Αποστολέας Θέμα: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ  (Αναγνώστηκε 43220 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chpa

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« στις: Απρίλιος 28, 2009, 12:05:00 μμ »
Καλησπέρα σε όλους,
αφορμή για αυτό το μήνυμα είναι η αγορά ενός γυναικείου ρολογιού (για δώρο) από κατάστημα στην στοά Φέξη.
Η αγορά έγινε με έκπτωση από 280 σε 230 Ευρώ. Το ρολόι προοροριζόταν για δώρο για την κοπέλα μου, η οποία και το άλλαξε την μεθεπόμενη ημέρα.
Εδώ αρχίζουν τα προβλήματα, αφού πηγαίνοντας στο κατάστημα ο πωλητής ΔΕΝ της ανέφερε την πραγματική αξία του ρολογιού (280 ευρώ) κ την έκπτωση που έκανε, αλλά τις είπε οτι το ρολόι που επέστρεψε έκανε 230 ευρώ. Οπότε πήρε κ αυτή ένα ρολόι αξίας 230 ευρώ.
Καταρχήν αναγνωρίζω οτι έγινε και δικό μου λαθος που δεν συνεννοήθηκα πρώτα εγώ με την κοπέλα μου και δεν πήγα μαζί για την αλλαγή. Παρόλα αυτά όμως δεν ήταν υποχρεωμένος να της πει την αξία του ρολογιού και να αποφασίσει αυτή τι αντίστοιχο ρολόι μπορεί να πάρει???
Πέρασα φυσικά από το κατάστημα μια βόλτα, να ζητήσω εξηγήσεις και ο τύπος ήταν προκλητικός!!
Το μόνο που ανέφερε ήταν 
-- τι να κάνουμε τώρα, έτσι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις αλλαγής!!!!

Δυστηχώς το μόνο που τους νοιάζει είναι να στα πάρουν... με την απομάκρυνση από το ταμείο δεν αναγνωρίζουμε τίποτα!

Δεν ξέρω εαν επιτρέπεται να δώσω στοιχεία του καραστήματος εδώ ....
ή να στείλω με PM σε όποιον ενδιαφέρεται...

Ευχαριστώ
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 28, 2009, 12:14:47 μμ από chpa »

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 28, 2009, 12:11:55 μμ »
Κάπου μας μπέρδεψες. Αρχική ήταν 380 ή 280; Και αφού πλήρωσες 230 γιατί διαμαρτύρεσαι που πήρες ορολόι των 230;

Αποσυνδεδεμένος chpa

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 28, 2009, 12:20:29 μμ »
Ναι συγγνώμη 280 το έκανα edit.

Διαμαρτύρομαι γιατί το ρολόι ήταν μικρότερης αξίας από το αρχικό.
Και εάν δεν ήθελε να κάνει άλλη έκπτωση δικαιωμά του, αλλά ήταν υποχρεωμένος να το ΑΝΑΦΕΡΕΙ οτι το ρολόι δλδ που αλλάζεις έκανε 280 κ το πήρε 230!
Τι πιό απλό, έχω άδικο?

Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 28, 2009, 12:26:44 μμ »
Καλώς ήρθες στο φόρουμ αγαπητέ chpa!

Είσαι βέβαιος ότι η τιμή του ρολογιού που επέλεξε η κοπέλα σου είναι η αρχική και όχι μετά την έκπτωση? Ίσως ο έμπορος να είπε κατευθείαν την τελική τιμή, χωρίς να αναφερθεί στην αρχική και στο ποσοστό έκπτωσης.
Αυτό στο επισημαίνω διότι πολλές φορές λειτουργώ και εγώ έτσι στο μαγαζί μου. Αναφέρω στον πελάτη την τελική τιμή -διότι βάση αυτής θα πληρώσει- και τα περί έκπτωσης τα θεωρώ, στις μέρες μας, "οδοντόκρεμες".
Παρατηρώ βέβαια ότι ο πελάτης θέλει να ακούει και την αρχική καθώς και το ποσοστό έκπτωσης. Μάλλον τον εξιτάρει. Προσωπικά με ενδιαφέρει η τιμή που θα πληρώσω διότι βάση αυτής αξιολογώ...

Αν, πέρα από τα παραπάνω, ο έμπορος αντιλόγισε την αρχική τιμή του ενός ρολογιού με την τελική του άλλου είναι τουλάχιστον απαράδεκτος!

