Αποστολέας Θέμα: ΑΠΟΡΙΕΣ - ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ Ν Ε Ο ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ !  (Αναγνώστηκε 69856 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tolis7

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ - ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ Ν Ε Ο ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ !
« Απάντηση #40 στις: Οκτώβριος 10, 2008, 01:33:08 μμ »
καλησπερα σε ολους.
αν δεν συμπληρωθουν 45 ατομα απο αυτους που πληρουν τις προυποθεσεις θα μπορεσουμε να παρουμε? εγω ενδιαφερομαι παντως :)

υ.γ ρωταω γιατι το θεωρω πιο τιμιο απο το να κατσω να γραψω 15 μηνυματα και να πω εχω 20 και θελω ρολοι.

Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Nanagno

  • Owner/Co-Founder
  • Administrator
  • 50mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 1623
  • Time Will Only Tell...
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ - ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ Ν Ε Ο ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ !
« Απάντηση #41 στις: Οκτώβριος 10, 2008, 02:04:46 μμ »
20 ποστ έπρεπε να έχεις από την ημερομηνία που έγινε το αρχικό ποστ του ρολογιού του φόρουμ, και όχι να τα αποκτήσεις κατά την διάρκεια.

ΟΜΩΣ βλέπω ότι Σήμερα κλείνεις ένα χρόνο στο φόρουμ, (να τα εκατοστήσεις  ;) ) με αυτό οδηγό, νομίζω ότι το θέμα πρέπει να το δούμε συνολικά, θα ήθελα να μας δώσεις λίγο χρόνο πριν απαντήσουμε.

Ευχαριστώ.
Ludwig van Beethoven said that a great poem is more difficult to set to music than a merely good one, because the composer must improve upon the poem T I M E S.

Αποσυνδεδεμένος tolis7

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ - ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ Ν Ε Ο ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ !
« Απάντηση #42 στις: Οκτώβριος 10, 2008, 02:10:04 μμ »
ευχαριστω για την αμεση απαντηση :)

δεν το ειχα παρει χαμπαρι οτι κλεινω χρονο σημερα χεχε

η αληθεια ειναι οτι το διαβαζω πολυ το φορουμ αλλα δεν γραφω παρα ελαχιστα οπως διαπιστωσες.

περιμενω απαντηση.ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ - ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ Ν Ε Ο ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ !
« Απάντηση #43 στις: Οκτώβριος 12, 2008, 07:04:31 μμ »
20 ποστ έπρεπε να έχεις από την ημερομηνία που έγινε το αρχικό ποστ του ρολογιού του φόρουμ, και όχι να τα αποκτήσεις κατά την διάρκεια.

ΟΜΩΣ βλέπω ότι Σήμερα κλείνεις ένα χρόνο στο φόρουμ, (να τα εκατοστήσεις  ;) ) με αυτό οδηγό, νομίζω ότι το θέμα πρέπει να το δούμε συνολικά, θα ήθελα να μας δώσεις λίγο χρόνο πριν απαντήσουμε.

Ευχαριστώ.


