Αποστολέας Θέμα: mywatch.gr-η προταση μου ,custom dial για καταδυτικο ρολοι  (Αναγνώστηκε 103933 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: mywatch.gr-η προταση μου ,custom dial για καταδυτικο ρολοι
« Απάντηση #140 στις: Ιούλιος 31, 2009, 10:47:31 πμ »
   Πολύ ωραίο το Laco φίλε george, τι διαστάσεις έχει; Συμφωνώ και με τον TATAR για Βenarus. Steinhart έκαναν κι οι Ισπανοί οπότε καλύτερα όχι.

   Τώρα για την απεικόνηση της πίσω πλευράς θα συμφωνήσω με τον Άρη για το περιθώριο που πρέπει να μείνει περιφερειακά για τις εκχαράξεις. Ο Οδυσσέας με τις σειρήνες είναι ωραίο θέμα, όπως και πολλά άλλα που παρουσιάστηκαν. Για το dial πιστεύω ότι πρέπει να μπεί κάτι στο στυλ που προτείνει πιο πάνω ο mninos29 με το κλαδί της ελιάς αλλά με θέμα που να σχετίζεται με τη θάλασσα όπως η τριήρης του Άρη ή του mninos29 στην 4η σελίδα.

   Φίλε alexisvas άλλο η αρχαιολατρεία κι άλλο ένα καταδυτικό ρολόι με μια εκχάραξη με θέμα τον Οδυσσέα η τον Ποσειδώνα. Μην φτάσουμε στο άλλο άκρο της αποποίησης της ιστορίας μας για τον φόβο της αρχαιολατρείας.

   Φιλικά Γιάννης


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: mywatch.gr-η προταση μου ,custom dial για καταδυτικο ρολοι
« Απάντηση #141 στις: Ιούλιος 31, 2009, 11:10:53 πμ »
Δεν κρινω κανεναν, απλα εμενα δεν με εκφραζουν καθολου τετοια σχεδια. Ο,τι θελετε, ασφαλως...
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος mninos29

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 492
  • A.Lange& Sohne..... Και μετα τελος
    • Προφίλ
Απ: mywatch.gr-η προταση μου ,custom dial για καταδυτικο ρολοι
« Απάντηση #142 στις: Ιούλιος 31, 2009, 11:13:21 πμ »
Το επομενο θα ειναι tourbillon

Αποσυνδεδεμένος kiko

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 606
    • Προφίλ
Απ: mywatch.gr-η προταση μου ,custom dial για καταδυτικο ρολοι
« Απάντηση #143 στις: Ιούλιος 31, 2009, 12:18:30 μμ »
ωραία,έξυπνη και μελετημένη πρόταση! ;) είδωμεν δια την υλοποιησίν της  8) ...για πέστε και άλλες γνώμες προτάσεις-διορθώσεις
καλημερα παιδια
παρα πολυ εξυπνη ιδεα.μπραβο.
θα ελεγα οσον αφορα την σημαια μηπωςθα ηταν ποιο ομορφα να μπει η κατω απο το 12 η πανω απο το σκαφανδρο ?
ευχαριστω
φιλικα
βαγγελης.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: mywatch.gr-η προταση μου ,custom dial για καταδυτικο ρολοι
« Απάντηση #144 στις: Ιούλιος 31, 2009, 12:20:46 μμ »
Εγω παντως τοση αρχαιολατρεια και ελληνολατρεια δεν την αντεχω!
Νομιζα οτι ειμαστε φορουμ για ρολογια, αλλα τελικα το σχεδιο που σκεφτεστε θα παραπεμπει σε φορουμ για το Εθνικο Αρχαιολογικο Μουσειο  ;D ;D ;D .
Επεσα τελειως εξω οταν προτεινα το σχεδιακι στην κορυφη του φορουμ  ::) ::) , κανεις δεν το σχολιασε, ουτε καν αρνητικα  :D ! Τελος παντων, αν επιμενετε στην αρχαιολατρεια τουλαχιστον ας φτιαξουμε ηλιακο!

