Αποστολέας Θέμα: Omega Seamaster Planet Ocean VS Panerai Luminor Marina (111)  (Αναγνώστηκε 5573 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Nick

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 123
    • Προφίλ
Omega Seamaster Planet Ocean VS Panerai Luminor Marina (111)
« στις: Οκτώβριος 19, 2007, 01:56:31 πμ »
Λοιπόν..? Ποιά θα ήταν η επιλογή σας και γιατί?
Once Panerai.. Always Panerai..

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Omega Seamaster Planet Ocean VS Panerai Luminor Marina (111)
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 19, 2007, 02:27:55 πμ »
οποιο σου αρεσει και γιατι το λεω?πανεραι ειναι ενα must και δε μενεις στη μηχανη ,ειναι αλλα τα κριτηρια,αν σου αρεσει το περνεις και basta,αξια μεταπωλησης κραταει και ολα οκ

το ομεγα εχει μια μηχανη καλη ,αν ειναι και του γουστου σου σα ρολοι το περνεις.

πολυ απλα εσυ αποφασιζεις σε μεταξυ 2 ρολογιων εξισου καλα σε διαφορετικες πλευρες

καληνυχτα   :weedman:

Αποσυνδεδεμένος Nick

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 123
    • Προφίλ
Omega Seamaster Planet Ocean VS Panerai Luminor Marina (111)
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 19, 2007, 02:55:29 πμ »
χαχαχα..  :supz:

Ευχαριστώ george_ :)
Once Panerai.. Always Panerai..

Αποσυνδεδεμένος palok

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 322
    • Προφίλ
Omega Seamaster Planet Ocean VS Panerai Luminor Marina (111)
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 19, 2007, 10:58:30 πμ »
εγώ πάλι θα πω για τα απλά panerai όπως είναι το PAM111 οτι παίζουνε πάρα πολύ πλέον. Δυστυχώς!!
Από την άλλη συμφωνώ οτι είναι και πολύ καλά μηχανικά και απλά πανέμορφα στο χέρι (για όσους τους πάνε βέβαια τα μεγάλα ρολόγια...). Εγώ θα  έδινα τα χρήματα για να πάρω π.χ. ένα Radiomir που είναι πιο ασυνήθιστο.
Από την άλλη το PO είναι γνωστό ρολόι. Το απλό χρονόμετρο έχει και λιγότερα χρήματα από το PAM. Εκτός αν εννοείς τον χρονογράφο που είναι στα ίδια χρήματα με το PAM. Ωστόσο ο συγκεκριμένος δεν μου λέει πολλά (είναι πολύ sport και νομίζω οτι κάνει για δεύτερο-τρίτο ρολόι)
The planet is an ocean

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Omega Seamaster Planet Ocean VS Panerai Luminor Marina (111)
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 19, 2007, 11:53:07 πμ »
να διευκρινισω κατι ,οταν λεω : και δε μενεις στη μηχανη ,εννοω οτι δε πρεπει να αποτελει το κεντρο βαρους για να εκτιμησεις το 111.μια UNITAS 6497-2,απλη μηχανη, πολυ ανθεκτικη .

Αποσυνδεδεμένος kounelis

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Omega Seamaster Planet Ocean VS Panerai Luminor Marina (111)
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 19, 2007, 01:23:57 μμ »
θα συμφωνησω για  το pam 111 πως κυκλοφορει παρα πολυ εχει γινει σαν το submariner ενα πραγμα το μονο που μπορει να το κανει ποιο ξεχωριστω ειναι κανενα ψαγμενο λουρακι.απ την αλλη το ΡΟ δεν κυκλοφορει  πολυ ειναι ωραιο ειναι omega κ ειναι κ πολυ ποιο φτηνο αν το ψαξεις !!!!!!!!!