Αποστολέας Θέμα: Εγγυήσεις - Ισχύουν και ναι απο ποιον και γιατι?  (Αναγνώστηκε 35943 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Εγγυήσεις - Ισχύουν και ναι απο ποιον και γιατι?
« Απάντηση #40 στις: Μάρτιος 06, 2009, 12:50:38 πμ »
ποιο υψηλες τιμες service μεγαλυτερος χρονος αναμονης ,υψηλοτερες τιμες  αν και συνηθως αγκαζαρουν καποιον να τους κανει τα service με γενικη ειδικευση μεχρι ενα επιπεδο.....
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος Nikos patra

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 914
  • 233, Εl Primero
    • Προφίλ
Απ: Εγγυήσεις - Ισχύουν και ναι απο ποιον και γιατι?
« Απάντηση #41 στις: Μάρτιος 06, 2009, 12:55:28 πμ »
ποιο υψηλες τιμες service μεγαλυτερος χρονος αναμονης ,υψηλοτερες τιμες  αν και συνηθως αγκαζαρουν καποιον να τους κανει τα service με γενικη ειδικευση μεχρι ενα επιπεδο.....
Θεωρητικά, εφόσον είναι εντός εγγύησης δεν υποχρεούται να στείλει το ρολόι στο πλησιέστερο εξουσιοδοτημένο σέρβις;  (Ιταλία π.χ.)

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: Εγγυήσεις - Ισχύουν και ναι απο ποιον και γιατι?
« Απάντηση #42 στις: Μάρτιος 06, 2009, 07:36:18 πμ »
Έχει πλάκα οι κουβέντα δια της νοηματικής.
Ο ένας ρωτάει για εγγυήσεις και άλλοι απαντούν για γνησιότητα, αναπροσαρμογή τιμών και εγώ δεν ξέρω για τι άλλο.
Σαν κουβέντα μεταξύ υπουργού και βουλευτή της αντιπολίτευσης.
Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν.

φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Εγγυήσεις - Ισχύουν και ναι απο ποιον και γιατι?
« Απάντηση #43 στις: Μάρτιος 06, 2009, 08:05:43 πμ »
blackbird εχεις εισαγει ποτε σου κατι για να το διακινησεις?ξερει τι χρειαζεται για να παρεις μια αδεια εισαγωγης ηλεκρονικων ειδων?
(χρειαζονται service)
διαβασε σε παρακαλω ολοκληρα τα ποστ .....αν δεν εχει τεχνιτη βρισκει καποιον που μπορει να εξυπηρετησει μεχρι καποιο επιπεδο βλαβων ,αν οχι τα στελνει πισω και σου χρεωνει την ολη ιστορια εσυ το λες σερβις αυτος το λειει σηκωσα το τηλεφωνο και καλεσα ενα κουριερ .

καλημερα!
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

director

  • Επισκέπτης
Απ: Εγγυήσεις - Ισχύουν και ναι απο ποιον και γιατι?
« Απάντηση #44 στις: Μάρτιος 06, 2009, 11:14:03 πμ »
Έχει πλάκα οι κουβέντα δια της νοηματικής.
Ο ένας ρωτάει για εγγυήσεις και άλλοι απαντούν για γνησιότητα, αναπροσαρμογή τιμών και εγώ δεν ξέρω για τι άλλο.
Σαν κουβέντα μεταξύ υπουργού και βουλευτή της αντιπολίτευσης.
Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν.

φιλικά
Δημήτρης

και να φανταστεις καποτε παρεξηγηθηκα γιατι απαντησα <οτι του φανει του Λωλοστεφανη> ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: Εγγυήσεις - Ισχύουν και ναι απο ποιον και γιατι?
« Απάντηση #45 στις: Μάρτιος 06, 2009, 11:40:46 πμ »
Ιδομενέα μου αρέσουν τα σταράτα λόγια. Επίσης μου αρέσει η ακρίβεια στο λόγο και όχι οι γενικότητες. Ένα κι ένα κάνουν δύο.

