Αποστολέας Θέμα: SEIKO  (Αναγνώστηκε 1838036 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #940 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 08:00:31 μμ »
παντως με τα αμερικανικα χρηματηστηρια να βαρανε λαμπακια ολο και κανα ρολογακι θα βγει στον αφρο!

koubilai han εξηγησε στη γυναικα σου την χρηματικη διαφορα και την οικονομικη κριση νομιζω οτι θα καταλαβει!

voodooman εισαι ετη φωτος μπροστα!τι εγινε με το δικο σου SAMURAI?
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος Voodooman

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 787
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #941 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 09:04:18 μμ »
Όλα καλά το πορτοκαλί μου, μου το έφτιαξε χωρίς επιβάρυνση. μάλλον κάτι λάθος είχε κάνει ο τύπος, αλλά δεν μου είπε τίποτα.
Δεν μου εξηγεί και πολλά και δεν καταλαβαίνω γιατί συνεχίζω να πηγαίνω σε αυτόν σχεδόν 15 χρόνια τωρα. Μάλλον πρέπει να βρω κάποιον άλλον στη Θεσσαλονίκη.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #942 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 09:40:24 μμ »
Όλα καλά το πορτοκαλί μου, μου το έφτιαξε χωρίς επιβάρυνση. μάλλον κάτι λάθος είχε κάνει ο τύπος, αλλά δεν μου είπε τίποτα.
Δεν μου εξηγεί και πολλά και δεν καταλαβαίνω γιατί συνεχίζω να πηγαίνω σε αυτόν σχεδόν 15 χρόνια τωρα. Μάλλον πρέπει να βρω κάποιον άλλον στη Θεσσαλονίκη.

ειδες!οπως σου χα πει ,μηπως ο τεχνιτης απλα δεν εχει την ικανοτητα,η μηχανη ειναι μια χαρα

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #943 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 09:54:11 μμ »
Τρελαίνεσαι γιατι ενω ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ να στήσεις μια Ιντερνετική επιχείρηση , έρχεται κάποιος απο μια ΤΡΙΤΟΚΟΣΜΙΚΗ Χώρα και σε βρίζει στο Διαδίκτυο γιατί το τελωνείο της χώρας του κράτησε το εμπόρευμα , και δεν τον ειδοποίησε ...

Άρα λοιπόν λες :
ΚΑΛΛΥΤΕΡΑ να χάσω έναν πελάτη ΤΡΙΤΟΚΟΣΜΙΚΗΣ ΧΩΡΑΣ , Παρά να διακινδυνεύσω τη φήμη μου σε όλο τον υπόλοιπο κόσμο ...

Ασε δε που αυτοί οι τύποι στην Τριτοκοσμική Χώρα είναι και παρεξηγιάρηδες γιατί ακόμη νομίζουν ότι είναι το κέντρο του κόσμου ...

PS. Η Ιστορία είναι αληθινή , και είναι η κεντρική ιδέα των 3 απαντήσεων που έλαβα όταν ρώτησα : μα γιατί ρε παιδια δεν στέλνετε πράματα εδώ ??

Και η Ιταλια τριτοκοσμικη χωρα ειναι που τη φοβουνται ολοι οι διεθνεις πωλητες σαν ο διαολος το λιβανι και δε στελνουνε;
Μηπως σαν λαος ειμαστε λιγο αψυχολογητος;Απ τη μια θελουμε να περνανε τα προιοντα που αγοραζουμε απο χωρες εκτος ΕΕ αερα-πατερα στο τελωνειο(τριτοκοσμικη συμπεριφορα δεν ειναι αυτη; ) απ την αλλη οταν τα κρατανε προς εκτελωνισμο(οπως πρεπει βασει νομου) και δε μας αρεσει το λεμε τριτοκοσμικη κατασταση :-k
Ισως να μην εχει τυχει μεχρι τωρα,αλλα σε οσες υπερατλαντικες αγορες εχω κανει μεχρι σημερα δε μ αντιμετωπισε κανεις σαν πελατη απο τριτοκοσμικη χωρα..

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #944 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 10:13:14 μμ »
 :offtopic :offtopic

να ανοιξουμε νεο θεμα καπου αλλου?

Αποσυνδεδεμένος Voodooman

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 787
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #945 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 10:18:54 μμ »
ειδες!οπως σου χα πει ,μηπως ο τεχνιτης απλα δεν εχει την ικανοτητα,η μηχανη ειναι μια χαρα

Δεν ξέρω τί να πω με αυτόν τον άνθρωπο πια, είναι αψυχολόγητος. Το είχα δει να συντηρεί το PloProf που έγραψα αλλού, αν δεν είναι καλός, ποιός του το εμπιστεύτηκε;
Tέλος πάντων, ας γυρίσω θεσσαλονίκη οριστικά και όταν ξαναχρειαστώ ρολογά, σας ρωτάω!

