Αποστολέας Θέμα: Γυάλισμα ρολογιού  (Αναγνώστηκε 182525 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος cercum

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 214
  • Haute horlogerie
    • Προφίλ
    • Www.Rologas.Com
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #100 στις: Απρίλιος 01, 2009, 10:57:33 μμ »
Δεν μπορείς να βγάλεις καμιά φωτό;
Φρόντισε να έχεις τη φωτομηχανή όσο το δυνατό πιο σταθερή και τράβηξε κανά δυο φωτογραφίες. Αν η μηχανή έχει και macro, ακόμη καλύτερα.

Παντως νομιζω μας τρωει ολους η περιεργεια, καποιον φιλο θα εχεις με καλη φωτογραφικη.
Εγω παω στοιχημα πως φτιαχνεται παντως.
Αρκετα μιλησαμε εμεις φιλε EV, αναμενουμε νεα σου.
Τικ τακ, τικ τακ

Αποσυνδεδεμένος ev

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #101 στις: Απρίλιος 02, 2009, 05:37:13 πμ »
Αυτό που με ανησυχεί σε τέτοιες περιπτώσεις είναι ότι στο τέλος θα βρεθώ και φταίχτης. Το περιβάλλον που ζόυμε έχει μια περίεργη δύναμη να κάνει τον άσχετο και τον αεριτζή να επιβιώνουν και όχι μόνο αυτό αλλά και να αναπτύσονται, σε αντίθεση με όσους πάνε να ζητήσουν το δίκιο που στην καλύτερη θεωρούνται γραφικοί και στη χειρότερη κακοήθεις συκοφάντες των παραπάνω "μαστόρων".
Το ρολόι βρίσκεται στην αντιπροσωπεία από τις 18/3 (η ζημιά έγινε στις 10/3) και ακόμα δεν έχει γίνει καμιά εργασία αποκατάστασης.
Αν βγω και δηλώσω το όνομα ευθέως, το οποίο με μήνυμα μπορώ ανά πάσα στιγμή να το δώσω σε οποιονδήποτε το ζητήσει, τι με καλύπτει και με ξεχωρίζει από κάπιον που συκοφαντεί? θα μου πείτε κάνω το δικηγόρο του διαβόλου στον εαυτό μου? εδώ που ζούμε και αυτό πρέπει να το κάνουμε.
'Οσο για τις φωτογραφίες πιο πάνω, οι δικές μου γρατζουνιές είναι πιο λίγες και πιο βαθιές. Είναι πάνω και στα 4 "αυτάκια" και στα 2 τόξα που εφάπτεται το μπρασελέ εννοείται ότι και το μπρασελέ έχει τα ίδια χάλια!

Δεν ξέρω αν είμαι πιο αγανακτησμένος ή πιο ανήσυχος για το τι μπορεί να κάνει κάποιος στη θέση μου.  
Μανόλης Β.

Το κοινό του μυαλού με το αλεξίπτωτο είναι ότι και τα δύο δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοικτά...Έτσι λένε και μάλλον έχουν δίκιο.

Αποσυνδεδεμένος CHRIS

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 243
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #102 στις: Απρίλιος 02, 2009, 08:52:17 πμ »
Φιλε ev πιστευω πως ολοι σε καταλαβαινουμε. Αυτη την ανησυχια και την αγανακτηση ειμαι σιγουρος οτι την εχουν νοιωσει πολλοι για να μην πω ολοι απο εμας σε διαφορετικες φασεις τις ζωης μας και απο διαφορα γεγονοτα. Πανω στο συγκεκριμενο θεμα σου βλεπεις τον τοιχο να ρχεται και φυσικα δεν μπορεις να βγαλεις ακρη γατι δεν υπαρχει κανενας μηχανισμος να σε βοηθησει/καλυψει.
Στην χωρα μας και με την νοοτροπια μας δυστηχως τα πραγματα ειναι ετσι. Αυτο που θα εκανα εγω στην θεση σου ειναι το εξης. Καταρχην θα εφτιαχνα επιστολη επωνυμη απο εμενα με τα στοιχεια του καταστηματος του  εξηγωντας την ζημια που προξενηθηκε σε μια τοσο απλη εργασια αλλαγης μπρασελε καθως και την μετεπειτα αντιμετωπιση του καταστηματος οταν του ζητησα επιδιορθωση. Θα πηγαινα στο καταστημα και θα τον ενημερωνα οτι εαν δεν βρεθει λυση, σαν καταναλωτης θα προχωρησω σε αποστολη της σε ολα τα περιοδικα του χωρου και φορουμς με κοινοποιηση στην επισημη αντιπροσωπεια της HAMILTON στην Ελλαδα καθως και στο ινστιτουτο του καταναλωτη. Ξεκαθαρα πραγματα. 

