Αποστολέας Θέμα: BREITLING  (Αναγνώστηκε 1164544 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #440 στις: Μάρτιος 10, 2010, 04:55:18 μμ »
<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/-HsI9eWvyVE" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/-HsI9eWvyVE" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>


Xθες ήρθα για πρώτη φορά σ'επαφή μαζί του...οποιοδήποτε άλλο υποψήφιο προς αγορά είχα στο μυαλό μου, προς το παρόν έχει σβήσει...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος mantilas

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1202
  • ΚΑΛΛΙΣΤΟΝ ΚΛΕΟΣ ΤΟ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΑΣ ΘΝΗΣΚΕΙΝ
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #441 στις: Μάρτιος 10, 2010, 05:03:36 μμ »
Πανεμορφο Γιαννη αλλα καλυτερα να περιμενεις να δοκιμαστει ο μηχανισμος του για τυχον προβληματα καθοτι καινουργιος.Η breitling κανει σωστα βηματα και θα παει ψηλα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #442 στις: Μάρτιος 10, 2010, 07:55:27 μμ »
Η εμφάνιση είναι βέβαια υποκειμενικό θέμα...θα μιλήσω λοιπόν προσωπικά και θα πω ότι το ρολόι είναι ωραιότερο στη βιτρίνα απ'ότι στις φωτό και ωραιότερο στο χέρι απ'ότι στη βιτρίνα ;D Η κάσα έχει υπέροχο σχήμα, το κρύσταλο είναι κυρτό, με αποτέλεσμα να προσθέτει αισθητικά στο σύνολο και αντίθετα απ'ότι περίμενα, βρήκα ωραιότερες τις εκδόσεις με τους λατινικούς αριθμούς και τα καντράν-υποκαντράν στο ίδιο χρώμα. Ωραιότατες και οι two-tone εκδόσεις για όσους αρέσκονται και σε λίγο χρυσό...

Το ρολόι βγαίνει σε 31 συνδιασμούς χρώματων κάσας-καντράν-αριθμών. Ιδού μερικοί απ'αυτούς







Όπως είπα η εμφάνιση είναι θέμα υποκειμενικό, όμως κάποια πράγματα είναι πέρα από το γούστο του καθενός, όπως το φινίρισμα και η προσοχή στη λεπτομέρεια που κυριολεκτικά είναι από άλλο πλανήτη...πιάνουν κορυφή ανεξαρτήτως τιμής!!!

Για την αξιοπιστία του νέου μηχανισμού, ο καιρός θα δείξει...μην ξεχνάμε όμως ότι μιλάμε για Breitling, εγώ τουλάχιστον δεν έχω ακούσει ποτέ πρόβλημα σε Breitling, πράγμα που φυσικά δεν μπορεί να ισχύει, αλλά κάτι δείχνει έστω και στατιστικά...

Λιανική τιμή από 5300, ακριβό ρολόι αφενός, φθηνό αφετέρου αν αναλογιστεί κανείς ότι μιλάμε για inhouse movement ;)




« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 11, 2010, 03:13:14 πμ από GiannisH »


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #443 στις: Μάρτιος 12, 2010, 12:40:47 πμ »
Προσωπικα φιλε Γιαννη, προτιμω μια πιο ρετρο-σπορ γραμμη, οπως η παρακατω...



που -εκτος απο την αναφορα στο ιστορικο 'CHRONO-MATIC' του '69- συνδυαζει την ενδειξη 24ωρου με τη λειτουργια του flyback -που ισως λιγοι γνωριζουν οτι φερει το συγκεκριμενο μοντελο- σε περιορισμενη εκδοση 1000 τεμαχιων!...   ;D

*Και βεβαια ο ωροδεικτης δε δειχνει 6 το απογευμα -που πιθανον καποιοι παρασυρονται απο την πρωτη ματια- αλλα 12 το βραδυ...   :D 

Φιλικα,
Aρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #444 στις: Μάρτιος 12, 2010, 12:54:50 πμ »
Φίλε το είδα από κοντά (σε χρυσό) και είναι εξαιρετικό, σου εύχομαι να το αποκτήσεις. Μόνο βιάσου γιατί δεν πρέπει να υπάρχουν πολλά ακόμη  :smt117

