Αποστολέας Θέμα: STEINHART  (Αναγνώστηκε 229572 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 25, 2009, 10:33:25 μμ »
Noμίζω ότι στην Premium Line χρησιμοποιεί, εκτός των άλλων, και πολύ ξεχωριστή έκδοση της unitas και για αυτό υπάρχει αυτή η διαφορά της τιμής. Δεν είναι καθόλου άσχημη η ιδέα να δώσει και αυτήν την επιλογή, από τη στιγμή που υπάρχουν και οι "απλοί" πιλότοι.

Αποσυνδεδεμένος babinio

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 25, 2009, 11:30:42 μμ »
Και συν τοις άλλοις όσο σκέφτομαι ότι δεν πρόλαβα - μπόρεσα να δηλώσω τουλάχιστον συμμετοχή για το ρολόι του forum προκειμένου να το πάρω και εγώ τόσο στεναχωριέμαι.

Ελπίζω το forum να κάνει ανάλογες ενέργειες και για τους άτυχους όπως εμένα στο μέλλον...

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 25, 2009, 11:42:13 μμ »
Ψήνομαι αρκετό καιρό τώρα για το GMT ocean. Εδώ και αρκετό καιρό είναι εκτός παραγωγής, αλλά τώρα γράφει "available soon again και μάλιστα στα χαρακτηριστικά του συνεχίζει να αναφέρει ότι θα φοράει ETA 2893.
Tί γίνεται λοιπόν, συνεχίζει να παίρνει μηχανές από την ΕΤΑ; Ξέχασε να ανανεώσει τα χαρακτηριστικά του μοντέλου;
Για να μην αναφέρω ότι και η τιμή ανέβηκε αρκετά, τελευταία φορά που το είχα δει είχε 349 ευρουλάκια...
Κι εγώ "ψήνομαι" για το GMT Ocean!! Αφού δεν μπορώ να πάρω το "αυθεντικό"..... :-[
Λέει ότι θάναι διαθέσιμο την 31η βδομάδα του έτους (δηλαδή τώρα όπου να'ναι). Έχει πάρει και αναβολή από την 25η βδομάδα που ήταν πριν λίγο καιρό..... ;D
Οπότε, κοντός ψαλμός.... ;)
Να πάμε για ομαδική, είμαστε δυο, χα,χα!!!! :D
Από τότε που περιμένουμε την νέα έκδοση (με την στεφάνη α λα νέο Rolex GMT II), η τιμή έχει ανέβει στα 390....
Τις ΕΤΑ μάλλον τις είχε....
Φιλικά Ηλίας
Φιλικά Ηλίας

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 26, 2009, 01:03:13 πμ »
Και συν τοις άλλοις όσο σκέφτομαι ότι δεν πρόλαβα - μπόρεσα να δηλώσω τουλάχιστον συμμετοχή για το ρολόι του forum προκειμένου να το πάρω και εγώ τόσο στεναχωριέμαι.


Έλα μωρέ, σιγά το ρολόι. Δεν είναι και κανά όμορφο.  ;D ;D ;D


Αποσυνδεδεμένος Voodooman

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 787
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 26, 2009, 06:08:04 πμ »
Κι εγώ "ψήνομαι" για το GMT Ocean!! Αφού δεν μπορώ να πάρω το "αυθεντικό"..... :-[
Λέει ότι θάναι διαθέσιμο την 31η βδομάδα του έτους (δηλαδή τώρα όπου να'ναι). Έχει πάρει και αναβολή από την 25η βδομάδα που ήταν πριν λίγο καιρό..... ;D
Οπότε, κοντός ψαλμός.... ;)
Να πάμε για ομαδική, είμαστε δυο, χα,χα!!!! :D
Από τότε που περιμένουμε την νέα έκδοση (με την στεφάνη α λα νέο Rolex GMT II), η τιμή έχει ανέβει στα 390....
Τις ΕΤΑ μάλλον τις είχε....
Φιλικά Ηλίας
Φιλικά Ηλίας
Και εγώ πιστεύω ότι αν κάνουμε παραγγελία μαζί, η τιμή θα πέσει σημαντικά!!!
Να τους έχουν ξεμείνει ΕΤΑ λίγο δύσκολο το βλέπω, γιατί έχει πάνω από χρόνο που σταμάτησε η παραγωγή του GMT ocean. Και η αλήθεια είναι πως ένας βασικός λόγος που θα το αγόραζα ήταν η ΕΤΑ, τώρα ας δούμε τί θα βάλουν και πράττουμε αναλόγως.