Αποσυνδεδεμένος antonis_ch

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1360
  • Time is the most valuable thing a man can spend!
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #103 στις: Απρίλιος 02, 2009, 09:31:25 πμ »
Φιλε ev πιστευω πως ολοι σε καταλαβαινουμε. Αυτη την ανησυχια και την αγανακτηση ειμαι σιγουρος οτι την εχουν νοιωσει πολλοι για να μην πω ολοι απο εμας σε διαφορετικες φασεις τις ζωης μας και απο διαφορα γεγονοτα. Πανω στο συγκεκριμενο θεμα σου βλεπεις τον τοιχο να ρχεται και φυσικα δεν μπορεις να βγαλεις ακρη γατι δεν υπαρχει κανενας μηχανισμος να σε βοηθησει/καλυψει.
Στην χωρα μας και με την νοοτροπια μας δυστηχως τα πραγματα ειναι ετσι. Αυτο που θα εκανα εγω στην θεση σου ειναι το εξης. Καταρχην θα εφτιαχνα επιστολη επωνυμη απο εμενα με τα στοιχεια του καταστηματος του  εξηγωντας την ζημια που προξενηθηκε σε μια τοσο απλη εργασια αλλαγης μπρασελε καθως και την μετεπειτα αντιμετωπιση του καταστηματος οταν του ζητησα επιδιορθωση. Θα πηγαινα στο καταστημα και θα τον ενημερωνα οτι εαν δεν βρεθει λυση, σαν καταναλωτης θα προχωρησω σε αποστολη της σε ολα τα περιοδικα του χωρου και φορουμς με κοινοποιηση στην επισημη αντιπροσωπεια της HAMILTON στην Ελλαδα καθως και στο ινστιτουτο του καταναλωτη. Ξεκαθαρα πραγματα. 

+100

Φιλικά,

Αντώνης

Αποσυνδεδεμένος cercum

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 214
  • Haute horlogerie
    • Προφίλ
    • Www.Rologas.Com
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #104 στις: Απρίλιος 02, 2009, 12:50:49 μμ »
Σε καλυτερη κατασταση απο τις ανωτερω φωτο?
Τοτε κ η αντιπροσωπεια σ δινει την αλλαγη της κασας σαν λυση γιατι ειναι λιγοτερο χρονοβορο κ πιο επικερδες απο το γυαλισμα.
Πιστευω πως δν αξιζει να αλλαχθει η κασα. Αν ηταν απο πλαστικο θα ελεγα ναι.

Μ αρεσει η ιδεα της επιστολης.
Με αυτη την κινηση δν προστατευεις μονο εσενα και την τιμη σου, αλλα και την αξιοπρεπεια οποιουδηποτε μπορει να ερθει στη θεση σου.
Τικ τακ, τικ τακ

Αποσυνδεδεμένος ev

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #105 στις: Απρίλιος 02, 2009, 01:11:03 μμ »
Την επιστολή αυτή την έγραψα και την έστειλα στο πακέτο μαζί με το ρολόι. Περιγράφω το περιστατικό, και την αντιμετώπιση που είχα μαζί με τα στοιχεία αγοράς του ρολογιού αλλά και την απόδειξη της συναλλαγής από το συγκεκριμένο κατάστημα. Δεν την έχω κοινοποίησει στο κατάστημα γιατί έτσι και αλλιώς από τη μοναδική κουβέντα μας τους είχα πει ότι θα το στείλω στην αντιπροσωπεία.
Επίσης έχω ζητήσει τη γνώμη του συνηγόρου του καταναλωτή.
Τώρα περιμένω για λίγο να δω τι θα βγεί και από τα δύο.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 02, 2009, 01:17:01 μμ από ev »
Μανόλης Β.

Το κοινό του μυαλού με το αλεξίπτωτο είναι ότι και τα δύο δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοικτά...Έτσι λένε και μάλλον έχουν δίκιο.

