Αποστολέας Θέμα: Γυάλισμα ρολογιού  (Αναγνώστηκε 182518 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #80 στις: Μάρτιος 14, 2009, 05:51:03 μμ »
πολυ δυσκολο αυτο!!!!

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3917
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #81 στις: Μάρτιος 14, 2009, 06:26:06 μμ »
Αυτό θα κάνω...ελπίζω μόνο να έχει κάποιο, έστω και μικρό, αποτέλεσμα αν και ζόυμε σε ένα περιβάλλον που η μαϊμουδιά, και η προχειρότητα ανάμεσα σε άλλα όχι μόνο δε διώκονται αλλά και θεωρούνται μαγκιά.
Θα σας κρατάω ενήμερους με ότι αποτέλεσμα προκύψει, γιατί πιστεύω ότι αύριο θα είναι, δυστυχώς, η σειρά κάποιου άλλου...Ο εν λόγω "κύριος", όπως και οι όμοιοι του υποθέτω, εμπορεύεται και πολύ ακριβότερα ρολόγια από το δικό μου το οποίο βαβδάλισε.

Ευχαριστώ για τις συμβουλές και τη συμπαράστασή σας.

Μανόλης Β.

μηπως θα επρεπε να ονομασεις και τον  ''μαγκα'' φιλε Εν που κατα την γνωμη του εισαι υπερβολικος και δεν τρεχει τιποτα οταν κανει ζημια στην περιουσια του πελατη που προτιμησε το καταστημα του?

εγω ειχα παει σε κεντρικο πολυ γνωστο καταστημα με λουρακια στο κεντρο της αθηνας,
και δινοντας το ρολοι για να μου αλλαξουν ενα του φευγει το ρολοι του ''τεχνιτη'' που με το ζορι ηξερε ελληνικα...  και πεφτει στο ανοιχτο συρταρι κανοντας χαρακτηριστικοτατο ηχο.. :(
ευτυχως δεν εκανε σημαδι,γιατι αλλιως θα του   :smt075...    :D

φιλικα
γιωργος

Αποσυνδεδεμένος ev

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #82 στις: Μάρτιος 15, 2009, 11:26:47 πμ »
Καθώς ερχόμουνα από Ομόνοια την ώρα που έμπαινα στη Στοά Φεξη άκουσα ένα ζευγάρι άγγλων να λένε:

-Have you been here before Lisa?, asked the man.
-A couple of times, she replied...

όποιος κατάλαβε, κατάλαβε... 8)

« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 15, 2009, 06:12:27 μμ από ev »
Μανόλης Β.

Το κοινό του μυαλού με το αλεξίπτωτο είναι ότι και τα δύο δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοικτά...Έτσι λένε και μάλλον έχουν δίκιο.

Αποσυνδεδεμένος ev

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #83 στις: Μάρτιος 16, 2009, 02:05:03 μμ »
Έστειλα σήμερα το ρολόι στην αντιπροσωπεία με ότι περιγραφή μπορούσα να κάνω και την απόδειξη μαζί και περιμένω να δω τι θα γίνει.
Εκ πρώτης όψεως τους άκουσα πρόθυμους να το ψάξουν, αν και τελικά πιστεύω ότι εγω θα την πληρώσω την όλη υπόθεση.
Θα δούμε...

Μανόλης Β.
Μανόλης Β.

Το κοινό του μυαλού με το αλεξίπτωτο είναι ότι και τα δύο δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοικτά...Έτσι λένε και μάλλον έχουν δίκιο.

Αποσυνδεδεμένος alkhs

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #84 στις: Μάρτιος 31, 2009, 01:32:43 μμ »
Έστειλα σήμερα το ρολόι στην αντιπροσωπεία με ότι περιγραφή μπορούσα να κάνω και την απόδειξη μαζί και περιμένω να δω τι θα γίνει.
Εκ πρώτης όψεως τους άκουσα πρόθυμους να το ψάξουν, αν και τελικά πιστεύω ότι εγω θα την πληρώσω την όλη υπόθεση.
Θα δούμε...

Μανόλης Β.