Το Φορουμ, λαμβανοντας σοβαρα υποψιν το αιτημα μελους για συμμετοχη στο 'project', αποφασισε να δωσει τη δυνατοτητα σε μελη που εχουν λιγοτερα απο 20 ποστ, αλλα εχουν συμπληρωσει τουλαχιστον 5 μηνες εγγραφης  -εφοσον επιθυμουν- να δηλωσουν συμμετοχη.
Ωστοσο, το 'project' δε θα παραχθει σε περισσοτερα απο 45 τεμαχια, ουτε θα υπαρξει χρονικη παραταση περαν την προκαθορισμενης ημερομηνιας! Kαι σε αυτη την περιπτωση- οπως και σε καθε αλλη- Θα τηρηθει σειρα προτεραιοτητας και εφοσον συμπληρωθει ο αριθμος, η λιστα θα κλεισει. Στην αντιθετη περιπτωση, το ρολο'ι' oυτως, η αλλως θα παραχθει σε αντιστοιχα τεμαχια προς τον αριθμο συμμετοχων! (π.χ.: 20 συμμετοχες / 20 ρολογια, κ.λπ.)
Υπενθυμιζουμε οτι αυριο Δευτερα 13/10/2008, εκπνεει η προθεσμια για τα παλαιοτερα μελη που δεν εχουν επανεκδηλωσει ενδιαφερον και οι αριθμοι θα δοθουν προς επιλογη, με σειρα προτεραιοτητας και συμφωνα πλεον με την τρεχουσα λιστα, η οποια και θα  κοινοποιηθει!
Τελος, την Παρασκευη 24/10/2008, εκπνεει και η προθεσμια καταθεσης των χρηματων στο Λογ/μο για τα μελη που εχουν ηδη, η προκειται να δηλωσουν συμμετοχη αλλα εκκρεμει ακομη η καταθεση των χρηματων, οποτε μετα την αμεση επιβεβαιωση απο την  EUROBANK, η οριστικη λιστα θα επικυρωθει απο το Επισημο  Φορουμ και θα δοθει αμεσως στη STEINHART για την υλοποιηση του 'project'!
Mε φιλικους χαιρετισμους,
Watch-Collector
Εκ μερους του MyWatch.gr
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ - ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ Ν Ε Ο ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ !
« Απάντηση #44 στις: Οκτώβριος 12, 2008, 07:57:59 μμ »
Το Φορουμ, λαμβανοντας σοβαρα υποψιν το αιτημα μελους για συμμετοχη στο 'project', αποφασισε να δωσει τη δυνατοτητα σε μελη που εχουν λιγοτερα απο 20 ποστ, αλλα εχουν συμπληρωσει τουλαχιστον 5 μηνες εγγραφης  -εφοσον επιθυμουν- να δηλωσουν συμμετοχη.
Ωστοσο, το 'project' δε θα παραχθει σε περισσοτερα απο 45 τεμαχια, ουτε θα υπαρξει χρονικη παραταση περαν την προκαθορισμενης ημερομηνιας! Kαι σε αυτη την περιπτωση- οπως και σε καθε αλλη- Θα τηρηθει σειρα προτεραιοτητας και εφοσον συμπληρωθει ο αριθμος, η λιστα θα κλεισει. Στην αντιθετη περιπτωση, το ρολο'ι' oυτως, η αλλως θα παραχθει σε αντιστοιχα τεμαχια προς τον αριθμο συμμετοχων! (π.χ.: 20 συμμετοχες / 20 ρολογια, κ.λπ.)
Υπενθυμιζουμε οτι αυριο Δευτερα 13/10/2008, εκπνεει η προθεσμια για τα παλαιοτερα μελη που δεν εχουν επανεκδηλωσει ενδιαφερον και οι αριθμοι θα δοθουν προς επιλογη, με σειρα προτεραιοτητας και συμφωνα πλεον με την τρεχουσα λιστα, η οποια και θα  κοινοποιηθει!
Τελος, την Παρασκευη 24/10/2008, εκπνεει και η προθεσμια καταθεσης των χρηματων στο Λογ/μο για τα μελη που εχουν ηδη, η προκειται να δηλωσουν συμμετοχη αλλα εκκρεμει ακομη η καταθεση των χρηματων, οποτε μετα την αμεση επιβεβαιωση απο την  EUROBANK, η οριστικη λιστα θα επικυρωθει απο το Επισημο  Φορουμ και θα δοθει αμεσως στη STEINHART για την υλοποιηση του 'project'!
Mε φιλικους χαιρετισμους,
Watch-Collector
Εκ μερους του MyWatch.gr