Φιλε Alexisvas,
Aυτο που εχει πρωτιστως σημασια ειναι η συμμετοχη και οι προτασεις ολων μας σε ο,τι γινεται!...
Και η προταση οπως και η συμμετοχη σου, εχει βαρυνουσα σημασια και να εισαι σιγουρος οτι λαμβανεται το ιδιο σοβαρα υποψιν με τις αλλες, προκειμενου μεσα απο την ανταλλαγη αποψεων και ιδεων με τις οποιες αναζητησεις-ανατροπες, να προκυψει στο τελος ενα ωραιο αισθητικο αποτελεσμα που να εκφραζει οσον το δυνατον περισσοτερους, αν οχι ολους μας!...
Η ιδεα της αρχαιας παραστασης ειναι μια πολυ ωραια και διαφορετικη προταση μεσα σε ολες τις αλλες που εχουν ακουστει ή θα ακουστουν ακομη, με βαση μια ανεξαντλητη και ακρως ενδιαφερουσα θεματολογια, η οποια πολυ ευκολα 'παντρευεται' και υποστηριζει το στοχο -και που ισως μονο εμεις μπορουμε να αποδωσουμε τοσο καλα- χωρις αυτο να εμπεριεχει καμια δοση ή διαθεση εθνικισμου και ελληνολατρειας!
Φιλικα,
Watch-Collector
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2009, 01:05:06 μμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: mywatch.gr-η προταση μου ,custom dial για καταδυτικο ρολοι
« Απάντηση #145 στις: Ιούλιος 31, 2009, 12:32:04 μμ »
Λοιπον ο ποσειδωνας σε αχρωμη αγγειογραφια...




Φιλε Μninos29,
Εξαιρετικη παρασταση, ισως ομως για ενα πιο κλασικου και απεριττου υφους ρολο'ι', ή για μια κασα τυπου 'pam':smt023
Φιλικα,
Watch-Collector
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2009, 12:43:58 μμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: mywatch.gr-η προταση μου ,custom dial για καταδυτικο ρολοι
« Απάντηση #146 στις: Ιούλιος 31, 2009, 12:33:53 μμ »
Δεν υπαρχει κανενα προβλημα, φιλε WC. Απλα νομιζω οτι το σχεδιο πρεπει να εχει ΑΜΕΣΗ σχεση με το φορουμ και οχι με το γεγονος οτι ειμαστε Ελληνες.
Επιστροφη στο θεμα... επειδη καποιος ανεφερε την STOWA (που χαλβαδιαζω εδω και μηνες) επικοινωνησα με τον Jörg Schauer- STOWA και μου ειπε οτι μπορει να αναλαβει να φτιαξει 30-50 ρολογακια αν θελουμε, μονο που δεν ξερει αν μπορει να ανταποκριθει σε ιδιαιτερως πολυπλοκα σχεδια.
Εγω παντως ειμαι 100% μεσα για Antea Creme ή 390 (αρχικες τιμες 330 και 590 ευρω αντιστοιχα).
http://stowa.de/shop/cgi-bin/lshop.cgi?action=showrub&wkid=23090&ls=e&nc=1249037340-23090&rubnum=antea&artnum=&file=&gesamt_zeilen=
Για να υπαρχει μια μοναδικοτητα στο σχεδιο μας, θα προτεινα να βαλουμε, αντι για καποιο σχεδιο, ενα μοναδικο χρωμα δεικτων, πχ μπλε-πρασινο ή κοκκιινο σε λευκη πλακα!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2009, 12:42:08 μμ από alexisvas »
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: mywatch.gr-η προταση μου ,custom dial για καταδυτικο ρολοι
« Απάντηση #147 στις: Ιούλιος 31, 2009, 12:47:15 μμ »
Εγω παντως τοση αρχαιολατρεια και ελληνολατρεια δεν την αντεχω!
Νομιζα οτι ειμαστε φορουμ για ρολογια, αλλα τελικα το σχεδιο που σκεφτεστε θα παραπεμπει σε φορουμ για το Εθνικο Αρχαιολογικο Μουσειο  ;D ;D ;D .
Επεσα τελειως εξω οταν προτεινα το σχεδιακι στην κορυφη του φορουμ  ::) ::) , κανεις δεν το σχολιασε, ουτε καν αρνητικα  :D ! Τελος παντων, αν επιμενετε στην αρχαιολατρεια τουλαχιστον ας φτιαξουμε ηλιακο!
μαλον δικιο εχει βρε παιδια....μηπως πεσαμε στην παγιδα να αποδειξουμε οτι ειμαστε οι απογονοι των αρχαιων...?μηπως εχει γινει πολυ κιτς....? ???

