Αποστολέας Θέμα: Rolex Submariner LV vs GMT Batman  (Αναγνώστηκε 5074 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #60 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 03:12:24 μμ »
Η αληθεια μαεστρο μου ειναι οτι ισως ειμαι απο τους λιγους που δεν με ενοχλει η υπερμετρη αναφορα στα ρολεξ.
Καταλαβαινω οτι εδω και καιρο ειναι το talk of the town και ειναι λογικη η συζητηση γι αυτη. Εξ αλλου οποιος θελει συμμετεχει, οποιος ενοχλειται μπορει να προσπερασει.

Επισης η ενασχοληση μου με τα τηγανια δεν ειναι και τοσο απαιτητικη ωστε να μην μου μενει χρονος.

Απλα, εκτος απο τα αρκετα εξωτερικα θέματα που τρεχω, το ενδιαφερον μου εχει ατονισει καπως.
Δεν συμμετεχουν πλεον και οι πιο πολλοι παλιοι, φιλοι συμφορουμιτες, οποτε δυσκολευει ακομα πιο πολυ.

Βεβαια, για να ειμαι ειλικρινης, και σε μενα εχουν φτασει διαμαρτυριες και γκρινια για τα ρολεξ. Βγαινει μια ενοχληση για τις συνεχεις αναφορες στις επενδυσεις κλπ κλπ.
Τωρα αν αυτη ειναι η αποκλειστικη αιτια που δεν εχει κινηση το φορουμ, τι να σου πω, δεν το γνωριζω και μάλλον… δεν το πιστευω!!
Ισως η πολυχρονη παρουσια του στον χωρο, οντας το παλιοτερο, εχει σαν αποτελεσμα την κουραση των μελων.
Αν και πιστευω οτι…. η ζωη μας κυκλους κανει!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Τέλεια τα είπες
Συμφωνώ

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #61 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 03:13:15 μμ »
Να ανοίξω το στόμα μου, να πω τι αμάξι οδηγείς?
Αν το ανοίξεις, πρόσεξε μη σου βγάλει κανένα δόντι

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #62 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 04:39:09 μμ »
Ρε παιδιά, όπως κάποιοι ενοχλούνται από τη συνεχή αναφορά στα ρόλεξ, εγώ έχω αρχίσει να ενοχλούμαι από την αναφορά ξανά και ξανά στα "παλιά" μέλη.
Λες και μιλάμε για τους 7 σοφούς της αρχαιότητας...

Σύντομα το φόρουμ κλείνει 17 χρόνια λειτουργίας. 17 χρόνια είναι μια ζωή και όπως η ζωή κάνει κύκλους, έτσι και οι άνθρωποι αλλάζουν ενδιαφέροντα. Δηλαδή γιατί να μην άλλαξαν χόμπι και απαραίτητα να ενοχλούνται από το περιεχόμενο?

Επίσης, σε αυτά τα 17 χρόνια η πληροφορία έχει γίνει προσβάσιμη από όλους.
Μπορεί το 2006/2007 να ήταν "θησαυρός" η εμπειρική γνώμη ενός κατόχου ενός ρολογιού, αλλά σήμερα ή ίδια γνώμη να μη μου λέει τίποτα απολύτως.

Πόσα είναι αυτά τα παλιά μέλη που λείπουν τελικά?
Ο χαβαλές που γίνεται σήμερα μεταξύ των λίγων που έχουν μείνει, δε γινόταν τότε "παλιά"?

Ακόμη να προσθέσω ότι διάφοροι που ήταν ενεργοί, το έκαναν για προσωπικό όφελος σε εποχές παχιών αγελάδων και προσιτών τιμών που μέλη αγόραζαν και μπορεί να πουλούσαν με μεγάλη χασούρα σε 5μέρες γιατί κάτι τους έκατσε στραβά. Μας λείπουν κι αυτοί?