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 28, 2009, 12:28:36 μμ »
Συμπάθαμε αλλά ούτε δίκιο μπορώ να σου δώσω, ούτε άδικο. Για παράγειγμα : Το πρώτο ρολόι είχε μεγαλύτερο περιθώριο κέρδους ή ήταν μοντέλο που ήθελε να το "διώξει" και για αυτό έκανε την έκπτωση. Μπορείς να τον κατηγορήσεις;

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 28, 2009, 12:33:33 μμ »
Αν το 2ο ρολοι που της εδωσε ειχε αρχικη αξια 230 ευρω και δεν της εκανε καθολου εκπτωση, πραγμα που ασφαλως εχει το δικαιωμα να μην κανει, τοτε θα μπορουσες να πεις κατι αλλα παλι δεν θα ειχες 100% δικιο. Μην βιαζεσαι να θυμωσεις. Μπορει το 2ο ρολοι να ειχε αρχικη εφαμιλλη του 1ου.
Αν ομως υποθεσουμε οτι ειχε 230 αρχικη τοτε ο πωλητης τι να εκανε ? Το πολυ να εδινε κανα φτηνο λουρακι δωρο..
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος chpa

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 28, 2009, 12:43:08 μμ »
Σας ευχαριστώ για τις απάντήσεις σας,

Houston, Για αυτό τον λόγο πηγά στο κατάστημα μετά την αλλαγή, να διαπιστώσω οτι πράγματι έκανε 230 ευρώ και να ζητήσω εξηγήσεις. Μάλιστα μου έφερε το ρολόι από την βιτρίνα και η αναγραφόμενη τιμή (αρχική) ήταν 230 ευρώ !!!

grecellin, Όπως έιπα και πιο πάνω δεν με ενδιέφερε τόσο εάν θα έκανε έκπτωση αλλά οτι δεν ανάφερε τίποτα για την αρχική τιμή του ρολογιού στην κοπέλα μου.
Επίσης οταν πήγα στο κατάστημα τον ρώτησα εαν αγόραζα εγώ αυτό το ρολόι των 230 ευρώ, θα το έπερνα με έκπτωση ναι ή ΄όχι ?
Απαντώντας πώς ναι πιθανώς θα το έπερνες με καλύτερη τιμή αλλά τώρα τι να κάνουμε!!!!

alexisvas, Δεν με ενδιαφέρει το υπόλοιπο της διαφοράς αλλά η κουτοπονηριά...
Ίσως και να επέλεγε το ίδιο ρολόι αλλά ΕΙΣ ΓΝΩΣΗΝ της οτι υπάρχει διαφορά στην πραγματική αξία

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 28, 2009, 12:50:48 μμ »
Παλιοκατασταση... ψιλοαδιεξοδο μου φαινεται.
Αληθεια, εσενα σου αρεσε η επιλογη της  :) :) ?
Σε ενα απο τα μαγαζια εκει προσφατα πηρα ενα HUGO BOSS για την κοπελα μου με ελαχιστη για τα δεδομενα εκπτωση, περιπου 9% αλλα χαλαλι αφου της αρεσε τοσο.
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος chpa

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 28, 2009, 01:02:35 μμ »
Έλλειψη επαγγελματισμού και παιδείας δείχνει σε έμενα, γιατί θα μπορούσε να με κερδίσει ως πελάτη (κάτι μου είχε γυαλίσει από εκεί αλλά τώρα ούτε απ'έξω δεν ξανα-περνώ)

Η επιλογή της δεν μου άρεσε καθόλου από TISSOT πήρε DKNY !!! γυναίκες.... :D

Αποσυνδεδεμένος cercum

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 214
  • Haute horlogerie
    • Προφίλ
    • Www.Rologas.Com
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 28, 2009, 02:49:31 μμ »
Γυναίκες πράγματι.
Αλλα βλέπεις στο hondos[διαφήμιση? :D] δεν έχουν αρώματα και ρούχα tissot...
Τικ τακ, τικ τακ

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 28, 2009, 04:18:28 μμ »
Έλλειψη επαγγελματισμού και παιδείας δείχνει σε έμενα, γιατί θα μπορούσε να με κερδίσει ως πελάτη (κάτι μου είχε γυαλίσει από εκεί αλλά τώρα ούτε απ'έξω δεν ξανα-περνώ)