Απορίες μετά τα παραπάνω:
1.Ο αριθμός που δηλώσαμε στη δήλωση συμμετοχής (π.χ. εγώ το 38/χχ) ενδέχεται να αλλάξει μετά από αύριο που θα κλείσει η λίστα των παλαιών μελών και δεν έχει γεμίσει απ' τα παλιά μέλη? Δηλαδή θα ανέβουμε αριθμούς (π.χ. από 38 μπορεί να μου δοθεί ας πούμε το 30)?
2.Σε μια τέτοια περίπτωση, αυτό (τα τυχόν νέα νούμερα) θα γίνει φανταζομαι με σειρά προτεραιότητας τι πράγματος:Της ημερομηνίας κατάθεσης στη τράπεζα ή της χρονικής στιγμής της δήλωσης συμμετοχής μας στο φόρουμ?
3.Τα μέλη με λιγότερα από 20 ποστ θα καταλάβουν θέσεις/νούμερα μετά από εμάς με περισσότερα ποστ ή θα καταλάβουν τις θέσεις των παλαιών μελών που δεν θα εκδηλώσουν ενδιαφέρον?
4.Θα πρέπει λοιπόν να περιμένουμε την τελική-οριστική λίστα διαθέσιμων αριθμών, μετά από αύριο, για να αποφασίσουμε τι αριθμό θέλουμε και ο αριθμός που δηλώσαμε ήταν απλώς ενδεικτικός? και
5.Πότε θα κοινοποιηθεί (εννοώ ακριβή ώρα) η τελική λίστα διαθέσιμων αριθμών? Γιατί φαντάζομαι θα γίνει χαμός  :axe: :smt062 :smt067 ;D
Sorry για τις πολλές ερωτήσεις.
Φιλικά Ηλίας.

Αποσυνδεδεμένος georgehh

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 899
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ - ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ Ν Ε Ο ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ !
« Απάντηση #45 στις: Οκτώβριος 12, 2008, 08:48:12 μμ »
Τα έβαλα κάτω και λέω το εξής καταρχάς ευχαριστώ το Μεγάλο που μου έστειλε μύνημα, κατά δεύτερον λόγω οτι έχω πολλά έξοδα τον καιρό αυτό και εχω μετακομίσει σε δικό μου σπίτι,θέλω να δωθεί η θέση μου σε κάποιον άλλο γιατί διαφορετικά δεν γίνεται,θέλω επίσης να ρωτήσω αν σε κάποιον αρέσει το ρολόι οπως εμένα μπορεί κάποιος απο δω να με βοηθήσει να το παραγγείλω μια άλλη χρονική στιγμη? εννοώ οχι το ρολόι του φόρουμ, αλλά κανονικά να γραφει στο καντράν steinhart,να είναι δηλαδή κανονικό της εταιρίας ευχαριστώ πολύ, θαυμάσιο ρολόι.
myseiko.freeforums.net

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ - ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ Ν Ε Ο ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ !
« Απάντηση #46 στις: Οκτώβριος 12, 2008, 09:07:25 μμ »
Απορίες μετά τα παραπάνω:
...
4.Θα πρέπει λοιπόν να περιμένουμε την τελική-οριστική λίστα διαθέσιμων αριθμών, μετά από αύριο, για να αποφασίσουμε τι αριθμό θέλουμε και ο αριθμός που δηλώσαμε ήταν απλώς ενδεικτικός?
και
5.Πότε θα κοινοποιηθεί (εννοώ ακριβή ώρα) η τελική λίστα διαθέσιμων αριθμών? Γιατί φαντάζομαι θα γίνει χαμός  :axe: :smt062 :smt067 ;D
Sorry για τις πολλές ερωτήσεις.
Φιλικά Ηλίας.

Και εγώ έχω την ίδια απορία !!!