Για ποιο λόγο θα πρέπει, μέχρι να απαντηθεί μια απλή ερώτηση, να αναρωτιέμαι τι γίνεται μετά την εγγύηση, τι κάνω μετά την εγγύηση, να μαθαίνω τι γίνεται στην αγορά μεταχειρισμένης μοτοσυκλέτας, τι γίνεται στα συνεργεία αυτοκινήτων, πόσα βγάζει κάποιος το μήνα, τι τον κάνει το μισθό του, να πρέπει να μαντέψω τι στοίχιζε 200.000δρχ πριν 15 χρόνια και τώρα χιλιάδες ευρώ και ένα κάρο άλλα άσχετα πράγματα. Αισθάνομαι πως πρέπει να ξαναδιαβάσω Αγκάθα Κρίστι να εντρυφίσω στις μεθόδους Πουαρό μπας και διελευκάνω το μυστήριο της διεθνούς εγγύησης.

Το νήμα καταντά χαοτικό και κουραστικό με γενικόλογα που αφήνουν υπονοούμενα για όλους και για τα πάντα.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος VIWOW

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 552
    • Προφίλ
Απ: Εγγυήσεις - Ισχύουν και ναι απο ποιον και γιατι?
« Απάντηση #46 στις: Μάρτιος 06, 2009, 12:12:43 μμ »
Blackbird, έχεις απόλυτο δίκιο. Η αλήθεια βέβαια τίναι οτι χρειάζεται μια προσαρμογή για να μάθει κανείς να μην πλατιάζει και να απαντάει σε αυτό που είναι υπό συζήτηση και μόνο. Αυτό βέβαια εξαρτάται από την διιάθεση του καθενός να διορθώσει τα λάθη του.

Σε αυτό το τόπικ διευκρινήσαμε από την αρχή πότε ισχύει μια εγγύηση. Μετά υπάρχουν κάποιοι που θέλουν να αποδείξουν οτι και να μην ισχύει τι έγινε, οτι η εγγύηση του άγνωστου είναι καλύτερη από του εργοστασίου κοκ. Αυτό για να το υποστηρίξουν ανατρέχουν στα συνεργεία αυτοκινήτων και το πόσο ανέβηκε η τιμή ενός (αγνώστου στους υπόλοιπους) ρολογιού κλπ.

Φιλικά

Κωστής

ΥΓ Όλες οι αντιπροσωπείες έχουν σέρβις για τα ρολόγια τους. Θα μπορούσαμε να τις χωρίσουμε σε δύο κατηγορίες: Αυτές που το έχουν μέσα και σε αυτές που συνεργάζονται με κάποιον εξωτερικό ωρολογοποιό. Δεν έχω ακούσει κάτι άλλο. Αν αφορά η ερώτηση συγκεκριμένη εταιρεία, πείτε την μήπως μπορούμε να μάθουμε.
ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ. ΔΙΑΛΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

WINSTON CHURCHILL

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: Εγγυήσεις - Ισχύουν και ναι απο ποιον και γιατι?
« Απάντηση #47 στις: Μάρτιος 06, 2009, 12:24:59 μμ »
Τι πρέπει να γνωρίζετε για την Εγγύηση;

Η  εγγύηση για τα προϊόντα με μακρά διάρκεια (διαρκή καταναλωτικά αγαθά) είναι υποχρεωτική,   πρέπει να είναι γραπτή και στην ελληνική γλώσσα και να περιέχει:

    * τα πλήρη στοιχεία του εγγυητή, επωνυμία, διεύθυνση
    * τη διάρκεια της εγγύησης και τα δικαιώματα που μου παρέχει.
    * το  προϊόν στο οποίο αναφέρεται
    * το ακριβές περιεχόμενο της
    *  την τοπική έκταση ισχύος της


Η διάρκεια της εγγύησης πρέπει να είναι εύλογη σε σχέση με την πιθανή διάρκεια ζωής του προϊόντος

ΠΡΟΣΟΧΗ!
Σε περίπτωση που αντικατασταθεί το προϊόν ή κάποιο ανταλλακτικό του η εγγύηση ανανεώνεται για όλη τη διάρκειά της ως προς το νέο προϊόν ή το ανταλλακτικό.

πηγή : E.K.ΠΟΙ.ΖΩ.


