Αποστολέας Θέμα: ΕΛΛΗΝΕΣ Αντιπρόσωποι Ωρολογίων  (Αναγνώστηκε 96440 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος VIWOW

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 552
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΛΗΝΕΣ Αντιπρόσωποι Ωρολογίων
« Απάντηση #220 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 04:39:19 πμ »
1. Μπήκα στο φόρουμ μετά από ποστ του Nanagno που είπε "γιατί ο κ. Στήκας δεν μας ενημερώνει ο ίδιος για το περιοδικό του, οπότε ήταν αυτονόητο οτι θα το έκανα επώνυμα. Και στο εξωτερικό πολλοί στον χώρο γράφουν επώνυμα.

2. Δεν καταλαβαίνω γιατί κάνετε τοσοι πολύ τον συνειρμό οτι πιστεύω οτι είναι λάθος να θέλει κανείς να αγοράσει το ρολόι όπου θέλει; Έχω βαρεθεί να το γράφω σε αυτό το τόπικ.

3. Δεν καταλαβαίνω γιατί συζητάτε όλες τις λεπρομέρειες και δεν ενοχλείστε από το γεγονός οτι μέλος του φόρουμ ανώνυμα και χωρίς να με ξέρει είπε οτι πηγαίνω πελάτες στα μαγαζιά για συγκεκριμένο ρολόι με συγκεκριμένη τιμή, δηλαδή οτι τα "πιάνω". Αν είσασταν γιατρός και σας έλεγε κάποιος ούτε καν οτι οι γιατροί τα πιάνουν, αλλά οτι εσείς προσωπικά τα "πιάνατε" θα το περνάγατε στο ντούκου; Αν σας έκανε και κριτική για τον τρόπο που φαντάζεται οτι διαπαιδαγωγείτε την κόρη σας. Watch Collector, George_ και οι υπόλοιποι δεν θα σας ενοχλούσε; Το τοπικ που περιγράφει πως εισάγουμε ενα ρολόι παράνομα σας αρέσει;

4. Για μένα λέτε οτι έχω μια ιδιότυπη γνώμη για τον χώρο, αλλά εσείς έχετε άποψη οτι όλοι οι έλληνες κάνουν το ίδιο. Κανείς δεν κάνει το ίδιο. Όλοι κάνουν οτι θέλουν.

Κωστής

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 05, 2009, 04:52:36 πμ από VIWOW »
ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ. ΔΙΑΛΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

WINSTON CHURCHILL

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΛΗΝΕΣ Αντιπρόσωποι Ωρολογίων
« Απάντηση #221 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 04:44:01 πμ »
το ιντερνετ εχει μια αλλη λογικη και προστατευει την ανωνυμια καποιου,γι αυτο τον λογο σας εκανα την αναφορα,ετσι θα εισασταν και εσεις το ιδιο προφυλαγμενος.

δεν μου απαντησατε σε ενα πολυ ενδιαφερον θεμα που σας ρωταω εδω

εσεις κυριε στηκα να υποθεσω οτι ομιλειτε ως δημοσιογραφος ωρολογοποιιας.εαν ειναι ετσι και εως τωρα μας εχετε αναφερει τα θετικα σε διαφορα ποστ σας ,δεν ειναι καιρος να μας πειτε και τα αρνητικα του χωρου που γνωριζετε τοσο καλα?


Αποσυνδεδεμένος VIWOW

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 552
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΛΗΝΕΣ Αντιπρόσωποι Ωρολογίων
« Απάντηση #222 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 05:00:15 πμ »
Δεν απαντήσατε σε κατι που είναι πολυ σημαντικό το θέμα 3 και θέλετε να σας πω τα αρνητικά της ωρολογοποιίας, λες και η ωρολογοποιία είναι ένα γλυκό ή ένα παντελόνι.

