Αποστολέας Θέμα: BREITLING  (Αναγνώστηκε 1164556 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #380 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 12:09:15 μμ »
Μπραβο φιλε Γιαννη τελεια δουλεια :o ;)

Αποσυνδεδεμένος Nanagno

  • Owner/Co-Founder
  • Administrator
  • 50mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 1623
  • Time Will Only Tell...
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Απ: BREITLING
« Απάντηση #381 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 01:45:40 μμ »
GiannisH σε ευχαριστούμε, πολύ χρήσιμο ποστ!!!

Τελικά είσαι πραγματιστής...βλέπεις τα πράγματα απλά, λογικά, και λειτουργικά...σωστός! ;)
Ludwig van Beethoven said that a great poem is more difficult to set to music than a merely good one, because the composer must improve upon the poem T I M E S.

Αποσυνδεδεμένος sunsea

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 553
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #382 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 09:23:25 μμ »
Φιλε Γιαννη, =D> =D> =D>
"Ho attraversato oceani,eplorato i continenti e conquistato le
 altitudini...
 alla ricerca del mio "Tempo"  ''Διεσχισα τους ωκεανους,εξερευνησα τις ηπειρους και κατεκτησα   τα υψη...  προς αναζητηση του ''Χρονου" μου       Vivere veramente,non puramente trascorrere i giorni.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #383 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 11:44:42 μμ »
Ευχαριστώ παιδιά, η αλήθεια είναι ότι ήταν χρονοβόρο, αλλά πιστεύω ότι άξιζε τον κόπο ;)

Κι όμως το Breitling που προτιμώ περισσότερο δεν είναι μέσα σ'όλο αυτό το κατεβατό :D :D :D


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #384 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 12:02:38 πμ »
Ευχαριστώ παιδιά, η αλήθεια είναι ότι ήταν χρονοβόρο, αλλά πιστεύω ότι άξιζε τον κόπο ;)

Mπραβο, φιλε Γιαννη!
Πολυ καλη και χρηστικη αναφορα 'μοντελων-τιμων'!...   :smt023

Κι όμως το Breitling που προτιμώ περισσότερο δεν είναι μέσα σ'όλο αυτό το κατεβατό :D :D :D

Γιατι αραγε, 'τις πταιει' γι' αυτο?!...   :D

Φιλικα,
Αρης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 13, 2009, 12:20:23 πμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #385 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 12:25:28 πμ »
Ποιός φταίει; Θα σου πω εγώ ποιός φταίει

Ένας τύπος που κυκλοφορεί ελεύθερος στο φόρουμ με διάφορα ονόματα, όπως Ιμπρεσιονιστής Φωτογράφος, Πεινασμένος Ολλανδός, Άνθρωπος με Α κεφαλαίο κλπ.
Ποιός νάναι; :jg: :jg: :jg:


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #386 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 01:53:25 πμ »
Ποιός φταίει; Θα σου πω εγώ ποιός φταίει

Ένας τύπος που κυκλοφορεί ελεύθερος στο φόρουμ με διάφορα ονόματα, όπως Ιμπρεσιονιστής Φωτογράφος, Πεινασμένος Ολλανδός, Άνθρωπος με Α κεφαλαίο κλπ.
Ποιός νάναι; :jg: :jg: :jg:

χα-χα-χα-χα-χα ! !
Συλλαβετε τον -και γρηγορα- μαλιστα! :smt117 Ειναι ακρως επικινδυνος, παρασυρει μελη σε 'ωρολογιακα' ολισθηματα και σκοτεινες ατραπους...   :smt096    :D
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Nick78

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 811
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #387 στις: Νοέμβριος 10, 2009, 05:41:10 μμ »
Γιάννη πράγματι πολύ καλή δουλειά...όλα τα μοντέλα με φωτογραφίες και τιμές!  :)

Κοιτώντας το επίσημο site breitling εντόπισα στη σειρά Windrider έναν πανέμορφο χρονογράφο με όνομα Chronomat Β01. Νομίζω διαφέρει από τον απλό Chronomat που παρέθεσες.
Τι είναι τούτος;;  :o Φοβερό design σε μαύρο..έχουμε περισσότερες πληροφορίες γι' αυτό το μοντέλο;
Η στεφάνη διαφέρει αρκετά και είναι πολύ πιο όμορφη αλλά είμαι σίγουρος πως θα έχει κι άλλες διαφορές.

Καθαρά εγκυκλοπαιδικά ρωτάω..λογικά θα είναι αρκετά ακριβούτσικος
We are never gonna survive...unless we get a little crazy!