Άλλωστε εγώ δεν μπορώ να πάω σ'αυτό, αφού πέραν του 24ώρου είναι ίδιο με το δικό μου ;D Το Β01 βέβαια είναι άλλο πράγμα με τα δικά του προτερήματα...άλλωστε και η κάσα τύπου chronomat είναι πιά κι αυτή κλασσική. Και μην ξεχνάς ότι σε κάποια χρόνια θα γίνει κι αυτό βιντάζ και μάλιστα ιδιαίτερο αφού φοράει τον 1ο inhouse (επιτέλους) της εταιρείας. Εμείς να είμαστε καλά και να τα βλέπουμε να τα χαιρόμαστε ;D


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #445 στις: Μάρτιος 12, 2010, 01:08:28 πμ »
Φίλε το είδα από κοντά (σε χρυσό) και είναι εξαιρετικό, σου εύχομαι να το αποκτήσεις. Μόνο βιάσου γιατί δεν πρέπει να υπάρχουν πολλά ακόμη  :smt117

Μα το εχω ηδη, δεν το καταλαβες απο την καλλιτεχνικη μου φωτο?!...   ;D
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #446 στις: Μάρτιος 12, 2010, 01:21:16 πμ »
Κ Α Λ Ο Ρ Ι Ζ Ι Κ Ο!!!    Κ Α Λ Ο Φ Ο Ρ Ε Τ Ο!!!

Μ'έστειλες αδιάβαστο πάλι!!! Πότε...που..πως...πόσο...προχθές είμασταν μαζί και απλά το ανέφερες....δεν παίζεσαι με τίποτα...ούτε man to man, ούτε ζώνη, ούτε 4-4-2, ούτε 3-5-2, ούτε ρόμβο...δεν παίζεσαι!!!
Τι να πω, μπράβο και πάλι μπράβο, επιλογή από τις λίγες και από αυτές που μένουν για πάντα στη συλλογή...


Ένα πράγμα δεν μου συγχωρώ με τίποτα :wallbash: :wallbash: :wallbash: πως δεν κατάλαβα αμέσως, ότι η φωτό ήταν από το χέρι σου  :jg:   :jg:   :jg:


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #447 στις: Μάρτιος 12, 2010, 01:50:45 πμ »
Κ Α Λ Ο Ρ Ι Ζ Ι Κ Ο!!!    Κ Α Λ Ο Φ Ο Ρ Ε Τ Ο!!!
Μ'έστειλες αδιάβαστο πάλι!!! Πότε...που..πως...πόσο...προχθές είμασταν μαζί και απλά το ανέφερες....δεν παίζεσαι με τίποτα...ούτε man to man, ούτε ζώνη, ούτε 4-4-2, ούτε 3-5-2, ούτε ρόμβο...δεν παίζεσαι!!!

Δια της γνωστης μου μεθοδου: 'τρα-μπα, τρα-μπα-λιζομαι'...   :D   (...τα υπολοιπα με Π.Μ.)
Χθεσινο αποκτημα, αφου πρωτα αποχωριστηκα το αγαπημενο μου 'NAVITIMER ΗΕRITAGE', για κατι ακομη καλυτερο!...   ;D

Τι να πω, μπράβο και πάλι μπράβο, επιλογή από τις λίγες και από αυτές που μένουν για πάντα στη συλλογή...
-Ευχαριστω πολυ φιλε, γι' αυτο και εγω οταν φυγω λεω να το παρω μαζι μου, οποτε ξερετε που θα το βρειτε...   :dielaughing:

Ένα πράγμα δεν μου συγχωρώ με τίποτα :wallbash: :wallbash: :wallbash: πως δεν κατάλαβα αμέσως, ότι η φωτό ήταν από το χέρι σου  :jg:   :jg:   :jg:
-Ουτε εγω!... Ποτε, να το ξερεις!!    :smt075     :jg:

Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3917
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #448 στις: Μάρτιος 12, 2010, 07:23:02 πμ »
καλοφορετο φιλε Αρη!!
με υγεια να δειχνει καλες ωρες  :)

παρα πολυ ομορφο :o

director

  • Επισκέπτης
Απ: BREITLING
« Απάντηση #449 στις: Μάρτιος 12, 2010, 09:00:52 μμ »
Καλοφορετο φιλε,να ειναι παντα καλες και οι 24 ωρες του.

υγ.εξαφανιστηκες για γλυτωσεις το κερασμα η εχεις ακομη διασωληνωμενο τ αλλο και συμπαραστεκεσαι;

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #450 στις: Μάρτιος 12, 2010, 09:32:49 μμ »
Καλορίζικο Άρη. Τρελό κομάτι το 24άρι Matic. Έτοιμος για διαστημική πτήση.