Αν ήταν αυτοκίνητο & του άλλαζες πχ ένα φανάρι, θα δεχόσουν να το πάρεις με γδάρσιμο ή γρατζουνιά που προκλήθηκε από την αντικατάσταση του φαναριού;  Σίγουρα όχι.
Παρόλο τον σεβασμό που μπορεί να έχει στο προϊόν του πελάτη του, ακόμη και ο καλύτερος τεχνίτης δεν μπορεί να αποκλείσει μία λανθασμένη του ενέργεια. Δεν ξέρω αν απαιτήθηκε, αλλά σε μετατροπές ή ανακατασκευές, ένας τεχνικός ίσως αναγκαστεί να πάρει πρωτοβουλίες που τα τεχνικά εγχειρίδια των κατασκευαστών δεν θα αναφέρουν. Αφενός είναι υποχρέωσή του να ενημερώσει πρώτα τον πελάτη για τον όποιο κίνδυνο ελοχεύει η επιλογή που προτίθεται να πάρει, αναλογιζόμενος όμως & την δυνατότητα επαναφοράς στην πρώτιστη κατάσταση. Καλύτερα είναι να είμαστε επιφυλακτικοί στο να μας κάνουν μία δουλειά αυτοί των οποίων το ποιόν δεν το γνωρίζουμε. Από την άλλη, οι ασυνήθιστες (που συνήθως δεν είναι και οι ιδανικότερες) τεχνικές πρόσδεσης πχ των bracelet που χρησιμοποιούνται από κάποιους κατασκευαστές, αναλογίζομαι κατά πόσο είναι και μέρος του marketing των εν λόγω εταιρειών, στο να μας αναγκάζουν να πηγαίνουμε τα ρολόγια μας σε εξειδικευμένους τεχνικούς. (Το εύλογο ερώτημα είναι που θα τους βρεις, όταν πχ στην Θεσσαλονίκη σχεδόν όλοι είναι εμπειρικοί, ανενημέρωτοι ως προς τις εξελίξεις & φυσικά απουσιάζουν από τα καταστήματα λιανικής πώλησης). Τα πράγματα είναι απλά & κατά την άποψή μου οι καλλίτεροι τεχνίτες δεν είναι μέσα στις αντιπροσωπείες ενώ από την άλλη οι χειρότεροι είναι έξω από αυτές και αν κρίνονται "στον βωμό του κέρδους" γίνονται περισσότεροι παντού!

Αποσυνδεδεμένος cercum

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 214
  • Haute horlogerie
    • Προφίλ
    • Www.Rologas.Com
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #85 στις: Μάρτιος 31, 2009, 02:35:18 μμ »
Τα πραγματα ειναι απλα φιλε ev, αν δημιουργηθει προβλημα, κ στο χρεωνουν ,εμεις θαμαστε το ινστιτουτο καταναλωτων που θα τους κραξει ,τα ατομα εδω μεσα.
Αν τους σταλει εγγραφη διαμαρτυρια απο 100 ατομα, ισως τελικα να σ ζητησουν και συγγνωμη.
Ας μη βιαστουμε ομως, θα μας πεις τι θα γινει, και εγω ειμαι μεσα.

1.cercum

[εδω περα απο τη δυναμη της αντιπαραθεσης, εχουμε και αλλη μια δυναμη π θα πρεπε να υπολογιζεται]
Τικ τακ, τικ τακ

Αποσυνδεδεμένος ev

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #86 στις: Μάρτιος 31, 2009, 10:40:50 μμ »
Καλησπέρα σας, έχω νέα σχετικά με το ρολόι αλλά πριν από αυτό θα ήθελα να ξεκινήσω με ένα ευχαριστώ σε όλους σας για την υποστήριξη και τις συμβουλές σας.
Όσο για το συγκεκριμένο θέμα σήμερα με πληροφόρησαν από την αντιπροσωπία ότι πρώτον το συγκεκριμένο κατάστημα δεν είναι εξουσιοδοτημένο service και από ότι κατάλαβα όυτε και έμποροι, οπότε δεν μπορούν να τους πιέσουν για το παραμικρό.
Δεύτερον, η ζημιά είναι τόσο μεγάλη ώστε όχι μόνο δεν είμαι υπερβολικός όπως είπε ο "φίλος" που με εξυπηρέτησε στο εν λόγω κατάστημα, αλλά μάλιστα θα κοστίσει 200 ευρώ (αντικατάσταση της κάσας).
Αν υπολογίσω και το κόστος των μεταφορικών, μιλάμε για το 25% της αξίας του ρολογιού!!!
Αυτά τα "ευχάριστα"...