Αποσυνδεδεμένος cercum

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 214
  • Haute horlogerie
    • Προφίλ
    • Www.Rologas.Com
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #106 στις: Απρίλιος 03, 2009, 12:35:00 πμ »
Αναμενουμε κ εμεις.
Τικ τακ, τικ τακ

Αποσυνδεδεμένος alkhs

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #107 στις: Απρίλιος 03, 2009, 03:47:08 μμ »
Την επιστολή αυτή την έγραψα και την έστειλα στο πακέτο μαζί με το ρολόι. Περιγράφω το περιστατικό, και την αντιμετώπιση που είχα μαζί με τα στοιχεία αγοράς του ρολογιού αλλά και την απόδειξη της συναλλαγής από το συγκεκριμένο κατάστημα. Δεν την έχω κοινοποίησει στο κατάστημα γιατί έτσι και αλλιώς από τη μοναδική κουβέντα μας τους είχα πει ότι θα το στείλω στην αντιπροσωπεία.
Επίσης έχω ζητήσει τη γνώμη του συνηγόρου του καταναλωτή.
Τώρα περιμένω για λίγο να δω τι θα βγεί και από τα δύο.


Η Ηamilton (που εξ όσων γνωρίζω αντιπροσωπεύει η ίδια τα προϊόντα της στην Ελλάδα) δεν νομίζω να επέλεγε διαφορετική λύση από αυτήν της ευκολότερης που είναι η αντικατάσταση. Ακόμη και αν ήταν δυνατό το γυάλισμα της κάσας  ή του καπακιού, πιστεύω ότι για τον εκμηδενισμό της περίπτωσης του να υπάρξει αστοχία (υλικού ή επαναφοράς στην πρότερη κατάσταση) επέλεξε τον εύκολο δρόμο για αυτήν. Αναλογίσου μόνο όσον αφορά το γυάλισμα, ότι ατσάλι από ατσάλι διαφέρει, άλλο το ατσάλι του Q&Q & άλλο του Ωmega. Τελευταία πάντως όλα γίνονται όλο και πιο φτηνά, πόσο μάλλον στο swatch group όπου & ανήκoυν τα Hamilton. Έχω σαν αποκορύφωμα γνήσιο Camel με την 315 της Ronda, stainless steel case 136.321-329/s1, όπου από την φυσιολογική του φθορά φαίνεται εντονότατα η διαφοροποιημένη απόχρωση της στίλβωσης του μετάλλου, και αυτό γιατί δεν είναι το γνωστό κράμα που χρησιμοποιούνταν μέχρι πρότεινος ). Ύστερα αυτό το stainless steel από τo all stainless steel μάλλον παίζει κάποιο ρόλο, σωστά; Το λοιπόν πρώτα εξακριβώνεις το είδος του ατσαλιού, μετά ή και παράλληλα εξετάζεις ποιος θα σου διασφαλίσει το τί μέλει γενέσθαι. Αν το κατάστημα που σου προξένησε την ζημιά είναι ασφαλισμένο, έχει δηλ κάλυψη αστικής ευθύνης νομίζω οτι ολα θα είναι μέλι γάλα. Όπως και να έχει ας τα βρεί το κατάστημα με την αντιπροσωπεία (εγώ αυτά τα δεν είναι εξουσιοδοτημένο κατάστημα τα θεωρώ υπεκφυγές από την στιγμή που το προιόν είναι δικό τους. Δηλαδή αν παρεμβάλοντραι άλλοι 200 ποιος πήρε πρώτος τα χρήματα αν όχι οι ίδιοι που είναι μητρική εταιρεία; και γιατί τους τα έδωσε στην τελική ανάλυση. Να αναλογιστή & η Hamilton τις ευθύνες της. (άντε και σε βλέπω με καινούργιο δώρο κατευθείαν από το εργοστάσιο) Όταν χρησοπληρώνουμε πες τους ένα προιόν δηλ τι πληρώνουμε άν δεν έχουμε ούτε εξυπηρέτηση, ούτε δυνατότητα επισκευής του. Στο κάτω κάτω πέρναμε & τα φθηνά μοντέλα των πχ Citizen (=Q&Q) ή Seiko (=Lorus) αν ήταν έτσι πληρώνοντας λιγότερα από τα μισά, σωστά; (Άσε που  τα ατσάλινα μοντέλα της Q&Q λουστράρονται ανετότατα).
Αν πάλι αποφασίσεις να βάλεις το χέρι στην τσέπη βρες έξω έναν καλό ωρολογοτεχνίτη ή έναν καλό λουστραδόρο για μέταλλα (που γνωρίζει οτι κάποιες εσωτερικές πλευρές δεν γυαλίζονται γιατί επηρεάζετε η στεγανότητα)  & ξαναεπέστρεψε την κάσα στην αντιπροσωπεία, (=εννοείται πως το γυάλισμα θα γίνει με το μηχανισμό να απουσιάζει)  για να διασφαλίσεις το δυνατόν περισσότερο την αδιατάραχτη λειτουργεία από την σκόνη & τα ξένα σώματα στο τμήμα των μηχανικών μερών, διατηρώντας συνάμα την εγγύηση ως προς το μηχανισμό. (=δένεις και τον γάιδαρό σου εδώ ως προς την εγγύηση της αντιπροσωπείας)
Άντε & καλά ξεμπερδέματα, και μην γανιάζεις να το διασκεδάζεις τρέχοντάς τους τους κερατ..... javascript:void(0);