Ποιοι είναι αυτοί οι "παλιοί" που τους συζητάμε τόσο πολύ και πρέπει να τους βρούμε να έρθουν να μας σώσουν?
Γιατί εγώ βλέπω ότι και πάλι οι περισσότεροι ενεργοί είναι παλιοί? Μήπως βλέπω λάθος?
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #63 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 04:59:21 μμ »
Ρε παιδιά, όπως κάποιοι ενοχλούνται από τη συνεχή αναφορά στα ρόλεξ, εγώ έχω αρχίσει να ενοχλούμαι από την αναφορά ξανά και ξανά στα "παλιά" μέλη.
Λες και μιλάμε για τους 7 σοφούς της αρχαιότητας...

Σύντομα το φόρουμ κλείνει 17 χρόνια λειτουργίας. 17 χρόνια είναι μια ζωή και όπως η ζωή κάνει κύκλους, έτσι και οι άνθρωποι αλλάζουν ενδιαφέροντα. Δηλαδή γιατί να μην άλλαξαν χόμπι και απαραίτητα να ενοχλούνται από το περιεχόμενο?

Επίσης, σε αυτά τα 17 χρόνια η πληροφορία έχει γίνει προσβάσιμη από όλους.
Μπορεί το 2006/2007 να ήταν "θησαυρός" η εμπειρική γνώμη ενός κατόχου ενός ρολογιού, αλλά σήμερα ή ίδια γνώμη να μη μου λέει τίποτα απολύτως.

Πόσα είναι αυτά τα παλιά μέλη που λείπουν τελικά?
Ο χαβαλές που γίνεται σήμερα μεταξύ των λίγων που έχουν μείνει, δε γινόταν τότε "παλιά"?

Ακόμη να προσθέσω ότι διάφοροι που ήταν ενεργοί, το έκαναν για προσωπικό όφελος σε εποχές παχιών αγελάδων και προσιτών τιμών που μέλη αγόραζαν και μπορεί να πουλούσαν με μεγάλη χασούρα σε 5μέρες γιατί κάτι τους έκατσε στραβά. Μας λείπουν κι αυτοί?

Ποιοι είναι αυτοί οι "παλιοί" που τους συζητάμε τόσο πολύ και πρέπει να τους βρούμε να έρθουν να μας σώσουν?
Γιατί εγώ βλέπω ότι και πάλι οι περισσότεροι ενεργοί είναι παλιοί? Μήπως βλέπω λάθος?
Στράτο, το σημερινό φόρουμ χωρίζεται σε δύο κατηγορίες μελών, αυτούς που πρόλαβαν να αγοράσουν ρόλεξ και αυτούς που δεν πρόλαβαν. Όσοι ανήκουν στη δεύτερη κατηγορία χωρίζονται σε δύο υποκατηγορίες, αυτούς που σκασίλα τους και αυτούς που δεν σκασίλα τους. Οι δεν σκασίλα τους χωρίζονται σε δύο υπο-υποκατηγορίες, αυτούς που βγάζουν τα κόμπλεξ τους και αυτούς που αναπολούν τα παλιά μέλη με τα οποία όταν ήταν ενεργά βριζόντουσαν όλη μέρα

Πω ρε πούστη μου για δεύτερο διαδακτορικό πάω

Αποσυνδεδεμένος Chameleon

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 949
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #64 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 05:05:14 μμ »
Συμφωνώ με τον Στράτο

Η όλη μουρμούρα για τα παλιά μέλη μου θυμίζει λίγο τον Ζάχο Χατζηφωτιου και τις ιστορίες για την παλιά Αθήνα



Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος sub50

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #65 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 05:05:17 μμ »
Τα χαρακτηριστικά και οι υποκατηγορίες της πρώτης κατηγορίας (που πρόλαβαν να αγοράσουν) ποια είναι?