Συνεπώς, πέρα από την εγγύηση που δίνει ο AD, αν η αγορά γίνει από παράλληλο εισαγωγέα, τότε είναι αυτός υποχρεωμένος να σε καλύψει με δική του εγγύηση.

Φιλικά Γιώργος

Υ.Γ. τα περι αυτοκινήτων, μοτοσυκλετών κλπ. γράφτηκαν, τουλάχιστον από μέρους μου, για να υπάρχει μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα του τι επικρατεί στην Ελληνική αγορά σήμερα. Οι Εγγυήσεις που δίνονται, και τα δικαιώματα μας σαν καταναλωτές δεν αλλάζουν ανάλογα με το προϊόν. Η νομοθεσία είναι ίδια είτε αγοράσεις αυτοκίνητο είτε αγοράσεις ρολόϊ.
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος Nikos patra

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 914
  • 233, Εl Primero
    • Προφίλ
Απ: Εγγυήσεις - Ισχύουν και ναι απο ποιον και γιατι?
« Απάντηση #48 στις: Μάρτιος 06, 2009, 12:27:41 μμ »

ΥΓ Όλες οι αντιπροσωπείες έχουν σέρβις για τα ρολόγια τους. Θα μπορούσαμε να τις χωρίσουμε σε δύο κατηγορίες: Αυτές που το έχουν μέσα και σε αυτές που συνεργάζονται με κάποιον εξωτερικό ωρολογοποιό. Δεν έχω ακούσει κάτι άλλο. Αν αφορά η ερώτηση συγκεκριμένη εταιρεία, πείτε την μήπως μπορούμε να μάθουμε.
Για την Πανεράι νομίζω ότι υπάρχουν δύο εξουσιοδοτημένοι αντιπρόσωποι αλλά όχι εξουσιοδοτημένο σέρβις της εταιρίας στην Ελλάδα. Οπότε, αν ένα ρολόι που έχει αγοραστεί από εξουσιοδοτημένο αντιπρόσωπο π.χ. στη Γερμανία παρουσιάσει πρόβλημα εντός εγγύησης, τι γίνεται;

Αποσυνδεδεμένος VIWOW

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 552
    • Προφίλ
Απ: Εγγυήσεις - Ισχύουν και ναι απο ποιον και γιατι?
« Απάντηση #49 στις: Μάρτιος 06, 2009, 12:37:01 μμ »
Απλά georges είναι τεράστιες οι διαφορές. Για να εισάγεις ένα αυτοκίνητο πρέπει όχι απλά να εισάγεται το μοντέλο στην Ελλάδα, αλλά και ο αριθμός πλαισίου να είναι κοντά στους αντίστοιχους αριθμούς που εισάγονται ήδη στην Ελλάδα και κατά συνέπεια έχουν πάρει έγκριση για την εισαγωγή. Γιατί σε άλλες χώρες κυκλοφορούν τα ίδια αυτοκίνητα με διαφορετικές προδιαγραφές.

Το ρολόι το φοράς και έρχεσαι ή ο παράνομος εισαγωγέας το περνάει πιο εύκολα στην Ελλάδα απ' ότι το αυτοκίνητο. Σου έχουν στείλει ποτέ αυτοκίνητο με courrier ή αντικαταβολή;

Φιλικά

Κωστής
ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ. ΔΙΑΛΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

WINSTON CHURCHILL

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: Εγγυήσεις - Ισχύουν και ναι απο ποιον και γιατι?
« Απάντηση #50 στις: Μάρτιος 06, 2009, 12:37:50 μμ »
Για την Πανεράι νομίζω ότι υπάρχουν δύο εξουσιοδοτημένοι αντιπρόσωποι αλλά όχι εξουσιοδοτημένο σέρβις της εταιρίας στην Ελλάδα. Οπότε, αν ένα ρολόι που έχει αγοραστεί από εξουσιοδοτημένο αντιπρόσωπο π.χ. στη Γερμανία παρουσιάσει πρόβλημα εντός εγγύησης, τι γίνεται;

Από γερμανία δεν νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα, μιας και είναι εντός ευρωπαικής ένωσης...αν η αγορά γίνει όμως από Αμερική π.χ.???