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #108 στις: Απρίλιος 13, 2009, 07:39:56 μμ »
Την επιστολή αυτή την έγραψα και την έστειλα στο πακέτο μαζί με το ρολόι. Περιγράφω το περιστατικό, και την αντιμετώπιση που είχα μαζί με τα στοιχεία αγοράς του ρολογιού αλλά και την απόδειξη της συναλλαγής από το συγκεκριμένο κατάστημα. Δεν την έχω κοινοποίησει στο κατάστημα γιατί έτσι και αλλιώς από τη μοναδική κουβέντα μας τους είχα πει ότι θα το στείλω στην αντιπροσωπεία.
Επίσης έχω ζητήσει τη γνώμη του συνηγόρου του καταναλωτή.
Τώρα περιμένω για λίγο να δω τι θα βγεί και από τα δύο.


κανα νεώτερο? μήπως συγκινήθηκαν άγιες μέρες που έρχονται και αποφασίσουν να αναλάβουν τις ευθύνες τους???

Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος ev

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #109 στις: Απρίλιος 14, 2009, 06:09:55 πμ »
Καλημέρα, χθες μου τηλεφώνησαν από την αντιπροσωπεία και φαίνεται ότι κάτι πάνε να κάνουν.
Μου είπαν ότι πιέζουν το κατάστημα να αναλάβει το κόστος αποκατάστασης και μου ζήτησαν μια πίστωση χρόνου.
Μου ανέφεραν για πρώτη φορά χθες ότι έχουν και άλλα προβλήματα με το συγκεκριμένο κατάστημα.
θα δούμε...μόλις έχω κάτι νεότερο θα σας παω...
ελπίζω το επόμενο post να γράφει για τη λύση του προβλήματος.
Μανόλης Β.

Το κοινό του μυαλού με το αλεξίπτωτο είναι ότι και τα δύο δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοικτά...Έτσι λένε και μάλλον έχουν δίκιο.

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #110 στις: Απρίλιος 14, 2009, 07:05:19 πμ »
Καλημέρα, χθες μου τηλεφώνησαν από την αντιπροσωπεία και φαίνεται ότι κάτι πάνε να κάνουν.
Μου είπαν ότι πιέζουν το κατάστημα να αναλάβει το κόστος αποκατάστασης και μου ζήτησαν μια πίστωση χρόνου.
Μου ανέφεραν για πρώτη φορά χθες ότι έχουν και άλλα προβλήματα με το συγκεκριμένο κατάστημα.
θα δούμε...μόλις έχω κάτι νεότερο θα σας παω...
ελπίζω το επόμενο post να γράφει για τη λύση του προβλήματος.

Εύχομαι το καλύτερο :)

Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος ev

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #111 στις: Απρίλιος 14, 2009, 07:20:51 πμ »
Ευχαριστώ πολύ Γιώργο, όπως και όλους εδώ.
Θα σας κρατάω ενήμερους για ό,τι νεότερο.

Μανόλης Β.