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ - ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ Ν Ε Ο ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ !
« Απάντηση #47 στις: Οκτώβριος 12, 2008, 09:50:30 μμ »
Απορίες μετά τα παραπάνω:
1.Ο αριθμός που δηλώσαμε στη δήλωση συμμετοχής (π.χ. εγώ το 38/χχ) ενδέχεται να αλλάξει μετά από αύριο που θα κλείσει η λίστα των παλαιών μελών και δεν έχει γεμίσει απ' τα παλιά μέλη? Δηλαδή θα ανέβουμε αριθμούς (π.χ. από 38 μπορεί να μου δοθεί ας πούμε το 30)?
2.Σε μια τέτοια περίπτωση, αυτό (τα τυχόν νέα νούμερα) θα γίνει φανταζομαι με σειρά προτεραιότητας τι πράγματος:Της ημερομηνίας κατάθεσης στη τράπεζα ή της χρονικής στιγμής της δήλωσης συμμετοχής μας στο φόρουμ?
3.Τα μέλη με λιγότερα από 20 ποστ θα καταλάβουν θέσεις/νούμερα μετά από εμάς με περισσότερα ποστ ή θα καταλάβουν τις θέσεις των παλαιών μελών που δεν θα εκδηλώσουν ενδιαφέρον?
4.Θα πρέπει λοιπόν να περιμένουμε την τελική-οριστική λίστα διαθέσιμων αριθμών, μετά από αύριο, για να αποφασίσουμε τι αριθμό θέλουμε και ο αριθμός που δηλώσαμε ήταν απλώς ενδεικτικός? και
5.Πότε θα κοινοποιηθεί (εννοώ ακριβή ώρα) η τελική λίστα διαθέσιμων αριθμών? Γιατί φαντάζομαι θα γίνει χαμός  :axe: :smt062 :smt067 ;D
Sorry για τις πολλές ερωτήσεις.
Φιλικά Ηλίας.

Ναι, ο αυξων αριθμος θα πρεπει να αλλαξει γιατι δεν ξερουμε εαν η λιστα θα κλεισει στις 45 συμμετοχες, η σε λιγοτερες.Οι αριθμοι θα επιλεγονται παντοτε με σειρα προτεραιοτητας και κριτηριο τη χρονικη στιγμη συμμετοχης του μελους στο 'project'. Το ιδιο θα ισχυσει και για τα μελη που εχουν λιγοτερα απο 20 ποστ, αλλα 5+ μηνες εγγραφης, αφου η συμμετοχη τους στο 'project' χρονικα επεται των αλλων συμμετοχων!
Η τελικη λιστα θα κοινοποιηθει μετα τα μεσανυχτα της Δευτερας 13/10/2008, οποτε και εκπνεει η προθεσμια για την προ'υ'παρχουσα λιστα
. Ωστοσο, καλο ειναι να επιλεγονται αριθμοι γειτονες, η ακολουθοι προς τον αριθμο συμμετοχων και οχι συμφωνα με την προθεση του Φορουμ για κατασκευη 45 τεμαχιων, γιατι αν δεν συμπληρωθει ο αντιστοιχος αριθμος, δε θα υπαρξει νεα λιστα και οι κενοι αριθμοι θα πρεπει να καλυφθουν απο τα μελη που επελεξαν τους τελευταιους αυξοντες αριθμους! Κενοι αριθμοι δεν μπορουν να υπαρξουν στην οριστικη λιστα, αφου προκειται για αριθμημενο ρολο'ι'! Ωστοσο, μελη που ειναι μεταξυ τους συμφωνα στο να ανταλλαξουν αριθμους, μπορουν να το πραξουν, με την προ'υ'ποθεση οτι κατι τετοιο θα πρεπει να το γνωριζουμε πριν επικυρωθει η οριστικη λιστα. 
Φιλικα,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ - ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ Ν Ε Ο ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ !
« Απάντηση #48 στις: Οκτώβριος 12, 2008, 10:05:28 μμ »
Απορίες μετά τα παραπάνω:
1.Ο αριθμός που δηλώσαμε στη δήλωση συμμετοχής (π.χ. εγώ το 38/χχ) ενδέχεται να αλλάξει μετά από αύριο που θα κλείσει η λίστα των παλαιών μελών και δεν έχει γεμίσει απ' τα παλιά μέλη? Δηλαδή θα ανέβουμε αριθμούς (π.χ. από 38 μπορεί να μου δοθεί ας πούμε το 30)?

Μάλλον θα κατέβουμε νούμερα αν τελικά δηλαδή τα ρολόγια είναι 25 και τα διαθέσιμα νούμερα θα είναι 25

2.Σε μια τέτοια περίπτωση, αυτό (τα τυχόν νέα νούμερα) θα γίνει φανταζομαι με σειρά προτεραιότητας τι πράγματος:Της ημερομηνίας κατάθεσης στη τράπεζα ή της χρονικής στιγμής της δήλωσης συμμετοχής μας στο φόρουμ?