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #66 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 05:08:30 μμ »
Τα χαρακτηριστικά και οι υποκατηγορίες της πρώτης κατηγορίας (που πρόλαβαν να αγοράσουν) ποια είναι?
Ψηλοί μελαχρινοί με πράσινα μάτια

Αποσυνδεδεμένος sub50

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #67 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 05:09:18 μμ »
Μπα  ;D

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #68 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 05:11:25 μμ »
Μπα  ;D
Δίκιο έχεις λάθος έκανα.
Ψηλοί μελαχρινοί με πράσινα μάτια και ρολεξ

Αποσυνδεδεμένος sub50

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #69 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 05:15:15 μμ »
Άντε να κρατήσω δύο λέξεις...
Πράσινο και ρολεξ  ;D

Εγώ όμως ρώτησα σοβαρά.
Η δεύτερη κατηγορία αναλύθηκε.
Η πρώτη?

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #70 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 05:16:05 μμ »
Άντε να κρατήσω δύο λέξεις...
Πράσινο και ρολεξ  ;D

Εγώ όμως ρώτησα σοβαρά.
Η δεύτερη κατηγορία αναλύθηκε.
Η πρώτη?
Στη δεύτερη κάνω διδακτορικό, ξεκινα εσύ για την πρώτη !

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #71 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 05:23:19 μμ »
Μ' αυτά και μ' αυτά έκλεισε το τι φοράμε σήμερα, έχουμε να δούμε πισίνα καμιά βδομάδα

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #72 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 05:23:43 μμ »
Λείπουν οι ρομαντικοί και διώχνετε και τους καινούργιους που μπαίνουν με όρεξη και πάθος να μάθουν πόσο κάνει το ρολόι που έχουν ξεχασμένο και που μπορούν να αγοράσουν το ρόλεξ που ψάχνουν άλλοι 1.500 στην Ελλάδα και χωρίς καπέλο μάλιστα.
Όχι γιατί το γουστάρουν αλλά γιατί τα μαγαζιά πρέπει να πουλάνε σε συγκεκριμένες τιμές και να μη κόβουν το δικό μας μεροκάματο που είμαστε αγνοί ωρολογόφιλοι.
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Συνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #73 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 05:24:22 μμ »
Ρε παιδιά, όπως κάποιοι ενοχλούνται από τη συνεχή αναφορά στα ρόλεξ, εγώ έχω αρχίσει να ενοχλούμαι από την αναφορά ξανά και ξανά στα "παλιά" μέλη.
Λες και μιλάμε για τους 7 σοφούς της αρχαιότητας...

Σύντομα το φόρουμ κλείνει 17 χρόνια λειτουργίας. 17 χρόνια είναι μια ζωή και όπως η ζωή κάνει κύκλους, έτσι και οι άνθρωποι αλλάζουν ενδιαφέροντα. Δηλαδή γιατί να μην άλλαξαν χόμπι και απαραίτητα να ενοχλούνται από το περιεχόμενο?

Επίσης, σε αυτά τα 17 χρόνια η πληροφορία έχει γίνει προσβάσιμη από όλους.
Μπορεί το 2006/2007 να ήταν "θησαυρός" η εμπειρική γνώμη ενός κατόχου ενός ρολογιού, αλλά σήμερα ή ίδια γνώμη να μη μου λέει τίποτα απολύτως.

Πόσα είναι αυτά τα παλιά μέλη που λείπουν τελικά?
Ο χαβαλές που γίνεται σήμερα μεταξύ των λίγων που έχουν μείνει, δε γινόταν τότε "παλιά"?

Ακόμη να προσθέσω ότι διάφοροι που ήταν ενεργοί, το έκαναν για προσωπικό όφελος σε εποχές παχιών αγελάδων και προσιτών τιμών που μέλη αγόραζαν και μπορεί να πουλούσαν με μεγάλη χασούρα σε 5μέρες γιατί κάτι τους έκατσε στραβά. Μας λείπουν κι αυτοί?