Συνήθως οι εγγυήσεις χωρίζονται πλέον σε 2 κατηγορίες...Πανευρωπαικές, και Διεθνής....αλλά για να είσαι 100% σίγουρος τι περιλαμβάνουν οι καλύψεις πρέπει να διαβάσεις και κάποια "ψιλά γράμματα"

Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: Εγγυήσεις - Ισχύουν και ναι απο ποιον και γιατι?
« Απάντηση #51 στις: Μάρτιος 06, 2009, 12:41:52 μμ »
Απλά georges είναι τεράστιες οι διαφορές. Για να εισάγεις ένα αυτοκίνητο πρέπει όχι απλά να εισάγεται το μοντέλο στην Ελλάδα, αλλά και ο αριθμός πλαισίου να είναι κοντά στους αντίστοιχους αριθμούς που εισάγονται ήδη στην Ελλάδα και κατά συνέπεια έχουν πάρει έγκριση για την εισαγωγή. Γιατί σε άλλες χώρες κυκλοφορούν τα ίδια αυτοκίνητα με διαφορετικές προδιαγραφές.

Το ρολόι το φοράς και έρχεσαι ή ο παράνομος εισαγωγέας το περνάει πιο εύκολα στην Ελλάδα απ' ότι το αυτοκίνητο. Σου έχουν στείλει ποτέ αυτοκίνητο με courrier ή αντικαταβολή;

Φιλικά

Κωστής

Η λέξη "προδιαγραφές"  είναι που κάνει την διαφορά αγαπητέ Κωστή. Τα ρολόγια έχουν σε όλες τις χώρες τις ίδιες προδιαγραφές. Άρα δεν υπάρχουν νομικά κολλήματα από αυτή την πλευρά.

Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Εγγυήσεις - Ισχύουν και ναι απο ποιον και γιατι?
« Απάντηση #52 στις: Μάρτιος 06, 2009, 02:37:25 μμ »
με καλυψε πληρως ο georges , θεωρησα αυτονοητο να γνωριζεται τα δικαιωματα σας σαν καταναλωτες αλλα εκανα λαθος.
οποτε καντε τις αγορες σας απο οπου θελετε και διαβαστε τις εγγυησεις και τα ψιλα γραμματα
που μαλλον εως τωρα δεν σας απασχολουσαν.
σχετικα με τα ρολογια με ενδιαφερει βασικα να μην ειναι D.O.A και να καλυτπομαι για να ευλογο χρονικο διαλλειμα.
παρανομοι εισαγωγεις σε οτι αφορα χωρες τις ευρωπαικηε ενωσης δεν υπαρχουν !
ο καθενας μπορει να αγορασει και να διακινησει οτι θελει στο πλαισιο της  εμπορικης του επιχειρησης
και των νομιμων αδειων που κατεχει.
κανεις δεν υποχρεωνει κανεναν να αγοραζει απο τον επισημο αντιπρωσωπο.
γνωστη ενεργειακο ποτο  διακεινειται απο τον επισημο αντιπρωσωπο και απο τρεις εισαγωγεις
ο καθενας παρεχει διαφορετικο  service level και φυσικα διαφορετικες τιμες
οι επιλογες ειναι παμπολες .
ειναι σε μας να κρινουμε τι θα αγορασουμε  και απο που .
φιλικα

ιδομενεας

υ.γ διαφημηση δεν κανω σε κανεναν αποριες απαντονται σε ευλογο χρονο μεσω πμ.
δεν χρειαζεται να διαβασεις αγκαθα κριστι φιλε μου ,μονο να με ρωτησεις  :D

Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος VIWOW

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 552
    • Προφίλ
Απ: Εγγυήσεις - Ισχύουν και ναι απο ποιον και γιατι?
« Απάντηση #53 στις: Μάρτιος 06, 2009, 03:10:10 μμ »
Αγαπητέ Νίκο από την Πάτρα, ρώτησα και ενημερώθηκα για να είμαστε σίγουροι.