Αποσυνδεδεμένος babinio

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 26, 2009, 10:06:56 μμ »
Έλα μωρέ, σιγά το ρολόι. Δεν είναι και κανά όμορφο.  ;D ;D ;D





Ναι μωρε, σιγά  :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 26, 2009, 10:33:24 μμ »
Κύριοι, μας πρόλαβαν οι Ισπανοί: Steinhart Odisea (Οδύσσεια)!! :-[ :-[
http://www.steinhartwatches.de/index.php?id=67&artnr=184&Sel_ID=22#184
Πολύ όμορφο σπορ-divers ρολόϊ της steinhart κατά παραγγελία του ισπανικού φόρουμ ρολογιών relojes especiales με ΕΤΑ 2893-2, GMT, κρύσταλλο ζαφείρου και 300 μ. wr.
Και με χαραγμένο στο καπάκι το πλoίο του Oδυσσέα με την επιγραφή στα ελληνικά την λέξη "ΟΔΥΣΣΕΙΑ"!!
Εγώ αισθάνθηκα πολύ άβολα, εσείς?? :ups: :ups:

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 26, 2009, 10:39:28 μμ »
οχι γι'αυτο......αλλα γιατι το δικο μας ρολοι δεν το εχω δει ακομα στο σαιτ  του......

γιατι?......ειχε πει

θα θα θα......
το επομενο θα σκεφτω και αλλες λυσεις....

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 26, 2009, 10:45:26 μμ »
οχι γι'αυτο......αλλα γιατι το δικο μας ρολοι δεν το εχω δει ακομα στο σαιτ  του......

γιατι?......ειχε πει

θα θα θα......
το επομενο θα σκεφτω και αλλες λυσεις....
Σωστά τα λες!!! :up:

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 26, 2009, 10:48:25 μμ »
το ξερω....εχω δει αλλες L.E,αλλα εμας οχι.....καλα δεν ειναι το μονο ,αλλα σαν πελατες και 32 ρολογια......

Αποσυνδεδεμένος mantilas

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1202
  • ΚΑΛΛΙΣΤΟΝ ΚΛΕΟΣ ΤΟ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΑΣ ΘΝΗΣΚΕΙΝ
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 26, 2009, 11:23:02 μμ »
Μαγκες οι Ισπανοι τουλαχιστον αναγνωριζουν το μεγαλειο των Ελληνων θαλασσοπορων.Τι θα λεγατε για κατι αντιστοιχο με θεμα τον Μεγα Αλεξανδρο?[το εχει ηδη κανει η VC αλλα ειναι πολλα τα λεφτα Αρη :-\].Για χρονογραφο θα προτεινα.Μη μας προλαβουν τιποτα σκοπιανοι

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 26, 2009, 11:27:36 μμ »
γενικα στο εξωτερικο, η χρηση στοιχειων απο ελληνικη μυθολογια και ελληνικες επιγραφες,ας πουμε οτι ειναι πολυ in....
το ρολοι μας δεν βλεπω και αυτο για μενα ειναι ενα αρνητικο γεγονος ,απο τον εμπορο... ;)

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 26, 2009, 11:28:53 μμ »
Πάντως με κάνει και αισθάνομαι άσχημα να βλέπω ένα όμορφο ομολογουμένως ρολόϊ με ελληνική επιγραφή και ελληνικά ιστορικά στοιχεία να έχει φτιαχτεί και να απευθύνεται αποκλειστικά και μόνο στα μέλη ισπανικού φόρουμ.... >:(

Οι δείκτες δεν σας θυμίζουν JLC?? ???

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 26, 2009, 11:40:43 μμ »
δεν ξερω ,αλλα εχω την εντυπωση, οτι οι ιδιοι οι ισπανοι,εφτιαξαν,μαλλον εκαναν ενα "κολλαζ" απο στοιχεια αλλων ρολογιων και βγηκε κατι πολυ ομορφο ;)
η ελληνικη πινελια ,ειναι το κερασακι στην τουρτα .πολυ καλο

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #34 στις: Ιούλιος 27, 2009, 01:46:53 πμ »
   Πάντως με κάνει και αισθάνομαι άσχημα να βλέπω ένα όμορφο ομολογουμένως ρολόϊ με ελληνική επιγραφή και ελληνικά ιστορικά στοιχεία να έχει φτιαχτεί και να απευθύνεται αποκλειστικά και μόνο στα μέλη ισπανικού φόρουμ....