Το οτι με θεωρείτε εσείς δημοσιογράφο δεν μου απαγορεύει να είμαι καταναλωτής και μάλιστα αρκετά έμπειρος. Αγαπάω τα ρολόγια και γράφω την γνώμη μου για αυτά εδώ και χρόνια. Παράλληλα έχω και πολλές άλλες δραστηριότητες στον χώρο της ΥΩ εκτός των εκδόσεων. Ασχολούμσι βέβσια με τον Τύπο, όχι αυτόν που έχει κίτρινο χρώμα. Άρα μην περιμένετε να σας βγάλω τα "άπλυτα" της ωρολογοποιίας στην φόρα. Και σίγουρα όχι στις 4 το πρωί. Εσείς έχετε εντοπίσει κάποια αρνητικά σημεία να τα καταθέσετε προς συζήτηση;

Κωστής

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ-ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΠΟΥ ΔΕΧΤΗΚΑ.

ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ. ΔΙΑΛΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

WINSTON CHURCHILL

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΛΗΝΕΣ Αντιπρόσωποι Ωρολογίων
« Απάντηση #223 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 05:08:33 πμ »
επειδη ασχολειστε σας ρωτω σαν πιο ειδικο.κιτρινο τυπο?! :oκαθε αλλο κυριε στηκα αποτελει θωρακιση του καταναλωτη και ενας ειδικος του χωρου οφειλει να λεει και τα αρνητικα!επειδη ζω εξω διακρινω μια πολυ διαφορετικη προσεγγιση

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΛΗΝΕΣ Αντιπρόσωποι Ωρολογίων
« Απάντηση #224 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 05:14:48 πμ »
στις ανεπτυγμενες αγορες γινεται κριτικη και δεν ειναι τα απλυτα στην φορα!!!!τελικα ποια ιδιοτητα σας στον χωρο της ωρολογοποιας κανετε χρηση στο φορουμ μας?διοτι σας καταναλωτης και εσεις θα αγοραζετε να υποθεσω οπου εχει καλυτερη τιμη σε ιδιο επιπεδο παροχης υπηρεσιων!

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΛΗΝΕΣ Αντιπρόσωποι Ωρολογίων
« Απάντηση #225 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 05:19:52 πμ »
εαν δεν ειναι αδιακριτο θα μπορουσα να σας ρωτησω ποιες αλλες δραστηριοτητες εχετε σε οτι αφορα το χωρο του ρολογιου?


Αποσυνδεδεμένος Nanagno

  • Owner/Co-Founder
  • Administrator
  • 50mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 1623
  • Time Will Only Tell...
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Απ: ΕΛΛΗΝΕΣ Αντιπρόσωποι Ωρολογίων
« Απάντηση #226 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 10:12:38 πμ »
VIWOW αρχικά πρέπει να έχεις κάνει φραστικό λάθος για το παρακάτω διότι δεν το είπα εγώ αυτό αλλά ο Acidblack

Nanagno λέει επί λέξει ότι «(ολους αυτους που τους στελνεται πακετο σε κταστημα με μοντελο και τιμη)»



διαφωνώ ΚΑΘΕΤΑ !! Είναι και παράλογο !!!
Ποιά ή τιμή του SINN 756 ON STRAP ? Δεν έχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα. Είναι η τιμή που δίνει το εργοστάσιο? Είναι η τιμή που δίνει Άγγλος ή Αμερικανός πωλητής?
Εγώ προσωπικά έχω γλιτώσει αρκετά χρήματα απο τότε που διαβάζω το φόρουμ αυτό.
Νομίζω ή απόφαση είναι τουλάχιστον ανεδαφική και σιγά σιγά θα αυτοκαταργηθεί.

Και βέβαια καλά κάνεις και διαφωνείς, και κάθετα και οριζόντια, αυτό βέβαια δεν αλλάζει κάτι στους κανόνες αυτού του φόρουμ, για την ιστορία αυτός ο κανόνας υπάρχει σε όλα σχεδόν τα μεγάλα φόρουμ, και έχει αποδειχθεί ότι είναι πολύ βασικός κανόνας για να μην ΜΠΑΙΝΟΥΝ έμποροι στο φόρουμ και αναστατώνουν τις κοινότητες με διάφορες τιμές.