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: mywatch.gr-η προταση μου ,custom dial για καταδυτικο ρολοι
« Απάντηση #148 στις: Ιούλιος 31, 2009, 12:48:45 μμ »
Πολύ ωραίο το Laco φίλε george,

46mmX13mm
ναι πολυ ωραιο ρολοι...!!!!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: mywatch.gr-η προταση μου ,custom dial για καταδυτικο ρολοι
« Απάντηση #149 στις: Ιούλιος 31, 2009, 01:01:41 μμ »
Επιστροφη στο θεμα... επειδη καποιος ανεφερε την STOWA (που χαλβαδιαζω εδω και μηνες) επικοινωνησα με τον Jörg Schauer- STOWA και μου ειπε οτι μπορει να αναλαβει να φτιαξει 30-50 ρολογακια αν θελουμε, μονο που δεν ξερει αν μπορει να ανταποκριθει σε ιδιαιτερως πολυπλοκα σχεδια.
Εγω παντως ειμαι 100% μεσα για Antea Creme ή 390 (αρχικες τιμες 330 και 590 ευρω αντιστοιχα).
http://stowa.de/shop/cgi-bin/lshop.cgi?action=showrub&wkid=23090&ls=e&nc=1249037340-23090&rubnum=antea&artnum=&file=&gesamt_zeilen=
Για να υπαρχει μια μοναδικοτητα στο σχεδιο μας, θα προτεινα να βαλουμε, αντι για καποιο σχεδιο, ενα μοναδικο χρωμα δεικτων, πχ μπλε-πρασινο ή κοκκιινο σε λευκη πλακα!


Πολυ ωραια, φιλε Αlexisvas!
Αυτο ομως που λες δεν ειναι καταδυτικο...
Υπαρχει βεβαια και το SEATIME απο την εν λογω εταιρια με ορατο το μηχανισμο -αυτο δε δημιουργει θεμα, το παραγγελουμε με καπακι- αλλα ανεβαινουμε αρκετα στην τιμη! (650 Eυρω)



Φιλικα,
Watch-collector
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2009, 01:08:08 μμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: mywatch.gr-η προταση μου ,custom dial για καταδυτικο ρολοι
« Απάντηση #150 στις: Ιούλιος 31, 2009, 01:09:48 μμ »
απαντηση archimede

ολες θα τις ποσταρω εδω,για να εχουμε μια ιδεα

thank you for your email and interest in ARCHIMEDE.

Yes, we can make a special edition of 20 to 35. It depends on what you want to have changed.

Our factory will be closed from 3rd to 21st August for our summer break. During this period, there will only be a skeleton staff and orders and enquiries are likely to take longer than usual.

We look forward to hearing from you.

Best regards from Pforzheim, Germany
Thomas


Thomas Ickler


Αποσυνδεδεμένος trikat

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
Απ: mywatch.gr-η προταση μου ,custom dial για καταδυτικο ρολοι
« Απάντηση #151 στις: Ιούλιος 31, 2009, 01:10:57 μμ »
Αρχικά το SportTaucher ειναι super και οτι πρέπει για ενα ξεκ***μα μέχρι να αξιωθώ να παρω το planet ocean.

Στα δύσκολα, θα σκεφτώ ενα θέμα και θα ποστάρω αργότερα, αύριο δεν ξέρω. Αν πιάσουμε μια καλή αφαίρεση θα ειναι super, για να αποφύγουμε υπερβολές.
 
 
Κοιμιζει τους παντες...

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: mywatch.gr-η προταση μου ,custom dial για καταδυτικο ρολοι
« Απάντηση #152 στις: Ιούλιος 31, 2009, 01:15:28 μμ »
αρχιζω να πιστευω,οτι οι αλλαγες πρεπει να ειναι σε επιπεδο δεικτων,καντραν κτλ

καμια απεικονιση που θα χαλΑΕΙ ΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ...τι λετε?