Δεν ξέρω τι να κάνω. Έστειλα και αναφορά στο συνήγορο του καταναλωτή, υποθέτω περισσότερο για να ξεσπάσω παρά γιατί πιστεύω ότι θα βγει κάτι.
Στεναχωριέμαι περισσότερο όχι γιατί δεν μπορώ να το ξαναγοράσω αλλά γιατί έχει μεγάλη αξία συναισθηματική για μένα όπως και για ένα άλλο λόγο που ανακάλυψα εδώ μέσα στο φόρουμ: μου αρέσουν πολύ τα ρολόγια και με πειράζει να τα βανδαλίζουν κάποιοι "μαστόροι" είναι ή δεν είναι δικά μου.
Συγνώμη αν κούρασα.
Ευχαριστώ για την πρωτοβουλία που προτάθηκε και συμφωνώ αν γίνεται και δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα στο φόρουμ.

Μανόλης Β.

Το κοινό του μυαλού με το αλεξίπτωτο είναι ότι και τα δύο δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοικτά...Έτσι λένε και μάλλον έχουν δίκιο.

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #87 στις: Απρίλιος 01, 2009, 11:01:34 πμ »
Καλησπέρα σας, έχω νέα σχετικά με το ρολόι αλλά πριν από αυτό θα ήθελα να ξεκινήσω με ένα ευχαριστώ σε όλους σας για την υποστήριξη και τις συμβουλές σας.
Όσο για το συγκεκριμένο θέμα σήμερα με πληροφόρησαν από την αντιπροσωπία ότι πρώτον το συγκεκριμένο κατάστημα δεν είναι εξουσιοδοτημένο service και από ότι κατάλαβα όυτε και έμποροι, οπότε δεν μπορούν να τους πιέσουν για το παραμικρό.
Δεύτερον, η ζημιά είναι τόσο μεγάλη ώστε όχι μόνο δεν είμαι υπερβολικός όπως είπε ο "φίλος" που με εξυπηρέτησε στο εν λόγω κατάστημα, αλλά μάλιστα θα κοστίσει 200 ευρώ (αντικατάσταση της κάσας).
Αν υπολογίσω και το κόστος των μεταφορικών, μιλάμε για το 25% της αξίας του ρολογιού!!!
Αυτά τα "ευχάριστα"...

Δεν ξέρω τι να κάνω. Έστειλα και αναφορά στο συνήγορο του καταναλωτή, υποθέτω περισσότερο για να ξεσπάσω παρά γιατί πιστεύω ότι θα βγει κάτι.
Στεναχωριέμαι περισσότερο όχι γιατί δεν μπορώ να το ξαναγοράσω αλλά γιατί έχει μεγάλη αξία συναισθηματική για μένα όπως και για ένα άλλο λόγο που ανακάλυψα εδώ μέσα στο φόρουμ: μου αρέσουν πολύ τα ρολόγια και με πειράζει να τα βανδαλίζουν κάποιοι "μαστόροι" είναι ή δεν είναι δικά μου.
Συγνώμη αν κούρασα.
Ευχαριστώ για την πρωτοβουλία που προτάθηκε και συμφωνώ αν γίνεται και δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα στο φόρουμ.



Είναι τόσο μεγάλη η ζημιά που η κάσα βγήκε άχρηστη??????
Μήπως θέλουν να βάλουν το χέρι τους στο πορτοφόλι σου????????????
Εύχομαι να βγάλεις άκρη με τις καταγγελίες και να μην χρειαστεί να δώσεις ευρώ για την αποκατάσταση του ρολογιού σου. 

 Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος ev

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #88 στις: Απρίλιος 01, 2009, 11:56:23 πμ »
Λένε ότι τα χτυπήματα είναι τόσο βαθιά που με γυάλισμα δεν μπορούν να αφαιρεθούν.
Τι να πώ?! Αν δεν εμπιστευτώ την αντιπροσωπία τότε πρέπει πάλι να στραφώ σε κάποιον "μάστορα" ή μάστορα (το αποτέλεσμα θα δείξει) που δεν μπορώ να ελέγξω στο ελάχιστο, όπως δεν μπόρεσα να ελέγξω και αυτόν που προκάλεσε τη ζημιά!
Μανόλης Β.