Σχετικά με το εάν μπορείς να βρεις τιμές επίσημες, πρέπει να ψάξεις καλά, και να ρωτήσεις. στο πιάτο τίποτα δεν υπάρχει έτοιμο!

ΟΛΕΣ οι εταιρείες έχουν επίσημο τιμοκατάλογο!







Σχετικά με την κατάσταση στο συγκεκριμένο TOPIC έχω να πω τα εξής:

Το πώς θα καταλήξει το ήξεραν μαζί με εμένα και όλα τα παλιά ΜΕΛΗ του φόρουμ, αυτή είναι πάντα η κατάληξη όταν ένα θέμα έχει μέσα το $$$€€€ Χρήμα-Οικονομικό κλπ.

Όλες οι απόψεις έχουν την οπτική τους γωνία και δέν μπορώ να δωσω δίκιο ή άδικο σε κανέναν.

Παλαιότερα σε μία τέτοια αντιπαράθεση απόψεων θα 'ΕΠΕΦΤΑΝ βρισιές καδρόνια και ξύλο, μπορώ να πω ότι πάμε πολύ καλύτερα :)

Τέλος άποψη μου είναι ότι το ΤΟΠΙΚ έκανε τον κύκλο του και όλοι πλέον ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ και με το κοινό που μας δένει που είναι η ΑΓΑΠΗ μας για το ρολόι (διότι όποιος μη μέλος του φόρουμ διαβάσει ΑΥΤΟ το ΤΟΠΙΚ θα πει ότι ΔΕΝ αγαπάμε το ρολόι) είναι να κλειδωθεί.

Όμως επειδή ΔΕΝ θέλω να το κλειδώσω και να κόψω τον λόγο/άποψη κάποιου μέλους σας ενημερώνω ότι θα το αφήσω ανοιχτό για 24 ώρες από τώρα, εάν κάποιος επιθυμεί να το αφήσω ανοιχτό για περισσότερο αναμένω την επιχειρηματολογία του δημόσια. Ήδη 5 άτομα θέλουν το θέμα να κλειδωθεί και το έχουν εκφέρει και γραπτά.

Ludwig van Beethoven said that a great poem is more difficult to set to music than a merely good one, because the composer must improve upon the poem T I M E S.

Αποσυνδεδεμένος tolis7

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΛΗΝΕΣ Αντιπρόσωποι Ωρολογίων
« Απάντηση #227 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 10:23:22 πμ »
Εγω ομως καταλαβα οτι πηγα με λαθος τροπο και ζητησα συγνωμη εαν ξεπερασα τα εσκαμενα.
εσεις ομως κυριε Στηκα συνεχιζετε...

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: Απ: Η Αισχροκερδια των Ελληνων Αντιπροσωπων Ωρολ&#
« Απάντηση #228 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 10:47:08 πμ »
Τελικα ρε VIWOW, τωρα που επιβεβαιωσες τις τιμες που σου ειπα και οτι ηταν απο επισημο αντιπροσωπο, μηπως μου χρωστας μια συγγνωμη? Μια συγγνωμη που με ειπες ψευτη, συκοφαντη, ζωντοβολο και οτι προσπαθω να παρασυρω τους συμφορουμιστες ? Δεν ειναι τοσο δυσκολο να παραδεχθεις οτι με τη σταση σου αδικησες ΠΡΩΤΟΣ ΕΣΥ ολη τη συζητηση ...

Το τοπικ που περιγράφει πως εισάγουμε ενα ρολόι παράνομα σας αρέσει;
Εδω θα σου δωσω εναν ποντο αρκει να μας πεις ποσο συννομη ειναι η πρακτικη των εταιριων να μην αφηνουν τα καταστηματα να πωλουν τα ρολογια στις τιμες που θελουν και αντεχουν. Νομιζω οτι αυτο λεγεται εναρμονιση τιμων. Στο καπιταλιστικο περιβαλλον που ζουμε, νομιζω οτι ο ελευθερος ανταγωνισμος μπλοκαρεται με αυτον τον τροπο.