Γιάννη μακάρι τα νέα Μπράιτλιν να είναι καλύτερα στο χέρι γιατί τώρα που βλέπω τις ανφάς δε μ' αρέσουν καθόλου οι χοντροί βραχίονες. Θυμίζουν τις χοντροκάσες των νέων Όυστερ και ιδίως των Τυδώρ.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #451 στις: Μάρτιος 12, 2010, 10:43:08 μμ »
Καλορίζικο Άρη. Τρελό κομάτι το 24άρι Matic. Έτοιμος για διαστημική πτήση.


Κοσμοναύτης Άρης :respect: :respect: :respect:



Quiz: H ανωτέρω φωτό του Μοd είναι υπό την επήρεια

α) Των "g" της εκτόξευσης αμέσως μετά το countdown
β) Της έλειψης βαρύτητας κατά τις ατέλειωτες περιστροφές γύρω από τη Γή
γ) Των κραδασμών κατά την είσοδο στην ατμόσφαιρα
δ) Των σκουντηγμάτων από το πλήθος που παραληρεί την ώρα της βράβευσης από τον ίδιο τον President

Για βοήθεια δίνω και μιά "ακίνητη" φωτογραφία του ρολογιού :lol:   :stick2:   :lol:




Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος mantilas

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1202
  • ΚΑΛΛΙΣΤΟΝ ΚΛΕΟΣ ΤΟ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΑΣ ΘΝΗΣΚΕΙΝ
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #452 στις: Μάρτιος 12, 2010, 10:48:06 μμ »
 :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:Εισαι απιστευτος :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:

Αποσυνδεδεμένος Alexspat

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1490
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #453 στις: Μάρτιος 12, 2010, 11:23:05 μμ »
Φίλε Άρη καλοφόρετο το νέο απόκτημα σου είναι από τα ομορφότερα ρολόγια  της breitling και ζηλευτό :2thumbs:

Υ.Γ τi μου θύμησες τώρα και μου έξυσες τις πληγές, αν και κάτοχος δυο ωμέγα,στη πίσω πλευρά του μυαλού μου κρύβω έναν ανεκπλήρωτο έρωτα για την breitling :smt060

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #454 στις: Μάρτιος 13, 2010, 12:06:29 πμ »
Φίλε Alexspat οι έρωτες δεν πρέπει να μένουν ανεκπλήρωτοι...σίγουρα κάποια στιγμή πρέπει να αποκτήσεις ένα Breitling...στο εύχομαι ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #455 στις: Μάρτιος 13, 2010, 03:01:12 πμ »


Quiz: H ανωτέρω φωτό του Μοd είναι υπό την επήρεια

α) Των "g" της εκτόξευσης αμέσως μετά το countdown
β) Της έλειψης βαρύτητας κατά τις ατέλειωτες περιστροφές γύρω από τη Γή
γ) Των κραδασμών κατά την είσοδο στην ατμόσφαιρα
δ) Των σκουντηγμάτων από το πλήθος που παραληρεί την ώρα της βράβευσης από τον ίδιο τον President

   :dielaughing:   :applaus:   :2thumbs:
 
Σας ευχαριστω oλους για τις ευχες και τα καλοριζικα!!
Οντως, προκειται για ενα εντυπωσιακο και ιδιαιτερο ρολο'ι' και αισθανομαι τυχερος που καταφερα και βρηκα ενα και κοσμει πλεον τη συλλογη μου...

-Να' στε παντα καλα!...

Φιλικα,
'Κοσμοναυτης Mars'   ;D
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #456 στις: Μάρτιος 13, 2010, 10:13:19 πμ »
... -εκτος απο την αναφορα στο ιστορικο 'CHRONO-MATIC' του '69- συνδυαζει την ενδειξη 24ωρου με τη λειτουργια του flyback -...

Εντυπωσιακό (τουλάχιστον)!

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #457 στις: Μάρτιος 13, 2010, 02:24:11 μμ »
μεγεια Άρη,καλοφόρετο να'ναι
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #458 στις: Μάρτιος 13, 2010, 05:16:28 μμ »
Καλοφορετο Μr.Watch-Collector :D :D
Παντα τετοια ευχομαι! Βεβαια ηταν πολυ βιαιο το χτυπημα κατω απο τη μεση για τον GiannisH.  :D :D :D
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...

Αποσυνδεδεμένος Nikos patra

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 914
  • 233, Εl Primero
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #459 στις: Μάρτιος 13, 2010, 06:57:19 μμ »
Kαλοφόρετο.  :) Να τονίσω στους αμύητους ότι το συγκεκριμένο φωτογραφικό εφέ (εσκεμμένο εννοείται) ονομάζεται φλου αρτιστίκ.  :)