   Συμφωνώ κι εγώ :xplode: :xplode: :xplode:


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #35 στις: Ιούλιος 27, 2009, 03:06:57 πμ »
  Δε σας καταλαβαίνω. Ούτε κάποιο λογότυπο κατοχυρώσαν οι ισπανοί συνάδερφοι, ούτε έκαναν κάτι μεμπτό. Απλά για το ρολόι τους (300 m wr) αντί άλλου σχεδίου χρησιμοποίησαν κάτι που θέλει να τιμήσει τον παγκόσιο συγγραφέα Όμηρο (πολιτιστική κληρονομιά όλων των ανθρώπων) και τον ήρωά του Οδυσσέα. Και μάλιστα χρησιμοποίησαν ελληνική γραφή. Εξάλλου αν θελήσουμε να κάνουμε κάτι ανάλογο υπάρχει και η Αργώ ή τους "κλέβουμε" τον Κολόμβο.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #36 στις: Ιούλιος 27, 2009, 03:53:41 πμ »
αυτο ειναι για τους ιταλους....για εμας? ???χμ....


Αποσυνδεδεμένος mlv500

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 480
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #37 στις: Ιούλιος 27, 2009, 07:53:04 πμ »
λοιπον να πουμε στην σταινχαρτ να μας κανει ενα καλο καταδυτικο σαν αυτο των ισπανων ...το σχεδιο του ρολογιου ειναι απο τα καλυτερα που χω δει.
ετοιμαζει ενα τριτον 100 ατμ που δεν μου πολυαρεσει αλλα αν κανουμε μετατροπες...
η ενα ocean1 στα 1000μ  η ενα gmt στα 1000 μ....και απο ονοματα βρισκουμε οσα θελετε
poseidon
argo
aigean
.................................
το ρολογακι των ισπανων πρεπει να το αποκτησω...ειναι σε λαθος χερια

Αποσυνδεδεμένος aragorn

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
    • TimeBox
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #38 στις: Ιούλιος 27, 2009, 09:05:40 πμ »
Κύριοι, μας πρόλαβαν οι Ισπανοί: Steinhart Odisea (Οδύσσεια)!! :-[ :-[
http://www.steinhartwatches.de/index.php?id=67&artnr=184&Sel_ID=22#184
Πολύ όμορφο σπορ-divers ρολόϊ της steinhart κατά παραγγελία του ισπανικού φόρουμ ρολογιών relojes especiales με ΕΤΑ 2893-2, GMT, κρύσταλλο ζαφείρου και 300 μ. wr.
Και με χαραγμένο στο καπάκι το πλoίο του Oδυσσέα με την επιγραφή στα ελληνικά την λέξη "ΟΔΥΣΣΕΙΑ"!!
Εγώ αισθάνθηκα πολύ άβολα, εσείς?? :ups: :ups:


Καλά έχω πέσει κάτω ανάσκελα! Απίστευτο!  :o πραγματικά υπέροχο κομμάτι.
www.TravelStories.gr - Η Ελληνική Κοινότητα για Ταξίδια

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: steinhart watch co
« Απάντηση #39 στις: Ιούλιος 27, 2009, 10:03:40 πμ »
Πάντως με κάνει και αισθάνομαι άσχημα να βλέπω ένα όμορφο ομολογουμένως ρολόϊ με ελληνική επιγραφή και ελληνικά ιστορικά στοιχεία να έχει φτιαχτεί και να απευθύνεται αποκλειστικά και μόνο στα μέλη ισπανικού φόρουμ.... >:(

Δεν είναι κακό (για εμάς  :smt077). Κάποιοι αλλοεθνείς θέλουν να φορούν στο χέρι τους κάτι που συμβολίζει ένα κομμάτι από τη θαυμαστή, ανεξάντλητη, ανεπανάληπτη ελληνική μυθολογία. ;D

Οι δείκτες δεν σας θυμίζουν JLC?? ???

Ναι.
Και οι αριθμοί Longines.