Το κοινό του μυαλού με το αλεξίπτωτο είναι ότι και τα δύο δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοικτά...Έτσι λένε και μάλλον έχουν δίκιο.

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #89 στις: Απρίλιος 01, 2009, 12:23:12 μμ »
Λένε ότι τα χτυπήματα είναι τόσο βαθιά που με γυάλισμα δεν μπορούν να αφαιρεθούν.
Τι να πώ?! Αν δεν εμπιστευτώ την αντιπροσωπία τότε πρέπει πάλι να στραφώ σε κάποιον "μάστορα" ή μάστορα (το αποτέλεσμα θα δείξει) που δεν μπορώ να ελέγξω στο ελάχιστο, όπως δεν μπόρεσα να ελέγξω και αυτόν που προκάλεσε τη ζημιά!

Περίεργο μου φαίνετε να είναι ΤΟΣΟ πολύ βαθιά!!!!!!!!!!!


Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος ev

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #90 στις: Απρίλιος 01, 2009, 12:34:07 μμ »
Εμπειρία από το πόσο βαθιά χτυπήματα μπορεί να αφαιρέσει το γυάλισμα είναι αλήθεια ότι δεν έχω προσωπικά. Αυτό που ξέρω είναι ότι τα χτυπήματα είναι όντως χαρακιές, σαν να βάλεις δύναμη σε κατσαβίδι και αυτό να γλιστρίσει (κλοτσήσει) και να χτυπήσει πάνω στην επιφάνεια με δύναμη...δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω.
Μανόλης Β.

Το κοινό του μυαλού με το αλεξίπτωτο είναι ότι και τα δύο δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοικτά...Έτσι λένε και μάλλον έχουν δίκιο.

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #91 στις: Απρίλιος 01, 2009, 02:59:19 μμ »
τα χτυπήματα είναι όντως χαρακιές, σαν να βάλεις δύναμη σε κατσαβίδι και αυτό να γλιστρίσει (κλοτσήσει) και να χτυπήσει πάνω στην επιφάνεια με δύναμη...δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω.

Απιστευτος ο τυπος,για ν αλλαξει ενα μπρασελε καταστρεψε το ρολοι  #-o

Αποσυνδεδεμένος trelovet

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1209
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #92 στις: Απρίλιος 01, 2009, 09:24:14 μμ »
Θεωρώ ότι τέτοια "ταλέντα" θα πρέπει να καταγγέλλονται επώνυμα στο φόρουμ προς  αποφυγή νέας καταστροφής !!!!!!!!!!!!!!!!
ΓΙΩΡΓΟΣ-ΦΛΩΡΙΝΑ
Αν η δουλειά ήταν καλή δεν θα μας πλήρωναν για να την κάνουμε !!!

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #93 στις: Απρίλιος 01, 2009, 09:56:44 μμ »
Συμφωνώ! Αλλά τον τελικό λόγο σε τέτοια θέματα τον έχουν,ορθά, οι διαχειριστές.

Θοδωρής.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος cercum

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 214
  • Haute horlogerie
    • Προφίλ
    • Www.Rologas.Com
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #94 στις: Απρίλιος 01, 2009, 10:04:06 μμ »
Φιλε EV ,εφοσον το ρολοι ειναι ατσαλινο δεν παιζει να μην γυαλιζεται, αποκλειεται!!
Και σου παραθετω ενα πχ ,πες μ, ειναι χειροτερα απο αυτο????

πριν:
http://img6.imageshack.us/img6/3781/61145581.jpg
http://img207.imageshack.us/img207/4808/23546466.jpg


μετα:

http://img16.imageshack.us/img16/7540/38873238.jpg
http://img19.imageshack.us/img19/3307/38960058.jpg


