Αποστολέας Θέμα: U-BOAT  (Αναγνώστηκε 124040 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimitrisrag

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: U-BOAT
« Απάντηση #200 στις: Ιούνιος 12, 2011, 06:41:06 μμ »
sos! Ρε παιδια καποιος που εχει Uboat flightdeck 50 μαυρο μπορει να μου πει τι χρωμα ειναι η βιδα του μηχανισμου??? ειναι να αγορασω ενα μεταχειρησμενο και δεν μου πολυ αρεσει γιατι ο τυπος δεν εχει ουτε αποδειξη αγορας ουτε την καρτα... κουτι εσωτερικο και εξωτερικο ηπαρχουν και οδηγιες αλλα νομιζω οτι η βιδα στο γνησιο ειναι ασημι και οχι μπλε οπως σε αυτο....

Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: U-BOAT
« Απάντηση #201 στις: Ιούνιος 12, 2011, 06:46:24 μμ »
Βοηθαει αυτη η οχι?


Αποσυνδεδεμένος dimitrisrag

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: U-BOAT
« Απάντηση #202 στις: Ιούνιος 12, 2011, 06:57:54 μμ »
Μαιμου ειναι δηλαδη... και οπως το βλεπω δεν εχει και κατι ακομα... σε ευχαρηστω πολυ!!

Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: U-BOAT
« Απάντηση #203 στις: Ιούνιος 12, 2011, 07:10:35 μμ »
Οπα,οπα μη σε παρω στο λαιμο μου.Ισως να μην ειναι το συγκεκριμενο μοντελο αυτο που εχεις δει.Παντως κανε αυτο που σου πα και στο αλλο θεμα που ανοιξες ;)

Αποσυνδεδεμένος referee

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 629
    • Προφίλ
Απ: U-BOAT
« Απάντηση #204 στις: Μάρτιος 28, 2012, 04:42:01 μμ »
<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/UpGcyMvseGs" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/UpGcyMvseGs" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>


 ;D

Όποιος θέλει PANERAI
5 χρόνια να μη φάει :D

Αποσυνδεδεμένος referee

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 629
    • Προφίλ
Απ: U-BOAT
« Απάντηση #205 στις: Μάρτιος 28, 2012, 04:55:30 μμ »
Παρουσίαση καινουριων μοντέλων από τον ίδιο τον Italo Fontana  ;D

<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/Ata8DN_cIXk" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Ata8DN_cIXk" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>

Όποιος θέλει PANERAI
5 χρόνια να μη φάει :D

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: U-BOAT
« Απάντηση #206 στις: Μάρτιος 28, 2012, 08:10:00 μμ »
Πολύ ενδιαφέροντα κομμάτια όσα παρουσίασε ο Fontana...ωραία ρολόγια στο είδος τους με σχεδιαστική ταυτότητα που φωνάζουν από μακριά U-Boat...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 29, 2012, 09:58:45 πμ από GiannisH »


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: U-BOAT
« Απάντηση #207 στις: Μάρτιος 28, 2012, 10:36:48 μμ »
 :vom: :vom: :vom: :vom: :vom: :vom: :vom: :vom: :vom: :vom: :vom: :vom: :vom: :vom:

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: U-BOAT
« Απάντηση #208 στις: Μάρτιος 28, 2012, 10:40:32 μμ »
Σιγά...πάρε κανένα maalox, μας έκανες χάλια...μπορείς απλά να πεις ότι δεν σ αρέσουν ή να μην ποστάρεις και τίποτα...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: U-BOAT
« Απάντηση #209 στις: Μάρτιος 28, 2012, 10:43:19 μμ »
Σιγά...πάρε κανένα maalox, μας έκανες χάλια...μπορείς απλά να πεις ότι δεν σ αρέσουν ή να μην ποστάρεις και τίποτα...
Μετά μ'άρεσε που κατηγορούσες τον Κύκλωπα στο DJ 2, που μοιάζει σαν ελληνικός καφές με φούσκα! :P Χαχαχαχαχα :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: U-BOAT
« Απάντηση #210 στις: Μάρτιος 28, 2012, 10:47:31 μμ »
Αυτό τώρα τι σχέση έχει? Με είδες να ποστάρω κάτι τέτοιο στα Ρόλεξ? Εδώ δημοσιεύουμε την αποψή μας, η δική σου ποιά είναι? Όχι με αφορισμούς, υπερβολές και smilies, αλλά επί της ουσίας ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: U-BOAT
« Απάντηση #211 στις: Μάρτιος 28, 2012, 10:50:30 μμ »
Αυτό τώρα τι σχέση έχει? Με είδες να ποστάρω κάτι τέτοιο στα Ρόλεξ? Εδώ δημοσιεύουμε την αποψή μας, η δική σου ποιά είναι? Όχι με αφορισμούς, υπερβολές και smilies, αλλά επί της ουσίας ;)

Έχει σχέση. Το ότι δε το πόσταρες, δε σημαίνει ότι δε το έχεις πεί.

Όσον αφορά για την άποψή μου την είδες :     :vom:  =  Κακόγουστο !  ;)

Σχεδιαστική ταυτότητα = Oozoo και TW Steel. Καμία διαφορά. :P

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: U-BOAT
« Απάντηση #212 στις: Μάρτιος 28, 2012, 11:08:00 μμ »
Έχει σχέση. Το ότι δε το πόσταρες, δε σημαίνει ότι δε το έχεις πεί.
Η αναφορά μου σε κατ'ιδίαν συζήτηση που κακώς την αναφέρεις, με τη δημοσίευση εμετών? Ποιά ακριβώς σχέση έχει?