Ποιοι είναι αυτοί οι "παλιοί" που τους συζητάμε τόσο πολύ και πρέπει να τους βρούμε να έρθουν να μας σώσουν?
Γιατί εγώ βλέπω ότι και πάλι οι περισσότεροι ενεργοί είναι παλιοί? Μήπως βλέπω λάθος?

Στρατο, υπαρχουν παρα πολλα παλια και πολυ αξιολογα μελη τα οποια εχουν αποστασιοποιηθει.
Αυτο νομιζω οτι ειναι απολυτα αντικειμενικο, δεν ειναι υποκειμενικη αισθηση.
Εαν θελουμε να συζητησουμε κατι, θα μπορουσε να ειναι ο λογος.
Και συμφωνω μαζι σου, δεν πιστευω οτι ειναι η αναφορά η εστω μονο η αναφορα στα ρολεξ
Πιο πιθανη ειναι μία φυσιολογικη κουραση,ο καταιγισμος πληροφοριων, αλλα ενδιαφεροντα, … ειπαμε η ζωη μας κυκλους κανει.

Παμε παρακατω!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #74 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 05:26:06 μμ »
εγώ ξέρω ότι όλα ξεκίνησαν από το παλιό μέλος που άνοιξε αυτό το καθαρά ωρολογιακό θέμα.
μέλος από το 2006 με συνολικά πόστς λιγότερα από τα χρόνια πριν από το θέμα.
αυτό μήπως εννοείται όσοι αναπολείτε τα ιστορικά μέλη?
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #75 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 05:28:56 μμ »
εγώ ξέρω ότι όλα ξεκίνησαν από το παλιό μέλος που άνοιξε αυτό το καθαρά ωρολογιακό θέμα.
μέλος από το 2006 με συνολικά πόστς λιγότερα από τα χρόνια πριν από το θέμα.
αυτό μήπως εννοείται όσοι αναπολείτε τα ιστορικά μέλη?
Ιστορικό μέλος δε ορίζεται μόνο από την ημερομηνία εγγραφής, πρέπει και να μην του αρέσουν οι επενδύσεις σε ρολόγια

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #76 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 05:34:59 μμ »
Στρατο, υπαρχουν παρα πολλα παλια και πολυ αξιολογα μελη τα οποια εχουν αποστασιοποιηθει.
Αυτο νομιζω οτι ειναι απολυτα αντικειμενικο, δεν ειναι υποκειμενικη αισθηση.
Εαν θελουμε να συζητησουμε κατι, θα μπορουσε να ειναι ο λογος.
Και συμφωνω μαζι σου, δεν πιστευω οτι ειναι η αναφορά η εστω μονο η αναφορα στα ρολεξ
Πιο πιθανη ειναι μία φυσιολογικη κουραση,ο καταιγισμος πληροφοριων, αλλα ενδιαφεροντα, … ειπαμε η ζωη μας κυκλους κανει.

Παμε παρακατω!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σπύρο οι περισσότεροι που είναι σε αυτή την κατηγορία, θεωρώ πρόχειρα ότι απέχουν τουλάχιστον 10 χρόνια.
Μπορεί όχι τελείως, αλλά ουσιαστικά.
Μετά το πρώτο μπαμ με τα φόρουμς, δημιουργήθηκαν παρέες και δεν βρήκαν χώρο νέοι ή ήδη όλα τα θέματα είχαν εξαντληθεί.
Οι παρέες μιλούσαν στο τηλέφωνο, το viber, στο whatsapp και ξεπεράστηκε η ανάγκη να τα λέμε στο φόρουμ.
Αν βάλουμε και στην εξίσωση ότι από καυγάδες συνολικά έγιναν 4(?) φόρουμ με ίδιο ακριβώς αντικείμενο συζήτησης, δε θέλει περαιτέρω ανάλυση.