Ασχετο αλλα καλο !
Κυκλοφορώ και με σταματούν ακόμη και στον δρόμο και με ρωτούν για ρολόγια...
Μην παρεξηγηθεις παλι, απλα ηταν ελαφρως αστειο.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 05, 2009, 11:02:32 πμ από alexisvas »
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΛΗΝΕΣ Αντιπρόσωποι Ωρολογίων
« Απάντηση #229 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 10:48:11 πμ »
Υπόνοιες του ... πωπού και προσωπικές αιχμές, που θίγουν ιδίως την προσωπική ζωή και δη την οικογένεια του καθενός, είναι απαράδεκτες για να μην πω κατάπτυστες. Αποτελούν ντροπή για τον γράφοντα και στιγματίζουν το φόρουμ που φιλοξενεί τα γραφόμενά του.
Όποιος δεν έχει το επίπεδο να μην επιδίδεται σε μειωτικούς χαρακτηρισμούς και δεν μπορεί να κρατήσει την κουβέντα ψηλότερα από μικροεγωϊσμούς και μικροπρέπειες, καλύτερα να μη συμμετέχει στο θέμα.

Άλλωστε υπάρχουν και κάποιοι που θέλουν να διαβάσουν και να μάθουν πέντε πράγματα, χωρίς να χρειάζεται να ψάχνουν το νόημα μέσα σε έναν αχταρμά άσχετων σχολίων, προσβολών και απαντήσεων επί της ουσίας.

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΛΗΝΕΣ Αντιπρόσωποι Ωρολογίων
« Απάντηση #230 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 10:50:38 πμ »

... και όλοι πλέον ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ...


... ας πιάσουμε το χορό.

Για πάμε:
Ένα φράγκο η βιολέτα, τσινγκολελέτα, τσινγκολελέτα...  ;D ;D



Σόρυ, αλλά δεν κρατήθηκα.   ;D

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΛΗΝΕΣ Αντιπρόσωποι Ωρολογίων
« Απάντηση #231 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 11:17:54 πμ »
Υπόνοιες του ... πωπού και προσωπικές αιχμές, που θίγουν ιδίως την προσωπική ζωή και δη την οικογένεια του καθενός, είναι απαράδεκτες για να μην πω κατάπτυστες. Αποτελούν ντροπή για τον γράφοντα και στιγματίζουν το φόρουμ που φιλοξενεί τα γραφόμενά του.
Όποιος δεν έχει το επίπεδο να μην επιδίδεται σε μειωτικούς χαρακτηρισμούς και δεν μπορεί να κρατήσει την κουβέντα ψηλότερα από μικροεγωϊσμούς και μικροπρέπειες, καλύτερα να μη συμμετέχει στο θέμα.

Άλλωστε υπάρχουν και κάποιοι που θέλουν να διαβάσουν και να μάθουν πέντε πράγματα, χωρίς να χρειάζεται να ψάχνουν το νόημα μέσα σε έναν αχταρμά άσχετων σχολίων, προσβολών και απαντήσεων επί της ουσίας.

Έτσι είναι !!!
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΛΗΝΕΣ Αντιπρόσωποι Ωρολογίων
« Απάντηση #232 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 11:46:26 πμ »
Καλημέρα,
από κοινωνιολογικής πάντως άποψης για κάποιους που παρακολουθούν το θέμα αποστασιοποιημένα όπως εγώ υπάρχει εντονότατο ενδιαφέρον! Σε ότι αφορά τις προσωπικές προσβολές-επιθέσεις-αιχμές φυσικά είναι ανεπίτρεπτες.
Τελικά όλοι μαθαίνουμε και θα συνεχίσουμε να μαθαίνουμε, μερικές φορές χωρίς να το καταλαβαίνουμε, ότι:
ένα μόνο ξέρω: ότι τίποτα δεν ξέρω!!!!
Φιλικά
Νίκος
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΛΗΝΕΣ Αντιπρόσωποι Ωρολογίων
« Απάντηση #233 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 11:51:09 πμ »
ένα μόνο ξέρω: ότι τίποτα δεν ξέρω!!!!