Αποσυνδεδεμένος trikat

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
Απ: mywatch.gr-η προταση μου ,custom dial για καταδυτικο ρολοι
« Απάντηση #153 στις: Ιούλιος 31, 2009, 01:21:10 μμ »
καμια απεικονιση που θα χαλΑΕΙ ΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ...τι λετε?

Πολλές, τις λίγες - που δεν θα το κάνουν - ψάχνουμε. ;)

Κοιμιζει τους παντες...

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: mywatch.gr-η προταση μου ,custom dial για καταδυτικο ρολοι
« Απάντηση #154 στις: Ιούλιος 31, 2009, 01:33:27 μμ »
Watch-Collector, George
εχουμε καταληξει οτι θελουμε καταδυτικο  ??? Αν ναι, συγγνωμη που ξεφυγα. Απλα σκεφτομουν εταιριες που αναλαμβανουν custom ρολογια και θα λατρευα ενα Antea που ειναι αρκετα οικονομικο, χειροποιητο σε μεγαλο βαθμο, bauhaus,κλπ.
Να προτεινω και ενα σχεδιακι ακομα, που συνδεει το ρολοι με την αρχαια Ελλαδα και να μπορει ευκολα να αποτυπωθει σε ενα καντραν. Καποιος απο σας με ταλεντο στο σχεδιο μπορει να το φτιαξει...




Ηλιακο ρολοι των Φιλιππων
Το ηλιακό ρολόι από τους Φιλίππους αποτελείται από τρεις χάλκινους δακτυλίους. Ο εξωτερικός δακτύλιος έχει εξωτερική διάμετρο 72,5mm και εσωτερική 64,9mm, και φέρει διαμετρικά δύο κρίκους για την ανάρτηση. Ο μεσαίος δακτύλιος αποτελείται από δύο χωριστούς ημιδακτύλιους. Κάθε ημιδακτύλιος συγκρατείται από άξονα, ο οποίος αποτελεί ενιαία κατασκευή με το στέλεχος, στο οποίο περνά ο κρίκος. Οι άξονες και μαζί οι ημιδακτύλιοι έχουν δυνατότητα περιστροφής κατά 360o. Για να τεθεί το όργανο σε λειτουργία πρέπει να προσανατολιστεί πρώτα ο εξωτερικός δακτύλιος σε κάθετη θέση με το μεσημβρινό επίπεδο, ώστε να πάρει τη θέση ανατολής-δύσης. Μετά, ο εσωτερικός δακτύλιος, με την οπτομετρική οπή, τοποθετείται στο μήνα που διανύεται. Η φωτεινή κηλίδα δείχνει την ώρα πάνω στην άντυγα πριν ή μετά τη μεσουράνηση. Η μέτρηση του ύψους του ηλίου κατά τη μεσουράνησή του την ημέρα της ισημερίας δίνει το συμπλήρωμα του γεωγραφικού πλάτους. Το όργανο προσδιορίζει επίσης το αζιμούθιο και το ύψος του ήλιου ή κάποιου άλλου αστέρα. Το όργανο αυτό παρουσιάζει κοινά χαρακτηριστικά με το «βραχιιόνιο αστρολάβο» που πρότεινε ο Ίππαρχος. Το πνεύμα της κατασκευής του ρολογιού των Φιλίππων, με μόνο τα γεωγραφικά πλάτη των πόλεων Αλεξάνδρειας, Ρόδου, Ρώμης και Ουιέννης, οδηγεί στην κατάταξη του οργάνου στον τύπο που αναφέρεται «προς τα ιστορούμενα». Οι επιγραφές στο όργανο επιτρέπουν τη χρονολόγηση στο διάστημα από το 250 μέχρι το 350 μ.Χ.
 
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: mywatch.gr-η προταση μου ,custom dial για καταδυτικο ρολοι
« Απάντηση #155 στις: Ιούλιος 31, 2009, 01:41:53 μμ »
υποψηφια ρολογια Η οχι?ειμαστε πανω κατω στα 500 ευρω...
41.5mm case is only 12mm thick
ARCHIMEDE SportTaucher-500 ευρω



laco sub-450 euro
Stainless steel case, screwed mineral crystal back, 2 mm Sapphire crystal on top, case diameter 46 mm, height 13 mm


lamberti sub-EUR 345,00

Screwed case back -

Screwed crown, the discharge valve of helium --

Sapphire glass, thickness 1.8 mm --

Designed and tested to withstand even dive for long stay at a pressure of 30 atmospheres --

Massive steel bracelet with extension to use the mute. Guaranteed quality of steel to resist corrosion caused by seawater.