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #946 στις: Δεκέμβριος 01, 2008, 03:59:54 μμ »
Έφτασε το Samurai! :applaus:

Πραγματικά υπέροχο, πιο όμορφο και από ότι τι περίμενα.
Αν και το έχετε χιλιοδεί, θα ανεβάσω φωτογραφίες εντός των ημερών.

Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να πάω να μου κοντύνουν το μπρασελέ;
Σε τρία ρολογάδικα που ρώτησα στο Χαλάνδρι μου είπαν ότι δεν μπορούν γιατί χρειάζεται ειδικός εξωλκέας που δεν τον έχουν!

Σας παρακαλώ βοηθήστε γιατί έχω τρελαθεί που δεν μπορώ να το φορέσω!!! :smt022
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #947 στις: Δεκέμβριος 01, 2008, 04:12:46 μμ »
Μπραβο,μεγεια!Περιμενουμε φωτο πολλες ;D
Τρια ρολογαδικα και δε μπορουν να σου κοντυνουν το μπρασελε  :o Ειδικος ''εξολκεας''  :o
Η πλακα σου κανουν η ασχετοι ειναι.Εγω τα φτιαχνω μονος μου,αν πιανουν λιγο τα χερια σου,μπορουμε να σου δωσουμε οδηγιες παντως..

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3917
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #948 στις: Δεκέμβριος 01, 2008, 04:40:57 μμ »
καλοφορετοο ;D!αν ειναι σαν του monster το μπρασελε (δεν ξερω) ειναι πειρος με δυο δαχτυλιδια στα ακρα.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #949 στις: Δεκέμβριος 01, 2008, 05:14:50 μμ »
Τα χέρια μου πιάνουνε αλλά υπάρχει φόβος!
Επιπλέον δεν έχω εξειδικευμένα εργαλεία, μόνο τα κλασσικά που βρίσκει κάποιος σε ένα σπίτι.

Νομίζω ότι η περίπτωσή μου χρειάζεται τεχνικό... :help:
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #950 στις: Δεκέμβριος 01, 2008, 05:22:09 μμ »
Παντως σε οποιον το πας,να του επισημανεις οτι εχει ενα κολλαρο μεσα πολυ μικρο, στο οποιο μπαινει η μια ακρη του πυρου και κραταει το μπρασελε στη θεση του.Στην αλλη ακρη του πυρου το κολλαρο ειναι κολλημενο.Ειναι πολυ ευκολο να χαθει,δεν ειναι μεγαλυτερο απο χιλιοστο.
Αν ο μαστορας που θα το πας δεν εχει εμπειρια απο μπρασελε seiko και δεν το ξερει,μπορει να στο χασει,οποτε καλο ειναι να του το πεις εκ των προτερων ;)

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #951 στις: Δεκέμβριος 01, 2008, 08:22:30 μμ »
οταν μου εβγαλαν το ενα ling απο το μπρασελε ο πιρος μετα δεν σφηνωνε αλλα ο ρολογας ηταν αλανι και απλως εβαλε αλλο πιρο!

παντως ειναι και καλη ευκαιρια να παρεις και δερματινο λουρακι!

ολα λεω να παω στον ΔΗΣΙΟ και δεν εχω παει ακομα .....ΜΙΣΩ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ!

Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #952 στις: Δεκέμβριος 01, 2008, 09:15:08 μμ »
οταν μου εβγαλαν το ενα ling απο το μπρασελε ο πιρος μετα δεν σφηνωνε αλλα ο ρολογας ηταν αλανι και απλως εβαλε αλλο πιρο!

Αcid,φοβαμαι πως ο πιρος δε σφηνωνε μετα την αφαιρεση του κομματιου γιατι ο ρολογας δεν ηξερε κι εχασε το κολλαρο.Χωρις το κολλαρο ο πιρος εχει μποσικα και δε μενει στη θεση του.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #953 στις: Δεκέμβριος 01, 2008, 09:29:33 μμ »
Φίλε Acidblack για δερμάτινο έχω επιφυλάξεις μήπως δεν του πηγαίνει :-k

Για κάνα υφασμάτινο για το καλοκαιράκι όμως ψήνομαι πολύ!!! :tonqe:

Πάντως εγώ δεν το γλυτώνω το κέντρο αύριο...
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3917
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #954 στις: Δεκέμβριος 01, 2008, 09:58:27 μμ »
και για να καταλαβεις πως ειναι οι πειροι δες την τελευταια φωτο σε αυτη την ΦΡΕΣΚΙΑ αγγελια

http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=208591

Αποσυνδεδεμένος lazkal

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 132
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #955 στις: Δεκέμβριος 02, 2008, 12:56:14 πμ »
Και η Ιταλια τριτοκοσμικη χωρα ειναι που τη φοβουνται ολοι οι διεθνεις πωλητες σαν ο διαολος το λιβανι και δε στελνουνε;
Μηπως σαν λαος ειμαστε λιγο αψυχολογητος;Απ τη μια θελουμε να περνανε τα προιοντα που αγοραζουμε απο χωρες εκτος ΕΕ αερα-πατερα στο τελωνειο(τριτοκοσμικη συμπεριφορα δεν ειναι αυτη; ) απ την αλλη οταν τα κρατανε προς εκτελωνισμο(οπως πρεπει βασει νομου) και δε μας αρεσει το λεμε τριτοκοσμικη κατασταση :-k
Ισως να μην εχει τυχει μεχρι τωρα,αλλα σε οσες υπερατλαντικες αγορες εχω κανει μεχρι σημερα δε μ αντιμετωπισε κανεις σαν πελατη απο τριτοκοσμικη χωρα..

Δεν σου κάνει εντύπωση πως ένα σωρό site και e-bay πωλητές , ΔΕΝ στέλνουν στην Ιταλία , επικαλούμενοι προβλήματα τελωνείου ?

ΕΝΩ ΟΛΟΙ Στέλνουν στην Υπόλοιπη (χοντρικά ) Ευρώπη -που πάλι περνάνε απο τελωνείο . Απλώς στούς άλλους τα Τελωνεία ΔΕΝ είναι ΔΙΕΦΘΑΡΜΕΝΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ (και εδώ κολάει το ΤΡΙΤΟΚΟΣΜΙΚΕΣ Χώρες ).

 Ή μήπως Θεωρείς πως υπάρχουν επιχειρηματίες που λένε , Ασε ρε τα Ελληνικά και τα Ιταλικά Ευρώ ΔΕΝ μου αρέσουν ...

Και στο τέλος είναι άλλο πράγμα να περιμένω να πληρώσω 38 Ε για το Samurai μου , και άλλο να μου έρχεται ο Λογαριασμός 130 Ε !!!(και μάλιστα μετά ένα ΜΗΝΑ  ) -Όταν το ρολόι κοστίζει 170 Ε .

Αποσυνδεδεμένος lazkal

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 132
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #956 στις: Δεκέμβριος 02, 2008, 12:58:51 πμ »
Παντως σε οποιον το πας,να του επισημανεις οτι εχει ενα κολλαρο μεσα πολυ μικρο, στο οποιο μπαινει η μια ακρη του πυρου και κραταει το μπρασελε στη θεση του.Στην αλλη ακρη του πυρου το κολλαρο ειναι κολλημενο.Ειναι πολυ ευκολο να χαθει,δεν ειναι μεγαλυτερο απο χιλιοστο.
Αν ο μαστορας που θα το πας δεν εχει εμπειρια απο μπρασελε seiko και δεν το ξερει,μπορει να στο χασει,οποτε καλο ειναι να του το πεις εκ των προτερων ;)

Σωστός ο Eis και έμπειρος ...

Λίγη προσοχή θέλει ...

Αποσυνδεδεμένος lazkal

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 132
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #957 στις: Δεκέμβριος 02, 2008, 01:00:01 πμ »
Αcid,φοβαμαι πως ο πιρος δε σφηνωνε μετα την αφαιρεση του κομματιου γιατι ο ρολογας δεν ηξερε κι εχασε το κολλαρο.Χωρις το κολλαρο ο πιρος εχει μποσικα και δε μενει στη θεση του.


Αυτό ακριβώς συνέβει ...

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #958 στις: Δεκέμβριος 02, 2008, 09:11:05 μμ »
Όλα εντάξει! :up:
Πήγα κέντρο και βρήκα μάστορα έμπειρο.
Είχε πλάκα γιατί πήγα να του πω για τους πίρους κτλ και με κοίταξε με ένα ύφος σαν να του έβρισα τη μάνα!
Εντάξει, ο άνθρωπος ήξερε τη δουλειά του και δεν του ήθελε υποδείξεις αλλά ήταν ωραίος.
Με ρώτησε που το πήρα και πόσο και έπαθε ένα ψιλοσόκ με την τιμή, καθώς internet και τέτοια του φαίνονται εξωγήινα...
Πάντως μου είπε ότι κάνει σέρβις σε αυτές τις μηχανές και είναι αθάνατες!

Κατάφερα και το συγχρόνισα με το eim.gr κάνοντας ψευτοhacking με το γύρισμα της κορώνας προς τα πίσω όπως διάβασα στο forum από τους γνώστες και θα επανέλθω σε λίγο καιρό με report για την ακρίβεια.

Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια που μου προσφέρετε. :)
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: SEIKO
« Απάντηση #959 στις: Δεκέμβριος 02, 2008, 09:14:43 μμ »
ευγε!πολυ καλο αυτο|!ναι αθανατα ρολογια ,ναμας πεις ποιος ειναι εαν θες και δημοσια :smt038