Προφανώς με τη σειρά που δηλώθηκαν στο φόρουμ.

3.Τα μέλη με λιγότερα από 20 ποστ θα καταλάβουν θέσεις/νούμερα μετά από εμάς με περισσότερα ποστ ή θα καταλάβουν τις θέσεις των παλαιών μελών που δεν θα εκδηλώσουν ενδιαφέρον?

Θα πάρουν θέσεις/νούμερα μετά από μας.



4.Θα πρέπει λοιπόν να περιμένουμε την τελική-οριστική λίστα διαθέσιμων αριθμών, μετά από αύριο, για να αποφασίσουμε τι αριθμό θέλουμε και ο αριθμός που δηλώσαμε ήταν απλώς ενδεικτικός? και

Δεν ήταν ενδεικτικός ο αριθμός που δήλωσες. Αλλά από τη στιγμή που υπάρξουν λιγότερες συμμετοχές αναγκαστικά αλλάζει και η αρίθμηση.

5.Πότε θα κοινοποιηθεί (εννοώ ακριβή ώρα) η τελική λίστα διαθέσιμων αριθμών? Γιατί φαντάζομαι θα γίνει χαμός  :axe: :smt062 :smt067 ;D

Δεν το ξέρω αυτό. edit: μεσάνυχτα 13/10/2008

Οι παραπάνω θέσεις είναι όπως τουλάχιστον τις καταλαβαίνω εγώ

Παρακαλώ τους admin και mod για επιβεβαίωση


EDIT:

Με πρόλαβες για 5 λεπτά αλλά μέσα έπεσα


Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 12, 2008, 10:15:23 μμ από stardrive »
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ - ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ Ν Ε Ο ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ !
« Απάντηση #49 στις: Οκτώβριος 12, 2008, 10:27:42 μμ »
O.K. Ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις που φαντάζομαι έλυσαν απορίες και σε άλλα μέλη :)
Σε αναμονή της οριστικής λίστας και των διαθέσιμων αριθμών αύριο μετά τα μεσάνυχτα... :smt066 
Καλή νύχτα και καλή τύχη.... ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος pontioz1

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3345
  • Πισγιουνίκ.
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ - ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ Ν Ε Ο ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ !
« Απάντηση #50 στις: Οκτώβριος 13, 2008, 12:39:07 πμ »
Τα έβαλα κάτω και λέω το εξής καταρχάς ευχαριστώ το Μεγάλο που μου έστειλε μύνημα, κατά δεύτερον λόγω οτι έχω πολλά έξοδα τον καιρό αυτό και εχω μετακομίσει σε δικό μου σπίτι,θέλω να δωθεί η θέση μου σε κάποιον άλλο γιατί διαφορετικά δεν γίνεται,θέλω επίσης να ρωτήσω αν σε κάποιον αρέσει το ρολόι οπως εμένα μπορεί κάποιος απο δω να με βοηθήσει να το παραγγείλω μια άλλη χρονική στιγμη? εννοώ οχι το ρολόι του φόρουμ, αλλά κανονικά να γραφει στο καντράν steinhart,να είναι δηλαδή κανονικό της εταιρίας ευχαριστώ πολύ, θαυμάσιο ρολόι.

Με πρόλαβε ο georgehh!
προς forum καταθέτω την παρακάτω παράκληση:

ο αριθμός που αναλογεί είναι ο 19/45.

θα ήθελα στην περίπτωση που δεν υπάρχει πρόβλημα να τον αλλάξω σε 04/45 (που αναλογούσε στον georgehh) διότι τα γενέθλια του γιού μου είναι 4 Δεκεμβρίου και να διατεθεί ο δικός μου σε όποιον τον θέλει!

Ευχαριστώ

Ρε σεις το πρόβλημα είναι καθαρά σεξουαλικό!