Η επιλογή της δεν μου άρεσε καθόλου από TISSOT πήρε DKNY !!! γυναίκες.... :D
ηθικο διδαγμα.....μην προσπαθειτε να κολλησετε στις γυναικες την αρωστια με τα ρολογια .....ειναι ασυμφορες
να εισαστε παντα μαζι τους σε περιπτωσεις αλλαγων .....τωρα με την περιπτωση του καταστηματαρχη .....τι να πω ...
πηρε πισω ενα ρολοι των 230 ευρω εδωσε ενα αλλο με 230 εβγαλε τα σπασμενα του πρωτου απο το δευτερο?
παντως δεν ηταν υποχρεωμενος να αναφερει την αρχικη τιμη ...230 πληρωθηκε ....αν η κοπελα σου ηταν ποιο μπασμενη
θα εκανε το εξης θα εμπαινε μεσα θα κατεβαζε το μισο μαγαζι κατω θα τους χορευε λιγο ...θα εβρισκε ενα ρολοι που της αρεσε
κοντα στην τιμη που της ειχες δωρισει μετα τις εκπωσεις και μια στιγμη πρωτου πληρωσει θα στιγμη θα ελεγε μου εχω μια καρτα αλλαγης για ενα ρολοι απο το καταστημα σας......!
κατα πασα περιπτωση μπηκε μεσα ειπε εχω εναρολοι που μου εκαναν δωρο  και θελω να το αλλαξω εκανε τοσα διαλεξτε κατι με αυτα τα λεφτα ...ευχαριστουμε πολυ  αντιο σας...
λυπαμαι για αυτο που σου ετυχε αλλα ενα μερος της ευθυνης ειναι και δικο σου .
την επομενη φορα περνα επιδεικτικα απο το μαγαζι μαζι με την κοπελα σου και πηγαινε στο απεναντι!!!!!!!!
παρε δυο λουρακια ζητα μια μεγαλη τσαντα βαλε κατι ασχετο μεσα και ξαναπερνα μπροστα απο το μαγαζι του εμπορα
σε φαση '' εκανα μια τρομερη αγορα και ειμαι χαρουμενος"
φιλικα
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 28, 2009, 04:26:22 μμ »
Εγώ σε νιώθω φίλε chpa...
Και εγώ δεν είχα καλή εμπειρία από Φέξη.
Πωλητής hamilton δεν μου έφερνε το ρολόι που ήθελα να το δω πριν το αγοράσω, αν δεν του έδινα προκαταβολή!
Αν προσθέσεις και τον φίλο που του κατακρεουργήσανε το ρολόι για να του αλλάξουν λουράκι...

Μπέη και πάλι Μπέη, εκεί έχω καταλήξει...

Θοδωρής.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 28, 2009, 05:03:13 μμ »
ηθικο διδαγμα.....μην προσπαθειτε να κολλησετε στις γυναικες την αρωστια με τα ρολογια .....ειναι ασυμφορες
να εισαστε παντα μαζι τους σε περιπτωσεις αλλαγων .....τωρα με την περιπτωση του καταστηματαρχη .....τι να πω ...
πηρε πισω ενα ρολοι των 230 ευρω εδωσε ενα αλλο με 230 εβγαλε τα σπασμενα του πρωτου απο το δευτερο?
παντως δεν ηταν υποχρεωμενος να αναφερει την αρχικη τιμη ...230 πληρωθηκε ....αν η κοπελα σου ηταν ποιο μπασμενη
θα εκανε το εξης θα εμπαινε μεσα θα κατεβαζε το μισο μαγαζι κατω θα τους χορευε λιγο ...θα εβρισκε ενα ρολοι που της αρεσε
κοντα στην τιμη που της ειχες δωρισει μετα τις εκπωσεις και μια στιγμη πρωτου πληρωσει θα στιγμη θα ελεγε μου εχω μια καρτα αλλαγης για ενα ρολοι απο το καταστημα σας......!
κατα πασα περιπτωση μπηκε μεσα ειπε εχω εναρολοι που μου εκαναν δωρο  και θελω να το αλλαξω εκανε τοσα διαλεξτε κατι με αυτα τα λεφτα ...ευχαριστουμε πολυ  αντιο σας...
λυπαμαι για αυτο που σου ετυχε αλλα ενα μερος της ευθυνης ειναι και δικο σου .
την επομενη φορα περνα επιδεικτικα απο το μαγαζι μαζι με την κοπελα σου και πηγαινε στο απεναντι!!!!!!!!
παρε δυο λουρακια ζητα μια μεγαλη τσαντα βαλε κατι ασχετο μεσα και ξαναπερνα μπροστα απο το μαγαζι του εμπορα
σε φαση '' εκανα μια τρομερη αγορα και ειμαι χαρουμενος"
φιλικα


Acid o Απίστευτος!!!