Το site της Panerai δεν έχει αντιπρόσωπο στην Ελλάδα, αλλά δύο σημεία εξουσιοδοτημένα για να πουλουν τα ρολόγια. Το ένα είναι στην Ρόδο (Κουνάκης Panerai) και το άλλο στην Αθήνα (Καίσαρης Panerai και Ferrari). Μίλησα με τον Καίσαρη. Το sernice που έχει είναι εξουσιοδοτημένο από την Panerai και η κάλυψη της εγγύησης γίνεται στην Αθήνα, από οπουδήποτε στον κόσμο και να έχεις αγοράσει το ρολόι. Η Αμερική έχει μια διαφοροποίηση στην διατύπωση και κάποιους όρους της εγγύησης, λόγω διαφορετικής νομοθεσίας, αλλά αυτό δεν αλλάζει κάτι.Έίτε είσαι Αμερικάνος, είτε Έλληνας αν έχεις εγγύηση σφραγισμένη από επίσημο σημείο πώλησης οπουδήποτε στον κόσμο το εδώ service σε καλύπτει. Η μόνη πιθανότητα να χρειαστεί να ταξιδέψει το ρολόι για επισκευή στην Ιταλία είναι όταν κάτι δεν μπορεί να γίνει εδώ, όπως συμβαίνει σε κάθε εταιρεία.

Φιλικά

Κωστής
ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ. ΔΙΑΛΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

WINSTON CHURCHILL

Αποσυνδεδεμένος Nikos patra

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 914
  • 233, Εl Primero
    • Προφίλ
Απ: Εγγυήσεις - Ισχύουν και ναι απο ποιον και γιατι?
« Απάντηση #54 στις: Μάρτιος 06, 2009, 03:15:55 μμ »
Αγαπητέ Νίκο από την Πάτρα, ρώτησα και ενημερώθηκα για να είμαστε σίγουροι.

Το site της Panerai δεν έχει αντιπρόσωπο στην Ελλάδα, αλλά δύο σημεία εξουσιοδοτημένα για να πουλουν τα ρολόγια. Το ένα είναι στην Ρόδο (Κουνάκης Panerai) και το άλλο στην Αθήνα (Καίσαρης Panerai και Ferrari). Μίλησα με τον Καίσαρη. Το sernice που έχει είναι εξουσιοδοτημένο από την Panerai και η κάλυψη της εγγύησης γίνεται στην Αθήνα, από οπουδήποτε στον κόσμο και να έχεις αγοράσει το ρολόι. Η Αμερική έχει μια διαφοροποίηση στην διατύπωση και κάποιους όρους της εγγύησης, λόγω διαφορετικής νομοθεσίας, αλλά αυτό δεν αλλάζει κάτι.Έίτε είσαι Αμερικάνος, είτε Έλληνας αν έχεις εγγύηση σφραγισμένη από επίσημο σημείο πώλησης οπουδήποτε στον κόσμο το εδώ service σε καλύπτει. Η μόνη πιθανότητα να χρειαστεί να ταξιδέψει το ρολόι για επισκευή στην Ιταλία είναι όταν κάτι δεν μπορεί να γίνει εδώ, όπως συμβαίνει σε κάθε εταιρεία.

Φιλικά

Κωστής
Ευχαριστώ για την πληροφορία.  :) Οπότε πρακτικά υπάρχει επίσημη τεχνική κάλυψη στην Ελλάδα-αν καταλαβαίνω καλά-εφόσον υπάρχει επίσημη εγγύηση από AD ανεξαρτήτως του τόπου αγοράς του ρολογιού.

Αποσυνδεδεμένος mastersurgeon

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 150
    • Προφίλ
Απ: Εγγυήσεις - Ισχύουν και ναι απο ποιον και γιατι?
« Απάντηση #55 στις: Μάρτιος 06, 2009, 03:32:10 μμ »
Παντως δεν περιμενα τετοιο ξεσηκωμο απο τη στιγμη που ημουν και ειμαι ξεκαθαρος στο τι γραφω.
Για του λογου το αληθες και ελπιζω να με συγχωρησετε αν με πιασανε ¨κωτσο¨κι ολη αυτη η φασαρια
εγινε απο λαθος,η παρακατω φωτο και θα μου επιτρεψετε να μην αναφερθω περαιτερω στο ολο ζητημα.
Ευχαριστω.