Αποσυνδεδεμένος K2LINOS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 830
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #388 στις: Νοέμβριος 10, 2009, 10:05:29 μμ »
Λιγο πανω λιγο κατω απο τα 5000 ευρω!!!!Οσο για πληροφοριες εχει τα παντα στο site.Προκειτε για τον πρωτο inhouse μηχανισμο της breitling!!!!!!!!!!Απιστευτα ομορφο!!!!!!
Fortis B42 Black titanium-Sinn U2-Seiko kinetic- Ingersoll-PAW 1500GB-GW-5000B-1JR-Pam 312-Steinhart limited silver edition-Casio Frogman-GWF-1000-Longines Legend Diver-Ω Planet ocean 45,5mm-Breitling-Seawolf-Benarus Megalodo-GPR-b1000-🍎watch 4-Vostok energia bronze-GF-1000-Seiko zimbe srpa47j1

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #389 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 01:03:09 πμ »
   Όπως ακριβώς τα είπε ο φίλος K2LINOS. Μιλάμε για καταπληκτικό ρολόι, πανέμορφο, πολύ προσεγμένο, με εξαιρετική λεπτομέρεια στο καντράν και δικαιολογημένα ακριβό βέβαια, λόγω και του νέου inhouse μηχανισμού. Απ'ότι διαβάζω σε ξένα σάιτ πρέπει να έχει ξεκινήσει η διάθεσή του στην Ευρώπη. Εδώ δεν το έχω δεί ακόμη, πότε θα το φέρουν άραγε; :pipedown:
   Έκανα download μερικές φωτό, έτσι για να το χαζέυουμε μέχρι να το δούμε από κοντά :lens:













Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Nick78

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 811
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #390 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 10:00:12 πμ »
Πήγα χτες σε μεγάλο κατάστημα στη Γλυφάδα μετά τη δουλειά να ξαναδοκιμάσω ορισμένα υποψήφια ρολόγια και στο τέλος ρώτησα για τον Β01 από περιέργεια. Δεν τον έχουν φέρει ακόμα αλλά τον περιμένουν ωστόσο  πωλητής δεν ήξερε να μου πει εάν θα έρθει εντός του 2009.
We are never gonna survive...unless we get a little crazy!

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #391 στις: Νοέμβριος 21, 2009, 01:20:45 μμ »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Θαυμαστής της εταιρείας(θα το έχετε καταλάβει ;D) από παλιά, κατάφερα και απόκτησα το δυσεύρετο πια, προηγούμενο Chrono-matic!!!
Με διάμετρο κάσας 44mm και σχεδιασμό που παραπέμπει στο πρώτο ιστορικό μοντέλο της εταιρείας. Δεν χρειάζεται να σας πω πόσο χαρούμενος είμαι!!!




















 :laola: Γιάννης :laola:



Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

director

  • Επισκέπτης
Απ: BREITLING
« Απάντηση #392 στις: Νοέμβριος 21, 2009, 01:55:49 μμ »
τελικα δεν καταλαβα,αγορασες το καπελο και σου καναν δωρο το ρολοι η το αντιθετο;
καλοφορετο φιλε,παντα με υγεια και γρηγορα να το δουμε κι απο κοντα.

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #393 στις: Νοέμβριος 21, 2009, 02:40:58 μμ »
Πολύ ωραίο Γιάννη  :2thumbs:  Πήγε εκεί που έπρεπε. Να δείχνει μόνο καλές ώρες.

Αποσυνδεδεμένος antonis_ch

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1360
  • Time is the most valuable thing a man can spend!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #394 στις: Νοέμβριος 21, 2009, 03:43:49 μμ »
Καλοφορετο φιλε Γιαννη! Πολυ ωραίο κομματι! Αλλα και το καπελακι super! Το clk δεν παει πισω βεβαίως - βεβαίως!

Φιλικα,

Αντωνης

Αποσυνδεδεμένος cercum

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 214
  • Haute horlogerie
    • Προφίλ
    • Www.Rologas.Com
Απ: BREITLING
« Απάντηση #395 στις: Νοέμβριος 21, 2009, 03:54:41 μμ »
Respect.

Τικ τακ, τικ τακ

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #396 στις: Νοέμβριος 21, 2009, 04:02:47 μμ »
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Θαυμαστής της εταιρείας(θα το έχετε καταλάβει ;D) από παλιά, κατάφερα και απόκτησα το δυσεύρετο πια, προηγούμενο Chrono-matic!!!
Με διάμετρο κάσας 44mm και σχεδιασμό που παραπέμπει στο πρώτο ιστορικό μοντέλο της εταιρείας. Δεν χρειάζεται να σας πω πόσο χαρούμενος είμαι!!!



 :laola: Γιάννης :laola:

Φιλε Γιαννη,
Aπο τα πολυ αγαπημενα 'σπορ-vintage' ρολογια -οπως αλλωστε και το 'HERITAGE ΝΑVITIMER', τo πλεον χαρακτηριστικo μοντελo της εταιριας- το 'CHRONOMATIC' δεν ειναι το πρωτο ιστορικο μοντελο της εταιριας, ωστοσο ειναι το πρωτο αυτοματο 'ΝΑVITIMER' και μαζι με τα 'AUTAVIA' και 'MONACO STEVE MCQUEEN' -στη συνεργασια των εταιριων BREITLING, HEUER-LEONIDAS, HAMILTON-BUREN, DUBOIS DEPRAZ με το 'project 99-cal. 11' για τη δημιουργια του πρωτου αυτοματου 'module' χρονογραφου χειρος, (γνωστοτερος ως 'chronomatic')- αποτελει ''ρολο'ι'-σταθμο'' στο χωρο της ωρολογοποι'ι'ας!
Καλοφορετο, φιλε...
Απλα κο-ρυ-φαι-ο, ειδικα στην εκδοση με την 'cal. 12 - ref. 1806' της δεκαετιας του '70, για την ιρακινη πολεμικη αεροπορια...