Όσον αφορά για την άποψή μου την είδες :     :vom:  =  Κακόγουστο !  ;)
Γράψε ότι κατά τη γνώμη σου είναι κακόγουστο βρε Κώστα...

Σχεδιαστική ταυτότητα = Oozoo και TW Steel. Καμία διαφορά. :P
Αστειεύεσαι φαντάζομαι...η πραγματικότητα είναι(και την ξέρεις) ότι Oozoo, TW Steel και δεκάδες άλλοι κατασκευαστές αντιγράφουν την U-Boat...γιατί? 'Οσο κι αν δεν αρέσει σε πολλούς, η εταιρεία αυτή έχει δημιουργήσει σχολή, πάει και τελείωσε. Και προσφέρει και προσεγμένα ρολόγια από ποιοτικής πλευράς. Κι εγώ είμαι λάτρης των κλασσικών σχεδίων, όμως δεν μπορώ να μην αναγνωρίζω κάποια πράγματα, όπως τα παραπάνω. Οι αγοραστές ρολογιών δεν είμαι εγώ, εσύ, ο georges κι ο blackbird...είμαστε μειοψηφία της τάξης του 1 τοις χιλίοις...άσχετα με το αν θα αγόραζες λοιπόν ένα U-Boat προσπάθησε να κρίνεις πιό αποστασιοποιημένα ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: U-BOAT
« Απάντηση #213 στις: Μάρτιος 28, 2012, 11:10:29 μμ »
Ok

Αποσυνδεδεμένος referee

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 629
    • Προφίλ
Απ: U-BOAT
« Απάντηση #214 στις: Μάρτιος 28, 2012, 11:25:01 μμ »
:vom: :vom: :vom: :vom: :vom: :vom: :vom: :vom: :vom: :vom: :vom: :vom: :vom: :vom:

Τώρα φταίω εγώ να βάλω άλλα τόσα :vom: που εκθειαζεις συγκεκριμενα κατι Breitling με τιμές 3000 και 5000 ευρώ με μηχανές quartz που τα ονομάζει ψαρωτικά super-duper-quartz-και-γαμώ-τα-μαρκετινγκ-εχω-και-σας-τα-παιρνω?  :P
 ;D ;D ;D


Όποιος θέλει PANERAI
5 χρόνια να μη φάει :D

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: U-BOAT
« Απάντηση #215 στις: Μάρτιος 28, 2012, 11:28:58 μμ »
Τώρα φταίω εγώ να βάλω άλλα τόσα :vom: που εκθειαζεις συγκεκριμενα κατι Breitling με τιμές 3000 και 5000 ευρώ με μηχανές quartz που τα ονομάζει ψαρωτικά super-duper-quartz-και-γαμώ-τα-μαρκετινγκ-εχω-και-σας-τα-παιρνω?  :P
 ;D ;D ;D


Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: . Yes but it's superquartz baby!!! Thermocompensated turbocharged quartz engine + Breitling name!! Average Deviation : + - 10 seconds/year!! :P :D ;D

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: U-BOAT
« Απάντηση #216 στις: Μάρτιος 28, 2012, 11:34:23 μμ »
Κοίτα για να λέμε όλα τα μείον όλων των εταιρειών: Δε μου αρέσουν τα ογκώδη ρολόγια με εξαιρετικά μεγάλη διάμετρο, άσχετα αν είχα αγοράσει το Bentley 6.75, που ήταν σα τηγάνι Tefal για να τηγανίζεις κεφτεδάκια και μετά με το ΙΔΙΟ λάδι ( το οποίο έχει πάρει το λίπος απο τα κεφτεδάκια ) να τηγανίζεις πατάτες τηγανιτές!  :P

Αποσυνδεδεμένος georgehh

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 899
    • Προφίλ
Απ: U-BOAT
« Απάντηση #217 στις: Μάρτιος 31, 2012, 01:15:35 μμ »
Tw steel τα u boat των φτωχών εξαιρετικά ρολόγια για την τιμή τους εχω 2 παω για 3ο τρελαμένος απλά,πολλοί τα κατηγορείτε βλέπω...
myseiko.freeforums.net

seamasterchrono

  • Επισκέπτης
Απ: U-BOAT
« Απάντηση #218 στις: Μάρτιος 31, 2012, 02:31:48 μμ »
 αυτο το καταδυτικο μοντελο με την πτυσομενη κορωνα νομιζω U42  σε διασταση 45-47mm θα ειναι κορυφαιο

Αποσυνδεδεμένος referee

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 629
    • Προφίλ
Απ: U-BOAT
« Απάντηση #219 στις: Απρίλιος 01, 2012, 10:12:23 μμ »
αυτο το καταδυτικο μοντελο με την πτυσομενη κορωνα νομιζω U42  σε διασταση 45-47mm θα ειναι κορυφαιο

Bγαίνει και σε 47άρι το U-42 και είναι φοβερό!
Το είχα δεί από κοντά στον Καίσαρη και το δοκίμασα ;)
Όντως ξεχωριστό και μοναδικό ρολόι.... η εταιρία ποντάρει πολλά στο U-42 καθώς το βγάζει σε πολλές διαστάσεις πλέον και σε πολλές εκδόσεις (gmt- χρονογράφος κτλ) αλλά και σε διαφορετικά υλικά κάσας (τιτάνιο - τιτάνιο με επεξεργασία pvd- μπρούτζος που είναι και της μόδας κτλ)

Όποιος θέλει PANERAI
5 χρόνια να μη φάει :D