http://img3.imageshack.us/img3/736/dsc01391t.jpg

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3917
    • Προφίλ
Απ: Εγγυήσεις - Ισχύουν και ναι απο ποιον και γιατι?
« Απάντηση #56 στις: Μάρτιος 06, 2009, 04:32:00 μμ »
ζηταω συγνωμη για
τα οσα εγραψα περι καλυψης εγγυησεων στα αυτοκινητα,
για το ποσα παιρνω,
που τα δινω κ.λ.π.
που σας αναγκασα να διαβασετε ασχετα πραγματα απο το θεμα.
προσωπικα δεν ξανατοποθετουμαι στο θεμα.
δεν ξαναλεω απο που αγορασα οτι αγορασα και βρισκω την ηρεμια μου  :)
 
θα παρακαλεσω καποιος  απο τους Mods αν μπορεσει να σβησει τα post μου.
αυτα.

καλο σας απογευμα και παλι ζηταω συγνωμη.

φιλικα
γιωργος

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: Εγγυήσεις - Ισχύουν και ναι απο ποιον και γιατι?
« Απάντηση #57 στις: Μάρτιος 06, 2009, 05:16:37 μμ »
Δεν χρειάζεται να ζητάς συγγνώμη. Δεν έβρισες, ούτε πρόσβαλες κανέναν.
Για μένα το ζήτημα είναι πως, για να βγάλω άκρη σε αυτό το νήμα, είδα και έπαθα.
Όλα τα άλλα που αναφέρθηκαν στο νήμα θα μπορούσαν, κάλλιστα, να συζητηθούν σε άλλα νήματα.
Και βεβαίως δεν αποτελεί λύση να μην ξαναπείς τίποτα.

Ιδομενέα εγώ μπορώ να σου στείλω πμ. Ο επισκέπτης τι θα κάνει;

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος VIWOW

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 552
    • Προφίλ
Απ: Εγγυήσεις - Ισχύουν και ναι απο ποιον και γιατι?
« Απάντηση #58 στις: Μάρτιος 06, 2009, 05:55:48 μμ »
Είμαι ο, είμαι ο, είμαι ο PM.....

Ο ΡΜ, ο ΡΜ, ο ΡΜ με την δραχμή.....
 
Πάντα πουλάααααωωωωω στην πιό φτηνή τιμήηηηηηηη....


Ταν θυμάστε την διαφήμιση; Τώρα μέσω πμ βρίσκετε και την πιό φτηνή τιμή και παράλληλα λύνονται και οι απορίες σας. Αρκεί μόνο να ρωτήσεις και παίρνεις την απάντηση ιδιωτικά, ώστε να μην σχολιάζουν και οι υπόλοιποι. Αν ήταν έτσι τα φόρουμ να δημοσιεύσουμε όλοι τα email μας για απορίες και ερωτήσεις, να το κλείσουμε το φόρουμ και να περιμένουμε όλοι τις ερωτήσεις κατ' οίκον. Η αξία του φόρουμ είναι η έκθεση στην άμεση κριτική των πολλών. Όποιος δεν την αντέχει, γράφει ένα βιβλίο και τον κρίνουν μόνο οι κριτικοί βιβλίων.

Πράγματι ο george mg δεν χρειάζεται να ζητάς συγνώμη. Ανθρώπινα ήταν αυτά που είπες. Ούτε ο Blackbird φαντάζομαι οτι εννοούσε τα δικά σου ποστ...

Φιλικά

Κωστής
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 06, 2009, 06:23:55 μμ από VIWOW »
ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ. ΔΙΑΛΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

WINSTON CHURCHILL

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: Εγγυήσεις - Ισχύουν και ναι απο ποιον και γιατι?
« Απάντηση #59 στις: Μάρτιος 06, 2009, 08:29:27 μμ »
Ιδομενέα εγώ μπορώ να σου στείλω πμ. Ο επισκέπτης τι θα κάνει;

Γυρεύοντας πας. Iκανός είναι να σου πει "Να γραφτεί στο φόρουμ για να στείλει PM". :D