Αποστολέας Θέμα: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ  (Αναγνώστηκε 43222 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kiko

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 606
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #20 στις: Απρίλιος 28, 2009, 06:14:48 μμ »
εδώ ισχύει το κλασσικό ρητό.....ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ  :D και η κοπελιά πήρε κάτι που της άρεσε και ο έμπορας έκανε την δουλειά του (με παραπάνω κέρδος βέβαια),αλλά όπως ανέφερες θα ήταν σίγουρα διαφορετικά αν πηγαίνατε μαζί στην επιστροφή,ή υπήρχε μια μεταξύ σας καλύτερη συννενόηση, άντε λοιπόν....καλοφόρετο  ;) και μην στεναχωριέσαι,πήρε αυτό που της ταίριαζε καλύτερα και αυτό είναι που στο φινάλε μετράει  ;)
+1000

Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #21 στις: Απρίλιος 28, 2009, 06:27:06 μμ »
Και όμως, υπάρχουν και χειρότερα....
Στη μεγάλη βόλτα που έκανα το μεσημέρι για την επιλογή του νέου μου ρολογιού μπήκα σε ένα κατάστημα στην Αθήνα όπου βρήκα τα Oris. Εκ φύσεως συνηθίζω να είμαι ξεκάθαρος στις κουβέντες μου οπότε απερίφραστα τον ρώτησα εάν δύναται να μου κάνει καλύτερη τιμή από την -xxxx- που είχα βρει αλλού. Ο άνθρωπος έσκυψε, πήρε ένα κατάλογο και άρχισε να ψάχνει.
Ξαφνικά αναφώνησε ότι δεν είναι δυνατόν να μου έκαναν την έκπτωση που του είχα αναφέρει αλλά, κομμάτια να γίνει, θα μου έκοβε και αυτός τα ίδια χρήματα και -για την ιστορία- 50 ευρώ επιπλέον.
Συμπτωματικά ήταν και ο αντιπρόσωπος της Fortis στο κατάστημα.
Χαμογέλασα, τον ευχαρίστησα για την καλή του διάθεση και αποτραβήχτηκα σκεπτόμενος. Όταν κατάλαβε ότι δεν προτίθεμαι να κάνω την παραγγελία εκείνη τη στιγμή απευθύνθηκε στον αντιπρόσωπο ειρωνικά λέγοντάς του ότι ούτε στο έξοδο να τον πάρει στο κινητό για να του παραγγείλει το ρολόι δε θα μπει, δεδομένου του μικρού κέρδους που θα είχε από την πώληση. Άρχισε, ύστερα, να μου κάνει μαθήματα πελατειακής συμπεριφοράς και να μου εκθειάζει ,άκουσον-άκουσον, την περιουσία του! Ένας άνθρωπος σαν αυτόν, με κότερο, σπίτι στην Εκάλη και ιδιόκτητο μαγαζί στην Αθήνα δε νοείται να μπαίνει σε αυτές τις διαδικασίες, μου είπε! Είχα μείνει άφωνος....
Μου επισήμανε ότι η τιμή που μου έδωσε ισχύει μόνο για σήμερα (έεεελα που κληρώνει, που λένε) και τον χαιρέτησα ευγενικά. Κρατήθηκα ώστε να μην τον προτρέψω να ασχοληθεί με την κτηνοτροφία, η οποία θαρρώ του ταιριάζει καλύτερα, και να νοικιάσει το ιδιόκτητο μαγαζί του σε κάποιον πιο ικανό.

Είχε και την πλάκα του πάντως....

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #22 στις: Απρίλιος 28, 2009, 06:30:06 μμ »
το ονομα του μαγαζιου,για οποιον θελει,μονο με πμ ,σας ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #23 στις: Απρίλιος 28, 2009, 06:33:58 μμ »
@ chpa ειδες τι τραβας .....που να σουνα και παντρεμενος.......χεχεχε
την αλλη φορα παρε κατι ρομαντικο .....πιανει παντα και θα περασεις και συ υπεροχα!
@houston τι να πω ......τα ειπες ολα ....και ηταν και αντιπρωσωπος μπροστα .....ειναι που δεν βγαινουν και ψωμολυσανε ...
κοτερα και εκαλη ....δεν λεω τιποτα ....ναναι καλα το ιντερνετ!
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #24 στις: Απρίλιος 28, 2009, 06:48:31 μμ »
@houston τι να πω ......τα ειπες ολα ....και ηταν και αντιπρωσωπος μπροστα .....ειναι που δεν βγαινουν και ψωμολυσανε ...
κοτερα και εκαλη ....δεν λεω τιποτα ....ναναι καλα το ιντερνετ!