Το να ξεχωρίσουμε κάποιους όμως λόγω παλαιότητας ή και ηλικίας και να περιμένουμε ότι θα ανάβουμε μια φωτιά, θα καθόμαστε γύρω-γύρω, θα ακούμε ιστορίες και θα χειροκροτάμε, νομίζω ότι είναι κάτι που δεν μας ταιριάζει σαν νοήμονες ανθρώπους.
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος sub50

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #77 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 05:36:52 μμ »
Στη δεύτερη κάνω διδακτορικό, ξεκινα εσύ για την πρώτη !
Πέρα από την πλάκα, όρισες μια κατηγορία με βάσει κάποια δικά σου κριτήρια.
Προφανώς, αν όπως λες έχεις περάσει από τη διαδικασία της διατριβής, ξέρεις ότι δεν μπορεί να κάνει κάποιος άλλος ανάλυση χωρίς να δώσεις τα χαρακτηριστικά της κατηγορίας που έχεις ορίσει.
Αλήθεια περίμενα μια κανονική απάντηση.
Δεν πειράζει.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #78 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 05:38:15 μμ »
Υπάρχει και η κατηγορία αυτών που πρόλαβαν να αγοράσουν, πούλησαν & δεν τους απασχολεί.
Παίζει να υπάρχει και άλλη κατηγορία. Αυτών που ουδέποτε ήθελαν να αγοράσουν Rolex.

Νομίζω πάντως ότι θα μπορούσες να σκεφτείς & άλλες βασικές κατηγοριοποιήσεις:

Αυτοί που διαθέτουν ακόμα υψηλά budget για ρολόγια.
Αυτοί που δεν έχουν κανένα σκοπό να διαθέσουν υψηλά budget για ρολόγια.

Εναλλακτικά:
Αυτοί που μπαίνουν εδώ μέσα & στα άλλα fora από ενδιαφέρον/περιέργεια
Αυτοί που μπαίνουν εδώ μέσα & στα άλλα fora για να διευρύνουν τον κύκλο των εργασιών τους (κοινώς έμποροι & εμποράκια).

Τέλος πάντων, σου δίνω ιδέες για να προχωρήσεις με το 2ο διδακτορικό…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Rolex Submariner LV vs GMT Batman
« Απάντηση #79 στις: Ιανουάριος 21, 2023, 05:51:55 μμ »
Σπύρο οι περισσότεροι που είναι σε αυτή την κατηγορία, θεωρώ πρόχειρα ότι απέχουν τουλάχιστον 10 χρόνια.
Μπορεί όχι τελείως, αλλά ουσιαστικά.
Μετά το πρώτο μπαμ με τα φόρουμς, δημιουργήθηκαν παρέες και δεν βρήκαν χώρο νέοι ή ήδη όλα τα θέματα είχαν εξαντληθεί.
Οι παρέες μιλούσαν στο τηλέφωνο, το viber, στο whatsapp και ξεπεράστηκε η ανάγκη να τα λέμε στο φόρουμ.
Αν βάλουμε και στην εξίσωση ότι από καυγάδες συνολικά έγιναν 4(?) φόρουμ με ίδιο ακριβώς αντικείμενο συζήτησης, δε θέλει περαιτέρω ανάλυση.

Το να ξεχωρίσουμε κάποιους όμως λόγω παλαιότητας ή και ηλικίας και να περιμένουμε ότι θα ανάβουμε μια φωτιά, θα καθόμαστε γύρω-γύρω, θα ακούμε ιστορίες και θα χειροκροτάμε, νομίζω ότι είναι κάτι που δεν μας ταιριάζει σαν νοήμονες ανθρώπους.
Εδω θα διαφωνησω.
Το mywatch αρχισε να φθινει τα τελευταια 2-3 χρονια, αντε το πολυ 4.
Μεχρι τοτε εκτος ολων των αλλων, ειχαμε εβδομαδιαιες συναντησεις κλπ. Μετα αρχισαμε να διαλυομαστε, στο φορουμ παντα.
Διοτι πολλα απο αυτα τα παιδιά-παλια μελη-  εχουμε επικοινωνια εκτος φορουμ, μαλιστα που και που βρισκομαστε.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI