Αποστολέας Θέμα: Ingersoll Ρολόγια  (Αναγνώστηκε 2258 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Apostolis96

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Ingersoll Ρολόγια
« στις: Σεπτέμβριος 24, 2017, 09:37:23 μμ »
Καλησπέρα. Σκέφτομαι και φλερτάρω αρκετά με την ιδέα να αγοράσω το παρακάτω ρολόι της Ingersoll. Μέτα από μια μικρή έρευνα διάβασα διάφορα άρθρα στα οποία οι απόψεις διίστανται όσον αφορά την ποιότητα και την αξιοπιστία τους. Υπάρχει κάποιος που να είναι κάτοχος ρολογιού της εταιρίας ή να ξέρει κάτι σχετικά με αυτά, για να με διαφωτίσει λίγο?

https://www.ingersoll1892.com/pages/1892/herald/the-herald-automatic-i00401.html#!prettyPhoto

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Ingersoll Ρολόγια
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 24, 2017, 09:50:24 μμ »
Καλησπέρα και καλες δημοσιεύσεις στο φορουμ.
Εγω θα σου προτεινα να απομακρυνθείς από αυτή την μαρκα.
Με 500 ευρω αγοράζεις πολύ καλυτερα και ωραιοτερα ρολογια.
Ριξε μια ματια σε παλιοτερα νηματα(θεματα) του φορουμ.
Εχουν ρωτησει και αλλα μελη πριν από εσενα το ιδιο πραγμα.
Ριξε μια ματια επισης,σε εταιρειες όπως η Hamilton,η Tissot,η Steinhart,η Seiko και η Orient και τα ξαναλέμε.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος Apostolis96

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Ingersoll Ρολόγια
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 24, 2017, 10:08:52 μμ »
Chris5 Η άποψη σου για τα Thomas Earnshaw ποια είναι? Μου άρεσε εξίσου και το παρακάτω ρολόι:

 https://www.thomas-earnshaw.com/collections/longcase-43/products/es-8040-02-longcase

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Ingersoll Ρολόγια
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 24, 2017, 11:08:28 μμ »
Call me απλα: Χρηστο.
Που τις βρισκεις αυτες τις μαρκες?
Δες αυτα που σου ειπα.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος Apostolis96

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Ingersoll Ρολόγια
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 24, 2017, 11:34:29 μμ »
Χρήστο τις έχω κοιτάξει αυτές τις μάρκες που μου είπες και όντως έχουν πολύ καλά χαρακτηριστικά. Όμως, όπως κατάλαβες από τα δυο ρολόγια που σου έδειξα, ψάχνω vintage skeleton ρολόι και όσα έχουν αυτές οι εταιρίες, ομολογουμένος λίγα, δεν με εντυπωσιάζουν πολύ. Έχεις κάποια άλλη εταιρία κατά νου που να κατασκευάζει τέτοιου είδους ρολόγια?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 25, 2017, 08:27:34 πμ από Apostolis96 »