Να πουλήσω την εταιρεία με τα χαλιά και να ανοίξω κοσμηματοπωλείο στην Πανεπιστημίου, τι λες?
Για την ιστορία, στο διαδίκτυο το συγκεκριμένο ρολόι πωλείται ελαφρώς ακριβότερα από την τιμή που μου έδωσε ο ανεπανάληπτος, αυτός καταστηματάρχης! Το πρόβλημα aciblack δεν ήταν η τιμή. Ενίοτε παρουσιάζεις τους εμπόρους του διαδικτύου ως αλτρουιστές-σταυροφόρους. Κερδοσκόποι είναι και αυτοί....

Αποσυνδεδεμένος chpa

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #25 στις: Απρίλιος 28, 2009, 07:45:20 μμ »
Houston, απίστευτο αυτό που σου συνέβει!
Εάν ανοίξεις πάντως κατάστημα θα είμαι σίγουρα πελάτης σου! (αρκεί να δέχεσαι βέβαια αλλαγές :D)

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #26 στις: Απρίλιος 28, 2009, 10:36:33 μμ »
ολοι εμποροι ειναι ...και ολοι θελουν να βγαλουν λεφτα ....αλλα στο ιντερνετ ειναι διαφορετικα ...
γιατι εγω στα seiko,citizen ,orient,tissot,invicta ,hamilton οι τιμες εχουn τεραστιες διαφορες οποτε το ιντερνετ ειναι μονοδρομος.....
ουτε καν σκεφτομαι πια να ψαξω ελλαδα για ρολογια !!!!!
τις λιγες φορες που ασχοληθηκα ακουσα τρομερα πραγματα και τιμες δυο φορες πανω για ρολογια απλα των 150 ευρω...
και η συμπεριφορα στα καταστηματα του στυλ " ξερεις εσυ και δεν ξερουμε εμεις που τα πουλαμε?''
οποτε παω πασο ......
εχει και αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια......και εννιοτε ρολογια
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος zikos

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #27 στις: Απρίλιος 28, 2009, 10:45:27 μμ »
Το ηθικο διδαγμα ειναι ενα....

Μην αγοραζετε ρολογια στις γυναικες...

Παρτε τους λουλουδια που δεν τα γυριζουν πισω!!!

Και οταν τις παντρευτειτε παρτε τους και καμια κατσαρολα!!!

ΖΙΚΟΣ(ξερολας!!!)
Εφυγε ο SENNA και αφησε εμενα!!!
Τα παντα ολα!!!
Tι να λεμε τωρα!!! Mαθε μπαλιτσα αγορι μου!!!

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #28 στις: Απρίλιος 29, 2009, 08:10:13 πμ »
Και όμως, υπάρχουν και χειρότερα....
Στη μεγάλη βόλτα που έκανα το μεσημέρι για την επιλογή του νέου μου ρολογιού μπήκα σε ένα κατάστημα στην Αθήνα όπου βρήκα τα Oris. Εκ φύσεως συνηθίζω να είμαι ξεκάθαρος στις κουβέντες μου οπότε απερίφραστα τον ρώτησα εάν δύναται να μου κάνει καλύτερη τιμή από την -xxxx- που είχα βρει αλλού. Ο άνθρωπος έσκυψε, πήρε ένα κατάλογο και άρχισε να ψάχνει.
Ξαφνικά αναφώνησε ότι δεν είναι δυνατόν να μου έκαναν την έκπτωση που του είχα αναφέρει αλλά, κομμάτια να γίνει, θα μου έκοβε και αυτός τα ίδια χρήματα και -για την ιστορία- 50 ευρώ επιπλέον.
Συμπτωματικά ήταν και ο αντιπρόσωπος της Fortis στο κατάστημα.
Χαμογέλασα, τον ευχαρίστησα για την καλή του διάθεση και αποτραβήχτηκα σκεπτόμενος. Όταν κατάλαβε ότι δεν προτίθεμαι να κάνω την παραγγελία εκείνη τη στιγμή απευθύνθηκε στον αντιπρόσωπο ειρωνικά λέγοντάς του ότι ούτε στο έξοδο να τον πάρει στο κινητό για να του παραγγείλει το ρολόι δε θα μπει, δεδομένου του μικρού κέρδους που θα είχε από την πώληση. Άρχισε, ύστερα, να μου κάνει μαθήματα πελατειακής συμπεριφοράς και να μου εκθειάζει ,άκουσον-άκουσον, την περιουσία του! Ένας άνθρωπος σαν αυτόν, με κότερο, σπίτι στην Εκάλη και ιδιόκτητο μαγαζί στην Αθήνα δε νοείται να μπαίνει σε αυτές τις διαδικασίες, μου είπε! Είχα μείνει άφωνος....
Μου επισήμανε ότι η τιμή που μου έδωσε ισχύει μόνο για σήμερα (έεεελα που κληρώνει, που λένε) και τον χαιρέτησα ευγενικά. Κρατήθηκα ώστε να μην τον προτρέψω να ασχοληθεί με την κτηνοτροφία, η οποία θαρρώ του ταιριάζει καλύτερα, και να νοικιάσει το ιδιόκτητο μαγαζί του σε κάποιον πιο ικανό.