<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/U3jJd2-rB48" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/U3jJd2-rB48" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>


Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #397 στις: Νοέμβριος 21, 2009, 04:22:37 μμ »
Γιαννη καλοφορετο το τουμπανο! :D Ενταξει μετα απο το τελευταιο πμ και απο τη φωτο μαζι με merc πλεον εχεις σπασει καιθε ρεκορ εκτιμησης! :D
Να εισαι καλα και παντα τετοια! Τρομερο ρολοι αν και δεν ειμαι fan της εταιριας το συγκεκριμενο ειναι απιστευτο! Με καφε λουρι παντως ειναι επισης φοβερο....κοιταξε το λιγο! ;)
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #398 στις: Νοέμβριος 21, 2009, 09:21:52 μμ »
   Ευχαριστώ πολύ παιδιά, νά'στε όλοι καλά και με ότι επιθυμείτε στον καρπό σας ;)

   Το συγκεκριμένο ρολόι, μπορώ να πω πως με δυσκόλεψε πολύ να το αποκτήσω, αφού είχε σταματήσει να παράγεται εδώ και καιρό. Όμως μου άρεσε πολύ, είχα κι ένα φίλο που δεν σταμάτησε να με παροτρύνει και τελικά τα κατάφερα. Άρη έχεις κι εσύ την συμμετοχή σου σ'αυτό το νέο απόκτημα( μη με μαλώνεις, το πρώτο ιστορικό chrono-matic εννοούσα) και σ'ευχαριστώ. Μιλάμε παιδιά, ψάξιμο στο ίντερνετ, ανταλλαγές pm, το βρήκα εκεί αλλά είναι ακριβό κλπ. Νομίζω πως αξίζει να αναφερθεί ο τρόπος που τελικά βρέθηκε το ρολόι, γιατί αφού πολλοί από μας έχουμε πολλές φορές γράψει κάποια αρνητικά για καταστήματα και αντιπροσωπείες, οφείλουμε να γράψουμε και τα θετικά ;)
   Πήγα σε όλα τα εξουσιοδοτημένα καταστήματα της Breitling στην Αττική και δεν είχα καταφέρει να βρώ το ρολόι όπως το βλέπετε. Αντίθετα βρήκα σε ένα-δύο το αντίστοιχο αλλά με λευκό καντράν. Επικοινώνησα με την αντιπροσωπεία και μου είπαν τα ίδια, ότι δηλαδή κι αυτοί είχαν μόνο το άσπρο και ότι το μαύρο δεν υπήρχε πουθενά. Η λύση ήταν τελικά απλή και προέκυψε από το πραγματικό ενδιαφέρον που έδειξαν οι ιδιοκτήτες ενός καταστήματος. Αφού μιλήσαμε αρκετά για ρολόγια και για ποιό λόγο θέλω το συγκεκριμένο chrono-matic, πήραν τηλέφωνο τον πωλητή της εταιρείας και του εξέθεσαν το πρόβλημα, λέγοντάς του μάλιστα ότι θέλουν να εξυπηρετήσουν έναν καλό τους πελάτη. Ο πωλητής μετά από συνεννόηση με την αντιπροσωπεία πρότεινε το εξής απλό. Να γίνει παραγγελεία το μαύρο καντράν στο εργοστάσιο και να γίνει αλλαγή καντράν σε ένα από τα λίγα λευκά που είχε απόθεμα η αντιπροσωπεία. Και όλο αυτό χωρις καμμία επιβάρυνση στην τιμή, η οποία ήταν έτσι κι αλλιώς εξαιρετική. Έτσι κι έγινε και στο διάστημα ενός μηνός παρέλαβα το ρολόι όπως το ήθελα. Ένα μεγάλο μπράβο από μέρους μου στην εδώ αντιπροσωπεία της Breitling και στο κατάστημα Εμβαλωμένου στη Ν.Ιωνία.

   Και μια ψιλο-νυχτερινή για τους λουμινάδες ;D









Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος mantilas

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1202
  • ΚΑΛΛΙΣΤΟΝ ΚΛΕΟΣ ΤΟ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΑΣ ΘΝΗΣΚΕΙΝ
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #399 στις: Νοέμβριος 21, 2009, 09:50:12 μμ »
Ενα ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ στον πωλητη.Αυτοι ειναι επαγγελματιες και αυτοι δε θα πεινασουν ποτε γιατι οι πελατες εκτιμουν το κατι παραπανω.