 :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:

Φιλικά
Νίκος
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος kiko

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 606
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 28, 2009, 05:28:12 μμ »
εγω παλι πιστευω οτι το μαγαζι ηταν ενταξει και μονο που το αλλαξε γιατι δεν μπορει νομιζω ο καθενας μας να περναει να περνει ενα ρολοι και μετα πισω παλι.το σωστοτερο θα ηταν να το διαλεγατε μαζι και τελος.

Αποσυνδεδεμένος chpa

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 28, 2009, 05:39:45 μμ »
εγω παλι πιστευω οτι το μαγαζι ηταν ενταξει και μονο που το αλλαξε γιατι δεν μπορει νομιζω ο καθενας μας να περναει να περνει ενα ρολοι και μετα πισω παλι.το σωστοτερο θα ηταν να το διαλεγατε μαζι και τελος.

Μήπως μου έκανε και χάρη δλδ :D?


Εάν τον πείραξε αυτό ας μου το έλεγε κατά την αγορά (τον ρώτησα φυσικά) οτι δεν γίνονται αλλαγές... και θα τελειώναμε όμορφα.

Αποσυνδεδεμένος kiko

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 606
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 28, 2009, 05:47:43 μμ »
φιλε καλα το εθεσες.χαρη σου εκανε γιατι σου τυλιξε το δωρακι ωραια ωραια  το πας πισω ξανα τυλιγη 3-4 τετιοι την ημερα και τα νευρα τσαταλια,μα αφου δεν αρεσε,ωραια πατε μαζι και διαλεγει. τι ποιο απλο. 

Αποσυνδεδεμένος chpa

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 28, 2009, 05:52:56 μμ »
φιλε καλα το εθεσες.χαρη σου εκανε γιατι σου τυλιξε το δωρακι ωραια ωραια  το πας πισω ξανα τυλιγη 3-4 τετιοι την ημερα και τα νευρα τσαταλια,μα αφου δεν αρεσε,ωραια πατε μαζι και διαλεγει. τι ποιο απλο. 

Ας κάνει κάτι άλλο τότε ο εν λόγω κύριος ας ασχοληθεί με κάποιο άλλο επάγγελμα που δεν έχει "τύλιγμα"...

Αποσυνδεδεμένος kiko

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 606
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 28, 2009, 05:56:42 μμ »
φιλε μαζι σου ειμαι.απλα λεω και την αλλη πλευρα,ξερεις,αναδουλειες,αγχος,τρεξιμο. αστα.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 28, 2009, 06:09:23 μμ από kiko »

Αποσυνδεδεμένος chpa

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 28, 2009, 06:00:27 μμ »
ACIDBLACK,
  Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι  :D
  Πάντως από την αρχή τπαραδέχθηκα οτι ήταν και δικό μου λάθος που δεν την ενημέρωσα κ δεν πήγα μαζί με την κοπέλα μου για την αλλαγή (...ήμουν εκτός Αττικής)


  koubilaihan,
Thnks φίλε, θέλω να πιστεύω οτι υπάρχουν και επαγγελματίες όμως στην συγκεκριμένη περιοχή .. ίσως πέσαμε στις εξαιρέσεις...(?)
 

Πάντως θα ήθελα να πω πιο κατάστημα συγκεκριμένα είναι...
Πιστεύω οτι ο κόσμος θα κρίνει διαβάζοντας το συγκεκριμένο post ...
(θα το σκεφτώ)

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΤΟΑ ΦΕΞΗ
« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 28, 2009, 06:12:03 μμ »
εδώ ισχύει το κλασσικό ρητό.....ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ  :D και η κοπελιά πήρε κάτι που της άρεσε και ο έμπορας έκανε την δουλειά του (με παραπάνω κέρδος βέβαια),αλλά όπως ανέφερες θα ήταν σίγουρα διαφορετικά αν πηγαίνατε μαζί στην επιστροφή,ή υπήρχε μια μεταξύ σας καλύτερη συννενόηση, άντε λοιπόν....καλοφόρετο  ;) και μην στεναχωριέσαι,πήρε αυτό που της ταίριαζε καλύτερα και αυτό είναι που στο φινάλε μετράει  ;)
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.