Αποστολέας Θέμα: Ρωσικά ρολόγια  (Αναγνώστηκε 471352 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #660 στις: Μάιος 05, 2010, 09:11:22 πμ »
Ειναι πολυ ομορφο και με καλη μηχανη αφου πρεπει να φοραει τις παλιες bostoc,αφου σ αρεσει κιολας χτυπα το.Απο ebay λογικα ε?

Αποσυνδεδεμένος spentgr

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 183
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #661 στις: Μάιος 05, 2010, 10:18:00 πμ »
Ειναι πολυ ομορφο και με καλη μηχανη αφου πρεπει να φοραει τις παλιες bostoc,αφου σ αρεσει κιολας χτυπα το.Απο ebay λογικα ε?


από http://www.smirs.com/
Ήδη το έχω χτυπήσει από 25/4 και μου έχει έρθει και ειδοποίηση να το παραλάβω, θα σας ενημερώσω σχετικά αργότερα.
Δούλοι γάρ καί δεσπότης ούκ άν ποτε γένοιντο φίλοι - Πλάτων

Όποιος έχει ένα ρολόι, ξέρει τι ώρα είναι. Όποιος έχει δύο, δεν ξέρει - Sacha Guitry

Συνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #662 στις: Μάιος 05, 2010, 10:53:35 πμ »
Ωραιος,θα περιμενουμε νεοτερα ;)

Αποσυνδεδεμένος vaggosk

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1033
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #663 στις: Μάιος 05, 2010, 11:25:41 πμ »
Σε γενικες γραμμες τα ρωσικα ειναι καλα μονο απο εμφανιση.
Απο ποιοητα εχουν ενα προβλημα.
Παντος αν θελεις για σερβις καλα ειναι να βιαστεις γιατι απο οτι ξερω μαλλον ετοιμαζωνται να αφησουν την αντιπροσωπευση.
Αυτο εμαθα σημερα.

Ευχαριστώ πολύ! αν και μου τα χάλασες λίγο που λες ότι έχουν προβλήματα γιατί μου αρέσουν πολύ και έχω 3-4..
και πάλι ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #664 στις: Μάιος 05, 2010, 01:13:38 μμ »
Όχι, μην το λες! Τα Vostok Redsea ανήκουν στη νεότερη γενιά vostok amphibia με τα ίδια χαρακτηριστικά (200m wr) και την ίδια αυτόματη μηχανή (2416B) με τα "παλιά" amphibia. Mια χαρά καταδυτικό ρολόι είναι, αν σου αρέσει χτύπα το!  ;)
http://www.smirs.com/product_info.php?products_id=1286
Φιλικά Ηλίας

Αποσυνδεδεμένος maxfuels

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 332
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #665 στις: Μάιος 05, 2010, 01:54:13 μμ »
 Αν σου αρεσει να το παρεις το ρολοι συμφωνω με τον Ηλία. Εδω αλλοι δινουν περιουσίες σε ακριβα ρολόγια και βγαζουν  προβλημα. Ο Αρης σαν ποιο ειδικος σιγουρα γνωρίζει οτι οι ρωσσικες μηχανες δεν ειναι ελβετικές .. αλλα είναι και θεμα τυχης μερικες φορες. Με περιπου 300 ευρω μπορουσες να βρεις ενα custom καταδυτικό με ΕΤΑ 2836-2 ... που σιγουρα ειναι καλη μηχανή... σου δίνω ενα λινκ απο Ebay να παρεις μια γευση.

http://www.helenarou.com/deep-sea-diving-watch-with-ceramic-bezel-and-authentic-eta-2836.html

Αποσυνδεδεμένος spentgr

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 183
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #666 στις: Μάιος 05, 2010, 02:03:22 μμ »
Αν σου αρεσει να το παρεις το ρολοι συμφωνω με τον Ηλία. Εδω αλλοι δινουν περιουσίες σε ακριβα ρολόγια και βγαζουν  προβλημα. Ο Αρης σαν ποιο ειδικος σιγουρα γνωρίζει οτι οι ρωσσικες μηχανες δεν ειναι ελβετικές .. αλλα είναι και θεμα τυχης μερικες φορες. Με περιπου 300 ευρω μπορουσες να βρεις ενα custom καταδυτικό με ΕΤΑ 2836-2 ... που σιγουρα ειναι καλη μηχανή... σου δίνω ενα λινκ απο Ebay να παρεις μια γευση.