Τοτε πως ξερεις αυτο το ενα ?? Ξερω, ξερω  :offtopic
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος Nanagno

  • Owner/Co-Founder
  • Administrator
  • 50mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 1623
  • Time Will Only Tell...
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Απ: ΕΛΛΗΝΕΣ Αντιπρόσωποι Ωρολογίων
« Απάντηση #234 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 11:51:21 πμ »
... ας πιάσουμε το χορό.

Για πάμε:
Ένα φράγκο η βιολέτα, τσινγκολελέτα, τσινγκολελέτα...  ;D ;D

Σόρυ, αλλά δεν κρατήθηκα.   ;D




ωραία ιδέα σου nin! ας αφήσουμε τις εικόνες να μιλούν απο εδώ και πέρα... ;D διότι δεν παίζεται άλλο αυτό το ΤΟΠΙΚ  :P
Ludwig van Beethoven said that a great poem is more difficult to set to music than a merely good one, because the composer must improve upon the poem T I M E S.

Αποσυνδεδεμένος Voodooman

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 787
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΛΗΝΕΣ Αντιπρόσωποι Ωρολογίων
« Απάντηση #235 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 12:05:45 μμ »
Καλημέρα,
από κοινωνιολογικής πάντως άποψης για κάποιους που παρακολουθούν το θέμα αποστασιοποιημένα όπως εγώ υπάρχει εντονότατο ενδιαφέρον! Σε ότι αφορά τις προσωπικές προσβολές-επιθέσεις-αιχμές φυσικά είναι ανεπίτρεπτες.
Τελικά όλοι μαθαίνουμε και θα συνεχίσουμε να μαθαίνουμε, μερικές φορές χωρίς να το καταλαβαίνουμε, ότι:
ένα μόνο ξέρω: ότι τίποτα δεν ξέρω!!!!
Φιλικά
Νίκος
Σωστό! Το topic κατήντησε γραφικό μετά τις πρώτες δυό-τρεις σελίδες. Και η μεγάλη πλάκα είναι ότι παλιότερα είχαμε κάνει ξανά μία τέτοια κουβέντα η οποία, δεν ξέρω πώς (ή μάλλον ξέρω, αλλά δεν λέω...), έμεινε σε κόσμιο επίπεδο και έληξε νωρίς νωρίς.
Και δεν πιστεύω ότι το topic χρειάζεται κλείδωμα, αφήστε το να δούμε πού μπορεί να πάει.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΛΗΝΕΣ Αντιπρόσωποι Ωρολογίων
« Απάντηση #236 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 01:31:34 μμ »
H προθεση μειωσης της ανθρωπινης αξιοπρεπειας, αλλα και οποιαδηποτε νυξη στην προσωπικη ζωη του αλλου και της οικογενειας του, κρινεται επιεικως απαραδεκτη και ειναι καταπτυστη, απ' οπου κι αν προερχεται!
Το Φορουμ και ο αναγνωστης, εχουν και τη νοημοσυνη και την αναλογη ευαισθησια να απομονωνουν τα περιστατικα και να αξιολογουν την οποια κατασταση!
Σε αυτο το νημα, καποιοι απο εμας υπερεβησαν τα εσκαμμενα.
Ας κανουν λοιπον την αυτοκριτικη τους και ας ζητησουν δημοσια συγνωμη απο ολους εκεινους που προσεβληθησαν απο τη συμπεριφορα τους.
Προσωπικα, αλλα και με την αλλη μου ιδιοτητα στο Φορουμ, ζητω συγνωμη απο τα θιγομενα μερη και τους αναγνωστες αυτου του νηματος!
Ωστοσο, θεωρω οτι και εκεινοι οφειλουν -πρωτιστως- μια συγνωμη σε ολους εμας και κυριως στο Φορουμ και τους αναγνωστες του!
Φιλικα,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΛΗΝΕΣ Αντιπρόσωποι Ωρολογίων
« Απάντηση #237 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 03:26:49 μμ »
θα ηθελα να αναφερω κατι .τον chuck maddox σαν εναν γνωστη του χωρου τον ειδα να βομβαρδιζεται απο ερωτησεις και να εχει και αντιπαραθεσεις πανω στο γνωστικο του αντικειμενο και μεσα απο ολα αυτα να βγαινουν πληθωρα ουσιαστικων πληροφοριων με μεγαλο κερδος για εμας.με λιγα λογια εαν δεν κανουμε ερωτησεις και διαλογο απλα δεν θα μαθουμε τιποτα.οι ερωτησεις δεν ειναι προσβολες ,προαγουν την γνωση στο θεμα