Αποσυνδεδεμένος aerialoffthelip

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ - ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ Ν Ε Ο ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ !
« Απάντηση #51 στις: Οκτώβριος 13, 2008, 12:59:49 πμ »
ωχ προβλέπω μπλέξιμο με τα νούμερα... :)
πρόταση: μήπως θα ήταν καλύτερο η διαχειριστική ομάδα να ξεκινήσει μια καινούργια λίστα τα μεσάνυχτα Δευτέρας προς Τρίτη, αφού έχει οριστικοποιηθεί η λίστα των ενδιαφερόμενων? αλλιώς φοβάμαι ότι οι Watch-collector & george_ θα πρέπει να φτιάξουν μοντέλο στο excel για να βρουν άκρη!

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ - ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ Ν Ε Ο ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ !
« Απάντηση #52 στις: Οκτώβριος 13, 2008, 09:08:57 πμ »
ωχ προβλέπω μπλέξιμο με τα νούμερα... :)
πρόταση: μήπως θα ήταν καλύτερο η διαχειριστική ομάδα να ξεκινήσει μια καινούργια λίστα τα μεσάνυχτα Δευτέρας προς Τρίτη, αφού έχει οριστικοποιηθεί η λίστα των ενδιαφερόμενων? αλλιώς φοβάμαι ότι οι Watch-collector & george_ θα πρέπει να φτιάξουν μοντέλο στο excel για να βρουν άκρη!
Άλλη πρόταση προς επίλυση του ενδεχόμενου μπλεξίματος:
Εφόσον γεμίσει η λιστα και με τα 45 ρολόγια, να κρατηθούν από τα μέλη οι αριθμοί που έχουν δηλώσει και να μην αλλάξουν (διότι αν αλλάξουν γεμίζοντας τα κενά θα υπάρξουν μάλλον γκρίνιες, αφού μάλλον όλοι επιλέξαμε τους συγκεκριμένους αριθμούς για κάποιο λόγο) και τα κενά που ενδεχομένως να δημιουργηθούν να καλυφθούν από νέα μέλη με λιγότερα των 20 ποστ.
Ενδεχόμενη συναινετική ανταλλαγή αριθμών μεταξύ των μελών να γίνει μετά το κλείσιμο της λίστας και την παραγγελία μεσω π.μ. μετά από δημόσια προσφορά των μελών που θέλουν να αλλάξουν.
Δηλαδή στέλνεις ποστ μετά την παραγγελία και δηλώνεις ότι θέλεις να ανταλλάξεις τον αριθμό σου, έστω 21, π.χ. με τον/τους 1 ή 2 ή  3 (Τυχαία νούμερα, μην παρεξηγηθώ). Στην συνέχεια περιμένεις π.μ. από τυχόν ενδιαφερόμενα μέλη και ολοκληρώνεις την ανταλλαγή μεταξύ σας, εκτός φόρουμ, χωρίς το φόρουμ να έχει το άγχος και το βραχνά αυτό.
Όσο γαι τα λουράκια μπορείς να τα αλλάξεις (να κρατήσεις το δικό σου που σου αρέσει), το εργαλείο έτσι κι αλλιώς θα υπάρχει. Τα ρολόγια που είναι το σημαντικό είναι ίδια, κι έτσι "ούτε γάτα ούτε ζημιά".  ;)
Μόνη περίπτωση αναγκαστικής αλλαγής αριθμού εάν δεν συμπληρωθεί ο αριθμός 45 (χλωμό το βλέπω), τότε προτείνω να δημιουργηθεί νέα λίστα μετά τα μεσάνυχτα απόψε και να ξαναδηλώσουμε αριθμούς με προτεραιότητα το χρόνο δήλωσης συμμετοχής στη νέα λίστα.

Τι λέτε, πώς σας φαίνεται? Και μην ξεχνάτε είναι απλώς μία πρόταση.

Φιλικά Ηλίας

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ - ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ Ν Ε Ο ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ !
« Απάντηση #53 στις: Οκτώβριος 13, 2008, 09:16:20 πμ »
Δεν είναι μόνο ο αριθμός του αλλά και το user name που είναι γραμμένο στην κάσα !!!