Μιλάμε τώρα ότι το Red Sea πήγε 163 ευρώ με μεταφορικά, αν βγει και καλό θα είναι καλή τιμή, http://www.smirs.com/product_info.php?products_id=1286
βέβαια και αυτό http://www.smirs.com/product_info.php?products_id=1263 πάει συνολικά 56 ευρώ που η τιμή του για 200 μέτρα καταδυτικό δεν υπάρχει πουθενά.
Και τα δύο φοράνε την ίδια μηχανή.
Δούλοι γάρ καί δεσπότης ούκ άν ποτε γένοιντο φίλοι - Πλάτων

Όποιος έχει ένα ρολόι, ξέρει τι ώρα είναι. Όποιος έχει δύο, δεν ξέρει - Sacha Guitry

Αποσυνδεδεμένος maxfuels

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 332
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #667 στις: Μάιος 05, 2010, 02:07:52 μμ »
σου ειπα θεωρω καλη την επιλογη σου για αυτα τα χρηματα. Εχω και εγω 6 ρωσσους και δουλευουν ολοι μια χαρούλα. Για τα χρηματα τους ειναι τίμια ρολόγια.

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #668 στις: Μάιος 05, 2010, 02:39:11 μμ »
σου ειπα θεωρω καλη την επιλογη σου για αυτα τα χρηματα. Εχω και εγω 6 ρωσσους και δουλευουν ολοι μια χαρούλα. Για τα χρηματα τους ειναι τίμια ρολόγια.

Και εγώ έχω αρκετούς "ρώσους" και είναι μια χαρά, συμφωνώ με τον max! ;)
Aν όμως ήμουν εσύ θα επέλεγα κάτι τέτοιο http://www.smirs.com/popup_image.php?&pID=2407 λόγω κάσας και "ιστορικότητας", αλλά και τιμής.... ;D

Αποσυνδεδεμένος spentgr

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 183
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #669 στις: Μάιος 05, 2010, 03:24:45 μμ »
Και εγώ έχω αρκετούς "ρώσους" και είναι μια χαρά, συμφωνώ με τον max! ;)
Aν όμως ήμουν εσύ θα επέλεγα κάτι τέτοιο http://www.smirs.com/popup_image.php?&pID=2407 λόγω κάσας και "ιστορικότητας", αλλά και τιμής.... ;D

Μαζί με εμένα παρήγγειλε και φίλος από smirs αυτό
δεν το έχω δει ακόμα το ρολόι, μου είπε όμως ότι το μπρασελέ ήταν διαφορετικό από ότι στην εικόνα και όχι καλό, θα έχω ιδία άποψη σύντομα και θα έχω και νεώτερα από το Red See όταν το παραλάβω
Δούλοι γάρ καί δεσπότης ούκ άν ποτε γένοιντο φίλοι - Πλάτων

Όποιος έχει ένα ρολόι, ξέρει τι ώρα είναι. Όποιος έχει δύο, δεν ξέρει - Sacha Guitry

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #670 στις: Μάιος 06, 2010, 06:53:14 πμ »
Αν σου αρεσει να το παρεις το ρολοι συμφωνω με τον Ηλία. Εδω αλλοι δινουν περιουσίες σε ακριβα ρολόγια και βγαζουν  προβλημα. Ο Αρης σαν ποιο ειδικος σιγουρα γνωρίζει οτι οι ρωσσικες μηχανες δεν ειναι ελβετικές .. αλλα είναι και θεμα τυχης μερικες φορες. Με περιπου 300 ευρω μπορουσες να βρεις ενα custom καταδυτικό με ΕΤΑ 2836-2 ... που σιγουρα ειναι καλη μηχανή... σου δίνω ενα λινκ απο Ebay να παρεις μια γευση.