Αν ειναι χειροτερο, τοτε ειτε αυτος π εκανε την αλλαγη μπρασελε ηταν χειριστης σοκοροδισκου, ή όχι μονο δν σιωπά ο θρασυς κυριος αυτος, αλλα θελει με το περιβοητο ελληνικο θρασσος να σ βγει και απο πανω[γνωριζοντας την μη προστασια του καταναλωτη].
Δεν λεω, λαθη γινονται, μα ας αναλαβει τις ευθυνες του.
Παντως κ εγω δν ειμαι ο καταναλωτης ο μαχητικος, όποτε μου ερθει  μου τη βαραει κ διεκδικω το δικαιο.
Μην πας στην καταγγελια αν δν κανουμε κανα τηλεφωνηματακι του κυριου.
Κε, συμμετέχω στο ταδε φορουμ με πανω απο 1000 μελη . θα εξυπηρετησετε τον κο ταδε, ή για ενα λουστραρισμα δν θα σταυρωσετε πελατη ουτε για ενα μπρασελε?
Εγγυημενο αποτελεσμα. Δεν ειμαι στο ελαχιστο ακραιος, ουτε θα μπλεξεις με μηνυσεις και κουταμαρες.
Η αντιπροσωπεια νιπτει τας χειρας της, αφου δν εχουν μοχλο πιεσης εναντι του.
Τικ τακ, τικ τακ

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #95 στις: Απρίλιος 01, 2009, 10:13:13 μμ »
Εμπειρία από το πόσο βαθιά χτυπήματα μπορεί να αφαιρέσει το γυάλισμα είναι αλήθεια ότι δεν έχω προσωπικά. Αυτό που ξέρω είναι ότι τα χτυπήματα είναι όντως χαρακιές, σαν να βάλεις δύναμη σε κατσαβίδι και αυτό να γλιστρίσει (κλοτσήσει) και να χτυπήσει πάνω στην επιφάνεια με δύναμη...δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω.

Δεν μπορείς να βγάλεις καμιά φωτό;
Φρόντισε να έχεις τη φωτομηχανή όσο το δυνατό πιο σταθερή και τράβηξε κανά δυο φωτογραφίες. Αν η μηχανή έχει και macro, ακόμη καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #96 στις: Απρίλιος 01, 2009, 10:15:55 μμ »
Μην πας στην καταγγελια αν δν κανουμε κανα τηλεφωνηματακι του κυριου.
Κε, συμμετέχω στο ταδε φορουμ με πανω απο 1000 μελη . θα εξυπηρετησετε τον κο ταδε, ή για ενα λουστραρισμα δν θα σταυρωσετε πελατη ουτε για ενα μπρασελε?
Εγγυημενο αποτελεσμα. Δεν ειμαι στο ελαχιστο ακραιος, ουτε θα μπλεξεις με μηνυσεις και κουταμαρες.
Η αντιπροσωπεια νιπτει τας χειρας της, αφου δν εχουν μοχλο πιεσης εναντι του.

Δαιμόνιο σχέδιο!!! :smt077 
Άλλωστε ο σκοπός αγιάζει τα μέσα. :smt096

Αποσυνδεδεμένος zikos

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #97 στις: Απρίλιος 01, 2009, 10:31:15 μμ »
Εαν αυτη τη συμπεριφορα την ειχε ο φιλος μας απο ενα καταστημα στο ιντερνετ καποιοι στο φορουμ θα ειχαν λυσαξει!!!
Εφυγε ο SENNA και αφησε εμενα!!!
Τα παντα ολα!!!
Tι να λεμε τωρα!!! Mαθε μπαλιτσα αγορι μου!!!

Αποσυνδεδεμένος cercum

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 214
  • Haute horlogerie
    • Προφίλ
    • Www.Rologas.Com
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #98 στις: Απρίλιος 01, 2009, 10:33:20 μμ »
Και οι υπόλοιποι θα είχαν κάνει εμβόλιο κατά της λυσσας. ::)
Τικ τακ, τικ τακ

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Γυάλισμα ρολογιού
« Απάντηση #99 στις: Απρίλιος 01, 2009, 10:56:17 μμ »
Εαν αυτη τη συμπεριφορα την ειχε ο φιλος μας απο ενα καταστημα στο ιντερνετ καποιοι στο φορουμ θα ειχαν λυσαξει!!!

Μη γίνεσαι άδικος. Τα μέλη στα οποία αναφέρεσαι υποστηρίζουν αγορές και ότι άλλο χρειαστεί μόνο απο AD -δε συμφωνώ πάντα με την άποψή αυτή- και το συγκεκριμένο κατάστημα δεν είναι.