Είχε και την πλάκα του πάντως....


.....λεφτά ψάχνουν όλοι τέτοια εποχή,πιθανόν να υπέθεσε φίλε Γιώργο ότι θα πας σε άλλον παραπέρα για μεγαλύτερα παζάρια  ;D πάντως τέτοιες εποχές, "απαιτούν" και τέτοια τρελά παζάρια.........σιγά μην σε αναγκάσει να πάρεις και επι τόπου το ρολόι  :D
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος trikat

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #29 στις: Απρίλιος 29, 2009, 09:10:22 πμ »
Ρε σεις μη τσιμπάτε ούτε από τους μεν ούτε από τους δε...

Μια εβδομάδα πριν πάρω ενα omega seamaster, το πρώτο μαγαζι που το βρήκα δεν μου έκανε καμία έκπτωση γιατι λεει το συγκεκριμένο κομμάτι είναι αρκετά δυσεύρετο - μιλάμε για Quartz omega seamaster 2264.50.00. Φύσικα και οχι πολύ αργότερα το βρήκα και με εκπτωση που δεν χτυπιόταν.΄Αυτό που θέλω να πω ειναι οτι σε ενα βαθμό μπορούμε να διαμορφώσουμε την αγορά κάνοντας σωστές επιλογές και έχοντας υπομονή.





   
Κοιμιζει τους παντες...

Αποσυνδεδεμένος sirea

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟ Χαλανδρι
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουάριος 18, 2010, 03:28:00 μμ »
Ειχα παει να ριξω μια ματια σε ενα μαγαζι στο χαλανδρι ειχα δει 2 μοντελα που μου αρεσαν στην βιτρινα 
μπαινω μεσα φοραω το ενα δεν μου αρεσε, φοραω το 2ο το οποιο ηταν ενα Ingersoll το οποιο ειχε 390e και μου αρεσε περισσοτερο απο το 1ο, ρωταω τον πωλητη τι τιμη εχει, τι εκπτωση γινεται?
απαντηση "μαργαριταρι" πωλητη
''αυτο το μοντελο μολις το παραλαβαμε σημερα ηρθε και δεν εχει εκπτωση ειναι απο τα τελευταια μοντελα τις εταιρειας ουτε στον καταλαγο δεν ειναι"
απ. δικια μου
"δεν μπορουμε να κανουμε κατι καλυτερο με μετρητα θα πληρωσω" κ αυτος  επεμενε οτι το ρολοι αυτο δεν εχει εκπτωση...
τον κοιταξα καλα καλα σηκωθηκα και εφυγα βεβαια...

Ολα αυτα εγιναν πριν γραφτω στο Forum!!!


Αποσυνδεδεμένος pontioz1

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3345
  • Πισγιουνίκ.
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουάριος 18, 2010, 03:46:39 μμ »
Μαργαριτάρι ο πωλητής...

Ρε σεις το πρόβλημα είναι καθαρά σεξουαλικό!

Αποσυνδεδεμένος Vagos

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 216
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουάριος 18, 2010, 07:39:24 μμ »
Ρε παιδιά προσφορα και ζήτηση είναι , ουτε ο πωλητής ούτε ο αγοραστης κάνει χάρη στον άλλο . Σκοπός είναι να είμαστε ενημερωμένοι και να παζαρεύουμε μέχρι να πετύχουμε την οριακά καλύτερη τιμή, αν πάλι αυτό δε γίνεται πολύ απλά δεν το αγοράζουμε. Αυτό που θέλω να πω είναι πως δεν πρέπει να μενουμε στα περιθώρια κέρδους του πωλητή ή στην ποσοστιαία έκπτωση . Απλά και οι δύο πλευρές βλέπουν το συμφέρον τους και η τιμή διαμορφώνεται στο ιδανικό επίπεδο

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουάριος 18, 2010, 08:09:35 μμ »
Ρε παιδιά προσφορα και ζήτηση είναι ,

Με τη στάση ορισμένων "εμπόρων", η λέξη "προσφορά" κοντεύει να αποκτήσει νέο νόημα. :nosmile: Θα χρειαστεί να λεξικογραφηθεί εκ νέου.

Αποσυνδεδεμένος Vagos

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 216
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουάριος 18, 2010, 10:14:15 μμ »
Με τη στάση ορισμένων "εμπόρων", η λέξη "προσφορά" κοντεύει να αποκτήσει νέο νόημα. :nosmile: Θα χρειαστεί να λεξικογραφηθεί εκ νέου.
Σωστό και αυτό αλλά η τελική επιλογή για το που θα δώσει ο καθένας τα χρήματά του είναι δική του και αποτελεί τη δύναμη του αγοραστή . Δεν φταίει ο έμπορος αν δεχτούμε να αγοράσουμε κάτι χωρίς εκπτωση .