Excellent Swiss Automatic Mechanical Movement Cal. ETA 2824 / 2 adjusted and tested in our lab -

Case Dimensions: 45mm (47mm with crown) x 50mm x 14mm -


nauticfish-500 euro
Case steel, diameter 42.00 mm Price
BASE SET : 490 Euro
Height 12.00 mm



3 απο τα ρολογια ειναι στα 500 ευρω,το ιταλικο καπου στα 325....μηπως εχουμε παει σε τιμες που δεν θα επρεπε? ???




« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 22, 2009, 08:20:43 μμ από george_ »

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: mywatch.gr-η προταση μου ,custom dial για καταδυτικο ρολοι
« Απάντηση #156 στις: Ιούλιος 31, 2009, 01:49:05 μμ »
αυτες ειναι και πιο μεγαλες μαρκες,λογικο να εχουμε τεοιες τιμες.καλο ειναι λοιπον να ρωτησουμε εταιριες οπως,benarus,dievas etc?

Αποσυνδεδεμένος mantilas

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1202
  • ΚΑΛΛΙΣΤΟΝ ΚΛΕΟΣ ΤΟ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΑΣ ΘΝΗΣΚΕΙΝ
    • Προφίλ
Απ: mywatch.gr-η προταση μου ,custom dial για καταδυτικο ρολοι
« Απάντηση #157 στις: Ιούλιος 31, 2009, 02:05:35 μμ »
LACO ιδιαιτερο σχεδιο σπανιο και πανεμορφο.Νομιζω η προταση με τον ποσειδωνα στο καπακι ειναι καλη και απλη στην υλοποιηση της.Ο θυρεος στο 12 δεν αρεσει καθολου?Δεν ειναι κακο να δηλωνει το ρολοι μας οτι ειναι ελληνικο ουτε θα μας πουν εθνικιστες

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: mywatch.gr-η προταση μου ,custom dial για καταδυτικο ρολοι
« Απάντηση #158 στις: Ιούλιος 31, 2009, 02:06:37 μμ »
Μιλάω μόνο για τον εαυτό μου αλλά πιστεύω ότι και άλλοι φίλοι βρίσκονται κοντά σαν σκέψη. Τα 3 "ακριβά" είναι ρολόγια που τα έχω θαυμάσει πολλές φορές και από τότε που τα είδα πάντα ήθελα να τα αποκτήσω. (εντάξη το laco περισσότερο σαν εταιρεία, το μοντέλο που μας απασχολεί το είδα εχθές και ενθουσιάστικα). Αν μάλιστα είναι μια σπέσιαλ και περιορισμένη έκδοση που να μας "δένει" σαν παρέα γίνονται ακόμα πιο ελκυστικά.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: mywatch.gr-η προταση μου ,custom dial για καταδυτικο ρολοι
« Απάντηση #159 στις: Ιούλιος 31, 2009, 02:22:53 μμ »
Προσωπικα, οποιαδηποτε αρχαια ελληνικη απεικονιση-παρασταση με εξιταρει αφανταστα!
Βρισκω πως το παντρεμα καταδυτικου και νεοκλασικισμου συνδυαζεται με μοναδικα ωραιο τροπο, δημιουργωντας ενα ιδιαιτερο και ξεχωριστο αισθητικα αποτελεσμα, αρκει να βρεθει η αναλογη κασα!...

Για να καταλαβετε τι εννοω, δειτε εδω:

Αυτο



ή αυτο



με το σκαφανδρο σε μεγαλυτερο μεγεθος και μεταξυ της '4' και της '5' τυπωμενη η υδατοστεγανοτητα των 100 Μeters

...και πισω αυτο, ως εχει




και χωρις εγχαραξεις...

...Σπαρτιατικο και 'classy' εντελως!


Μπορει να δανειζεται το κασωμα του PAM, αλλα το συγκεκριμενο ειναι κατι τελειως διαφορετικο!!
Φιλικα,
Watch-Collector
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2009, 05:21:59 μμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».