[url]http://www.helenarou.com/deep-sea-diving-watch-with-ceramic-bezel-and-authentic-eta-2836.html[/url]


Θα συμφωνησω οτι τα ρωσσικα εχουν καλη ποιοτητα σε συνδιασμο με τα χρηματα που δινεις.
Αυτο που με προβληματιζει ομως ειναι τι γινεται μετα την αγορα. Και ειδικα οταν ακους απο τον μεχρι τωρα αντιπροσωπο οτι
τα ρολογια που ειναι αγορασμενα εκτος Ελλαδας δεν δινουμε ανταλλακτικα ουτε τα φτιαχνουμε και οτι ειμαστε αντιπροσωπη μεχρι τωρα. Δηλαδη μετα τι. Και ενα που με προβληματισε επισης ηταν οτι για τα TAG δινουμε ανταλλακτικα για τους εκτος τεχνιτες για τα ρωσσικα ομως οχι. Γιατι αραγε.

Αποσυνδεδεμένος spentgr

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 183
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #671 στις: Μάιος 06, 2010, 10:52:31 πμ »
Έχω Έχω λέγεται, όσα βάζετε τόσα παίρνετε λέω.................................
Παιδιά πολύ καλός ο Ρώσος Red Sea, φαίνεται στιβαρό με καλή ποιότητα κατασκευής, κάπως βαρύ, φυσιολογικό για καταδυτικό όλα μια χαρά. Σε λίγο και φωτό........

« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 06, 2010, 11:15:11 πμ από spentgr »
Δούλοι γάρ καί δεσπότης ούκ άν ποτε γένοιντο φίλοι - Πλάτων

Όποιος έχει ένα ρολόι, ξέρει τι ώρα είναι. Όποιος έχει δύο, δεν ξέρει - Sacha Guitry

Αποσυνδεδεμένος spentgr

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 183
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #672 στις: Μάιος 06, 2010, 11:21:32 πμ »
Έχω Έχω λέγεται, όσα βάζετε τόσα παίρνετε λέω.................................
Παιδιά πολύ καλός ο Ρώσος Red Sea, φαίνεται στιβαρό με καλή ποιότητα κατασκευής, κάπως βαρύ, φυσιολογικό για καταδυτικό όλα μια χαρά. Σε λίγο και φωτό........






« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 06, 2010, 12:04:29 μμ από spentgr »
Δούλοι γάρ καί δεσπότης ούκ άν ποτε γένοιντο φίλοι - Πλάτων

Όποιος έχει ένα ρολόι, ξέρει τι ώρα είναι. Όποιος έχει δύο, δεν ξέρει - Sacha Guitry

Συνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #673 στις: Μάιος 06, 2010, 11:25:57 πμ »
Πανεμορφο ειναι,στιβαρο και το νιωθεις σαν ρολοι.Μπραβο φιλε καλοφορετο ;)

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #674 στις: Μάιος 06, 2010, 12:08:24 μμ »
καλη επιλογη και διαφερει στο σχεδιο.αποπνεει ποιοτητα.

καλοριζικο!

Αποσυνδεδεμένος vaggosk

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1033
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #675 στις: Μάιος 06, 2010, 03:49:11 μμ »
Πράγματι πολύ ωραίο και με στοιχεία που ξεχωρίζουν, όπως η θέση της κορώνας! Καλορίζικο και καλοφόρετο!

Αποσυνδεδεμένος maxfuels

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 332
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #676 στις: Μάιος 06, 2010, 04:57:58 μμ »
καλοφορετο πολυ όμορφο ρολόι !

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #677 στις: Μάιος 06, 2010, 05:20:26 μμ »
Μπραβο φίλε spentgr, καλορίζικο και καλοφόρετο!! Ωραία επιλογή! ;)

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #678 στις: Μάιος 08, 2010, 07:36:44 πμ »
καλοριζικο και καλοφορετο εξτρα πληροφοριες για to smirrs παρακαλω....
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #679 στις: Μάιος 08, 2010, 09:39:21 πμ »
καλοριζικο και καλοφορετο εξτρα πληροφοριες για to smirrs παρακαλω....

www.smirs.com
"Πλούσιο" σαϊτ ρώσικων. Έχει τα πάντα ή σχεδόν. Λίγο περίεργος τρόπος πληρωμής, μέσω USA!, www.2checkout.com , αλλά ο.κ.

Tιμές σε USD, EURO ή ....ρούβλια!! ;D

Φιλικά Ηλίας