Αποστολέας Θέμα: ΕΛΛΗΝΕΣ Αντιπρόσωποι Ωρολογίων  (Αναγνώστηκε 96440 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zonianos

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
ΕΛΛΗΝΕΣ Αντιπρόσωποι Ωρολογίων
« στις: Νοέμβριος 24, 2007, 07:11:05 μμ »
Αγαπητοι φιλοι το θεμα που ανοιγω αφορα τους Ελληνες αντιπροσωπους Ορολογιων και την τακτικη τους να πουλανε με πολυ κερδος τα ρολογια στα μαγαζια,με αποτελεσμα τα μαγαζια να ειναι αμεσα συγκρισημα με μελη του ΕΒΑΥ.Το αποτελεσμα ειναι οι καταστηματαρχες με τις μεγαλες τοποθετησεις να πεφτουν στα ματια των πελατων τους για ενα ρολοι που στο φιναλε δεν φταινε.
Ποιος πλεον δεν γνωριζει το ΕΒΑΥ?
Και ποσες φορες οταν κατι το αποκτησατε το συγκρινατε με το ΕΒΑΥ.
Εγω προσωπικα Απο τις ποιο Πολλες μαρκες που εχω στο καταστημα μου,τα ρολογια που εχω τα συγκρινω με μελη του ΕΒΑΥ και βλεπω οτι αυτοι πουλανε ποιο φτηνα απο οτι αγοραζω Εγω για το καταστημα μου.
και παλι καλα γιατι εχω εντοπισει μαρκες ρολογιων που η λιανικη τιμη τους στα μαγαζια της Γειτονικης Ιταλιας ειναι η χοντρικη τιμη στην Ελλαδα.
Αυτα τα λιγα.

Και ενα μυνημα για τους αντιπροσωπους
Κυριοι σας Εχουν παρει χαμπαρι οι συναδελφοι σας στην ΕΕ και γελανε.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 03, 2009, 08:22:25 μμ από Nanagno »

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Η Αισχροκερδια των Ελληνων Αντιπροσωπων Ωρολογιων
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 26, 2007, 12:21:15 μμ »
Φίλε zonianos,
το θέμα είναι αν οι υπόλοιποι ευρωπαίοι λιανοπωλητές τα πουλάνε όσο εσύ. Μπορεί για τους ευρωπαίους αντιπροσώπους να ισχύουν άλλα τιμολόγια σε σχέση με τους αμερικάνους ή τους ασιάτες, όπως και συναλλαγματικές ή δασμολογικές διαφορές.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος Fanis

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Η Αισχροκερδια των Ελληνων Αντιπροσωπων Ωρολογιων
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 26, 2007, 12:54:01 μμ »
Υπάρχει μεγάλο κύκλωμα παράπλευρης πώλησης ρολογιών. Η Αλήθεια είναι ότι η Ελλάδα είναι από τις πιο ακριβές χώρες στη Λιανική και δεν κάνουν και μεγάλες εκπτώσεις.

Για παράδειγμα στο VC Overseas Chrono στη Σιγκαπούρη επίησημος πωλητής (μεγάλη αλυσίδα) μου έκανε 50% έκπτωση!!! Στην Αμερική grey dealer επίσης κάνει 40% έκπτωση. Και στις 2 περιπτώσεις η λιανική είναι πιο χαμηλή από την Ελλάδα, όπου πάνω από 25% δεν μου έχει κάνει κανείς.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Η Αισχροκερδια των Ελληνων Αντιπροσωπων Ωρολογιων
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 26, 2007, 04:16:58 μμ »
Fanis
φερνεις ως παραδειγμα τ  απο τις πιο ανταγωνιστικες αγορες του κοσμου και αμερικη για παραλληλο.ελλαδα φτανεις και πανω απο 25%,απο εμπειριες μελων,παραλληλη κατι καλυτερο ισως.καποτε πριν γινουν οι αυξησεις ρολεξ ελλαδα καναμε εξαγωγη στην παραλληλη ευρωπαικη αγορα λογω πολυ καλων τιμων

Αποσυνδεδεμένος Fanis

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Η Αισχροκερδια των Ελληνων Αντιπροσωπων Ωρολογιων
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 27, 2007, 11:05:53 πμ »
Γιώργο, ψιλομπερδέυτηκα με το μήνυμά σου...ελαφρώς με την σύνταξη. :headbash:

Σαφώς και παλαιότερα κάναμε εξαγωγή Rolex στην παράλληλη αγορά (ακόμα γίνεται σε μικρότερο ποσοστό), για ρολόγι που είχαν μεγάλη λίστα αναμονής στο εξωτερικό και ως εκ τούτου πωλόντουσαν με premium στην τιμή, στην παράλληλη αγορά.

Για τις υπόλοιπες μάρκες, σε όσες έχω εμπειρία, δεν έχω πετύχει έκπτωση πάνω από 30% στην Ελλάδα...και σημειώνω ότι έχουμε από τις πιο υψηλές τιμές λιανικής.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Η Αισχροκερδια των Ελληνων Αντιπροσωπων Ωρολογιων
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 27, 2007, 01:42:42 μμ »
ομεγα οσο ειχα δει και καποιες αλλες ειμασταν στα ιδια η ελαφρως πιο χαμηλα επιπεδα τιμων.
daytona ε? :weedman:

Αποσυνδεδεμένος Fanis

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Η Αισχροκερδια των Ελληνων Αντιπροσωπων Ωρολογιων
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 27, 2007, 02:04:36 μμ »
To ατσάλινο Daytona είναι πονεμένη ιστορία.... :partyman:

Αποσυνδεδεμένος zonianos

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Η Αισχροκερδια των Ελληνων Αντιπροσωπων Ωρολογιων
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 28, 2007, 09:24:30 μμ »
Παράθεση από: "blackbird"
Φίλε zonianos,
το θέμα είναι αν οι υπόλοιποι ευρωπαίοι λιανοπωλητές τα πουλάνε όσο εσύ. Μπορεί για τους ευρωπαίους αντιπροσώπους να ισχύουν άλλα τιμολόγια σε σχέση με τους αμερικάνους ή τους ασιάτες, όπως και συναλλαγματικές ή δασμολογικές διαφορές.

Φιλικά
Δημήτρης

Αγαπητε Δημητρη
Θελω να πιστευω οτι ολοι οι αντιπροσωποι περνουν τις ιδιες τιμες απο την ελβετια.Δεν νομιζω η Rolex να λεει στον αντιπροσωπο της ελλαδος να δινουμε ακριβα γιατι ειναι μικρη χωρα και στον αντιπροσωπο της κινας να δινει πολυ φτηνα γιατι ειναι μεγαλη χωρα.Εως ενα σημειο οι Μητρικες εταιρειες καταλαβαν το λαθος τους και προσπαθουν να επιβαλουν τις τιμες τους.Στην συνεχεια η μητρικες εταιρειες πηραν την πρωτοβουλια να αντιπροσωπευσουν οι ιδιες τα προιοντα τους στις χωρες.Αλλα οχι σε ολες και εκει ειναι που ξεκιναει το κακο,με ενα απεραντο ΕΒΑΥ να ανερει οτι επιχειρηματικες κινησεις καναν.Οι ελληνες αντιπροσωποι η το καταλαβαν αυτο και κανουν την παπια η δεν τους ενδιαφερει εγω τοσο πουλαω και οποιος θελει.
Αντι να εκμεταλευτουν τα τοσα εκατομμυρια που περνουν καθε χρονο στην Ελλαδα απο τουρισμο,και να κανουν τιμες που να μην μπορει να τις βρει κανενας και πουθενα φτασαν στο σημειο να ξευτιλιζουν τα μαγαζια που πολουν τα προιοντα τους.
Ποσες φορες εχουν ερθει μεταναστες απο την γερμανια και μας συγκριναν με γερμανικα καταστηματα οπως ο χιρστ.
Βασικα βλεπουμε ελληνα μεταναστη που θελει να αγορασει ρολοι και μας πιανει κρυος ιδρωτας.Θα τον πω 2000 και θα μου πει μα εγω 1700 χωρις να ζητησω εκπτωση το παιρνω απο την γερμανια.(Και πραγματικα τους ευχαριστω που κανουν εστω αυτην την υπομονη να το αγορασουν απο την ελλαδα)
Τελος αν δεν βοηθησουν οι ελληνες αντιπροσωποι με πτωση των τιμων τους τοτε πραγματικα οσο εξαπλονεται το ιντερνετ στην ελλαδα θα δουν οι πωλησεις να πεφτουν κατακορυφα.
Αυτα τα λιγα...

Αποσυνδεδεμένος rlxome

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Η Αισχροκερδια των Ελληνων Αντιπροσωπων Ωρολογιων
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 29, 2007, 03:08:05 μμ »
george

για το Ω 2531.80 μου ζήτησαν πέρσι καλοκαίρι (2006) στη Σταδίου σε γνωστό μαγαζί , αρχική τιμή 2600eur με έκπτωση γύρω στο σε μετρητά, και στο ebay την ίδια εποχή το έπαιρνα με καινούργιο με όλα τα χαρτιά του.

Προσοχή: δολλάρια είπα....


Nanagno: ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ οι τιμές παρά μόνο οι επίσημες τιμές των αντιπροσωπειών!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 22, 2009, 05:38:26 μμ από Nanagno »

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Η Αισχροκερδια των Ελληνων Αντιπροσωπων Ωρολογιων
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 29, 2007, 03:18:40 μμ »
Παράθεση από: rlxome
george

για το Ω 2531.80 μου ζήτησαν πέρσι καλοκαίρι (2006) στη Σταδίου σε γνωστό μαγαζί , αρχική τιμή  με έκπτωση γύρω στο σε μετρητά, και στο ebay την ίδια εποχή το έπαιρνα με  καινούργιο με όλα τα χαρτιά του.

Προσοχή: δολλάρια είπα....
τιμων καταλογου αναφερομαι
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 22, 2009, 05:38:48 μμ από Nanagno »

Αποσυνδεδεμένος TZAG

  • 42mm case
  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1072
    • Προφίλ
Η Αισχροκερδια των Ελληνων Αντιπροσωπων Ωρολογιων
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 02, 2007, 04:53:58 μμ »
Πολύ καλό θέμα Ζωνιανέ και συμφωνώ απόλυτα με την άποψή σου!  =D>   Αλλά μακάρι η αισχροκέρδια να ήταν μόνον σε αυτό τον κλάδο!!
Δεν θα πω πολλά, εγώ πήρα Citizen "Orca" titanium απο Βενετία ΜΕ τα μεταφορικά, ενώ εδώ έχει 460€ άνευ μεταφοράς και τιμή καταλόγου!! Τι να πεις...μας κοροϊδεύουν και οι πέτρες!  #-o


Nanagno: ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ οι τιμές παρά μόνο οι επίσημες τιμές των αντιπροσωπειών!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 22, 2009, 05:39:10 μμ από Nanagno »
μόλις πάνω από τη θάλασσα


Αποσυνδεδεμένος klik

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Η Αισχροκερδια των Ελληνων Αντιπροσωπων Ωρολογιων
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 08, 2007, 07:24:50 μμ »
Οι τιμες που αγοραζουν οι αντιπροσωποι στην Ευρωπη ειναι πανω κατω η ιδια με μια μικρη απολκλιση οχι πανω απο 3-5 % . Η διαφορα ειναι σε πολυπλευρη οσο αφορα της τιμεσ στην Ελλαδα οχι μονο στα ρολογια αλλα
και σε αλλα ειδη.
1) στην Ελλαδα ειναι ο κεντρικος αντιπροσωπος και διανεμει τα προιοντα
    στα καταστηματα οι αγορες που κανουν αυτα τα καταστηματα ειναι μικρες
    ειδικα στην επαρχεια και ετσι εκει που υπαρχει μονο ενα καταστημα    
    που  πουλαει επωνυμες μαρκες καταλαβεναιτε τι γινεται απο    
    αισχροκερδια.
2) στο εξωτερικο οι καταστηματαρχες ειναι ποιο οργανωμενοι απο τους εδω
    συγκεντωνουν μαζικες παραγγελειες για πολλα μαγαζια και μετα λενε
    στο εργοστασιο Π.χ Ομεγα εμεις θελουμε τοσα ρολογια απο αυτο το μοντελο τοσα απο το αλλο σε αυτη την τιμη . Εαν δεν μασ τα δωσετε θα προοθησουμε αλλη μαρκα . Το εργοστασιο τοτε επειδη ειναι μεγαλες παραγγελιες λεει στον αντιπροσωπο θα σου στειλω αυτα τα ρογια να τα δωσεις σε αυτους τους ανθρωπους σε αυτη την τιμη θα περιορισεις και συ το κερδος σου και ετσι θα ειμαστε ολοι ευχαριστημενοι.
Παραδειγμα εκτος ρολογιων ειναι η Sony εχει ενα γραφειο σε καθε χωρα
που αναλαμβανει την προωθηση των προιοντων και απο κει και περα δεν την ενδιαφερει απο που θα αγορασουν οι μεγαλες εταιρειες ασ παρουν απο Ταυλανδη Ουγγαρια απο οπου ναναι εκεινο που τους ενδιαφερει ειναι τι θα βγει απο το εργοστασιο και για αυτο βλεπεται ενωνονται κολοσοι της λιανικης οχι για να εχουν το ιδιο ονομα αλλα για να αγοραζουν φτηνα.Στα συγρονα οικονομικα το μυστικο ποσο αγοραζεις και οχι ποσο πουλας.

στον δικο μου κλαδο τα παντα εχουν ερθει πανω κατω απο τοτε που καταλαβαμε το μικρα μαγαζια την δυναμη μας.

Αποσυνδεδεμένος salvador

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: Η Αισχροκερδια των Ελληνων Αντιπροσωπων Ωρολογιων
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 17, 2009, 08:20:55 μμ »
Ενα εχω να αναφέρω. Τιμή καταλόγου 12600 τιμη αγοράς .Και φυσικά δεν το χάρισε αλλά εβγαλε και μάλιστα καλά.
Το παραπάνω αφορά VC και με δυο τρια κατοστάρικα διαφορά επαιζε σε ολους τους εμπόρους.
Πρέπει να προσέξουν γιατί οι καιροί εχουν γυρίσματα και τους πελάτες σου πρέπει να τους έχεις και στο μέλλον μιάς και ζούμε σε μια παγκοσμιοποιημένη κοινωνία.


Nanagno: ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ οι τιμές παρά μόνο οι επίσημες τιμές των αντιπροσωπειών!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 22, 2009, 05:39:23 μμ από Nanagno »

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Η Αισχροκερδια των Ελληνων Αντιπροσωπων Ωρολογιων
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 17, 2009, 09:08:36 μμ »
θα σας αναφερω την δικη μου μικρη ιστορια και ελπιζω να με νιωσετε....

λογω τραυματισμενω και πολυπαθων ματιων φοραω γυαλια ηλιου με την ποιο μικρη παρουσια ηλιου τα ματια μου ειναι τοσο

κουρασμενα απο εγχειρισεις και θεραπειες που πρεπει να φοραω γυαλια πολυ καλης ποιοτητας μετα απο χρονια κατεληξα

σε συγκεκριμενη μαρκα ειδικευονται σε extreme sports κτλ το μοντελο στο σιτε τους εκανε 155$ και η θηκη τους 25$

αρχισα να τα ψαχνω στην ΕΛΛΑΔΑ η χαμηλοτερη τιμη ηταν 265 ευρω σε μαγαζι φιλου ....χωρις θηκη .....πηρα τηλεφωνο την

αντιπρωσωπεια και ευγενεστατα με ενημερωσαν οτι ειναι fix oi τιμες τους για ευρωπη και δεν ευθυνονται για τις τιμες λιανικης?

σε επισημο γερμανικο site της εταιριας οι τιμες ηταν καλυτερες αλλα οχι οπως στην αμερικη ......

εκανα την καρδια μου πετρα και μεσα σε δυο βδομαδες  πεταξε στην αμερικη για μια εκθεση μια φιλη μου ...

της εδωσα 200$ και μου εφερε δυο ζευγαρια γυαλια !ο dealer στο detroit της εκανε δωρο και ενα ζευγαρι γυναικεια της ιδιας

μαρκας τα συμπερασματα δικα σας .....σειμειωτεο δε οτι ολα τα μαγαζια που ρωταγα στην ελλαδα μου εδιναν ακριβως την ιδια τιμη

τιμη καταλογου ακομα και τα φιλικα...


Nanagno: ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ οι τιμές παρά μόνο οι επίσημες τιμές των αντιπροσωπειών!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 22, 2009, 11:31:46 πμ από Nanagno »
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος tolis7

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: Η Αισχροκερδια των Ελληνων Αντιπροσωπων Ωρολογιων
« Απάντηση #14 στις: Ιανουάριος 17, 2009, 09:36:42 μμ »
γι αυτο εγω παω σε ελληνικα μαγαζια μονο για να μου φτιαχνουν το μπρασελε του εκαστοτε καινουργιου ρολογιου που εχω παρει απο αλλου!αισχροκερδουν!

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: Η Αισχροκερδια των Ελληνων Αντιπροσωπων Ωρολογιων
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 17, 2009, 09:49:52 μμ »
Seiko Premier Automatic + 2 γνήσια λουράκια seiko  (Μόνο το ρολόϊ έχει τιμή καταλόγου 1.170,00 €)

Seiko vivace (γυναικείος χρονογράφος με την 7T62)  από τιμή καταλόγου 300,00 €

 Τα ρολόγια αγοράστηκαν 31/12/2008 από κατάστημα στην Ελλάδα και οι τιμές έγιναν λόγω συγγένειας. Όμως ο καταστηματάρχης δεν έχασε. Φανταστείτε με τι περιθώρια πουλάνε!!!!

Nanagno: ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ οι τιμές παρά μόνο οι επίσημες τιμές των αντιπροσωπειών!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 22, 2009, 11:21:40 πμ από Nanagno »
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος kiko

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 606
    • Προφίλ
Απ: Η Αισχροκερδια των Ελληνων Αντιπροσωπων Ωρολογιων
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 17, 2009, 10:16:31 μμ »
γι αυτο εγω παω σε ελληνικα μαγαζια μονο για να μου φτιαχνουν το μπρασελε του εκαστοτε καινουργιου ρολογιου που εχω παρει απο αλλου!αισχροκερδουν!
σιγουρα αισχροκερδουν φιλε και πιστευω οτι σιγα-σιγα βαζουν νερο στο κρασι τους,γνωστος μου αντ/πος rolex προχθες χωρις να ζητησω εκπτωση μονος μου εκανε 25% φυσικα δεν αγορασα και θα περιμενω λιγο ακομα πιστευω πως θα τα βρουμε καλυτερα.

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Η Αισχροκερδια των Ελληνων Αντιπροσωπων Ωρολογιων
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 17, 2009, 10:19:13 μμ »
http://www.oroloi.gr/product_info.php?cPath=24_91&products_id=4268&osCsid=5c2d20492c173b7871a21f92d3b4dbcf
καταστημα με σελιδα εν ελλαδι

http://www.bluedial.com/snaa91.htm  311.863 EUR

τυχαια αποτελεσματα με αναζητηση στο google  200 EUR διαφορα

τι να πει κανεις ......παντως πρεπει να ειμαι βλακας αν πεταω τα ιδρωμενα και ματωμενα λεφτα που βγαζω

σε ανθρωπους που μονο αρπαχτες ξερουν να κανουν

δυστηχως ζουμε σε βαθια αγνοια που την εκμεταλευονται στο επακρον.......

το μονο που μπορουμε να κανουμεειναι να τους γνωστοποιημε οτι το ρολοι που θελουμε το βρισκουμε με διεθνη εγγυηση

σε πολυ χαμηλοτερες τιμες ,το εκανα ηδη οταν αγορασα το samurai !περασα απο το μαγαζι και του εδειξα το ρολοι o υπαλληλος

χαζεψε ,δυστηχως  ο ιδιοκτητης απουσιαζε αλλα τι λεμε παλι σε κανενα αδαη θα το σπρωξανε και θα το κοιταζει και θα λεει τι

 ρολογαρα πηρα ο π#$$%^& κτλ

φανταστειτε τι γινεται με ανθρωπουσ μεσης ηλικιας που δεν ξερουν απο τιμες μαρκες κτλ τους γδερνουν κανονικα!

ιδιως στην επαρχια


Nanagno: ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ οι τιμές παρά μόνο οι επίσημες τιμές των αντιπροσωπειών!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 22, 2009, 11:32:02 πμ από Nanagno »
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος kiko

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 606
    • Προφίλ
Απ: Η Αισχροκερδια των Ελληνων Αντιπροσωπων Ωρολογιων
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 17, 2009, 10:20:29 μμ »
σιγουρα αισχροκερδουν φιλε και πιστευω οτι σιγα-σιγα βαζουν νερο στο κρασι τους,γνωστος μου αντ/πος rolex προχθες χωρις να ζητησω εκπτωση μονος μου εκανε 25% φυσικα δεν αγορασα και θα περιμενω λιγο ακομα πιστευω πως θα τα βρουμε καλυτερα.
και να γινω ποιο σαφης,το explorer 1 απο 4200 μου το αφήνει


Nanagno: ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ οι τιμές παρά μόνο οι επίσημες τιμές των αντιπροσωπειών!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 22, 2009, 05:40:59 μμ από Nanagno »

Αποσυνδεδεμένος kiko

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 606
    • Προφίλ
Απ: Η Αισχροκερδια των Ελληνων Αντιπροσωπων Ωρολογιων
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 17, 2009, 10:25:04 μμ »
http://www.oroloi.gr/product_info.php?cPath=24_91&products_id=4268&osCsid=5c2d20492c173b7871a21f92d3b4dbcf
καταστημα με σελιδα εν ελλαδι

http://www.bluedial.com/snaa91.htm  311.863 EUR

τυχαια αποτελεσματα με αναζητηση στο google  200 EUR διαφορα

τι να πει κανεις ......παντως πρεπει να ειμαι βλακας αν πεταω τα ιδρωμενα και ματωμενα λεφτα που βγαζω

σε ανθρωπους που μονο αρπαχτες ξερουν να κανουν

δυστηχως ζουμε σε βαθια αγνοια που την εκμεταλευονται στο επακρον.......

το μονο που μπορουμε να κανουμεειναι να τους γνωστοποιημε οτι το ρολοι που θελουμε το βρισκουμε με διεθνη εγγυηση

σε πολυ χαμηλοτερες τιμες ,το εκανα ηδη οταν αγορασα το samurai !περασα απο το μαγαζι και του εδειξα το ρολοι o υπαλληλος

χαζεψε ,δυστηχως  ο ιδιοκτητης απουσιαζε αλλα τι λεμε παλι σε κανενα αδαη θα το σπρωξανε και θα το κοιταζει και θα λεει τι

 ρολογαρα πηρα ο π#$$%^& κτλ

φανταστειτε τι γινεται με ανθρωπουσ μεσης ηλικιας που δεν ξερουν απο τιμες μαρκες κτλ τους γδερνουν κανονικα!

ιδιως στην επαρχια

φιλε aci οι μεσης ηλικιας τα κρατανε σφυχτα τα λεφτα απο νεαρους και κυριως στα αραβωνιασματα τρωνε καλα