Το κοινό του μυαλού με το αλεξίπτωτο είναι ότι και τα δύο δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοικτά...Έτσι λένε και μάλλον έχουν δίκιο.

Αποσυνδεδεμένος antonis_ch

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1360
  • Time is the most valuable thing a man can spend!
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #112 στις: Απρίλιος 14, 2009, 07:58:13 πμ »
Εύχομαι το καλύτερο :)

Φιλικά Γιώργος

+100

Φιλικά,

Αντώνης

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #113 στις: Απρίλιος 14, 2009, 09:41:13 μμ »
Καλημέρα, χθες μου τηλεφώνησαν από την αντιπροσωπεία και φαίνεται ότι κάτι πάνε να κάνουν.
Μου είπαν ότι πιέζουν το κατάστημα να αναλάβει το κόστος αποκατάστασης και μου ζήτησαν μια πίστωση χρόνου.
Μου ανέφεραν για πρώτη φορά χθες ότι έχουν και άλλα προβλήματα με το συγκεκριμένο κατάστημα.
θα δούμε...μόλις έχω κάτι νεότερο θα σας παω...
ελπίζω το επόμενο post να γράφει για τη λύση του προβλήματος.
μου κανει κατι εντυπωση ....πως μπορουν να πιεσουν καποιον που δεν ειναι AD?
γιατι αν δεν πανε μπορεις καλλιστα να του κανεις μηνηση για φθορα περιουσιας και να ζητησεις τα αναλογα!
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος ev

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #114 στις: Απρίλιος 30, 2009, 12:01:48 μμ »
Πήρα σήμερα στα χέρια μου το ρολόι με αλλαγμένη κάσα και τους συνδέσμους του μπρασελέ με την κάσα, αλλαγμένο δηλαδή ό,τι είχε χτυπη8εί. Η αντιπροσωπεία κάλυψε τα έξοδα της ζημιάς και αυτά της μεταφοράς! Τι μεσολάβησε μεταξύ της αντιπροσωπείας και του καταστήματος δεν μου είναι πλήρως κατανοητό αλλά μπορεί και να μην έχει σημασία στην παρούσα φάση.
Πάντως αυτό που οφείλω να πω είναι ότι η αντιμετώπιση μου από την αντιπροσωπεία ήταν υποδειγματική...να λέμε τα κακά αλλά να λέμε και τα καλά!
Έφυγε ένα βάρος από πάνω μου...και για άλλη μια φορά σας ευχαριστώ για την υποστήριξη σάς!
Μανόλης Β.

Το κοινό του μυαλού με το αλεξίπτωτο είναι ότι και τα δύο δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοικτά...Έτσι λένε και μάλλον έχουν δίκιο.

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #115 στις: Απρίλιος 30, 2009, 12:06:05 μμ »
Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν και να είσαι σίγουρος πως αυτό που έκανε η αντιπροσωπεία όχι μόνο την τιμάει αλλά και θα την ανεβάσει στα μάτια των υποψήφιων αγοραστών.

Αποσυνδεδεμένος ev

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #116 στις: Απρίλιος 30, 2009, 12:08:30 μμ »
Έχεις απόλυτο δίκιο, καλό θα είναι να το καταλάβουν και άλλοι ότι έτσι χτίζεις πελατεία και δίνεις προστιθέμενη αξία σε μια επιχείρηση, αντίθετα οι αρπαχτές έχουν ημερομηνία λήξης.
Μανόλης Β.

Το κοινό του μυαλού με το αλεξίπτωτο είναι ότι και τα δύο δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοικτά...Έτσι λένε και μάλλον έχουν δίκιο.

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #117 στις: Απρίλιος 30, 2009, 12:26:39 μμ »
τωρα εγω ο κακος του φορουμ τι να πω μπροστα σε μια
ΑΨΟΓΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ
Kυριοι ειστε αξιοι σεβασμου μπραβο σας
 :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος cercum

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 214
  • Haute horlogerie
    • Προφίλ
    • Www.Rologas.Com
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #118 στις: Απρίλιος 30, 2009, 01:51:01 μμ »
Δεν το πιστευα...μπραβο. :)
Τικ τακ, τικ τακ

Συνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #119 στις: Απρίλιος 30, 2009, 02:21:08 μμ »
μπράβο τους,εξαιρετική αντιμετώπιση,και πάλι καλοφόρετο  ;)
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.