεκτη απο το paypal) με ελεγχομενο υπολοιπο. Εγω την εχω χρησιμοποιησει σε paypal, easyjet, αναρριθμητα μαγαζακια, κτλ.
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος ^Deadly_Sin^

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 123
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #127 στις: Νοέμβριος 11, 2008, 03:58:15 μμ »
http://www.watchesshopping.net/watches/Richard-Mille-Watches.html

κοιταω αυτη τη σελιδα και πραγματικα εχω μεινει με την απορια. οι τιμες που γραφουν ειναι γελοιες (Retail Price:  $610,000.00 Our Price: $249.00) και αναφερουν πως τα ρολογια ειναι γνησια κτλ. Ειναι αυταποδεικτο πως ειναι μουφα αλλα μιας και μου εκανε εντυπωση ειπα να ρωτησω κι εσας  :o
Develop interest in life as you see it; in people, things, literature, music - the world is so rich, simply throbbing with rich treasures, beautiful souls and interesting people. Forget yourself.
Henry Miller (1891 - 1980)
My Instagram

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #128 στις: Νοέμβριος 11, 2008, 04:07:03 μμ »
Είναι κλασσική κομπίνα, του στιλ να πάρεις τηλ. ή e-mail να ρωτήσεις και να σε πιάσουν κότσο ... ;D

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος ^Deadly_Sin^

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 123
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #129 στις: Νοέμβριος 11, 2008, 04:31:14 μμ »
ομολογω πως δεν τα ηξερα αυτα τα υπουλα κολπα, ευτυχως το μυαλο μου ειναι αθωο ακομα  :D
Develop interest in life as you see it; in people, things, literature, music - the world is so rich, simply throbbing with rich treasures, beautiful souls and interesting people. Forget yourself.
Henry Miller (1891 - 1980)
My Instagram

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #130 στις: Νοέμβριος 11, 2008, 04:38:28 μμ »
Κι έλεγα τι μου θυμίζει. :lens:
Οι άνθρωποι δεν έχουν τσίπα πάνω τους. Έχουν αντιγράψει κανονικά το gemnation.com και πουλάνε μαϊμουδέλια.

http://www.gemnation.com/watches/new-arrival/watches.html
http://www.watchesshopping.net/watches/new-arrival/watches.html

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #131 στις: Νοέμβριος 11, 2008, 09:57:10 μμ »
φτου ρε γ..... και ελεγα να παρω ενα DEFY  τζαμπαταν!

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 11, 2008, 11:23:24 μμ από Watch-Collector »
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος pontioz1

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3345
  • Πισγιουνίκ.
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #132 στις: Νοέμβριος 12, 2008, 12:53:19 πμ »
Εγώ πάλι ενδιαφέρομαι για αυτό εδώ που το βρήκα Σιγκαπούρη (http://www.gnomonwatches.com/DievasVintageKampfschwimmer.html)!
Τι λέτε; θα με πλακώσουνε στο τελωνείο;
μου απαντήσανε από την Dievas ότι έχουν πολλούς πελάτες από Ευρώπη και ότι το στέλνουν ως δώρο.

Έχει κανείς γνώση-εμπειρία στο θέμα;

Ρε σεις το πρόβλημα είναι καθαρά σεξουαλικό!

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #133 στις: Νοέμβριος 12, 2008, 01:16:36 πμ »
καλέ μου άνθρωπε, pontioz1, και εγώ ένα τέτοιο ψάχνω και έχω αγανακτήσει. Από το site, στη Γερμανία νομίζω, με στέλνουν στην άλλη άκρη του κόσμου Σιγκαπούρη ή ΗΠΑ. Μα είναι δυνατόν; Άμα βγάλεις άκρη περιμένω πληροφορίες γιατί έχω σκάσει >:(
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 12, 2008, 01:24:03 πμ από grecellin »

Αποσυνδεδεμένος pontioz1

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3345
  • Πισγιουνίκ.
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #134 στις: Νοέμβριος 12, 2008, 01:28:57 πμ »
Εν αναμονή λοιπόν!
σε νεότερα ενημερώνω πάραυτα... :rock:

Ρε σεις το πρόβλημα είναι καθαρά σεξουαλικό!

Αποσυνδεδεμένος lambros

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 919
  • Chronometrophilia
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #135 στις: Νοέμβριος 12, 2008, 10:54:43 πμ »
Χρησιμοποιω το paypal πανω απο 5 χρονια και κανω αγορες online πανω απο 10! Δεν χρειαζεται να μπλεκετε με prepaid κτλ.....
Ετσι προτεινω ανεπιφυλακτα VISA ELECTRON απο ALPHA ή ΠΕΙΡΑΙΩΣ με ελεγχομενο υπολοιπο. Εγω την εχω χρησιμοποιησει σε paypal, easyjet, αναρριθμητα μαγαζακια, κτλ......

+1

Αποσυνδεδεμένος Voodooman

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 787
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #136 στις: Νοέμβριος 12, 2008, 11:11:50 πμ »
Paypal, και χρησιμοποιώ λογαριασμό στην Πειραιώς. Όταν θέλω να αγοράσω κάτι, βάζω λεφτά στον λογαριασμό και περιμένω μία ημέρα, την επομένη τα χρήματα έχουν πιστωθεί στον λογαριασμό. Φορτίζω την κάρτα με τα χρήματα, πληρώνω μέσω Paypal  και έτοιμος.
Από προσωπική πείρα, δεν το βρίσκω πολύ πιθανόν να σε πιάσουν στο τελωνείο. Αν ο πωλητής το στείλει με ΑΠΛΟ ταχυδρομείο της χώρας του και δηλώσει το πακέτο χαμηλής αξίας (κάτω από 100 δολάρια) ή δώρο ή κάτι παρόμοιο, δύσκολο να ασχοληθεί κάποιος μαζί του στο τελωνείο. Το έχω κάνει πάνω από δέκα φορές χωρίς πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος dimosp

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #137 στις: Νοέμβριος 12, 2008, 12:10:35 μμ »
Χρησιμοποιώ το PayPal πολλά χρόνια χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Το έχω συνδέσει και με τη πιστωτική μου κάρτα και με το τραπεζικό λογαριασμό μου. Επεδή χρησιμοποιώ το eBay απο το 1997, η εμπειρία μου λέει ότι οι περιπτώσεις υποκλοπής κωδικών του PayPal ή και του eBay, οφείλονται σε λάθη δικά μας και όχι στην ικανότητα των hackers. Υπάρχουν πολλά παραπλανητικά e-mail τα οποία στέλνονται αυτομάτως σε πάρα πολλούς χρήστες και όποιος κάνει το λάθος και απαντήσει στέλνοντας ταυτόχρονα τα στοιχεία του και κωδικούς, τότε την έχει πατήσει άσχημα. :o

Αποσυνδεδεμένος lambros

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 919
  • Chronometrophilia
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #138 στις: Νοέμβριος 12, 2008, 12:27:42 μμ »
Αγαπητοί φίλοι, δεν ξέρω εάν διαβάσατε πιο πάνω αλλά δεν υπάρχει κανενας λόγος να χρησιμοποιείτε πιστωτικές κάρτες. Μπορείτε να κάνετε χρήση ενός απλού καταθετικού λογαριασμού με άμεση χρέωση (direct dedit) πχ Αlpha Bank, Piraeus που είναι δοκιμασμένες...!

Αποσυνδεδεμένος Nikos patra

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 914
  • 233, Εl Primero
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #139 στις: Νοέμβριος 12, 2008, 02:28:28 μμ »
Aπό προσωπική εμπειρία, το Paypal είναι πλήρως αξιόπιστο.