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος pontioz1

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3345
  • Πισγιουνίκ.
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ - ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ Ν Ε Ο ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ !
« Απάντηση #54 στις: Οκτώβριος 13, 2008, 10:03:19 πμ »
Εγώ ανέφερα την επιθυμία μου απλά επειδή ο αριθμός "χηρεύει"!
Από κει και πέρα το μόνο που ΔΕΝ θέλω είναι να προκαλέσω μπέρδεμα και σύγχυση κυρίως στα παιδιά που ανέλαβαν την υλοποίηση του πράγματος!
Σεβαστή οποιαδήποτε πρόταση και απόφαση!

Ρε σεις το πρόβλημα είναι καθαρά σεξουαλικό!

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ - ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ Ν Ε Ο ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ !
« Απάντηση #55 στις: Οκτώβριος 13, 2008, 12:28:42 μμ »
Δεν είναι μόνο ο αριθμός του αλλά και το user name που είναι γραμμένο στην κάσα !!!

Φιλικά Στέφανος.
Ωχ!! Το ξέχασα.  :datz: :headbash:
Sorry, γράψτε λάθος.
Έχει δίκιο ο Στέφανος για το user name. Ακυρες οι αλλαγές έτσι.
Για την κατάληψη των "ορφανών" αριθμών από τα νέα μέλη (εννοείται από τώρα, πριν το κλείσιμο της λίστας), για να μην αλλάξουν οι δικοί μας,τι λέτε?
ΥΓ: Παράκληση μην φανούν όλες αυτές οι ιδέες ως προσπάθεια παρέμβασης ή πατροναρίσματος στους συντονιστές του project, δεν είναι παρά προσπάθεια, ατυχής κάποιες φορές, λύσης του όποιου ενδεχόμενου προβλήματος.
Πάντα φιλικά Ηλίας.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ - ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ Ν Ε Ο ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ !
« Απάντηση #56 στις: Οκτώβριος 13, 2008, 12:46:44 μμ »
nickname και ονομα φορουμ γραφονται στο καπακι στο πισω μερος οπως θα δει καποιος και στην παρουσιαση του project.

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ - ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ Ν Ε Ο ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ !
« Απάντηση #57 στις: Οκτώβριος 13, 2008, 12:47:27 μμ »
No worries. Οι συντονιστές φαντάζομαι τα έχουν σκεφτεί κάτι τέτοια θέματα.

Ας απολαύσουμε την ιδέα "εν τη γεννέσει" της και όλα τα άλλα θα ρθουν στον καιρό τους. Όπως ο κολιός τον Αύγουστο.  ;D

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ - ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ Ν Ε Ο ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ !
« Απάντηση #58 στις: Οκτώβριος 13, 2008, 05:32:44 μμ »
Παρακαλω πολυ, καν'τε υπομονη μεχρι τις 00:01 σημερα τα μεσανυχτα και θα πληροφορηθειτε σχετικα με την ολη διαδικασια!...
Δεν ειναι σωστο πριν εκπνευσει ο χρονος επανεκδηλωσης ενδιαφεροντος συμμετοχης για τα παλαιοτερα μελη, να γινει οποιαδηποτε ανακοινωση απο το Επισημο Φορουμ γι' αυτο το θεμα!
Ευχαριστω,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος pontioz1

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3345
  • Πισγιουνίκ.
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ - ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ Ν Ε Ο ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ !
« Απάντηση #59 στις: Οκτώβριος 13, 2008, 10:51:26 μμ »
θα ήθελα να ευχαριστήσω τον φίλο georgehh  :respect: για την τεράστια διευκόλυνση που μου έκανε παραχορώντας μου τον αριθμό του 04/45, έναντι του δικού μου 19/45!
είναι ιδιαίτερα σημαντικό αυτό για εμένα διότι εκτός από ένα μοναδικό κομματι που είναι το ρολόι θα έχει και έναν μοναδικό συμβολισμό εξ' αιτίας του ότι θα είναι το δώρο που θα κάνω στον γιο μου για τα πρώτα του γενέθλια (στην φωτό του προφίλ μου φοράει ένα δικό μου ρολόι...)

ευχαριστώ πάρα πολύ  :respect:

Ρε σεις το πρόβλημα είναι καθαρά σεξουαλικό!