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουάριος 19, 2010, 12:28:27 πμ »
   Φταίει φίλε μου...φταίει γιατί αισχροκερδεί...φταίει γιατί θα πάει η κοπελιά να πάρει ένα δώρο στον αρραβωνιαστικό της, ο παππούς ένα ρολόι στον εγγονό, ο απλός άνθρωπος που αποφάσισε κάποια στιγμή να φορέσει ένα καλό ρολόι και θα το πληρώσουν βαπορίσιο...αυτούς περιμένουν κάτι τέτοιοι τύποι, όχι εσένα κι εμένα...ψαρεύουν σε θολά νερά κι όποιος τσιμπήσει...θα χρησιμοποιήσω πάλι την ίδια έκφραση...ρε ουστ...ουστ!!!


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος pontioz1

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3345
  • Πισγιουνίκ.
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουάριος 19, 2010, 12:45:02 πμ »
''αυτο το μοντελο μολις το παραλαβαμε σημερα ηρθε και δεν εχει εκπτωση ειναι απο τα τελευταια μοντελα τις εταιρειας ουτε στον καταλαγο δεν ειναι"

Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να έχει έρθει σήμερα το ρολόι και να μη μπορεί -ντεμέκ!-  να μου κάνει έκπτωση ο πωλητής επειδή μόλις βγήκε από το φούρνο;;;

Άλλο το περιθώριο κέρδους του πωλητή -απολύτως σεβαστό από εμένα!- και άλλο να μας δουλεύει κιόλας...
Προτιμώ να με πείσει ότι δεν θα βγάλει κέρδος αυτός για πάρτη του, από το να μου λέει κβαντικές δικαιολογίες!

Ρε σεις το πρόβλημα είναι καθαρά σεξουαλικό!

Αποσυνδεδεμένος Vagos

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 216
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουάριος 19, 2010, 01:08:28 πμ »
   Φταίει φίλε μου...φταίει γιατί αισχροκερδεί...φταίει γιατί θα πάει η κοπελιά να πάρει ένα δώρο στον αρραβωνιαστικό της, ο παππούς ένα ρολόι στον εγγονό, ο απλός άνθρωπος που αποφάσισε κάποια στιγμή να φορέσει ένα καλό ρολόι και θα το πληρώσουν βαπορίσιο...αυτούς περιμένουν κάτι τέτοιοι τύποι, όχι εσένα κι εμένα...ψαρεύουν σε θολά νερά κι όποιος τσιμπήσει...θα χρησιμοποιήσω πάλι την ίδια έκφραση...ρε ουστ...ουστ!!!
Εδώ φίλε μου ανοίγεις μεγάλο θέμα  :offtopic τι είναι αυτό που ορίζει το φυσιολογικό ποσοστό κέρδους πέραν του οποίου ο πωλητής αισχροκερδεί ??? Έτσι όλα τα μαγαζιά θα είχαν ίδιες τιμές και πάει ο ανταγωνισμός .
Μια και έχεις τέτοια αντίληψη για το θέμα όταν αποφασίσεις να πουλήσεις κάποιο ρολόι σου ενημέρωσε με  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουάριος 19, 2010, 01:25:08 πμ »
Ίσα ίσα που ο ανταγωνισμός υπάρχει μόνο όταν κατεβαίνουν οι τιμές...δεν μπορώ να πω κακή κουβέντα για κάποιον που πουλάει με 20%, θα ψωνίσω όμως από αυτόν που μου το δίνει με 30. Ο συγκεκριμένος όμως που αναφέρθηκε παραπάνω είναι γραφικός, είναι απατεωνάκος και μάλιστα της κακιάς ώρας...και θέλει κράξιμο...ουστ!!!


ΥΓ. Όσα ρολόγια έχω δώσει έχουν δωθεί αμέσως. μέσα σε 10 μέρες το αργότερο, αγοράζω φθηνά-πουλάω φθηνά ;D ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουάριος 19, 2010, 02:12:05 μμ »
Μαλλον λιγο  :offtopic αλλα δεν καταλαβαινω πως εχει καθιερωθει και λειτουργει ετσι η αγορα ρολογιου παγκοσμιως. Στα υπολοιπα προιοντα υπαρχει μια τιμη που ειναι ενιαια σε ολα τα καταστηματα μιας χωρας, τις περισσοτερες φορες αναφερεται και στη βιτρινα, και αν εχει καποια εκπτωση την ξερεις πριν ρωτησεις τους πωλητες.
Γενικα ειναι ηλιθια στημενος ο τροπος πωλησης για προιοντα πολυτελειας.
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!