director

  • Επισκέπτης
Απ: Η Αισχροκερδια των Ελληνων Αντιπροσωπων Ωρολογιων
« Απάντηση #238 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 03:30:11 μμ »
Ακριβως αυτη ειναι η λαθος νοοτροπια που ανεβαζει τις τιμες σε ολα τα προιοντα. Καταλαβατε τι ειπε ???
Ασχέτως του ποσο το αγοραζει ο Αντιπροσωπος, καθως θεωρει οτι ειναι μονοπωλιο χρεωνει οσα του λειπουν.
Ομως το internet ηρθε να τους χαλασει τη μαγια. Πλεον δεν εισαι μονο σου κυριε εισαγωγεα!!!! Ανταγωνιστης σου ειναι ο Αγγλος, ο Αμερικανος και οι υπολοιπες φυλες του Ισραηλ.
Ντροπη director, ντροπη.

λοιπον φιλε Αλεξη,και το φιλε το εννοω διοτι σου επιτρεπω να εχεις αλλη γνωμη απο μενα χωρις ν απορριπτω τα φιλικα μου αισθηματα.
για να ειμαι σε θεση να τιμολογω, περαν του βασικου κυκλου των σπουδων μου που ηταν φαρμακευτικης κατευθυνσης,αναγκαστηκα να κανω ακομη 2,5 χρονια μεταπτυχιακο σε διοικηση επιχειρησεων απο πανεπιστημιακο ιδρυμα,και επενδυσα 1,5 ακομη χρονο γι ν αποκτησω διπλωμα επαρκειας σε διοικηση πωλησεων απο φημισμενο ιδρυμα της Αγγλιας.
δεν περιμενα βεβαια οτι ο επομενος τιτλος που θ αποκτουσα στα <ωριμα> χρονια μου,θα ηταν αυτος του επαισχυντου κερδοσκοπου
αγαπητε Αλεξη(λιγο Λαζοπουλο ,Κουγια θυμιζει αυτη η φραση αλλα τεςπα)εαν εσυ εχεις καποια αλλη ιδεα περι τιμολογησης περα απ αυτες που διδασκονται απο τους λεγομενους γκουρου του μαρκετινγκ,θα σου ειμασταν αιωνια υποχρεοι να μας την διδαξεις.

Αποσυνδεδεμένος Petros1

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 438
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΛΗΝΕΣ Αντιπρόσωποι Ωρολογίων
« Απάντηση #239 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 04:29:07 μμ »
Ειναι λογικο κι επόμενο πλέον αυτο το τόπικ να μην προσφέρει τίποτα άλλο από προσωπικές αντιπαραθέσεις,στις οποίες μάλιστα τελευταία προστέθηκαν και οι καταθέσεις βιογραφικών του καθενός....

Όσο πιο γρήγορα κλειδωθεί,τόσο καλύτερα για όλους...